Polyp u děložního hrdla v těhotenství. Co dělat?

hnedoocka23
13. lis 2009

Ahoj holky..jsem v začátku těhotenství 5+3tt..a byl mi zjištěn malinký polypek u děložního hrdla...při celodenní chůzi lehce zašpiním,jinač žádné obtíže...Dr.na pohotovosti mi řekla,že to není nic vážného a že se mám se svým gynekologem domluvit na odstranění....Ale dočetla jsem se,že je to docela riskantní a hrozí potrat!Zda se to spíše nedá rozehnat lékama nebo se to může i samo vstřebat...tak se chci zeptat,zda už tohle nějaká holčina měla a jak se to řešilo..děkuji za odpovědi 🙂

spagatice
13. lis 2009

Ahoj hnedoocko, já jsem ten případ 😉 Už jsem z něj krvácela třikrát, z toho dvakrát jsem byla na pohotovosti, bylo to někdy 5. - 6. měsíc (podrobně to mám napsaný v albu). Nápad s odstraněním neměl ani jeden doktor, se kterým jsem mluvila (celkem dva na pohotovosti a můj gynekolog). Všichni mi řekli, že je to v pohodě, že je to způsobeno hormonálníma změnama v těhotenství a že budu mít problémy asi až do porodu. Vždycky jsem krvácela když jsem dlouho chodila, nebo dlohou jela v autě. Nakonec mi 21.září můj gynekolog řekl, ať radši v autě moc nejezdím a dlouho nechodím. Tak jsem mu řekla, že musím chodit do práce. No a on mi dal neschopenku, ať jsem radši doma a nečekám až začnu mít problémy i s mimčem. No a od té doby co jsem doma, tak je to v pohodě. Žádné krvácení nemám, takže jsem fakt potřebovala být víc v klidu. Myslím si, že pokud je to opravdu způsobeno hormonama, tak odstranění nic neřeší, protože se ti to může vytvořit klidně znovu.

mabe
14. lis 2009

ahoj holky, tak ja mam polyp uz od 16 let a nikdo me s tim nic nedelal. Toto tehu jsem na zacatku parkrat spinila a tedka zatim nic. snad me to nebude delat bordel. 😒

byggyt
14. lis 2009

Ahojte, mne zistil doktor 0,5 cm polyp na začiatku tehotenstva a hovoril že s tým sa nemôže nič teraz robiť až po pôrode pokial sám nezmizne, tiež som špinila a potom to prestalo, kamarátke zmizol keď porodila.

hnedoocka23
autor
14. lis 2009

holky,mockrát děkuji...no četla jsem,že můžeš díky tomu polypu,pokud dělá neplechu(špinění krvácení),chytit infekci a ta vyvolá potrat... 😔 a nějaké tablety proti infekci jste dostaly??
pokud jsem celý den v klidu,tak nešpiním...a když celý den lítám,je toho jen minimum při utření...i tak mě to znepokojuje 😒

spagatice
14. lis 2009

já jsem nedostala tablety na infekci, ale na ztažení cév, aby to nekrvácelo

jovi
14. lis 2009

ahoj, tak já při prvním těhu ve 12 týdnu krvácela a zjistilo se, že mám polyp na hrdle, týden jsem si poležela v nemocnici, kde ten polyp "vypálily" a pak celé těhu jsem měla pokoj.

hnedoocka23
autor
14. lis 2009

jovi,taky jsem slyšela o vypálení...a někdy to odstraní ambulantně,nic prý nebolí,jen je to nepříjemné jak gyn.prohlídka....tak jsem zvědavá....každý dr.má na to jiný názor....třeba zmizne nakonec sám,což bych byla neštastnější 🙂

hnedoocka23
autor
14. lis 2009

holky,se máte všechny,už je to u vás jen za pár....tak hodně štěstí,at máte svoje broučky už byrzy u sebe 😵

