Detské topánky Little Blue Lamb

katkal1
30. apr 2012

Ma niekto skusenosti? Su urcene aj na sirsiu nozku?

lenok
3. máj 2012

Tiez by ma zaujimali vase referencie a skusenosti 😉 dik...

capacky
12. jún 2012

@katkal1
@lenok asi by Vás skôr zaujímali skúsenosti mamičiek čo ich majú a nie mamičky čo ich predáva - ale pridám pár slov 🙂 Sú to kvalitné topánočky s mäkkou koženou podrážkou alebo ohybnou a pružnou gumenou podrážkou. Šitie je pevné, vnútro topánočiek mäkké a pohodlné. Sú ľahké vpredu s guľatou špičkou - na miesto pre prstíky a práveže širšieho strihu - hlavne série s gumenou podrážkou. Úzkym nožičkám nesedia, na širšie nožičky a vysoké narty sú skvelé 🙂

lenok
12. jún 2012

@capacky ano, Roberta, chcela som skusenosti mamiciek a deticiek,ale riskla som to aj napriek tomu, ze sa nik neozval 😉 Ja som ta,co sme menili za vacsie cisielko ruzovo-biele 😉 Uz ich mam na poste, snad mi vyjde cas pre ne skocit este tento tyzden a podam referencie sama 😉 Tesim sa 😉

capacky
13. jún 2012

@lenok aha 🙂 tak verím, že budete spokojná 🙂 .....a že ich pri tomto počasí aj budete mať kedy vynosiť 🙂

slnieckokati
14. jún 2012

@capacky ja topanocky tejto znacku uz dlhsie obzeram. mala ma baculatejsiu nozicku s vyssim nartom, tak myslim, ze by nam mohli sadnut. zaujimalo by ma ako sedi cislovanie. mala ma 13cm nozicku - sadne nam 22? a co sa tyka topanociek s kozenou podrazkou, je to tensia podrazka takeho capackoveho sposobu, aby zase necitila kazdy kamienok a vymol. odporucate aj tie s kozenou podrazkou pre taketo vacsie deti na von?

capacky
14. jún 2012

@slnieckokati 22 by mala byť akurát. Väčšinou číslovanie sedí, párkrát sa stalo, že boli topánočky o niekoľko mm menšie. Stáva sa to hlavne pri ručne šitých modeloch - s koženou podrážkou - kedy sa tie mm ťažšie ustrážia. Ak však topánočky nesadnú bez problémov ich vymením za iné číslo. Topánočky s koženou podrážkou sú určené hlavne pre deti, ktoré začínajú chodiť - na obdobie prvých krokov. Kožená podrážka je trojvrstvová - jedna z vrstiev je penová, takže kamienky na nožičky netlačia a nožičky sú dostatočne chránené. Avšak je to podrážka mäkká, čiže capačkového typu - ako píšete. Dieťa veľmi dobre precvičuje svalstvo chodidiel a posilňuje nožičky.
Pre deti, ktoré už veľa chodia a trávia väčšinu času na nohách, sú určené topánočky s gumenou podrážkou, ktorá je tiež pružná a ohybná - aby bolo zabezpečené posilňovanie nožičiek. Avšak už je hrubšia - ako pri klasických topánočkách. Topánky sú ľahké a s guľatou špičkou - aby sa zabezpečilo miesto pre prsty, (pretože mnoho topánočiek je pri prstoch zúžených a potom tlačia na prstíky, čím sa môžu nesprávne vychyľovať) a majú teda spomínaný širší strih.
Čiže pre Vašu dcérku by už asi boli vhodnejšie topánočky s gumenou podrážkou - hlavne už aj kôli veľkosti nožičky avšak nosenie mäkkej(koženej) podrážky alebo aj chodenie naboso pre väčšie deti odporúčam - pretože to nožičkám veľmi prospieva.

