Kedy kúpiť dieťatku prvé topánočky?

kosicanka1
24. mar 2008

ahojte, nasa simonka sa pomaly dviha o nabytok a pokusa sa s pomocou chodit, zatial len doma, naboso v pancuskach. kedy je potrebne kupit prve ozajstne topanocky?

monas
25. mar 2008

Při výběru botiček hodně pomůže značka žirafky, pokud ji botičky mají, nemusíte se bát je koupit, jsou atestované. Jsou tedy možná dražší, ale člověk má jistotu. Nejsem typ, který by ohrnoval nos třeba nad laciným tričkem apod., ale boty jsou boty, na těch nikdy nešetřit!!! Pokud si vzpomínám, tak ty první botky, co jsme kupovali malému stály cca 700,- Kč. Měli by být tak o 1,5 cm větší než nožička, takže tu sezonu akorát vydrží.

susik77
25. mar 2008

monas: a aku znacku ste kupovali a kde?
myslite, ze mam malej kupit uz topanocky, ked sa este len zacina opierat a stavat na nozicky? vacsinou stvornozkuje...

letuskah
25. mar 2008

ja som citala ze prve topanocky treba kupovat az ked dieta prestoji cca polovicu svojho akcneho dna, inak tie topanky mozu mat za nasledok oslabenie svalstva nozicky. pokial este nestoji alebo sa stavia len malo tak ma byt naboso alebo treba topanocky, ktore maju ohybnu podrazku a ohybne steny aby sa nozka mohla co najviac hybat

uhlikova09
25. mar 2008

My sme kupovali ked mal maly 7 m. lebo sa uz sam postavil a potreboval uz pevnu obuv,boli to len take topanocky viac menej po byte nie po vonku-to by mu noha asi odmrzla ale mame zalvu u batu tu z dm este tak to ideme vyuzit,maju tam krasne topanky v jarnej kolekcii 😉

lusil2005
25. mar 2008

danu tie papucky z carefouru su pevne s klenbou. a hlavne pevnou klenbou. su uplne super na prve krocky a statie na nozickach doma...

helka1
25. mar 2008

uhlikova, ja my sa chystame do DMka po topanocky ... A v akej cenovej relacii sa tie topanky pohybuju ? Ci sa vobec oplati kupit aj s tou zlavou 😉
Baby mam otazocku a topanocky sa kupuju aj s nejakou rezervou vo vnutri ? Myslim tym, ked ma dieta cca 11 cm nozku, kupit mu topanocku na 12 cm nozku, ci ako ?

ivca82
25. mar 2008

A majú byť uzavreté, či ako? Vraj vedia poradiť aj v zdrav. potrebách, ale nie vždy má človek štastie na ochotný presonál 😒

miriamkac
25. mar 2008

helka1 vyuzi urcite DM zlavu....oplati sa to
Ja som malej kupila prve topanocky, ked sa postavila a mala tendenciu ist na nohy. Lekarka mi pochvalila moj vyber. boli to uzavrete topanocky/kozene/ s ortopedickou vlozkou /na tvorbu klenby/, u Batu na zlavu maju len take. Na zaciatok su vyborne, fixuju celu nohu v priehlavku a v kotniku...dieta sa nauci spravne slapat a nesmatle. A k tej rezerve....staci o pol cislo vacsie, aj tak na zaciatku budes musiet kupovat topanocky castejsie, nam to pri malej vychadzalo cca jedenkrat za dva mesiace....potom uz prestane tak rychlo rast a teraz v zime sme na jednych botach....ale pocitaj s tym, ze im nemozes kupit o dve cisla vacsie....najlepsie odskusat s nimi v obchode a nechat ich postavit sa + medzera cca 1cm /sirka prsta/ a to je to pol cislo....

uhlikova09
25. mar 2008

Ano topanky sa oplatia heli stoja aj 700 aj 500 a ked mas 50 percent zlavu neni o com 😉

junovka
25. mar 2008

Obom mojim kočkam som zacala davat papucky akonahle zacali lozit po stvornozky a topanocky mali na vonku 😉

uhlikova09
25. mar 2008

Ano junovka to je spravne hlavne v zime musi byt zima na zozicky nasim babatkam,aj ja som davala topanocky po vonku aj ked spal v kociariku,predsa je to uz sportak...

