Čo na zimu. Zateplené topky alebo čižmičky?

tamia
11. sep 2008

Ahoj,
mám dilému. Neviem čo mám kúpiť mojej malej na zimu čižmičky alebo zateplené topky. Koľko zviknú cca 2 ročné deti chodiť vonku cez zimu? Nepresedia viac v kočíku ako chodia? Čo ste kupovali vy?

Používate pre 2 ročné deti fusak alebo deku? Ak fusak tak aký? Ja rozmýšlam nad emitexom.

marse
11. sep 2008

ahoj tami, moja minulu zimu moc v kociku byt nechcela, vlastne odvtedy co vie chodit (9 mes.) cize mala vysoke cizmy, zvnutra zateplene, a zvonka vhodne do snehu, nieco ako snehule. a chodili sme von kazdy den, ak sa dalo, ak pocasie dovolilo.

dorotaw
11. sep 2008

ani moj Matko nechcel byt v kociku a ani na saniach.Ja som mu kupila aj snehule zateplene,aj topanocky z kozusinkou,aby mal na vymenu.Ale ked mrzlo a potrebovala som ist do mesta,tak som mala v kociku aj fusak a tensiu deku.

bubba
11. sep 2008

aj my sme mali 3 je cizmy na prezutie...nechcela byt ani prikryta,toboz uz nie aby som ju dala do fusaku.
ale nebolo jej zima minulu zimu mala 1,5r.a normalne chodila oblecena pancuchy,zatepl.gate,svetrik,vetrovka a tento rok to idemme riesit rovnako 😀 uz minuly rok sme sa nahanali a jasili po snehu a bola to dobra zabava.chodili sme von normalne tak ako aj v lete 😉 2x denne ale na kratise obdobie...cc 1,5-2 h doobeda a tolko isto poobede

sassi
11. sep 2008

No ja skor odporúčam tie snehulky + topánky na výmenu - ako mala Dorotaw. Oni decka aj po vode poskáču, takže skor niečo goratexové (ja zvyknem kúpiť v Deichmane) z vyššou gumenou podrážkou. Lacne snehule sa zväčša šmýkajú, lebo majú podrážku takú "plastovú" a suché zipsy do konca zimy nedržia.
A mame fusak 32-ročný ešte po mne, stará dobrá klasika, velký, pravá kožušina. Využívali sme ho do 5 rokov, ešte na nožky dole sme dali fusak (do sániek). Tie dnešne moderne su o ničom, strašne malé. Chcela som kúpiť min. rok synovi, ale ako polročný sa mi do toho zmestil "nadoraz" tak som to nechala tak. Sice mali akýsi aj maxi, ale ten bol strašne drahý, a aj tak nie ovela väčší.
Ak sedí v kočíku a maš dobrý nánožník, ja by som ten fusak ani nekupovala. Radšej velkú hrubú deku + nánožník. Dcera sa do 2,5 roka v kočíku a na sánkach vozila, ale to musíš aj ty vedieť, aký ma temperament a či ti prejde.

didusa.risulo
11. sep 2008

tamia, my sme mali minuly rok take topanky vysoke nad clenok kozenne a z vnutra boli zateplene kozusinkou, tento rok ideme kupit zas take iste a este aj snehule, mojej tety syn mal minuly rok 2 roky a teraz moj, uz len beha risko, a ked bude sneh, najlepsie budu snehule, takze doporucujem aj topanky a aj snehule, lebo si to zober aj tak, ze ked bude mat jedny spotene aby si mohla dat aj nahraden a suche

wali
11. sep 2008

tak ja tiez rozmyslam, co kupit na zimu, a asi veru kupim oboje - aj snehule, aj nejake zimne topanky vyteplene. daju sa snehule kupit bez problemov v obuvach? nikdy som ich v obuvach nehladala, tak nemam prehlad 😔

my sme kupili fusak od Emitexu este minuly rok a ma navyse este taku spodnu cast, ktora sa da nadpojit, ked je babo uz vacsie, takze je mu dobry este aj teraz. aspom ja som s nim spokojna.

