Ako zistím veľkosť nohy, keď nosí č. 86?

martinask
29. feb 2008

ahojte....

maminky ,ktore mate dietatko okolo roka co nosí velkost 86 aku ma velku nozicku......ake cislo nosi???? 😅
preto sa pytam lebo chcem vyuzit poukazku z DM na Bata topanky, ktora nam vyprsi v juni a skoda o nu prist kedze mi vtedy budeme este len 6mesacny..... 🙂

xxmargaretka
29. feb 2008

ahoj..mame sice v pondelok 16mes no nosime oblecenie 86 a nozicku ma anna 21..

dominica
29. feb 2008

môj malá má necelých 11 mesiacov, nosí 74 oblečko, niekedy menšie, alebo vačšie, podľa toho, ako výrobca očísluje, ale on neni nejaký veľký, všetci rovesníci ho prerástli, takže to je asi ťažko hovoriť, ktovie akú veľkosť bude v tom veku nosiť tvoj malinký a nožičku má necelých 18 cm a u Baťu máme vyhliadnuté topánočky 19tky. Sú mu viac ako o pol cm vačšie.

danuska24
12. mar 2008

to je u kazdeho babätka ine. nasa ma 11 tyzdnov a obliekam jej od 8 tyzdnov 68.

andy75
12. mar 2008

ja som bolapred dvomi tyzdnami pozriet topanky pre malu u batu a predavacka jej zmerala takym speci "pravitkom" nohu malej a povedala, ze jej treba 18ky ( 7mes.,nosi 68-74 )

letuskah
12. mar 2008

moj ma 7 mesiacov, obliekame 86 a topanocky budeme kupovat 21 aby bola rezerva

susik77
12. mar 2008

baby, kedy sa kupuju prve topanocky?a aka velkost?je to individualne, alebo podla mesiacov?

katy1979
12. mar 2008

letuskah ty obliekaš malému v 7 mesiacoch 86??? 😲 😲 😲 čo ste ho natahovali na škripec 😲

letuskah
12. mar 2008

susik individualne, ja by som chcela na jar do kocika nejake pekne topanocky
katy 😀 ja s tym nic nemam 😀

martinaema
12. mar 2008

letuskah, moja bude mať rok a 86 má akurát - tvoj bude asi chlap jak hora. Inak prvé topany sme kupovali tie baťovky(kupón z DM) a boli 18-ky. A teraz kupujem tak, že idem do obchodu s metrom (papierový z Ikey 😀 ) a odmeriam vnút. dĺžku, tak aby tam bola rezerva cca 1 cm proti veľkosti nožičky. A zistila som, že čo výrobca, to iný rozmer.

geegee
12. mar 2008

my sme prve topky kupovali c.21, teraz ma maly 1,5 roka a ma topky c.26 😉

mimakro
13. mar 2008

Geegee, môj syn má 4 roky a nohu 27. Však Tvoj Matúško má laby 😀 Hanka má 15 mesiacov, nosí veľkosť 86 (nohavice aj 80) a topánky má 21-22. Prvé topánky som kúpila v lekárni-sandálky Santé. Ondrejko mal z normálnej obuvi, vysoké, kožené, na šnurovanie. Aj ja som sa v podobných učila chodiť.

jaduska
13. mar 2008

susik aj prvé topánočky sa kupujú podľa dĺžky chodidla. To iba tie "capačky" sa očíslované podľa mesiacov.

susika
14. mar 2008

froschka-dobrá pomoc. tiež som malej chcela kupiť topánočky dopredu, koli tej DM poukážke, ale neriskujem, lebo nohu má fakt veľkú.už pred mesiacom mala 11cm, tak kým začne behať.... 🙂

froschka
14. mar 2008

dopredu sa neoplati kupovat...ja mam zabky co mi pomalicky priberaju tak maju aj 17tku topanocky a verim ze im 2 mozno aj 3 mesiace vydrzia...
a ako vravia ze treba nechat 1cm rezervu tak to ja nie som velmi za pretoze obujte si vy o cislo vacsie topanky ako sa vam bude v nich chodit 😅
no co uz deticky nas stoja cim su starsie tym viac ale to co do nich investujeme vratane nezistnej lasky nam vracaju ich novymi uspechmi a pokrokami

denisocka
14. mar 2008

no aj mna by to zaujímalo,ja planujem až 2 DM poukážky,mejaké 19tky a potom na jar 21-22 😎 ,zteraz máme 3 mes a 8cm nôžku,myslím že sme šedý priemer,žiadne laby ani tintítka,ale boh vie č bude

mata79
14. mar 2008

Martinask, a nemas si s kym vymenit kupon. Ten, co konci v juni za ten, co konci buduci rok? Mozno sa Ti skor zidu topanocky, ked bude mat Jakubko cez rok.
Ved je tu tema Bonusova DM knizka, skus sa popytat maminiek.
Ja by som to asi tak urobila. Fakt by som nekupovala odhadom.

martinask
autor
25. apr 2008

Mata skusala som tam ale tych bab co maju knizku 08 nejak nie je.....a ver ze nevymenia... ☹

julca80
25. apr 2008

no skoda martinask, prave pred tyzdnom som bola kupit pre malu prve topanocky u Batu.
............ veru zisiel by sa, skoda..........
Inac my obliekame c.86(obcas trosicka mensiu, ale len obcas 😀 😀 😀 ) a nozku mame c.21 😉

kasis
25. apr 2008

Kupovat dopredu sa moc nevyplati, ja som tak drobcovi kupila na zaciatu marca pekne jarne topanocky c. 20, a musela som ich vymenit, lebo za 3 tyzdne mu nozka narastla o 1 cm. Este stastie, ze sa vtedy ochladilo a na jarne topanocky sme ani nepomysleli a tak nam ich v pohode vymenili za 22 😉 ,ktore teraz derieme 😉

uhlikova09
25. apr 2008

my sme boli minuleho tyzdna u batu kupvat,tiez nam merala tym pravitkom a mame 21 😉 a bundu veci nosime velkost 86

zuzume
15. sep 2008

prosim vas kolko mesiacov mali vase deticky ked nosili č. 24 dakujeeeeem

caruzo19
16. sep 2008

moja nosi 24 teraz,ale uz kupim 25.ma 23mesiacov.ale zacinala 19 v 2 mesiacoch

zuzume
16. sep 2008

caruzo dakujem 🙂

pepuskaa
16. sep 2008

baby, keď má malá 10cm nožičku a ešte sama nechdí, akú vľkosť jej mám vybrať?viem je to veľkosť 16, ale má to byť presne na nôžku? a čo ak skrčí pri skúšaní prstíky?

susika
16. sep 2008

petuskaa - tak moja má cca 11,5 cm nožku a má topánočky č12. menšie jej boli velmi tesné na dlžku , na šírku boli fajn, väčšie-vraj koli volnosti-boli zasa velké a aj široké. tieto sú celkom fajn na dlžku, no na širku su trocha širšie.prstíky začitiš, či sú pokrčené. nebude sa ti dať topánka obuť a ked kupuješ topánky, dieťa by malo stáť, aby si videla ako sedí päta a kde končia prsty.tak tiež budeš vedieť, či sú pokrčené prsty.

niekde som videla aj stránku, kde odporúčali väčšiu topánku, koli volnosti. moc by som velkú nekupovala, už vidím na mojej, ked sú jej volnejšie do šírky, že v nich behala srandovne, kým si na ne zvykla.

pepuskaa
16. sep 2008

susika, ďakujem, poradila si mi tak ako doteraz žiadna lit. fakt dík 🙂

jankajs
17. sep 2008

kočky, vidím, že máte detičky tak okolo roka. No, ten náš si ešte počká, ale chcem sa spýtať, čo ste obúvali drobcom do kočíka, keď ešte nechodili, ale už začínala zima, a len dupky s ponožkami nestačia? My sme včera pobehali pár obchodíkov, ale capačky sme nekúpili, lebo mali len 12-ky a tie mu už boli akurát. Oblečko nosí č. 74, pár kusov č. 80, neviem ako to číslujú, lebo mal cca 70 cm, keď sme ho doma merali. A dopredu som sa tiež bála kúpiť, že to zle odhadnem.

pepuskaa
17. sep 2008

jankajs my tiež nosíme 74 a včera sme vonku mali pančušky a ponožtičky na nôžkach, no boli sme v normálnom zimušnom fusaku. Nedala som žiadne capačky, bola teplunká, ale horúco by jej s papučkami nebolo určite. Pozerám že tvoja má 4 mes, no v cca rovnakom počasí, marec- apríl, som dávala iba ponožtičky, také tie papučky bez podrážky pre najmenších, zabalila do deky a ešte do fusáka, potom už bez deky, a ešte neskôr už len deku, tak neviem, asi si to musíš odskúšať sama, každé bábo je iné 😉

nevesta
17. sep 2008

My mame 11 mesiacov a nozku 18, velkost zaciname s 80...ale 6 mesacnemu este topanocky netreba, skor capacky... Zbytocne bude mat sputanu nozicku...