Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

laurazma
8. nov 2022

Ahojte. Neviete mi prosim povedat ci sa robi KET/ ET aj v obdobi pred Vianocami? Cca v polovici decembra?

lia_na
9. nov 2022

@statocnaskzena ahoj môžem sa opýtať ako ste dopadli v Brne? My chodíme tiez

janickamalicka1988
27. nov 2022

Mna by zaujimalo co sa bude diat, ked si pojdem po uplne prve injekcie. Budu mi robit aj nejake vysetrenie? Mam odporucane intralipidy-infuzie 7-10dni pred menstruaciu (teda aj pred zacatim stimulacie). Pytam sa aj preto, lebo po roku co mam schvalenie od poistovne sa uz musime rozhybat a posunut sa dalej. Tak uz sme taki nalomeni, ze by sme sli aj dalsi cyklus, ale dalsiu menstruaciu mam dostat niekedy az 2.1.2023, tato najblizsie ma caka o par dni, to sme uz presvihli navstevu kliniky. No a vlastne ci ma vobec vezmu medzi sviatkami.

veronikkaa
7. dec 2022

Ahojte, ostali mi 3 balenia liekov Clexan 4000IU. Exspirácia je 07/2024 a Orgalutran 0,25 mg-expirácia 05/2023. Ak by mal niekto záujem.

babynadej
11. jan 2023

@lysa31 tak toto by aj mňa zaujímalo.

aprilovekuriatko
11. jan 2023

@veronikkaa ahoj, clexan mám zaujem

janie7
15. jan 2023

Ahojte dievčatá, prosím Vás robili niektorej z Vás v Reprofite vyšetrenie uterinných NK(uNK) buniek formou biopsie endometria? Ja už neviem čo ešte by som mohla spraviť, výsledky ukážkové, reakcia na liečbu výborná, embryjko čo sme vkladali v rámci druhého KETu najkvalitnejšie, sliznica podľa môjho lekára luxusná a zase ani ťuk. 😕 Vopred vďaka za info.

aprilovekuriatko
23. jan 2023

@janie7 nad tým uvažujem aj ja, máš nejaké informácie ako to prebieha? Resp aká je cena?vdaka

nikuska84
2. mar 2023

@janie7 mne uNK vysetrenie robili este na slovensku, tam mi vyslo vsetko v poriadku. Ja som do Brna isla v podstate s komplet vsetkymi vysetreniami, ktore som si porobila po 2.IVF na slovensku a jedine, co mi este v Brne odporucili bolo PGT (predimplantacne geneticke testovanie embryi), tam sam vyselektovali nejake embrya a podla lekarky, aj to bolo mozno neuspechom pri vkladoch v predoslych IVF na Slovensku. Co nam este tiez poradili, je spravit si Endometrio testy (Emma & Alice). Je to dost drahe, rozmyslali sme, ale nakoniec sme sa rozhodli do toho ist, povedali sme si, ze ked uz, tak uz. A som naozaj rada. Nam nakoniec vyslo, ze mam posunute implantacne okno, cize aj toto bolo asi neuspechom pri predoslych vkladoch. Viem, ze niektorym babam to vyjde v pohode a potom im je luto tych peniazkov (chapem, predsa len, nie je to najlacnejsie). Neviem povedat, ze ci PGT embryi a Endometrio testy budu u nas uspechom pri KETe, ale okrem tychto testov sme na slovensku absolvovali snad vsetko a vsetko sme vzdy mali v poriadku, vsetko vzdy ukazkove a nikde sa u nas nenasiel problem a nechapali sme, kde je chyba :( mozno niekomu toto pomoze

janie7
2. mar 2023

@nikuska84 Ahoj, dnes som mala veľmi príjemnú online konzultáciu s Dr. Otevřelom a teda úprimne veľmi som na vážkach či on alebo Dr. Macháč v Olomouci. Obaja sú super, aj keď obaja majú úplne odlišné vystupovanie.
Ja som si PGT už prešla, dopadlo to zle, aj keď mám AMH super, tak sme riešili už darcovstvo. Ale veľmi sa mi páčilo jeho odporúčanie s estrogénom v spreji a minimum chémie. A teda, že by bol on môj primárny lekár okrem nedele😉, zvykla som si v predošlej klinike na jedného lekára, tak som sa ho to rovno spýtala.
A napr. Macháč on EndomeTrio úplne zavrhol, že to je iba biznis. Koľko lekárov, toľko rôznych názorov🤷🏻‍♀️ Ale EndomeTrio test môj problém podľa mňa nerieši, keďže mne sa nepodarilo otehotnieť ešte vôbec. Koncom marca ideme už osobne za Macháčom, tak sa definitívne rozhodneme, ktorému z nich sa zveríme do rúk.
Držím palčeky a ďakujem za info🤞🏻😘🍀

deenka123
20. apr 2023

@babusik85 prosím ta pamätáš si ešte meno toho revízneho v MT? Neviem sa nikde dočítať kto to robi. Ďakujem

katherina278
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katherina278
10. jún 2023

ahojte baby, chcem sa opýtať tých z Vás, ktoré chodíte alebo chodili ste do Reprofit Brno, ako to je s výsledkami vývoja embryí?
Viem že výsledky sa zobrazujú na portáli každý deň v priebehú kultivácie.
Ide mi skôr o to či na 5 deň kulitvacie aj niekto zavolá ako to všetko dopadlo alebo všetko bude iba na portáli. ET robiť nebudeme kvôli OHSS. Takže sa budeme iba dávať mrazit. Chceme dávať genetiku ale asi nie na všetky embrya ale iba 2-3. Doktorka na konzultacii pred oberom nám hovorila, že nemusíme dávať všetky embrya na genetiku teraz, že môžeme aj neskôr.
Ako viem že konca máme ešte pár dní, a možno sa nič nepodarí zamraziť ale ak by bolo čo mraziť, budú nám volať o výsledky alebo mám radšej písať koordinátorke aby v prípade vyššieho počtu embryí dali len tých pár na genetiku? Nikde na portáli nemám poznačené, koľko by malo isť na genetiku. Kebyže ta genetika nie je taká drahá, nerozmýšľam ani minútu. Toto je naše prvé IVF takže neviem ako to chodí. Dakujem

sparkling
10. jún 2023

@katherina278 oni ti môžu odbiotovať všetky, potom
Ich zamrazia. Na pgt môžeš poslat len určitý počet. A potom v budúcnosti, dáš dovyšetriť keby bolo treba aj tie ostatné. To znamená, ze zo všetkých odoberú vzorku a v aktuálnom case dajú vyšetriť len tolko, kolko povieš. A keď pojdete pre súrodenca, tak sa vyšetria zvyšné. Obchádza sa tak zmrazovanie a následné rozmrazovanie a znovu zmrazovanie kvôli biopsii buniek u embrií

katherina278
10. jún 2023

@sparkling
super, dakujem veľmi pekne za odpoved. vôbec som nevedela, že sa to takto dá robiť.
predpokladám teda, že nám asi niekto bude volať alebo nás bude informovať, že koľko embryií prežilo a koľko pošleme na genetiku.
ešte sa chcem opýtať, dá sa zmeniť ešte aj počet mrazení embryí na pitetu? doktorka nám odporúčala mraziť iba po 1, len ak by bol vyšší počet a niektoré by mali horšie skore, tak by sme asi dávali mraziť po 2. som čítala, že sa to tak robí, že tie lepšie mrazia po 1 a tie povedzme nie až také dobré po 2. na papieroch sme mali iba, že ako preferujeme mraziť a doktorka na nás hned, že mrazenie a vkladanie po 2 embryá oni neodporúčajú. a tak nám dala, že preferujeme mraziť po 1

meca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
megan5
15. nov 2023

Prosim vas,nevedel by mi tu niekto poradit kde by som mohla predat lieky?ostali mi,zbytocne kupovane,lebo na vklad sme neboli..len je to skoda nehat prepadnut.kupovala som pred 2mesiacmi..poradte mi

opatrna38
15. nov 2023

@megan5 skúste sa dohodnúť v centre, teda mohli ste to hneď s nimi riešiť. Cez koník určite nie.

megan5
16. nov 2023

@opatrna38 ďakujem veľmi pekne za radu

renata1405
21. dec 2023

Kupim estrofem.

deenka123
22. dec 2023

@renata1405 napíšte mi adresu, ostali mi dve nové balenia 1mg čo som teraz nedouzivala ak chcete pošlem vám 😉

vivienn7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viviennn7
3. mar 2024

🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre