Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cathuska
19. aug 2009

ahoj smaili, ak chces mat vybrateho porodnika tak sa musis dohodnut na poradni prave s tym dotycnym porodnikom. Takze by si mala sa pytat na Dosedlu, ze si s nim chces dohodnut konzultaciu. Mam jeho cislo na mobil, tak neviem, poslem ti ho? ale nehovor odkial ho mas oki?neviem ci to nie je jeho sukromne cislo 😕 ...teraz je na dovolenke, pride nazad az buduci tyzden...drzim ti palce, nech v pohode dokoncis tehotenstvo a porodis zdrave a krasne babatko,, 😉

jenn44
19. aug 2009

Maminky, prosim zacala som uvazovat o porode v Saci, rozhodujem sa medzi rastislavkou a sacou, no nie som si ista, ake to je v saci? porodnika nevybavujem nikde, co sa mi na rastislavke zda pozitivum, je to, ze vsetci tam su vraj taki zlati, ze sa neoplati vybavovat si porodnika, no neviem ako to je v saci. na rastislavke mi vadi, ze manzel nemoze byt pri porode, ze malicku uvidi len tak, ani podrzat si ju vraj nemoze(davaju pozor na sterilitu) a to, ze dietatko vraj pri sebe nemate a ak mate, je cez celu izbu. poradite mi prosim ako to je v saci? dakujem

janulikma
20. aug 2009

ahoj jem44. tak ja som rodila v saci obidve deticky a bola som tam velmi spokojna a nemenila by som, ja som rodila u Dr. Totha, ale vsetci su tam vraj dobri lekari. A co sa tyka porodu, tak manzel tam moze byt az tesne ked sa rodi , pri prvej dobe porodnej moze byt na chodbe a ty tam k nemu mozes chodit pokial vladzes a potom ho uz k porodu zavolaju. Ked si zaplatis nadstandard, tak manzel moze k tebe chodit kedykolvek na izbu a babatko mas pri sebe hned na druhy den po porode .

smajli
20. aug 2009

dakujem cathuska za prianie :o) aj vy nech ste zdravucki:o))) 🙂
ja som uz zvedava,ako co pojde dalej:o) lebo uz som ako taka gulka.. :o) a maleho citim sucasne pod rebrami aj pri mocovom xiixix 🙂 :o)

fecova
20. aug 2009

Ahoj jenn44 ja osobne Šacu neodporúčam ani najhoršiume nepriateľovi, to čo som si zažila mi stačilo na celý život,skoro mi "úžasná " dr. Ševčovičová zabila dieťa, hrôza,ani na to nespimínam,lebo ma až mrazí. Nechala ma v kontrakciách od 3.00 do 12.00, môj malý už prestával dýchať, nebyť doktora Tomašu a Dosedlu,tak by sa mi malý ani neprebral, a tá múdra lekárka mi išla prepichovať plodovú vodu,fakt keby ju neboli doktori zastavili,tak už syna nemám,sestričky na šestonedelí otrasné,nepomôžu s ničím a vôbec nie,keď je to prvé dieťa, myslia si,že už štyri deti máte doma,na novorodeneckom pohoda, na sále ďalší otras, jednajú s Vami ako s rómkami z Luníka, a pri ubytovaní sa ma opýtali, či chcem ísť ku rómkam,alebo zaplatím 500,-Sk na deň, jednoducho neodporúčam, keby doktor Dosedla pracoval v KE, hneď by som išla ku nemu aj druhé rodiť, ale ostatní nestoja za reč.Moja skúsenosť.

dalli
20. aug 2009

"VRAJ" sú tam všetci lekári dobrí....veľké bacha na to vraj, je to len stereotyp, ktorý sa traduje, ja mám tiež skôr negatívne skúsenosti...jedine Dosedla bol ľudský a šikovný, ktorý si naozaj zaslúži oslovovať PÁN doktor a ešte Vargová bola fajn, ostatní 😒 , ja tiež osobne šacu neodporúčam , nie je tam nič úžasné ani lepšie ako inde...obyčajná obyčajná úplne obyčajná nemocnica, ktorá sa "tvári" že je niečo viac...