andara
14. lis 2009

Ahojky,tak ja mam polyp po porodu a po novem roce jdu na KO a kdyz tam porad bude,pujdu na hysteroskopii. Ja mela na zacatku tehu zase cystu, tam hrozilo, ze kdyz praskne muze vzit mimi sebou, tak jsem dostala pro jistotu utrogestan na udrzeni a uz mam skoro pulrocni holcicku. Bude to dobre neboj, bud zmizi nebo ti ho po porodu odstanej, ja se jednou ptala v jedne poradne jak se odstranuje neco z delohy kdyz je zena tehotna a doktor odepsal, ze je to laparoskopicky a plod se neohrozi 😉

hnedoocka23
autor
15. lis 2009

holky díky,uklidnily jste mě 🙂 hezkou neděli přeji

petulienka
14. pro 2009

Ahojte

tak mne doktor tiez zistil polyp na krcku a sem tam pri vacsej zatazi zakrvaca, myslite ze to moze ohrozit tehotenstvo? som na konci 19 tyzdna

jennyska
6. lis 2013

@hnedoocka23 @petulienka @andara @jovi @spagatice @byggyt @mabe

Ahoj Maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s polypy a děložním hrdlem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/krcek-delohy/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

luciana1982
16. pro 2015

Ahoj maminy a budoucí maminy,jsem tu nová,ale chci se podělit a mou zkušenost co se mi přihodila tento měsíc. Byla jsem v 19týdnu těhotenství,když jsem začala krvácet jela jsem okamžitě do porodnice,kde mi zjistili polyp na čípku. Myslela jsem,nebo jsem spíše četla že odstranění se v těhotenství dělat nesmí. Ale doktorka v porodnici mi ho automaticky odstranila a dali mi ascorutin abych přestala krvácet..poležela jsem si tam jeden den stím že druhý den bylo vše v pořádku a pustili mi. Jenomže tentýž večer doma,jsem začala krvácet víc tak jsem opět letěla do porodnice a ty mě poslali domů,stím že žádné přímé krvácení nevidí,že mám být v klidu. Tak jsem odjela domů trochu klidnější to byl čtvrtek večer. A najednou v neděli ráno mi praskla plodová voda a já musela na vyvolání porodu a o miminko jsem přišla. Takže holky žádný zákroky v těhu si nenechte dělat.

zimkovamonika
25. pro 2015

@luciana1982 to jako fakt?Bože to je strasne.já jsem ted v 18.TT a taky mi zjistili polyp na čípku celkem vetsi.

luciana1982
25. pro 2015

@zimkovamonika tak pokud to půjde,nech si to odstranit až po porodu. Já kdybych o tom měla více info dřív,tak bych jim to taky zarazila ale bohužel..nevěděla jsem ☹

zimkovamonika
25. pro 2015

No snad nebudu muset četla jsem si ze to může i růst a me to porad špiní někdy trochu i krvaci ☹ snad to dopadne dobře

zimkovamonika
27. led 2016

@luciana1982 tak to dopadlo tak ze asi praskl dvakrát jsem silně krvacela a když jsem šla na kontrolu tak je z 3 cm menší na 1 cm ale už mám klid ani nevím ze tam je tak jsem rada ze to neroste nebo nekrvaci 🙂

luciana1982
14. únor 2016

@zimkovamonika tak aspoň,že to máš v pohodě,tak držím palce ať je vše o.k 😉

zimkovamonika
14. únor 2016

Tak už ho nemám prý se urval a měsíc už mám klid 🙂

monca1979
18. dub 2016

Tak ja s tih holky zrovna lezim v nemocnici, vcera me prijali, zjistili, ze to je polyp, hned ho strhli ( cca 3 cm) velky.Je pravda, ze od ty doby nekrvacim, tak snad bude zazehnano. Citim se dobre, tak verim, ze to s miminkem ve 31 tt zvladneme.

monca1979
18. dub 2016

@luciana1982 To je strasny, me ho strhli vcera a priznam se, ze jsem mela ten samej pocit, ale nikdo se me na nic neptal.. 😢. A to ti zacal samovolne porod, nebo co se pak stalo?

luciana1982
2. kvě 2016

@monca1979 po tom zákroku mi po par dnech začala odtýkat plodovka a už jsem jela do nemocnice znova,tam mi řekli,že bohužel plodovka odtekla celá,že mi musej vyvolat porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru