Ako zistiť veľkosť topánky 10-mesačného dieťaťa?

anickaajanko
27. feb 2009

Kamaratka pride zo zahranicia a rada by nam doniest topanocky pre maleho na leto, tam je znackove lacnejsie ale neiveme aku jej povedat velkost, Maly bude mat v juli 10 mesiacov aka to moze byt velkost? Maminy co uz mate deticky, ci je to velmi individualne

mozu aj tak male deti sandalky neuskodi im v kocari slniecko, ci sa nechavaju ponozky

ci ma kupit radsej sandalky alebo botasky alebo co aby sa mu nozicka zase nepotila 😉

pietra
27. feb 2009

podla mna je to velmi individualne a neda sa povedat, ako velku nozicku bude mat o pol roka
kym mala nechodila, nechavala som jej pocas horucich dni v kociku len tenke ponozky, podla mna jej to bolo pohodlnejsie a menej sa tak potila ako v nejakych topankach

maruskak
27. feb 2009

Ahoj.Aj ja si myslim, ze sa to neda presne povedat, aku velku nozku bude mat babatko napr. v lete. Ale ja som to robim tak, ze bosu nozku odmeriam centimetrom a vzdy k tomu aspon 1 cm pripocitam,ale takto som postupovala ti topanockach na jesen, alebo zimu. V lete som malemu davala len tenke bavlnene ponozky,alebo som mu nechala hole nozky,ktore som vzdy natrela kremom na opalovanie aspon 50 faktor a slnecnik naklonila tak, aby velmi nesvietilo slniecko, ale aj tak ma maly nozky opalene doteraz 🙂 Sandalky su pekna vec, ale pre deticky ktore este nevedia chodit si myslim, ze je to zbytocne

anickaajanko
autor
28. feb 2009

dakujem babenky
ak chce nech teda radsej kupi bodynka alebo nejaku supravicku
dakujem 🙂

fifinna
28. feb 2009

anicka, ja si myslim, ze cez leto vyuzijete sandalky, pretoze da sa povedat, ze maly ma uz pol roka a cez uz bude chciet chodit , ked ho budes drzat za ruky a mozno uz aj sam. Môj chodil sam uz ked mal 9,5 mesiaca. Ale najlepsie je kupovat sandalky a vsetky topanky, ked si ich babo vyskusa, lebo na niektorych topanockach su nizke narty, alebo ako sa tomu povie a dlzka topanky môze byt dobra, ale nemusi tam babo prepchat nozicku.

tomzuzka
28. feb 2009

náš má v 9tich mesiacoch topánočky č.17/a myslím že mu budú až do roka dobré, má ich od 8.mesiaca/, ale sandálky na chodenie ako prvá obuv nie sú vhodné, dieťa potrebuje mať pevnú obuv šnurovaciu aspoň na 3dierky na každej strane, aby topánka fixovala aj členok. je dôležité kupovať tieto topánky s dieťaťom!!! obúvaš ich tak, že ti dieťa sedí na kolenách chrbtom otočené k tebe, aby si topánku mohla dobre nasunúť, lebo dieťa ešte nevie s tebou spolupracovať. pediatričky mi povedala, že správnu veľkosť odskúšam tak, keď dieťa v topánkach postavim a vopchám ukazovák na mieste päty ešte do topánky/keď sa tam zmestí/.
dieťaťu sa kuujú prvé ortopedické topánky až keď začína chodiť, alebo sa postaví. skôr nie, je to len marketingový ťah, keď predajci nanucujú topánočky dobre že nie aj priam novorodencom. malým deťom stačia ponožky/v lete tenké bavlnené, v zime nrjaké froté a nejaké látkové návlečky/. a na holú nožičku by som topánočku nedávala, asi ani sandálky. v kočíku cez leto asi stačia len ponožky a na bežkanie tie pevné topánky a do nich tenké ponožtičky.. toľko moje vedomosti, skúsenosti 😉

bzucinka2
1. mar 2009

suhlasim tomzuzkou, presne ako pise my sme tiez kupovali topanocky kozenne snurovacie ortopedicke ked sa zacal sam stavat na nozicky v 8,5 mesiaci, ziadne sandalky ani nejake imidzovky by som neodporucala a urcite spolu s ponoztickami 🙂
radsej jej naozaj povedz nech kupi nejaku supravicku na jesen alebo tricka na leto 🙂

paula80
1. mar 2009

Ahojte, ja som sa chcela opýtať, ako správne kúpiť prvé topánočky. TIež chcem ortopedické kožené topánočky, ale neviem, ako správne vybrať veľkosť. Malý má dlžku nožičky 12,5 cm a to má necelých 11.mes., tak aké číslo kúpiť, alebo o koľko 0,5-1 cm väčšie?Kdesi som čítala, že prvé topánočky sa kupujú max. o 0,5 cm väčšie, aký máte názor?

akejka
2. mar 2009

anickaajanko: moja malá má 10 mesiacov, včera sme jej kúpili topánočky veľkosti 18. Ale môže mať chlapček aj väčšiu nožičku 😉. V lete by som kúpila sandálky.

paula80: malým deťom sa ideálne kupuju topánočky s pomocou špajdle. Obkreslíš nožičku na papier - odmeriaš a presne podľa výsledku odtrhneš špajdľu - s ňou ideš do obchodu, zastrčíš ju do vybranej topánočky nadoraz po špičku a má byť ne päte voľný 1 cm...tak som to robila aj pri staršej dcérke a vždy som jej vybrala topánky, ktoré jej perfektne sadli !
Lebo krásne na tej špajdli vidíš, ako bude mať nožičku v topánke. Ke´d mu tam strčíš rovno nožičku, môže krčiť prstíky, a pod., tak by to bolo nepresné...

many
2. mar 2009

akejla - to jsem teď přesně četla v jednom časopise 😉

akejka
2. mar 2009

many: to je skvelá pomôcka, používame ju už 7 rokov. Fakt vrelo odporúčam. 🙂

paula80
2. mar 2009

Ďakujem, super tip, hneď skúsim a budem praktizovať aj na staršom synovi, lebo s ním je tiež problém kúpiť správnu veľkosť.

many
2. mar 2009

za 14 dní jdeme kupovat první botečky 😉 tak to tak uděláme 😉

zitaje
2. mar 2009

Moja dcera ma rok, a sice este nechodi sama, len pri nabytku, ale jej davam obcas topanocky, nech si zvyka, lebo ich nechce. Ma cislo 21!!! Ja len k tomu, ze niektore maminy tu pisu velkost 17 -18 - 19 a pod, je to prudko individualne a vobec sa to neda odhadnut. Mne sa nezda ze by mala velke nozky. 😀
Inak mame sandalky, ale take, co velmi dobre drzia nozku. Pata musi byt jasnacka plna, formovana stielka, celokozene. A snurovacie neviem ci by si nechala zasnurovat, mam co robit zapnut aj tu pracku. 😠

akejka
3. mar 2009

zitaje: aj kamoškina ročná dcéra má nožičku veľkosti 21, ako tvoja...ale ona je obor, váži 14 kg...tak sa nečudujem, že aj nožičku má väčšiu.
aj tvoja Sofinka je taký macko ?

jarula25
3. mar 2009

moj syn mal prve topanocky cislo 21 a to mal 10 mesiacou este aj predavacka v obuve sa cudovala preco mu kupujem take velke ze on nemoze mat taku velku nohu ale na pocudovanie mal a este stale ma, ma dva 2 roky a 4 mesiace a nosi cislo 27... 😒 ked kupujem bez neho topanocky co je malokedy tak jedine zo spajdlou idem do obchodu a zatial vzdy som dobre kupila 🙂

atlaska25
18. jan 2015

@akejka Ahoj a ako presne treba odmerať nohu od veľkého palca po pätu??? 😅