Môže mať 21 mesačný syn teploty a soplíky zo zúbkov?

haicka
7. mar 2011

Ahojte, chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s teplotami pri prerezávaní zúbkov? Mám 21 mesačného syna, má 12 zúbkov prerezaných, bez nejakých veľkých obtiaží. Teraz mu idú všetke 4 očné zuby. Už 2mesiace sa trápime so soplíkmi, tie má čo dva týždne a hlavne čo týždeň má 40-tky teploty tak 2-3dni. Už som zúfalá, nespávame. Viete mi niekto poradiť, či to môže byť zúbkami?

mia27
7. mar 2011

Ahoj, no podla toho, co som citala, pri zubkoch byva teplota len zvysena, max. do 38, ak je to viac, zvycajne je to nieco ine.Radsej chod k MUDr. 😉

kosta123
7. mar 2011

ano je to normálne aj 40-tky sú ževraj bežné pri zúbkoch,ale človek nikdy nevie 😠

zuzub
7. mar 2011

ahoj, my máme stále pri zúbkoch teploty až okolo 39, ale vždy idem aj k doki, aby sa pre istotu na neho pozrela.čo viem od kamošike tak prerezávanie očných zubkov je asi najhoršie.tak nech to máte rýchlo za sebou a ste ok 😉

ela2710
7. mar 2011

@haicka
@kosta123
so zubkami to zrejme nebude mat nic spolocne, na nete najdes vela stranok kde sa pise, ze teplota pri zubkoch ma byt maximalne do 38 http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/793/pre...
konkretne si na tej stranky precitaj tento odstavec co sem napisem, ale vsimni si, ze teplota ako taka je menej casty priznak a okrem toho ma byt len do 38. ak ma teploty 2-3 dni, preco si nebola u lekarky? ved ja som utekela na pohotovost ked mal moj maly 38,5 a to mal anginu, tvoj ma 40 a ty namiesto s lekarkou sa radis tu.
😒

Príznaky prerezávania zúbkov

Väčšina detí počas prerezávania zúbkov vo zvýšenej miere slintá a reaguje podráždene.

Menej častými príznakmi sú:

Podráždenie oblasti okolo úst dieťaťa následkom neúmerného slintania – pomôže časté jemné utieranie (nie šúchaním, iba priložením) a ochranný krém na pokožku.
Opuchnuté ďasno alebo zvýšená citlivosť na horúce alebo chladné jedlá.
Ťažkosti počas spánku – nepokojný spánok spojený s častým prebúdzaním
Modrastočervený pľuzgier na ďasne, zvaný hematóm, ktorý môže trochu krvácať, keď sa zub prerezáva. Navštívte lekára, ak má dieťa pľuzgier viac ako týždeň a zub sa cez neho neprerezal
Soplíky, výtok z nosa
Teplota (nemala by presiahnuť 38 °C, v opačnom prípade nebude pravdepodobne súvisieť s prerezávaním zúbkov).
Mierne vodnatá stolica.

latvia
7. mar 2011

moze byt aj takto vysoka, ale zubom by som to pripisovala az po doslednom vysetreni a vyluceni akejkolvek choroby

daniella_vivien
7. mar 2011

teraz nedavno som citala ze ked idu zubky maximalna teplota je do 38 takze to bude asi iny problem

pink_lady
7. mar 2011

uz tu podobna otazka je: https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/ako-dlho-mali-vase-deti-teploty-kym-sa-prerezal-zubok/
+ pouzi vyhladavac na tuto temu je tu toho dost 😉

stamion
7. mar 2011

Môj syn mal ako trojmesačný teploty vyše 39st, a poslali nás na krčné že je to zápal uška,ale krčná lekárka to vylúčila a povedala že to je zo zúbkov, že prvé prerezavanie nevidno a to idú len do dasien až potom idú z dasien vonku 😒 A povedala že pri zúbkoch sú teploty aj 40st. Ja som tiež čítala že pri zúbkoch nieje až taká vysoká teplota ale vidíte že je.

sharmana
7. mar 2011

moja dcéra mala okolo 39st teploty, po telefone zastupujúca pediatrička tvrdila, že jej idú zubky, 4 dni sme vydržali, medzitým teplota zmizla, ale na 4. den sme šli k našej pediatričke, ktorá diagnostikovala zápal priedušnice a vyslovene povedala, že také vysoké teploty pri zúbkoch nie sú, že je to vždy spojené s niečím iným... tak si vyber.. jedna tvrdí, že aj 40tky a druhá, že v žiadnom prípade také vysoké teploty... asi je lepšie ísť vždy k lekárke... no pri 40tke by som tam aj utekala 😉

rotulka
20. apr 2011

Ahojte..my od vcera teplotkujeme dvakrat do dna. tak kolo38C...hlavne na vecer...inak ziadne prejavy...mame 7 mesiacov...zubok zatial ziadny....moze to suvisiet zo zubkami?

severanka96
23. mar 2012

ahojte,máte niekto skúsenosti s prerezávaním prvých stoličiek s hematomom?Dnes môjmu synovi prerezali ďasno na čelustnej chirurgii,aj my dali rady ako ďalej postupovať,ale stále mám pocit,či to robím dobre,preto ak niekto máte niečo takéto za sebou a poradili by ste my s ošetrovaním bola by som veľmi rada....Inak teplotu nemá,len je moc mrzutý.Čítala som,že sa to zvykne aj vyčistiť,no nám nič neurobil lekár,len rez,a ja keď mu to ošetrujem repíkom a natieram gélom Kamistad(poradil lekár na znecitlivenie) no akoby ho z kože drali...neviem či to robím správne a vraj to treba masírovať tak,aby sa nezrástol rez...ľahká rada ale či to robím dobre...Ďakujem za každú cennú radu.