lenok
14. jún 2012

@capacky no, a topky su uz doma 😉 mala v nich poskakovala, topanocky piskali, ona sa tesila, no paradne su, makkucke, poddajne a fakt pekne prepracovane 🙂 zajtra zaziju verejnu premieru 😉 Ja som s kupou tychto krasnych topanociek teda urcite neskoncila 😉 DAKUJEM 😵

capacky
15. jún 2012

@lenok super, teším sa 🙂 Nech dlho dobre súžia!

katjuschka
8. mar 2013

Dneska sme urobili prvýkrát krôčky s Little Blue Lamb topánočkami a sú super, mäkkučké, krásny dizajn 🙂 Dlho som hľadala topánočky, ktoré by boli dostatočne široké na dcérkinu nožičku a takisto vhodné k jej veku. My máme takého desaťmesačného Big Foota - nosíme veľkosť 18-24 mesiacov. Ostatné mäkké (i textilné) topánočky sa jej zošmykovali z nožičky, Little Blue Lamb pekne držia a pritom neotlačia - sú prvé ktoré nedala dole. Malá sa navyše veľmi radovala z kvetiniek, ktoré sú tam aplikované. Máme ich ako topánočky na von, gumové protišmykové krúžky naspodku sú dobrý nápad, zdá sa mi, že toho vydržia viac ako čisto kožené podrážky. Taktiež sa dobre obúvajú, takže u nás maximálna spokojnosť. Veľa maminiek v Európe (hľadala som referencie i v zahraničí) tvrdí, že sú lepšie ako Pediped, tie kvôli cene nemáme, ale asi ani nevyskúšame, nakoľko som z tejto značky natešená 😉 Na doma som objednala zase Liliputi, takže uvidíme ako sa osvedčia tie

swanqueen
8. mar 2013

My ich pouzivame a su skvele! Vyborne sa v nich chodi.

marcelaaaa
13. jún 2013

@capacky Prosim vas chcem sa spytat ze vsetky teda Little blue lamb su sirsieho strihu?

miracle
13. jún 2013

@marcelaaaa Myslim si, ze ano, vsetky by mali byt take sirsie

capacky
16. jún 2013

@marcelaaaa Áno všetky, na úzke nožičky žiaľ nesedia.

syssu
14. júl 2013

@capacky a co znamena "sirsia nozicka"? da sa to aj nejako v cm vyjadrit? pokukujem teraz po nejakych pre dceru - zacina sa stavat a chodit popri nabytku a little blue lamb s kozenou podrazkou sa mi zdaju byt dobrym riesenim, ale bojim sa, ze nesadnu..

capacky
15. júl 2013

@syssu môžem Vám premerať vnútro topánočiek, koľko majú na šírku-len upresnite ktorú veľkosť mám premerať. Či má Vaše dieťatko širšiu alebo užšiu nožičku zistíte časom, keď mu bude pravidelne kupovať obuv. Väčšinou majú detičky bacuľaté chodidlá, takže topánočky sadnú, ale samozrejme nie každému - každá noha je individuálna. Ak topánočky nesadnú, môžete ich vrátiť - samozrejme nenosené a v pôvodnom balení, peniažky vraciam obratom 🙂

norikk
6. aug 2013

mz sme kupili minuly rok od vas topanky aj sandalky....tie piskajuce...na pocudovanie malemu su este stale dobre a sandalkjy mu vydrzali ajj toto leto...dobre s mu v tom chodi aj doma aj von...ale uz zufalo potrebujeme nove, rozmyslala, som ze do skolky by som mu to kupila ako prezuvky. lenze uz nemate v ponuke take :( ...my sme kupili so zatvorenou pätou a v ponuke mate uz len sotvorenou pätou a to vaham, ci kupit...lebo tie topanky nemaju pevnu pätu...uz tieto co mame nie su v päte pevne a nie este otvorena päta...