monas
25. mar 2008

Taky souhlasím! Existují opravdu různé názory, každopádně mně se zdá, že je opravdu lepší, že si na botičky jak dítko, tak nožičky zvyknou, dětem se v nich určo líp chodí, cítí se jistější a noha má pevnou oporu, může se zdravě vyvíjet. Myslím, že se tím nemůže rozhodně nic zkazit. Jinak už přesně nevím, co to bylo za značku, byl to nějaký český výrobce (nějaká zkratka, vím, že jednou bylo toto téma rozebírané v Sama doma, byli tam nějací odborníci z té české asociace a mluvili o tomto výrobcia hlavně o té značce žirafy). Tu mají různé botičky různých značek, pokud ji botky mají, znamená to, že byly odzkoušené a jde o zdravotně nezávadnou dětskou obuv. My jsme je kupovali ve speciální prodejně, byl tam moc milý pán, který nám skvěle poradil, neuměla jsem malému ty botky ani pořádně nazout. Ten taky říkal, že by měly ty botičky být tak o 1-1,5 cm větší než noha, aby měla prostor. Z počátku to chce opravdu pevnou, kotníčkovou obuv, koženou.

junovka
25. mar 2008

u nas na Slovensku sa mi osvedcila znacka RAK, je to slov.vyrobca.S nimi "vyrastla!v ich topanockach a papuckach Timeika a teraz zacina Nelka.Predavaju ich aj v Bati 😉

miriamkac
25. mar 2008

junovka...mas 100% pravdu....ta znacka je vyborna, my mame z tej znacky aj normalne topanocky - zimne a su super. Aj ked nie su zrovna najlacnejsie, ale maju ortopedicku vlozku a su na snurky /lepsie drzia nohu/.

danu
25. mar 2008

presne aj my mame od f. Rak biele stali v zdravotnickych potrebach 420,- Sk mam ich aj v albume kto ma zaujme 😉

junovka
25. mar 2008

danu, my mame presne tiez take iste, len v cervenej farbe 😀 😉

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriamkac
25. mar 2008

kosicanka1 na snurovanie neboli, mne sa tie zdaju, ze lepsie stahnu nohu, na pracku si odmedzena dierkou, ale myslim, ze su aj take stahovacie....tie su lepsie...pokial maju ako si pisala pevnu patu su vysoke a fixuju nohu v clenku...nie je o com....super.

danu
25. mar 2008

junovka ano? 😀

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriamkac
25. mar 2008

kosicanka1 hej uz viem, aj nasa mala mala take papucky na pracku...boli dobre,...a to ti drobcica uz zacina chodit? Potom je sikovnica... 🙂

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriamkac
25. mar 2008

Tak to je jasne...chytro do topanok...uvidis ako sa ti o chvilu pusti aj sama, lebo bude mat oporu na nohach...Mne mala lozila a ako 11 mesacna uz chodila sama bez opory...to bolo nenormalne, ako rychlo sa naucila chodit, ale v topankach.

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susik77
28. mar 2008

baby, kamaratka mi ponuka topanky po jej malej-znackove-ecco, ze vraj ich nosila strasne malo...viem, ze su dobre-ze je to vyborna znacka, nove stali ze vraj 1700 kc, ale nemoze to malej uskodit?

kyri
28. mar 2008

kosicanka: asi už to tu holky psaly (nedočítám), ale nám řekli na plavání a cvíču, že dokud dítě dává přednost lezení před chozením, tak boty s pevnou podrážkou nedávat. jen capáčky nebo ty ponožky s měkkou "podrážkou"

susik77
28. mar 2008

kyri: ja som citala na stranke: http://www.detskaobuv.cz/rady-od-nohy-k-obuvi/
nazor, ze najlepsie dat pevne topanky uz ked lezu...a ked sa prvy krat postavia...

kyri
28. mar 2008

susik: to bych nedělala. věřim tomu, co nám říkali na cvíču, znělo to o dost smysluplněji, než to, co píšou v tom článku 😉
(to cvíčo založila přímo kiedroňová, co se zabývá psychomotorickým vývojem kojenců a malých dětí)

susik77
28. mar 2008

kyri: a preco sa vlastne nemaju davat tie pevne boticky? -ja len sondujem, doteraz som sa o to nezaujimala...len teraz sa mala uz kazdu chvilu stavia na nozicky, tak mam pocit, ze lez ich zozeniem, tak bude robit este vacsie pokroky...

kyri
28. mar 2008

je to na delší popis - dítě mi tu chrní, tak nechci cvakat, ale písnu tedy časem, nebo najdu link - vydrž 😉