martina.d.
11. sep 2008

snehule sa dajú kúpiť v pohode. Ajmy budeme kupovať aj snehule, aj zateplené topánky alebo čižmy. Dcérka potrebuje aj do škôlky, takže potrebujem na výmenu, ak by sa premočili. Synčekovi budem kupovať len zateplené topánky.
A čo do kočíka? Myslím, že záleží aj od toho aká bude zima. Mám fusak z ovčieho rúna po dcérke, ktorý sa mi veľmi dobre osvedčil, tak asi využijem to.

bibula
11. sep 2008

MY CIZMICKY DEKU NA KOLIENKA.

basado
11. sep 2008

ja si tak isto myslím že by mlo mat zateplene čižmy, pretože aj ked dietatko je v kočíku a nepohybuje tak mu može byt zima. a čo sa tyka niečo do kočíku tak by som dala fusak pretože ten kočarik može byt zo spodu studeny a určite by som ho zakrila aj z dekou podla toho aka bude zima 🙂

katja78
11. sep 2008

Ahojte,

a kedy asi je dobré začať sa obzerať po zimnej obuvi pre deti, tak, aby som nekúpila zbytočne malú, ak by jej nôžka podrástla, ale aby ešte aj bolo z čoho vyberať?
Máte niekto skúsenosti so zimnou obuvou s Protetiky?
Vďaka.

tamia
autor
12. sep 2008

katja, tiež by ma to zaujímalo...
mamičky poradte

maruschka
12. sep 2008

My sme kúpili fusak do 4 rokov na ktorom sa dá odzipsovať časť na nožičkách-ak má dieťatko zablatené čižmičky,tak ich má jednoducho vonku a zvyšok je vo fusaku.Kúpili sme aj čižmičky, ktoré sa dajú aj šnurovať aj zipsovať.Vnútri majú kožušinku a sú celokoženné. A ten fusak máme značku tuším ICEBEAR, alebo niečo také len po nemecky..Je inak super velikánsky a malá sa v ňom v pohode aj vyspinká.Kúpili sme jej aj nepremokavý zimný overal,takže je jej teplúčko aj keď spinká v kočíku,aj keď chce chodiť po snehu.. 😉 😉

denisocka
12. sep 2008

a nánožníky máte?

kangaroo
12. sep 2008

katja78 obuv z protetiky sa dobre počúva, ale ešte lepšie je premokavá, čiže už nikdy viac, oplatia sa radšej jedne goratexove snehule ako troje premokavé topánky, či snehule

maca793
13. sep 2008

ja mám kúpené čižmičky ale tie budú len do kočíka a plánujem topánky
ja by som zvolila deku, som na ňu zvyknutá ale záleží na každom na čom sa rozhodne.

pezincanka
13. sep 2008

Dievcata, ja neporadim, lebo Karolinka od 1,5 roka kocik nepotrebovala 😅

maca793
13. sep 2008

tak to moje dievky hej pravda, ak nebolo veľa snehu. vtedy sme používali sánky 😀

maruschka
14. sep 2008

my máme kočík s obrovskými kolesami-skoro ako bicyklové.Takže sa v pohode prebrodíme aj cez sneh.Malá kočík ešte potrebuje,lebo v ňom vždy zaspinká a spí aj 2 hodiny.A nánožníky-tie máme 2 nové,ale nepoužívame,keďže naša malá má neuveriteľné dlhé nohy a tak nánožníky strácajú význam.Ale ten fusak,čo sme kúpili je vhodný aj na jej dlhé nohy,je absolútne hrubý,nepremohavý,takže nánožník prakticky vôbec nepotrebujeme.

A snehule sme mali-ale nepoužívali,lebo malá v nich strašne čaptavo chodila.Tak preto máme vysoké čižmičko-topánky-skoro až pod koleno. 😉 Dobre sme ich nainpregnovali a vôbec jej nepremokli.

tamia
autor
14. sep 2008

maruschka,
aký máte ten fusak?
a ako ste čižmičky inpregnovali? je na to nejaký krém?

maruschka
14. sep 2008

tamia,ten spej sa dá kúpiť v každej predajni s obuvou..Baťa,Deichman,normálna obuv-Ale kupujeme taký kvalitnejší,aby to fakt nepretieklo..Topnáky očistíš, nastriekaš a je hotovo.. 😉

A ten fusak--Eisbärchen..Je super,dajú sa tam prevliecť popruhy z kočíka,dá sa spodok odzipsovať,priviazať o kočík,aby bolo dieťa stabilnejšie...

🙂

tamia
autor
15. sep 2008

maruschka,
a to stačí iba raz naimpregnovať?
Ten fusak ste kúpili na slovensku? koľko stál?

maruschka
15. sep 2008

tamia, tak impregnovať to musíš častejšie cez zimu-vždy keď ich čistíš..Ale keď kúpiš snehule goratexové,tak tie nemusíš-napr. u Baťu,to sú nepremokavé..Len naša malá v nich čaptala.Preto sme museli mať pevné..

a ten fusak, stál okolo 1600?Neviem,tuším tak nejako.Kupoval ho manžel,tak neviem.A kupovali sme ho v RICOBABY-majú aj internetovú predajňu..Sú fusaky,ktoré sú drahšie,ale sú aj menšie.A tento bol super a cena tiež prekvapila. 😉 🙂

tamia
autor
15. sep 2008

maruschka ďakujem, idem skúsiť pozrieť 😉

cubatour
17. sep 2008

Ahojte, prosim o radu. Dcerka ma 10,5 mesiaca a tiez mam dilemu, ako to vyriesim v zime s kocikom. Ked jej dam nanoznik, tam cezen nic nevidi, mame baby design mini, kto ho ma, vie o com hovorim.. zaujimaju ma tie fusaky, ze ako potom dcerku v kociku priputam, ked bude vo fusaku... a este kde take velke fusaky kupim. Alebo potom ako to riesite s dekou. Takisto nie je dietatko potom priputane v kociku?

maruschka
17. sep 2008

cubatour, tie fusaky majú otvory na prevlečenie bezpečnostých popruhov v kočíku.Dieťa dáš do už prevlečeného fusaku,zacvakneš popruhy a zazipsuješ fusak.A ešte naviac majú za hlavičkou veľký štvorec s našitými šnúrkami,ktoré sa prevlečnú popod striešku a uviažu sa na madlo kočíka-alebo hocikde,kde sa ti to dá pevne uviazať.A ten fusak drží ako priklincovaný. 😉 😉

lenadka
18. sep 2008

ahoj, moja mala mala snehule, aj zateplene topanky a jedni cizmicky na paradu-kupene vo vypredaji len na prilezitostne nosenie, neboli aaaaz tak moc teplucke. Najcastejsie nosene boli snehule. Mala mavala zateplene nohavice alebo overal, jasne ze take deti sa chcu valat v snehu nie sediet v kociku 😅 ked tak sedela v sankach a tam som jej dala fusak + deku... inak nie lebo kocik je odparkovany od 1,5 roka odkedy chodi poriadne, teda sme pouzili max. golface na dlhsie cesty, ale v zime nie 😉

urcite treba viac obuvy ak je sneh, malej aj zvonka pri velkom jaseni popri ponoztickach naliezol niekedy sneh, alebo boli zvonka mokre snehule-tak ak dopoludnia zamocila snehule poobede mala topanky 😉

tamia tak ti prajem nech sa spravne rozhodnes a vystihnes co bude naj pre vas 🙂

cubatour
18. sep 2008

maruschka a kde taky fusak kupim? jedine taky, ako mas ty?

majula
18. sep 2008

maruschka, teraz mám dilemu či kúpiť Eisbärchen, alebo Emitex...hmmm? Čo poradíš? Emitex som už mala, nepáčilo sa mi na ňom to, že bol taký "šmykľavý" nedržal pekne na kočíku, lebo bol šuštiakového materiálu...pri tom čo máš ty píšu, že je na spodku niečo, aby sa nešmýkal....je to pravda? Drží pekne na kočíku?

lenadka
19. sep 2008

maruschka, ten fusak co opisujes musi byt super!!! 🙂 😉

majula
19. sep 2008