jessiepu
20. aug 2009

Ahojky tehulky a maminky 🙂
Tak sa ozyvam po dlhsej dobe ako cerstva mamicka, predsa sme sa dockali aj my a Linduska sa vypytala sama na svet o 3 dni neskor, 3.8.09. Porod bol uzasny, rychly, o 3.00 prva kontrakcia o 7.20 bola na svete, epidural som nestihla, ale vobec to nevadilo, citim sa vyborne, akoby som ani nerodila. Akurat tie 4 dni v porodnici boli hekticke a straaasne dlhe.
Cathuska, lezala som na pätke asi hned po tebe 😉

K Saci musim povedat, ze ja som spokojna bola, rodila som tam obe deti, doktora som nemala vybaveneho, tentokrat ma rodil dr. Lendak s takou mladou dr. Priskinovou, ktora tam je este kratko, ale boli obaja uzasni, bola som velmi velmi spokojna. Ale co sa tyka Sace, je pravda, ze clovek by mozno cakal viac, lebo sa naozaj tvaria, ze je to renomovana nemocnica, na vyssej urovni, ale az taky luxus to nie je. Ja sama som tentokrat mala trosku problem s malickou, lebo prve tri dni velmi plakala, ale nonstop, bolo vidno, ze ju nieco boli a nikto o nas ani nezakopol, napriek tomu, ze som sa niekolkokrat pytala lekarov aj sestriciek, co s nou, uplne na mna kaslali(s vynikou jednej sestricky z novorodeneckeho, ktora mi velmi pomohla). Po 3 dnoch to chvalabohu zrazu prestalo. A mne sa osobne ani nepaci, ze zmenili ten rooming na 24-hodinovy, myslim, ze si to celkom pekne ulahcili a mamickam po porode skomplikovali, lebo si myslim, ze zena po porode sa potrebuje dat trosku dokopy a nevladze sa starat prve dni 24 hodin o dieta. Ale to je len moj nazor, ja viem, ze inak je to "baby friendly".

tinka2604
20. aug 2009

Ahojte Baby.
Neviem ako vy, ale ja som už dosť vystrašená z pôrodu a k tomu aj tieto negatívne informácie mi vôbec nepomáhajú. Vybrala som si Šacu, lebo veľa ľudí si ju chvália a myslím si, že aj v tej najsamlepšej nemocnici sú aj negatívne prípady a tak je to aj tam. Nemôže sa stať, že vždycky bude všetko super na 100%, aj lekári sú len ľudia. No napriek tomu si myslím, že tých, ktorí boli spokojnejší je tam stále viac ako nespokojných.
Viem, že každý to hodnotí podľa vlastných skúseností, tak ako ja som mala strašné skúsenosti na starú nemocku v Prešove a do smrti budem na ňu nadávať, no veľa ľudí sú tam veľmi spokojní. Tak je to veľmi individuálne.

Imfka: mne síce svieti termín 23.9., no podľa všetkého to bude skôr. Vraj malý je už pekne vyvinutý a veľký, tak mi termín posunuli na 05.09.,tak neviem,prísť to môže kedykoľvek, možno sa aj stretneme. Pa držte a hlavne pozitívne myslite 😉 😉 😉

jessiepu
20. aug 2009

Tinka, neboj, ja Sacu takisto chvalim, ja len, ze nie je az tak uplne najsamlepsia, zeby nebolo co vylepsovat 😉

zanzi22
20. aug 2009

jessiepu tak ti gratulujem k malejlinde.vidis,si sa tak bala a zvladla si to uzasne.ako som bola na poradni v saci som sa tam stretla s tou novou dr.Priškinovou a fakt je velmi mila.skoda,ze ona sama nerobi porody,by som ju hned brala.ani ja nemam lekara,ale zacinam nad tym uvazovat,len neviem ci to uz nie je neskoro,lebo termin mam o 2tyzdne.no na sestricky na sestonedeli som tiez nepocula najlepsie veci.tak sa mi zda,ze rodit pri muzovy je lepsie ako pri zene.tak dufam,ze to zvladneme baby.len ano,mysliet pozitivne 🙂 a podla mna na kazdu nemocnicu su pozitivne ale aj negativne nazory.

