Kedy kúpiť dieťatku prvé topánočky?

kosicanka1
24. mar 2008

ahojte, nasa simonka sa pomaly dviha o nabytok a pokusa sa s pomocou chodit, zatial len doma, naboso v pancuskach. kedy je potrebne kupit prve ozajstne topanocky?

adka.baby
19. jan 2010

lenka no urob si svoj názor na to, ako tu baby na teba reagovali....... ved každou svojou odpovedou tu vyjadrujeme svoj názor. Ja budem moju malu davať do choditka lebi nikde inde nebude nelezie nechodi a kde ju mám dať? Inak sa nepohnem ani na krok a celý den som sama doma tak čo mám robiť???? Moja generácia sme boli všetci v choditku a tu sme. Netvrdim, že je v tom celý den, ale ja sa inak nedostanem ani na záchod a aj tam za mnou prilezie.... Strášne je za mnou nejaka nalepená ale to je normanlne je iba so mnou tak ma potrebuje len mne to občas už lezie...... 😒

lenka1smejka
19. jan 2010

adka-s tym zachodom to poznam ja ju tak prenasam vo vajicku na zachod 🙂

adka.baby
19. jan 2010

lenka- no len ja už vajičko nepouživam aj tak by mi z neho vyskočila. Aj z chodaka občas už už vyskoči. 😝

crca
19. jan 2010

Ahojky,tak nám je 8,5 měsíce a už máme tyto bačkůrky druhé 😀 Jsou kvalitní,dobře drží nožičku a opravdu nekloužou 😉 http://www.detskyobchod-nellinka.cz/detskyobcho...

jindri
19. jan 2010

crca: nepřekáží při lezení? Mají měkkou podrážku, myslím, dobře ohebnou?

lenka1smejka
19. jan 2010

ty su pekne a ake lacne ja som za nase dala 22eur

martinka17
19. jan 2010

ahojte
Samko bude mať roky, papučke máme v podstate už 5,. v poradí. Začali sme hneď ako sa postavil a pokúšal sa o prvé kroky, to mal skoro 8 mesiacov-poradila nám to neurologička v poradni. A máme niečo podobné, ako poslala link crca, ale s plnou špičkou, len tie posledné sú s otvorenou. Majú pevnú podrážku a pri lezení mu nevadili, mal aj jedny s mäkkou podrážkou na skúšku, ale to sme hneď odložili. Nemalo to podporu nôžky takú,ako by sme chceli. Teraz už pekne behá sám po byte a keď je bosí, je vidieť, ako mu tie topánočky pomáhajú spevniť nožičku 😵 😵 lebo nemá taký istý krok.

jindri
ak chceš kúpiť capačky na chodenie, nechaj si peniažky na niečo iné a daj malej len ponožky. Efekt bude rovnaký 😉

jindri
19. jan 2010

Martinka: to víš, že váhám s capáčkami. Přeci jen nestojí nejmíň. Máme doma všude plovoučky a protiskluzové ponožky jí padají, máme jich nespočet. Tak trochu doufám, že než se rozhoupu, rozhoupe se Mařenka a vydá se do prostoru 😀 . Každý den vydrží o něco déle stát na místě bez držení, takže první krůčky čekám každým dnem. Líbí se mi ty bačkůrky, co sem dala Crca.

martinka17
19. jan 2010

ináč tie otvorené sú super, hlavne to zapínanie. Malý ma vysoký nart, takže musím kupovať šnúrkové...nechci vidieť ako ho baví rozviazovať šnúrky 😀
A plávajúcu mám v spálni, ak kúpiš papučky s pevnú podrážkou, nebude sa šmýkať. Podľa mňa je to lepšie ako capačky.
A druhá vec je, ako rýchlo jej rastú nôžky. Samko vyrastie za mesiac asi o pol čísla. A jeho kamarát za dva mesiace o pol čísla🙂 Takže je to tiež individuálne.
Ináč atopánočky by som nekupovala cez net, najlepšie je vyskúšať v obchode. Ja som chcela s prackou a pri skúšaní som zistila, že môžme len šnúrkové. ☹

lenka1smejka
19. jan 2010

aj ja som zistila v obchode,ze mame vyssy nart,takze treba vyskusat a tiez by som capacky nekupovala-vyhodene peniaze

