Akú veľkosť topánok im kúpiť dopredu?

kili
20. jún 2008

prosím poraďte. Samko má teraz nohu 18, Adamko presne neviem, asi 16-17. Chcela by som im teda kúpiť topánky do budúcna, niekedy, keď už budú na 100% behať, nech ich čo najviac využijú. Tak som myslela, že topánky na budúcu jar. Adamkovi by som kúpila o číslo menšie ako Samkovi. Akú velkosť mám asi kúpiť? Budúci marec budú mať síce 2r, ale sú dosť maličký, tak vôbec neviem odhadnúť, ani ako budú rásť. Chcem kúpiť topánky také, trošku dierované, aby sa dali využiť poprípade v lete al. keby boli ešte menší, tak trebárs až na jeseň. Tak teda akú veľkosť?

titkovamiriam
20. jún 2008

tazko poradit,napr Marek mal dlho20,potom sme kupili super tenisky 21 a za tri tyzdne ich uz neobul ☹ ,skocil na 22 tam bol pol roka a teraz sme kupili sandalky 23. 🙂

kili
autor
20. jún 2008

ja som rozmýšlala, že by som kúpila Samkovi 21 a Adamkovi 20.

titko, a aké veľké nohi mal rok predtým?

titkovamiriam
20. jún 2008

18 a to moc topanky nezodral lebo lenivec jeden zacal sam chodit az 18m 😀 😀 ,zato tezaz mu nestacime doma nik 🙂

titkovamiriam
20. jún 2008

a este som zabudla,ja topanky radsej oskusam zalezi aj od klenby nohy 😀 ,lebo napr niektore 23 mu boli velke a ine male,ze sme tam nohu ani nedali-kupovala som ich v normalnej obuvi,nie niekde na trhu alebo u cinana,tusim to bola znacka trip-v znaku je slimacik.

xxmargaretka
20. jún 2008

ahoj.anicka takto pred rokom mala 18 tak ako tvoj Samko a na jar mala 20 no to iba cca mes a skocila na 21..ale ako pise titkovamiriam tak vela zalezi od znacky,tvaru atd

majka35
20. jún 2008

určite by som dopredu topánočky nekupovala ... raz som našla jedny krásne a hneď som ich chcela kúpiť, pretože bola na nich veľmi dobrá cena po zľave a vyzerali pohodlné... predavačka ma presviedčala, nech ich radšej prídem s malou vyskúšať a ja stále, že nie, veď poznám jej veľkosť ... nakoniec ma prehovorila a ja som prišla o hodinku aj s malou ... a samozrejme, že predavačka mala pravdu ... moja má tak vysokú klenbu, že sme ich absolútne nedokázali obuť ... 😠

elise
20. jún 2008

ja už som lukaskovi lupila na zimu o 2 čísla väčšie 😉 zatial to vyzerá tak že v pohode cez zimu vynosíme🙂

kili
autor
20. jún 2008

tak to je jasné, že im napokon nemusia byť nikdy, ale keď ich nosiť nebudú, tak ich predám a možno ešte za drahšie 😅 😀 , tak to zas neberiem ako vyhodené peniaze. Len to chcem aspoň využiť a čo už, keď platnosť je do 30.6. a oni majú ešte malé nohy.
xx, tak to teda noha asi moc nerastie neskôr, ja teda neviem, keď naši rastú pomalšie, tak či im tá 20tka vôbec bude, ale menšie už nemá zmysel, keďže Adamkovi musím o číslo menšie a to je 19tka. Ale tak asi skúsim kúpiť čísla 21 a 20. Ešte sa teda spýtam obvodnej, či nemusia mať ortopedické topánky a potom pôjdem kúpiť.