jessiepu
21. aug 2009

Zanzi, dakujem 😉 Sama nechapem, ze bol ten porod taky v pohodicke a ze uz ho mam za sebou. Neboj, aj ty na to o chvilku budes uz len spominat a drzat babo v naruci 😎 A podla mna doktora si mozes kludne ste stale dohodnut, ale ako som uz pisala, ja som nemala a oba porody dopadli dobre, (prvy ma rodil dr. Luptak a dr. Vargova). Ja si zas myslim, ze je lepsie rodit pri zene, ja sa muzov hanbim 😎

mandyk
21. aug 2009

dievcata ja som rodila v saci a myslim ze to bolo na urovni.Rodil ma Dosedla ,no kopa srandy a nie porod, 😀 sestricky super jak na porodnej tak na novorodeneckom.Akurat je jedna smena na porodnom taka mlada"pipulka" majsterka sveta.Ale inak v pohode.Ja som rodila ked bola akurat perrabka .A ked ste unavene kludne odneste babatka k sestrickam na par hodin,oni sa postaraju.Ked mala plakala stale s usmevom ju vzali a potom pekne hajala.Moj dojem...super.No s porovnanim s nemocnicou Novou.otras.Sacu len odporucam.A co sa tyka ze daJ 500SK ako napisala fecova tuna..toto som nepocula Je tomu ako pozeram 3 roky ale teraz by si to nemohli dovolit.Biele na jednu izbu a ciganky boli zvlast.Nastavajucim maminam zelam vela stastia a pokial mozte oddychovat tak to robte.Lebo potom si par rockov neoddychnete 😀 😀

jessiepu
21. aug 2009

Mandyk, aj ja viem tak, ze ciganky s bielymi nemiesaju a rodila som tam aj pred 3 rokmi a tiez to tak bolo. A ked moja mala plakala, tak mi sestricky s usmevom na tvari povedali "doneste ju na cajik a pridte pre nu o 10 minut", nikdy si ju nenechali na par hodin 😉 Ale ako vravim, spokojna som bola aj teraz aj pred 3 rokmi, az na par detailov.

tinka2604
21. aug 2009

Ďakujeme za zopár povzbudivých slov.
Mandyk: nemala tá mladá majsterka sveta červeno-ryšavé vlasy?
Zanzi: ako si dopadla dnes na poradni?
A nikto nevie nič o Jarimke? Od pôrodu som ju tu nevidela, asi jej malý dáva zabrať, len dúfame, že sú obaja v poriadku.
Pekný dník 😎 😎

nikajanko
21. aug 2009

Ahojte,

Dnes som bola v Scai na poradni a nic sa vyvolavat zatial nebude ... koncim dnes sice 38 tt ale maly uz minuly tyzden bol velky na 39/3 tt a ... proste velkyyyy. Dr. skonstatoval: Ved aj vcera sme tu porodili 4 kg babo. No to sa mu dobre hovori vsak ? 🙂 Inac vsetko po straom: Otvorena na 3 cm, cesty zrele, placenta zrela, hrdlo prepadnute uz 1 cm a maly hlavickou prekne naallieha (pripraveny pri vchode uz 3 tyzdne...chlapy sa stale tlacia len tam dole 🙂)

Takze dufam, ze sa ohlasi aspon do terminu, neviem si predstavit rodit take velke babo po termine.

Inac robil Dr. poradnu na por. sale, takze som mala moznost vidiet pri akcii 4 rodicky a 1 ciganku (ta dosla ku lekarovi 1x uz s kontrakciami a zistili, ze caka dvojicky :/) a poviem Vam, ze tie baby to muselo riadne boliet. Jedna tam bola uz 24 hod, chuderka a ani si nesmela sadnut, lebo jej mala neschadzala ... to akoze ako dlho nechaju trapit? Vraj dosla ale so slabymi kontrakciami ... no dufam, ze to uz ma za sebou moja. Ale nemala vybaveneho ani lekara ani epi. Inac na druhej strane tam boli aj take co lezali a kecali a sms -kovali na jojkarni.