soanpe
19. jan 2010

jindri, pokud fakt jen leze a chodí jeu u nábytku a nechodí v prostoru a upřednostnuje zatímlezení, tak žádný botky, protože při lezení nemůžou správně vytočit nožičky(botka to znemožňuje)
capáčky jsou dobrý,protože si je nesundá jako ponožky, nebo co jsem viděla amoc se mi líbí josu teplé froté ponožky a tapku maj podšitou kůží. já sehnala v puntanele dokonce se silikonem. na plovoučce to i
izoluje a nestudí 😉
Sofí mi začala 26.11.sama chodit,ale teprv asi 10dní upřednostnuje chození po 2 a tak zejtra jedeme pro sandálky.asi ecca z outletu.mají měkkou podrážku.essi a spol jsou jak dlahy a malá mi v nich odmítá chodit 😝

crca
20. jan 2010

Jindri-podrážka je tvrdá,ale nijak jim to při lezení a vstávání nevadí 😉 ,mají pěkně pevnou nožičku,máme doma tak půl napůl koberec a lino a jak tady zaznělo,když měli jen ponožky s protiskluzovkou,tak jim to stejně sjelo a i klouzalo a když jsem koupila ty "capáčky",tak ta podrážka stejně na tom lině klouzala a sjížděli jim,tak jsem udělala rázný kompromis za tyto bačkůčky a hlavně jsou certifikované přímo pro děti,takže jim věřím 😀 a jsou fakt levné,hlavně pro mě,když beru všechno po dvou 😀

jindri
20. jan 2010

Holky, děkuji za názory. Je mi to ale oříšek ty botičky 😀

Soanpe: máme ty spojené ponožky s našitou ťapkou z kůže - padají 😒 . Já myslela ty bačkůrky jen na chvíle kdy chodí se stoličkou - má to jako francouzské hole 😀 jinak bych jí bačkůrky nedávala, spíš jen aby si zvykala. Je to tak, jak píšeš, když se chce někam dopravit, leze. Stojí, jen když má u čeho a popochází pouze, když k druhému bodu dosáhne ručičkou.

crca
20. jan 2010

Jindri-máme to samé,když někam chtějí tak lezou,ale většinou stojí a šmejdí 😀

gabii83
6. mar 2010

ahojte moja otazka znie dokedy ortop. topanky nosit? kedze tie z lekerni co mama sú male, sante....este jej kupit dalsiu? stal skoro 700 skk..
ona mi stoji za to, ja sa len informujem....
dakujem

shaula
6. mar 2010

Gabii - a malá má nějaký problém s nožičkami? Že musí nosit přímo ortopedické boty? Tak to by Vám měl říct lékař, který Vám je předepsal.
Jestli máš na mysli "jen" kvalitní dětské boty (tedy ne obyčejné botasky apod.), tak minimálně do 3 let.

eis4
17. apr 2011

@veronika81
@annalena
@veronika81
@misutovo baby ako pozerám že kedy ste si tu písali tak už tie prvé kroky máte za sebou 🙂 tak ako ste sa rozhodli aké topánočky dať detičkám.napíšte mi aké máte skusenosti,lebo ja už vážne neviem aké topánočky mám kupiť malej ked začne chodiť.zatial sa len staviame ale ako pozerám o chvílu bude chodiť. ja sa skor prikláňam k tým mäkkým ale neviem sa rozhodnuť ☹ zatial sa mi pozdávaju tieto na leto-nie su uplne mäkké ale ani tvrdé 😉
@jindri
@meleri

domeli
17. apr 2011

my sme kúpili sandálky na nastaviteľné remienky (na suchý zips) zn. Skipi. Natrafili sme na ne v Humanicu. Vyhovujú nám, lebo majú protišmykovú podrážku, dcérka má vyšší nárt (neviem, akos a to správne povie), tak aj preto a hlavne sa jej v byte v tom nepotia nôžky. Vzadu je pevná pata, vpredu otvorené. Chodí s jej v tom dobre, ani nevie, že ich má. Viem to porovnať, lebo keď sme jej kúpili dva týždne pred tým také tie klasicke celé plné, vyššie, hoci boli zo zdravotníckych potrieb a nechali sme si poradiť, nevedela sa v tom postaviť, šmýkalo sa jej to - netrafili sme šikovné tety a asi ani "štýl". Šmýkalo sa jej v nich potili nohy. To je moja skúsenosť.