ivana08
12. aug 2013

@capacky dobry den, ja by som sa chcela opýtať ktoré topánočky odporúčate pre 10 mesačné dietatko, ktoré sa uz zo 2 mesiace stavia, chodí okolo nábytku a už pomaly aj za ručičku. a či máte niekde aj prevádzu kde sa topánočky dajú vyskúsať či sa da iba cez net? dakujem 😉

capacky
12. aug 2013

@ivana08 topánočky chodia maminky vyskúšať ku nám domov, ale to len mamičky z okolia, bývame pri Lučenci, ináč len cez internet. AK topánočky nesadnú bez problémov vymeníme, alebo vrátime peniažky. Ak hľadáte niečo na doma, tak to najlepšie z ponuky sú capačky Dadoos, majú trojvrstvovú podrážku, použitá koža je špičková -fakt tá najlepšia aká sa dá v európe zohnať. Aj syn mi nosí už len tie. Topánočky Little Blue Lamb môžete nosiť aj na doma aj na von, Dadoosky skôr len na doma a ak na von tak len po trávičke, lebo sa horšie čistia-je to viac menej domáca obuv. Little Blue Lamb majú od spodu lakovanú kožu, nie semiš ako u capačkácch a tak sa dajú od prachu jednoducho utrieť ,čiže kľudne aj von, ale len do suchého prostredia -koža prevlhne. Ak má dieťatko uzučké chodidlá, tak mu sadnú jedine capačky-ktorékoľvek z ponuky, topánočky Little Blue Lamb majú taký širší strih, čiže na úzkych nožičkách nesedia -capačky sedia aj na takých, je to iný strih 🙂

ivana08
12. aug 2013

@capacky dakujem za tak rychlu odpoved este by som sa chcela opytat tie capacky maju aj spevnenu patu?

capacky
13. aug 2013

@ivana08 nie, nemajú, nožičky sú v nich akoby naboso, capačky sú ušité len z kože, nijako nespevnené, pokrčíte ich v ruke.

tinka00
23. jan 2014

my mame jedny jarne a su na sirsiu nozicku, dcera ma vysoky nart a sirsie prsteky tak jej sedia

beatrix13
29. jan 2014

www.supykids.sk - správny výber detských topánok pre deti. Zdravá detská obuv so supináciou drží členok, veľká pomoc pri neistých krokoch dieťaťa.

kozenka66
31. jan 2014

ija som malej tiež kúpila tieto topánočky, bohužiaľ má ale úzku nohu, tak jej celkom nesedia, lebo sú fakt na širšie nôžky určené...inak sú skvelé, veľmi pekné a zrejme aj pohodlné, lebo malá ich vo veľkom nosí aj keď jej celkom nesedia 🙂

reivka
6. feb 2014

my sme mali lakované krásne, ale už sú nám malé a teraz by sme potrebovali 25 ale nikde ich nevidím v ponuke na nejakej slovenskej stránke, ale vidím že na originál stránke majú aj takéto velkosti, sú pohodlné preto, že sú na širšiu nožičku, a vyzerajú na nožičke velmi milo

nikuska012
17. mar 2014

Dobry vecer, mate niekto skusenosti s nosenim tychto topanociek? http://www.littlebluelamb.sk/baby/ zvazujem aj sandalky ako prezuvky do skolky pre starsieho... tak ked sa najde aj taka skusenost budem rada (citala som ze sa jednoducho obuvaju), dakujem 🙂

dasqia
21. mar 2014

Dobrý dne..škoda..moja mala je chudulinká a aj nožičky máme chudučké a tak sa mi páčia tie topánočky ☹ Nám by asi nesedeli..

bubutko
24. mar 2014

objednala som Little Blue Lamb, uz sa na ne tesime, dam vediet ked dorazia ako sadnu 🙂

levandula247
5. apr 2014

čítala som si len otázku- tieto topánočky su aj na vyšší nart a širšiu nožičku, su perfektne, pohodlne, mäkkučke, kožene, mam jedny na predaj....zhanam take na toto leto,ale nemaju, pre nas su 1 !!!

dada4444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
capacky
18. máj 2014

@dada4444
už som Vám písala do správy, môžete ich samozrejme vrátiť a vymeniť. Mrzí ma, že sa to odpáralo, stane sa, že niečo nedrží na 100%. Dadoos sú úžasne kvalitné capačky, takže kľudne môžete vymeniť, s Dadoos budete určite spokojná, tie vydržia veľmi dlho 🙂 🙂 Pekný deň.