Sestricky inac mi pripadali, ze hlboko v pazi maju. Kecal vo velkom v kancelarii v zadu a zrazu jedna pribehla: Ved na sale Vam tam tlacia 2 viete o tom? A poviem, ze vedeli, lebo jedna rodicka upozornila jednu sestricku ked vychadzala zo sprchy, ze hlavicka uz tlaci a ta ju poslala na salu :/ Tak neviem, ci si clovek casom vybuduje taku imunitu voci prostrediu, ale mne by to fakt nedalo, keby mi tam zeny v bolestiach ... ved sa moze nieco stat ... alebo?

Moj zaver je, ze naozaj asi treba mat vybaveneho lekara, kt. ta chodi pozerat a obcas dozrie aj na setsricky, lebo inac ...

Tak dufajme, ze sa maly ohlasi na svet skor ako bude mat cez 4 kg a nebude to prehanat s tou vahou ...

zanzi22
21. aug 2009

jessiepu asi to necham fakt na nahodu,nechce sa mi teraz niekoho vybavovat.kazdy lekar si musi urobit tu svoju pracu poriadne a mne je jedno pri kom budem rodit,ci pri zene alebo muzovi,len nech to urobi ako to ma.a inac ako mala linda??a mliecka mas dost?
tinka tak dneska na poradni bolo fajne.len mi museli 2krat robit zaznam,lebo prvy prvom velmi vyskocili uderi srdiecka,som sa musela napapat a druhy zaznam uz bol v pohode.takze som doma a oddychujem 😉 moja malicka ma uz 3170g.ani sa mi nechce verit,ze za tyzden pribrala skoro 300g,tak sa mi vidi,ze budem musiet co robit pri pôrode 🙂
nikajanko kedy si tam bola ty presne na poradni??ja som bola hned rano a tak do 12tej.pri ktorom dr.si bola??

nikajanko
21. aug 2009

Zanzi: Inac mame rovnaky termin, tak mozno sa tam stretneme 🙂 Mimochodom aj ja som tam dnes bola len som asi s Vami nesedela v cakarni. Dr. Luptak ma zobral hned. Mimochodom moj maly ma uz cca 3800 g 🙂 Kto bude robit viac 🙂 haha ... Bola som aj ja na 9:45 a tiez tak o 12:00 som odhcadzala. Biele saty.

cathuska
21. aug 2009

Caute baby, k tej vahe babatka, ja som v pohode vytlacila malinku, mala 3550g pri porode...a 52 cm...takze ZANZI zvladnes lavou zadnou....si v 39tt a ma 3170g takze tak za tyzden moze mat 3500g....a NIKAJANKO, aj mne hovoril doktor, ze mala bude mat 3800g podla USG a nakoniec mala 3550g, takze len pre infosku, USG moze skreslit az o 500g, pretoze sa tam nahadzuju tri parametre a jednym z nich je dlzka stehennej kosti a ostatne neviem ake su, ale napriklad ak ma babao dlhsiu stehennu kost (dlhe nohy 😀 co je zrejme mojej Nelky pripad), tak hned ten vysledny udaj, t.j. vaha, vacsi....DRZIM PALCEKY KOCKY 😉

nikajanko
21. aug 2009

Cathus ... verim ze mas pravdu ... chcem aby si mala pravdu 🙂

lenka0
21. aug 2009

ahojte babenky tak som sem nakukla malu som uspala v kociari na balkone este je dobry vzduch a zvykne mi vonku pekne hajat,ale uz je pri mne 😀 ako sa mate kocky CATHUSKA co mate nove?nasa mala ma zajtra mesiac tak si vravim ako to zbehlo 😀 a tak som sa jej nevedela dockat a teraz to tak leti 😅 pomaly mi konci aj sestonedelie tak si dohodnem rande s DOSEDLOM 😅 ,ale len na kontrolu aby ste si nemysleli. 😀 Aj Miska ma dlhe nozky ako modelka 😀 tak vam posielame vsetkym pusinky apekne sny P.S.cmuk 🙂