elise
20. jún 2008

killy my nosíme 20 a mám kupené 22 😉

kattom
20. jún 2008

kili my nosime teraz 20 a kupene mam 21 na jesen za ten kupon
inak vidim, ze si z BA alebo okolia - odporucam petrzalka, ako je carrefour tam ma bata outlet - kupili sme tam za ten kupon topanky teniskove malemu, co povodne stali 1200 v obchode, tu mali so zlavou za 700 a s tym kuponom sme platili 350 iba. 😉

terezzka11
20. jún 2008

je dost tazke kupovat topanku pre dieta na urcite obdobie dopredu. moja mala ma o 2 tyzdne 2 roky, nosi 22 aj 21. iny vyrobca, ina velkost... a dnes sme boli v rene, ten isty vyrobca, ta ista linia obuvi a dve velkosti sandalok- oranzove jej boli dobre 22, ruzove uz 23... 😒
ale v kazdom pripade ak to chces risknut, daj pozor aby boli celokozene a so spevnenym kotnikom. ak porastu rychlo, na suchu zimu ich vynosia, ak nie, budu na dazdivu jar, popripade na leto do hor...a velkost asi najlepsie tu 22-ku

lenerka
20. jún 2008

ahoj

tak naší bude 18měs a nosí už 23
a mám koupené jedny botky o jedno číslo větší
ale to jsou sandálky může je mít na doma nebo pak i na ven na léto
ale jinak bych asi větší boty nekupovala
dětem šíleně rychle roste noha

ena
20. jún 2008

kili: no tazko radit, to si fakt len tipnut musis..
neviem ako tvoji drobci, ale u nas chodi filip obuty aj doma, akoze prezuvky -sandalky, tak ak mavas malych obutych aj ty, tak skus kupit sandalky, hoci aj vacsie cislo a tie vyuzijes doma a ak sa trafis s rocnym obdobim, tak aj vonku.. 😉
ale je fakt tazko kupovat topanky naslepo dopredu, lebo nemusia sadnut, aj ked bude dlzka dobra.. my sme napriklad minule skusali v zdravotnickych potrebach fakt super sandalky, dlzka OK, ale vpredu boli tak siroke, ze hoci sa stahovali suchym zipsom, nemohli sme ich kupit, lebo drobcovi ich bolo treba stiahnut az tak, ze lepiace casti uz potom drzali len na kusku..

este teoreticky by si si mohla vymenit kupony s niekym, kto ma dieta r.2008 a okrem toho aj starsie dieta a kupon zatial neminul.. tak on moze kupit topanky pre to starsie dieta a ty pouzijes kupon buduci rok, ked uz budu dvojcata behat.

ja som teraz tiez nespekulovala nad topankami pre Mareka ( to by som asi fakt neodhadla, teraz uz ma tretie capacky 🙂 )ale kupili sme Filipovi na teraz, takze sme kupovali az po vyskusani a je iste, ze ich vynosi..

cicushka
20. jún 2008

no ja na ten kupon neviem nic zohnat, lebo vsetko pouzitelne na malu detsku nozku maju vzdy vypredane u Batu. 😢 18 a 19 zohnat sa proste neda. a 20 maju tiez iba malinko.
Ale ten outlet som este neskusala. To ma ani nenapadlo a pritom tam chodim casto.

kili
autor
21. jún 2008

cisushka, a bola si u Baťu na Kamennom námestí? tam toho majú celkom dosť. Neviem síce, či všetky čísla, ale to detské oddelenie mi príde väčšie.
skúsiť vymeniť kupón by som mohla, ale potrebovala by som vymeniť dva 😒
idem nahodiť inzerát a možno sa potrafí 🙂
a do kedy má platnosť kupón z r. 2008?

sirinka
21. jún 2008

ja mam pocit, ze oni z tych malych cisiel toho ani moc neobjednavaju, dokonca mi to aj povedala predavacka u batu v avione... 😒

miki060707
24. jún 2008

ahoj, ja som mala dva kupóny, malej som kúpila keď mala 11 mesiacov 18ky, a 20ky, teraz má 18ky, botky bude nosiť cez leto, myslím, že cez jeseň bude mať 20ny, plus hrubšia ponožka a na jeseň jej kupim 22, no moja úvaha🙂