annalena
17. apr 2011

@eis4 tak u nas do roka a pol na doma len kozene capacky alebo ponozky s protismykovou podrazkou.
na von v lete vzdy ked sa dalo na boso 🙂 inak tiez kozene capacky alebo ak bolo chladnejsie, tak mini topanocky od robeez, tiez ale s makkou podrazkou, len trosku pevnejsie.
http://www.amazon.de/Robeez-Trainer-RL32395-Bab...
prve pevne topanky dostala az na zimu, to uz mala 16 mesiacov. a na doma sme skusali uz aj klasicke papucky, ale hned ich vyzuva, dodnes chodi najradsej bosa, bud v protismykovych ponozkach alebo capackach. 😉

eis4
17. apr 2011

@annalena asi to tak urobím aj ja,vybrala som si tieto na leto http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

ironka
4. aug 2011

ahojte baby, nechcem sa mi to tu študovať, neviete mi niektorá poradiť? Kedy má dieťatko mať prvé topánky? Až keď chodí? Dovtedy v protišmykových ponožkách? Po dome bez papúč keď je teplo? Dík

ironka
5. aug 2011

@mimakro prosím ťa nevieš kde nájdem ten článok čo spomínaš na začiatku diskusie?

ironka
5. aug 2011

@celestina páči sa mi tvoj názor, ako sa ti to osvedčilo? Myslím to s tým príkladom sedenia a podopierania, chodenia a spevňovania nôžky.

ironka
5. aug 2011

@shaula ahoj shaula, tiež sa mi páčia tvoje názory, mám syna 11 mes., ktorý viac lezie ako chodí, ešte mu nedávam nič na nohy, ani von, ani dnu. Máme niečo kúpené, ale nikdy ho nenahovorím, aby to mal na nohách. Proste si to vyzuje. Čo nám poradíš? Kedy čo obuť a potom čo kúpiť? Zatiaľ máme kúpené látkové papučky na doma - to neviem či je dobré, a na von adidasky - to tiež nie je nič moc, ale len na parádu, ale vyzúva sa, tak sú v skrini.

celestina
5. aug 2011

@ironka osvedčilo sa mi to pri oboch detičkách 😉 . Proste podľa mňa pokiaľ nôžky nie sú pripravené na chodenie, tak na nich topánky ani papučky nemajú byť.

cucu2
5. aug 2011

@ironka ahoj ja som tento problem riesila s kadejakimi odbornikmi. Rehablitacna ma upozornovala, ze ak este viac lezie ako chodi, nemali by sa davat topanocky, pretoze pri lezeni sa dietatku precvicuje noha( v clenku ) a topanky spevnuju clenok. A neurolog povedal, ze ak sa zacne staviat pri nabytku, treba dat topanky. Tak neviem, treba to tak nejak rozumne skombinovat.

ironka
6. aug 2011

@celestina lebo môj syn ani nič nechce na nohe mať, keď sa mu pokúsim obuť papuču alebo tenisku do 30 sec. to na nohe nemá. Tak som to vzdala. Dám mu na nohu až keď bude viac chodiť ako loziť. Potom ani logicky nebude toľko vyzúvať, veď predsa bude stáť. V sede sa deti hrajú s kadečím, teda aj s tým čo im dáme na nohy. A podľa mňa je to logické, že keď dieťa lozí a dá sa topánka umelo sa zafixuje noha. Načo. Nech sa to vyvíja samo. Nefixujeme trup, aby bábo sedelo. Pekná logika.

ironka
6. aug 2011

@cucu2 no a ako si spravila ty? Tí odborníci aký názor mali viac? Myslím, že mala si viac doporučení s topánkou či bez?

cucu2
6. aug 2011

@ironka ja som davala topanky az ked sme zacali viac chodit ako liezt. Zozaciatku to bol problem, lebo som kupila prve topanocky zdravotne v lekarni zn.Sante, boli pevne ale dost nepodajne a tvde, proste mi v nich maly nevedel chodit. POtom som kupila "capacky" boli z maksej koze ale pevne v clenkoch a na snurky, nedali sa lahko vyzut. Ale tiez to neslo hned. Najskor sme ich mali obute na 0,5-1 hod, postupne na dlhsie. No a odbornici boli skor za topanky, teda ked uz zacne dieta chodit(aj ked len okolo nabytku), samozrejme za zdravotne, spevnene v clenkoch. Mne rehablitacna odporucila zn. Protetika, dostat ich v lekarnach. Musim sa priznat, nemam s tou znackou skusenosti.

bublina88
6. aug 2011

my jsme začínali se sandálkami se zpevněným kotníkem, když malej začal vstávat a chodit okolo nábytku. Měl to místo měkých papučků.