Pôrod v apríli 2012. Máte rovnaký termín?

katkarv
9. aug 2011

tak zakladam tuto temu aby vsetky tehulky co maju termin na april 2012 boli pokope 🙂

eviikuu
7. feb 2013

@janci27 Nas maly je na umelom mlieku od 3 mesiaca, a od narodenia tiez este neprespal celu noc a kazde 2-3 hodiny musi mat mlieko. Skusala som, ze mu dam vodu alebo caj, ale to spusti taky krik, ze nic ine mi neostava iba mu ist to mlieko zarobit takze aj ja tisko zavbidim tym mamickam, co im deticky prespia celu noc.

ivanka.7
8. feb 2013

@eviikuu
@extrate @janci27 nasa sa tiez budi v noci a pre mna je teda kojenie zachranou :D predstava ze dakde musim hrabat po vode alebo zarabat nejake mlieko... takto si ju prisuniem k sebe, strcim prso a spim dalej, vdakabohu za kojenie :D

extrate
8. feb 2013

@janci27 ahoj, no zatial nič moc ten môj experiment 😒 dávam jej vodu z flaše s dudlom, asi pred 2 týždňami som ju naučila z nej piť za týmto účelom. inak pila z pohárika ale v noci si to neviem predstaviť lebo s tým pohárikom sa vždy trochu obleje a tečie to rýchlo takže v polospánku by jej asi zabehlo...neviem.
jediné čo sa zmenilo je teraz že sa budí menej často, druhú noc spala dokonca vkuse 5 hodín, až som z toho bola nervózna a stále som sa budila 😕 dávam jej tú vodu keď sa zobudí, samozrejme že ju nechce, poviem ti pravdu vždy jej nakoniec dám to prso...ale asi som ju dosť znechutila tým že jej vôbec tú vodu ponúkam, že sa jej teraz neoplatí vstávať tak vela krát 🙂
na večeru jej dávam kašu, skoro vždy zje celú porciu, asi 200ml. a potom sa dotlačí s mliekom, ja si nemyslím že sa nám budia od hladu. a ty čo jej dávaš na večeru?

ikuza
8. feb 2013

@extrate celkom dobry poharik ak vie dieta pit vodu z pohara http://www.amazon.com/Philips-AVENT-Natural-Dri... Maju ho v DM drogerii.

extrate
8. feb 2013

@ivanka.7 to je pravda že prso sa lahšie vytiahne jak zarobiť mlieko do flaše, z tohto pohladu sme na tom dobre 🙂
len manžel asi prso neponúkne keď tu nebudem...síce bohvie k čomu by ho dohnalo zúfalstvo 😀 😀
skúšala som spať na boku a kojiť pri tom ale nezaspím tak, a ešte ma aj všetko bolí 😖

extrate
8. feb 2013

@ikuza ďakujem už ho mám doma pár mesiacov, ale sadá naň prach. malej sa vôbec nepáčil ☹

ikuza
8. feb 2013

@extrate chces ho predat?

extrate
8. feb 2013

@ikuza ani nie, ja som škrečok všetko odkladám 😀 a inak na cesty je ten hrnček dobrý lebo sa nevyleje z neho. tak možno jej ho ešte vybalím neskôr a už sa jej bude páčiť, deti sú nevyspytateľné 🙂

ikuza
8. feb 2013

@extrate preco sa jej nepacil, tak teraz vaham, ci mam malemu kupit? Mna zaujalo to, ze to nie je klasicka flasa, a ze je to prekticke, lebo mi sme stale celi oliati 🙂. Chce totiz pit sam 🙂

extrate
8. feb 2013

@ikuza myslím že sa jej nepáčil preto že treba hornou perou stlačiť ten vrchnák aby tiekla voda. a ešte nemá horné zuby, ďasno má také navreté a citlivé...tak myslím že preto jej to vadilo. radšej pila z pohárika obyčajného bez vrchnáku.

ivanka.7
8. feb 2013

@ikuza moja vie pit z pohara (hej, pooblievane sme obe, ale aspon daco do nej dostanem), taky ako si davala link mame od Lovi a ignore najvacsi :D este som nenasla pohar z ktoreho by tu vodu pila a nielen po kvapkach rozlievala...
@extrate to je fakt, manzel nevytiahne prso, ale ja sa od nej na noc veru nikam nechystam zatial :D

sisatopic
19. feb 2013

ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či sa vám už ratoliestky chytajú chodiť. A či niektorá nemáte skúsenosti s trakami na chodenie. Bohužiaľ mám problémy s chrbticou a sama si neviem predstaviť, ako to zmáknem byť stále v predklone. Diiik Silvia

ivanka.7
19. feb 2013

@sisatopic a preco by si mala byt v predklone? Ja teda nie som a ta moja hviezda uz chodi :D

sisatopic
19. feb 2013

@ivanka.7 no ja keď ju držím za rúčky, tak sa čiastočne musím ohýbať, aby som jej rúčky veľmi nenaťahovala..odkedy už beháte?

ivanka.7
19. feb 2013

@sisatopic ja beham uz vyse 26 rokov 😀 Elianka urobila prve kroky pred necelymi 3 tyzdnami 🙂 ja s nou za ruky nechodim, ked uz, tak pri nej sedim/cupim a necham ju, nech sa drzi mojej ruky a chodi okolo mna. Take to chodenie s dietatom mi nevyhovuje :D ked chce chodit, nech chodi. A tym, ze zacala skoro, tak mozem cakat ako si poradi sama. Robila som to tak s plazenim, sedenim, lezenim, statim, vsetkym :D nechala som ju trapit sa samu, ona je taka povaha, ze hrozne chce, takze sa vzdy vynajde ako to urobit aj bez toho, aby som ju musela nejako viest ja.

