Aké topánočky kúpiť na prvé kroky?

xyxy
7. apr 2009

Ahojte.chcem sa opytat.maly uz zacina stat a snazi sa chodit.stacia mu este capacky alebo uz topanocky?este nespravi ani krok len strasne rad stoji.dik

anjelicek26
20. júl 2011

@sladkasue - s dietatom kupovat topanky z uzavretou spicou je uplne zbytocne, kedze dieta casto automaticky stiahne prstiky, je to reflex - a ty si myslis, ze pasuju a dieta v nich nebude chciet chodit, lebo su male. Najlepsie je fakt to obkreslenie nozicky a pridanie 1 cm rezervy. Sandalky sa samozrejme daju vyskusat.

My sme u deti verny elefanten, naturino, superfit a najnovsie maly nosi clarksy, lebo ma velmi siroku nozicku a kupovat mu zbytocne velke topanky nemienim. Clarksy su pekne siroke.

katy1979
20. júl 2011

@klaudia85 cim viac budes citat budes este zmetenejsia.my sme kupovali v little food a ak su akcie co aj su tak su tie ceny prijatelne. prve topanky makke ohybne ziadne sandalky musia mat uzatvorenu spicu mozu byt take polsandalky. a ano skusat v stoji ale praveze prve topanky maju sediet na nozicku ziadne velke rezervy musia byt akurat. hlavne ked tie deti lozia a casto sa stavaju. ked jej das vacsie aj s rezervou uvidis ako bude vykrivovat nozky pri lozeni. my sme kupovali az ked maly viac chodil a vela stal. na lozenie a ze sa akurat niekde sama postavi stacia kozene topanky typu lilliputi ci pediped.
prvy syn mal prve topanky cicibany a druhy primigi. dobra predajna je aj Tripos na Tomasikovej. je to v novostavbe oproti byvaleho obhodnemu domu ruzinov.

katy1979
20. júl 2011

http://www.topanocky.sk/?show=advice takto sa treba rozhodnut podla dlzky

klaudia85
21. júl 2011

No pôjdeme, ale názory na topánky sú ozaj rôzne, asi sa budem riadiť osvedčenými radami a žiadnymi novinkami. Ja osobne ale moc na rady predavačiek v obchodoch nedávam 🙂 Ale samozrejme vyskúšame a až tak kúpime, no radšej si niečo najprv pozisťujem, kým idem kupovať.

dferkova
4. mar 2014

mamicky chcem sa spytat...moje dvojcata maju dlzku nozky 14 cm a chcem im kupit na jar lakovky alebo balerinky. nasla som dvoje ale jedny maju dlzku 15cm a druhe maju 15,5 cm ktore by boli vhodnejsie? viac sa mi pacia tie z 15 cm co poviete 1 cm bude stacit????? dakujem 😀 snad ta nozka tak rychlo nerastie....

2231987
9. jan 2015

Aj my mame tento problem vysoký nart a tiež si skrci prsteky na nožicke a neviem mu obut papucky...budeme musiet kupit bud papucky s otvorenov spicou alebo nieco podobne...

katrinka8
2. mar 2015

Baby, chcem oživiť túto tému. Synček už behá, topánočky na zimu sme mu kúpili síce až pred týždňom 😀 Ale chodí v nich rád (chodí už dosť dlho, len vonku zatiaľ iba spával cez zimu, tak nebolo treba topánky na vonku, ale nakoniec nás okolnosti donútili na konci zimy kúpiť zimné 😀 ) Takže teraz mu bude treba najbližšie nejaké jarné a som zmätená z tých všetkých príspevkov.
Na doma mal najprv, keď ešte nechodil, len popri nábytku, ponožky. Potom mal liliputi a teraz má papučky Rak. Na vonku zvažujem na jar buď topánočky RAK alebo D. D. step, určite teda niečo klasické, s čím sa dá aj do vlhkého terénu, nielen keď je sucho. Len neviem, kde sa reálne dajú skúsiť, vidieť, pretože netrúfam si ich bez toho kupovať prvýkrát cez internet, ani keď nôžku odmeriam... A vlastne ani neviem, určite som za mäkkú, resp, ohybnú podrážku. O týchto akosi neviem zistiť, aká je. Námatkovo som vybrala tieto, kvôli popisu: http://www.prezuvky.sk/detska-obuv/detska-obuv-... Evokuje to vo mne teda ohybnú podrážku, ale zase nič konkrétne tam o tom nie je. Tuto zase píše, že sú ohybné, tak možno sú aj lepšie: http://www.obuvkovo.sk/produkty/detska-obuv/koz... Neviete, kde by sa dali reálne vidieť v MT alebo okolí? DK, TS, ZA? Protetiku určite nie, nemáme dobré skúsenosti.

miminkask
4. nov 2016

Naše milé zákazníčky majú v tom jasno 🙂