cathuska
22. aug 2009

ciao cice mice mamice aj tehulice 😉 som dokojila, nelinka zaspala a mne sa zachcelo konovat 😀 ale len napisem prispevok a sup nazad do hajan, bo tak cca za tri hodky je moj pokladik hore na dalsiu papanicu 😝 NIKA, tak dufajme, ze to tak bude, aj ked nech je Oliverko akykolvek velky dobre to dopadne..uvidis..uz sa tesim na Tvoje infosky z nemocky...dufam, ze ten Tonic zaberie, aj ked ja som ho vypila na konci tehu na "litre" a chodila som po schodoch s brusiskom, fucala jak parna lokotiva a nist! som myslela, ze ma klepne... 😀 😀 😀 aj sme si s muzickom "vies to", ze to urychlime, a figu makovu a borovu a neviem este aku.. 😀 😀 😀 Ale pozri, tu je Nelinka a islo to oki....LENKA> jo, veru tvoja ma zajtra mesiacik, moja v utorok, paanecky, ale ozaj ze nam to zbehlo 😵 😵 je to krasne ako babatinka rastu a vyvijaju sa...Ty Leni a to na kontrolu ty ides za dosedlom kvoli tej sekcii ze? lebo inac vraj po siestich tyzdnoch k svojmu gynekologovi treba ist, tak teraz neviem ci bol mysleny porodnik, alebo riadne gynekologicka moja...no tak ci onak, kuknut tam dakto bude musiet 😀 ale uz sa citim uplne ok dole, akoby som nerodila...v podstate sa tak citim uz dlhsie, ale mam taky pocit, ze aj dnu je to uz ok...nuz uvidime...Peknu nocku este zelam a krasnu sobotu, nech mame spokojne babatka...My ideme na chalupu k rodicom, tak som zvedava ako sa bude Nelinke pacit na cerstvom vzduchu.. 😉 papa, cmuuuk:-*

zanzi22
22. aug 2009

nikajanko,asi sme sa minuli,lebo si nepamatam ziadne biele saty 🙂 taze ty rodis pri luptakovy??on je taky mlady,lebo som tam takeho jedneho videla.sak cathuska ma pravdu,ze ten usg ma tu odchylku,viacere baby mi to povedali.tak sa nechame prekvapit 😉 a zelam ti cathuska prijemny vykend na chate,urcite sa Nelinke tam bude pacit,dobre sa jej bude hajat na cerstvom vzduchu.a jak ubehol ten mesiac co?sak aj mne to tehotenstvo,za 2tyzdne by som uz mala rodit...

zanzi22
22. aug 2009

baby,este sa vas chcem spýtať,že koľko stojí epiduralka??fakt je to take drahé okolo 4000sk??

fidorka191
22. aug 2009

zanzi, ja som bola na poučení o epiduralke minuly tyžden a ta doktorka mi povedala že to stoji približne 100 ečiek

ivka29
22. aug 2009

ahojte babenky uz som tu dlho nepisala ale citam kazdy den ja som bola na poradni v saci 20.8. boli ste tam niektora? ja som tam bola od 9:30 do 12:30, mala by som byt v 36tt ale zevraj som v 37tt malicka ma 3126g a som otvorena na 2 cm neviem kedy sa to spusti ale od vcera mam dost caste bolesti a kazdy mi hovori ze to bude do tyzdna tak neviem dr. povedala ze vsetko ok, ale keby nieco mam sa hlasit na porodnej sale , inak kontrola 27.8. tak dufam ze malicka trosku pocka mam doma nastavajucu prvacku a nechcem si nechat ujst ten zazitok z prveho dna v skole 😵 au zase tie bolesti a tlaky v celom bruchu len to predychat a bude ok 😒

tinka2604
22. aug 2009

Ahojte septembrové tehulky.
Ako to tu čítam všetci naši drobci sú ako "valibuci",lebo väčšina píšete, že sú väčší ako by mali. Možno majú v Šaci zle nastavený usg, alebo sú naše deťúrence fakt väčšie, aby sa pripravili na zimu. 😀 😀 😀
Ja idem na poradňu v pondelok, tak uvidíme, čo nového nám povedia.
nikajanko: nezľakla si sa,keď si videla tie baby pred pôrodom? ja som tiež zažila, no skoro si ma tam museli nechať, lebo som skoro odpadla. 😖
Tak len oddychujme, lebo vonku prší a vtedy sa super relaxuje.

cathuska
22. aug 2009

cafte kocky, tak uspesne sme nazad z vyletiku, bolo fantasticky, Nelinka si oddychla, hajala krasne aj sme kocikovali a my sme si oddychli.je uzasne byt maminou, pretoze zrazu si viacej clovek vazi veci na ktore predtym pozeral uz tak mozno znudene, ze zase to iste 😉 teraz je to take super zazitkove, vypadnut z domu na vyletik, oddychnut si nahojdacke v zahrade atd..proste parada...a tie kocikove tours su uzasne,..baby teste sa na materstvo...aj ta non stop starostlivost o babo ma svoje caro, ano je tu unava, pretoze sa nevyspite suvisle tie prve tyzdne, ale ta sebadisciplina, ked zrazu potrebujete obriadit maleho cloviecika, ktoreho ste vy priviedli na svet, je na vas odkazany a zaroven stihnut aj seba vykockovat aj domacnost udrziavat .., da sa to...ZANZI, veru uz je to v utorok mesiac, zbehlo to rychlo a bolo to krasne, uz sa tesim na dalsie dni s Nelinkou...a co sa tyka epi, tak my sme platili, cca 3900 Skk, t.j. 130 EUR... takze veru je to takmer 4000 skk, pretoze su tam aj nejake drobne este....DRZIM VAM VSETKYM PALCEKY, MATE TO ZA PAR A UZ BUDETE V KLUEBE MAMINIEK 😝

jankaborka
22. aug 2009

CATHUSKA:ahojky Katka,vidim ze aj ty si tu zamierila vcera v noci.deticky spia tak mam kusok casu.diky za prianie k meninam,kedy pojdeme kocikovat?inak dostala si minuly tyzden foto?poslala som ti na mobil.este dotaz,preco si stale pisete v tejto teme?cudujem sa ze to nevadi adminom lebo som raz pisala daco v jednej teme a hned mi to zrusili ze to tam nepatri

cathuska
23. aug 2009

JANKABORKA aaahooj 😉 taak kojim , mala lezi na kojeneckom vankusi a ja pisem, uvidime ako dlho jej vydrzi papanie....potom odgrgnutie a verim, ze opat zaspinka, lebo uz hodinu a pol od posledneho zobudenia je hore..spinkala celkom peken v noci, sedem hodin cisteho casu, raz bola hore, taze som vyspata jak male babo aj ja 😀 aj ruzove licka mam, ale to bude asi tou licenkou, ktoru som si dala 😎 😝 Dufam, ze si meninky oslavila v ramci moznosti, co bolo tmave pivo ako pripitok??? 😵 ano dostala som foto co si mi poslala minuly tyzden, zlatunka je malinka, som ti odpisala vtedy...A Jani, my uz mame novu temu...CHOD POD "REGIONY" A NAJDI TAM "NASE SACANSKE POKLADIKY 2009 SU UZ NA SVETE!🙂"..Tam sme maminky, co sme rodili v Saci...TAAKKK POOOD TAM 😉 noo a malinkej zelam, skore uzdravenie..ako som ti pisala aj my mame hlieniky, ale urobil jej vyter a bol negativny, takze len odsavame odsavackou cca kazdy druhy den, s tym, ze mame ist este do ambulancie, ze to poriadne odsaje cez tyzden tak uvidime...inac oki, akurat este tie koliky sem tam, berieme sab simplex, fasa su pekne grga, prdka 😀 CMUKY, PEKNY DEN, KOCIKOVANIE MOZME, TESIM SA...Od pondelka do patku ma moj chlap dovcu, takze budeme traja rodinka, pojdeme dovybavovat socialnu positovnu atd..a ja idem k zubarovi, ajajj, vypadla mi vlozka a mam aj dieru v druhom zube, tak sa "tesim" 😕 tha ale muz bude kocikovat a ja si budem "uzivat" v zubarskom kresle, nemozem to zanedbat lebo raz tam aj tak budem musiet ist a ked citim dieru s jazykom, tak nie je o com,, 🙄 Krasny dnicek zelam celej Tvojej rodinke...

cathuska
23. aug 2009

JANKABORKA, tu je link na TU NASU TEMU>
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre