Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

luba41
16. máj 2019

@mimkapetko cumel zahodiť, flašu zahodit, žiaden čaj nepotrebuje...za 2 dni si na cumle nespomenie...vela kontaktu, dbať na správne prisatie, uspávať na prsníku, dojčiť na požiadanie..

mimkapetko
16. máj 2019

@luba41 dakujem vam za radu velmi si to vazim od vecera som jej cumel nedala ani flasu prisava sa pekne aj ked este z nervami yrochu ale je to stokrat lepsie velmi pekne dakujem

luba41
16. máj 2019

@mimkapetko ak by bol stále problem, sú laktačné poradkyne..tie prídu domov a snažia sa najst, kde je problem a poradit..predsa len, ked niekto naživo vidí "správanie", tak je to určite lepšie ako takto na dialku..

mimkapetko
16. máj 2019

@luba41 ved to je pravda ale naozaj sa uz trosicku polepsila priprsniku dakujem vam

tanicenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merry1
27. aug 2019

@njonja odkiaľ ste prosím potrebujem poradiť ďakujem

syntijka
28. feb 2020

Dobry den. Prosim poradte...kojim synceka a mam malo mliecka..mam ho prikrmovat...chcem sa spytat..mozem miesat materske mlieko s umelym? Ci je potrebny nejaky odstup...? Dakujen

simonezet
29. feb 2020

Baby ahojte. Potrebujem nutne poradit ohladom dojcenia. Hladam kvalitnu laktacnu poradkynu alebo babu co mi vie poradit. Som z malaciek. Dakujem krasne som zufala

lilia_manuna
2. mar 2020

@syntijka ahoj, určite sa spoj s nejakou laktačnou poradkyňou a tá ti poradí najlepšie. Dokrmuje sa po kojení hneď, ak dietatko potrebuje. Najvhodnejsie je dokrmovať cievkou priamo na prsníku. Ak začneš používať fľašu, dieťatko si na nu zvykne, lebo mu z nej tečie ľahko. Bude pit menej z prsníka s tvorba mm sa bude znižovať. Nakoniec hrozí odstavenie. Skús zlepšiť prisatie, užívať bylinky (senovka, benedikt, moringa, Shatavari..), dojčiť častejšie a na každé požiadanie, spať s bábätkom, veľa sa nosiť počas dňa.

lilia_manuna
2. mar 2020

@simonezet ahoj o čo ide ? Možno budem mať vedomosť.

sika206
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkakozickova
8. dec 2020

Baby čo mám robiť ? Mala prespala celu noc ráno som sa zobudila s naliatim len jedným prsníkom, vyprázdnili ho no v tom druhom sa mi zdá že mlieko ubudlo,no počas dňa ubudlo odost aj stoho druhého. Ja už som zúfalá,mala mi je dnes veľmi nespokojná na prsníku a teraz sedím plačem lebo ju nemám ani s čím dokrmit keďže UM doma nemám. Ja by som chcela veľmi a dlho kojit, modlím sa aby mliečka bolo naspäť dosť.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivusabr
10. máj 2021

Ahojte. Chcela by som sa poradiť. Pred dvoma tyzdnami sa mi narodil malý. Po pôrode mi nebol priložený, nakoľko som mala komplikovaný pôrod. Nechcel sa prisať ani na prsník, ani na klobúčik. Trpel dosť veľkou žltačkou a bol predčasne narodeny. Preto mal problém celkovo s papanim. Nakoľko som mala dosť komplikovaný pôrod tak som sa nejako ani nedostávala preto sa mi netvorili mlieko. Asi na 3-4 deň sa mi podarilo odsať trošku tekutiny. Nakoľko kvôli veľkým bolestiam pri odsávani som to nakoniec nechala tak. Trošku som aj doma odsavala ale mlieko mi nejako nešlo. Vedela by som to teraz nejako zmeniť po týždni zmeniť. Že by som sa pokúsila znova naštartovať nejako mliečko? Ďakujem za rady.

mareri
21. jún 2021

my sme sa s dojčenim tiež trapili a nakoniec som aj tak kupila umele mliečko.

evkakozickova
22. jún 2021

@mareri my sme dopadli rovnako.

wawna
22. júl 2021

tiež som s tym mala velke problemy a boli chvile, kedy som nevedela čo robit. Synček plakal, bol hladny, tahat mliečko nechcel. Vyrastol na umelom mliečku

lenusa85
20. aug 2022

@blau dobry den, kde tu prosim mozem polozit verejnu otazku ? Dakujem 🙂

mimi16
26. nov 2022

@luba41 presne tak. A už ani nežiť len dojčiť. Cumlík aj fľaša sú smrť a čaj hotový jed.