extrate
19. feb 2013

@sisatopic skús obyčajný šál pod pazuchy omotať, tak chodí s mojou dedko lebo má kríže slabé

sisatopic
20. feb 2013

@extrate vďaka za tip...vyskúšame🙂

lusina
22. feb 2013

Ahojte, prepáčte, že vam sem lezem, ale čitam ako chcete pomahat detom chodit, ja suhlasim s príspevkom od ivanky.7,
toto stoji za prečítanie. http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...

azmuk
23. feb 2013

Ahojte maminky, chcem sa spytat, su tu nejake baby z BA, ktore ste chodili na predporodne kurzy ? Mate nejake referencie? Dakujem 🙂

ivanka.7
23. feb 2013

@azmuk ja som chodila normalne na antolsku cca od 30-31tt, su tam sedenia ze hodinu prednaska (kedy ist do porodnice, prva, druha doba porodna, co po porode, starostlivost v sestonedeli o seba aj o babo) a potom cca 30-45 minut cvicenie 🙂

siska53
18. mar 2013

Ahoj, mozem sa pridat k vam? Mala som termin 2.4., nakoniec kvoli sekcii to bol 30.3... Vidim, ze nielen my sa trapime s pitim z flase.. Nasa tiez odmieta cokolvek okrem prsa. No kupila om taku inu flasku a uz sa trosku uci. Stale ju dojcim, v novi sa mi tiez zda najjednoduchsie strcit jej prsnik. Ozaj,uz vam prespia celu noc? Vzdy? Nam sa to uz vyse tyzdna dari, no uvidime. Oaj, mali ste taju situaciu, ze dietatko sa nechcelo postavit ci posadit? Co ste robili vtedy? Nasa totiz nechce stat, sedi sice, ale sama sa do sedu neda, ked ju posadime my, tak sedi, balans nema. Vie klacat, klaciac sediet( do takeho sedu sa da sama) a stvornozkuje. Myslela som, ze ju starsi bracek bude motivovat, ale nie. Ten uz mal za sebou prve krocky. Mame to nejak naopak. Ked bude trosku cas, precitam si diskusiu aj trochu dozadu. Majte sa pekne!

sisatopic
5. apr 2013

@siska53 ahoj, no ako citam u teba, aj ja som myslela, ze mala pojde v bratovych slapajach, ktory urobil prve kroky uz v 10. mes., ale nie. Je to tak, ze kazde dieta je ine. Moja mala tiez stvornozkuje , aj sa postavi, posadi, ale behat sa nam este nechce🙂)). Ale tesime sa zo vsetkych malickosti. Najnovsie robi indiana, az sa smejeme cely dom🙂 Co sa tyka spinkania, to som rada, ze nie je ako bracek. Nastastie prespi celu noc, ked teda neratam, ze sa 2-3 krat zobudi na to, ze jej vypadne cumlik. ale dame cumlik do pusy a spi sa dalej🙂 Tak zelame vela zdaru🙂 A inak momentalne mania vytahovat veci z komody🙂 To je na potesenie. Aj 3-4 krat denne, ked si to nevsimnem🙂

siska53
5. apr 2013

Ahoj, no tak nie sme sami🙂) my sme boli pre istotu aj u neurologicky, radsej zbytocne ako nieco zanedbat. Povedala, ze v hrubej motorike sice zaostava, ostatne je vsak ok, nemame robit nic mimoriadne, to, co vlastne aj robime. A plavanie nam schvalila, mame sa prist o mesiac ukazat. Vlastne ona teraz uz sedi tak, ze jednu nozku ma vpredu a druhu vzadu. Chodenie nemame urychlovat, tak to som aj tak vedela, ved priroda jej raz aj tak zaveli.akurat, ze ma mensiu hlavicku, aj jej cez fontanelu este pozerala, to ma vsetko ok. Potom zmerala hlavu mne a skonstatovala, ze to asi mame v rodine🙂) tak som spokojnejsia. Lebo na vsetko, co sa ma pytaal, som mohla odpovedat kladne. Len, ze stoji malo, lebo uz sa i postavila, len sa viac spolieha na rucky, ked sa uz postavi a to chodenie ma az tak netrapi, skor to (ne) statie. A ze ci rozprava. No ona si len dzavoce slabiky, ani maly nehovori,, len vydaval zvuky, prve naozajstne slova dosli o dost nesor a naozaj zacal rozpravat no tak koncom augusta, to mal dva a pol roka. A teraz som rada, ked je obcas ticho.🙂)
A to vytahovnie veci, to mi o tom hovor!! To je aj u nas oblubene, maly sa samozrejme prida k sestricke, tak si to vies predstavit. Oni totiz opakuju po sebe, cize aj maly po nej a naopak, len keby chceli aj take tie dobre vec napr., ze sa ma postavit, choditi, nielen betaroviny!
A inak mala domtorke na zaver zakyvala na rozlucku, tak sa predviedla.
No my sice celu nocnie vzdy prespime, ale to si ju ja prehodim, strcim prso a je to. Moje deti obe odmietli dudel, ani jedno z nich nedudlovalo. A mala predsa konecne pije z flase, tak tych 150ml vodicky mi vypije, obcas viac.
Fu, som toho napisala!

siska53
5. apr 2013

A Lusina, vdaka za clanok!! Poucny, aj ked my sme nastastie veci neurychlovali. Asi sme castokrat len vsetci netrpezlivi a deti potrebuju cas. Treba respektovat individualitu dietata.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre