Kedy kúpiť dieťatku prvé topánočky?

kosicanka1
24. mar 2008

ahojte, nasa simonka sa pomaly dviha o nabytok a pokusa sa s pomocou chodit, zatial len doma, naboso v pancuskach. kedy je potrebne kupit prve ozajstne topanocky?

dagina
18. nov 2009

shaula, přesně tyhle botičky, na které dáváš odkaz, tam měl chlapeček, a jsou absolutně nevhodné (dle té fyzioterapeutky) - měkká podrážka, zavazování,nevidí se na prstíky, po dvou týdnech nošení je měl docela zdevastované. Opravdu jsem se ptala min. dvakrát, zda pro takové děti, jako je naše Lucinka (viděla jak se pohybuje, jak se staví...) jsou vhodné ty tvrdé sandálky, prý ano. 😒
Ale zase tak zcestné to úplně není, když Beruska pro prťouska takové tvrdé botky měla.
No babo raď 😖

shaula
18. nov 2009

Jo, taky jsem byla (a ještě jsem) z těch botiček na větvi. Podle mě je zase zavazování nejlepší, protože nejlépe nožičku zafixuje. Tak pak se v tom vyznej, ach jo 😕 A že se nevidí na prstíky - to má jako jaký důvod? Já je vidět nepotřebuju 😀 Botičky nenosíme sice denně, ale vypadají jako nové, zdevastované teda rozhodně nejsou 😎 Jinak neříkám, že ty sandálky jsou špatné, to určitě ne, jen tvrdím, že i sandálky musí mít podrážku ohebnou v první třetině.
Já se taky ptala konkrétně na naše kluky, taky zkoukla chůzi apod. a tehdy mi řekla, že nejlépe je mám nechat chodit úplně naboso, pokud možno i bez ponožek 🙂

gartneroval
18. nov 2009

Tak naše Nikolka se už taky staví a snaží se obcházet nábytek, na radu rehabilitační sestry jsme jeli koupit první botičky do special obchodu v Ostravě a jsem nadšená jak nám poradili a botku pomohli vybrat, přesně jsme vybrali ty o kterých psala dagi, jsou to FARE botičky, zrovna z toho obrázku. Taky je občas dám na nožku aby si zvykala, jinak tam měli suprové, ale opravdu kvalitní botky značky CICIBAN, ty plánujeme koupit z jara, ted toho ještě tak moc nenachodí, stály asi 1200,-.

dagina
18. nov 2009

No já jsem z toho také na větvi.
Abych pravdu řekla, nevím, zda ty sandálky mají ohebnou podrážku v první třetině 😒, ale celkově se mi zdáli tvrdé dost.
Když se nevidí na prstíky, nedá se pořádně vyzkoušet velikost, dítě prstíky může krčit..., u sandálek to nehrozí.

Gartneroval, a jak se v nich malé líbí??? Ok??? Takže nelituješ??

shaula
18. nov 2009

Dagi - na tu velikost stačí z botičky vytáhnout vložku a dítě na ni postavit 😉 Kromě toho v dobrém obchodě ti nožičku musí změřit.
Jinak Fare jsou velice kvalitní botičky, já teď od nich chtěla zimní, ale bohužel neměli naši velikost, tak jsem koupila Essi, snad budeme spokojeni... Zatím se mi zdá, že když do nich klukům nedám navíc ponožky, ale jen štramplíky, tak mají nožičky ne zrovna moc teplé... A to byli jen v kočárku ☹ No uvidíme.

Gartneroval - a kde jste botičky kupovali? Taky jsem z Ostravy, tak mě to zajímá 🙂 O značce Ciciban jsem ještě neslyšela 😕

celestina
18. nov 2009

Tak moja malá tiež začala obchádzať nábytok a topánky jej na nohy ešte nedávam. Podľa mňa by sa topánky nemali dávať, dokým dieťa nevie stáť bez pridŕžania. Teraz, ako chodí v ponožkách, tak sa učí aj udržiavať rovnováhu. Mne to príde ako pri učení sedieť.Tiež som ju nepodopierala vankúšmi, aby mala bedrovú časť spevnenú, keď začala posedkávať.Pri obchádzaní nábytku by jej prvé topánky spevňovali nôžku a pomáhali udržiavať rovnováhu. To tiež nieje dobré. Ja jej dám prvé topánky až keď bude vedieť udržiavať rovnováhu v stoji. Je to prechodné obdobie medzi obchádzaním a samostatným chodením. Tak som to robila aj pri prvej dcére. Ale to je môj názor a ja nie som lekár.

gartneroval
19. nov 2009

Ahoj, tak ta prodejna se jmenuje JUST GO a sídlí bud v Porubě, ul. U Soudu 6200/5(vchod z Francouzské ulice), a nebo je v Mariánkách, ul. Přemyslovců 17, , mi byli v Porubě a jsem spokojená, paní nožku změřila, poradila, obula, no super, taková malá prodejna a jsou tam značky FARE, PEGRES, DPK, ŽIRAFKA, CICIBAN, s botkama jsem spokojená. Jen mi vadí, že když v nich malá lozí, tak se na špičkách odírají, ale je to přece jen na pár měsíců.

gartneroval
19. nov 2009

Dagi- malé botky nevadí, tak asi se jí líbí, ale pvní den měla problém si v nich stoupnout a občas spadla protože není zvyklá, máme je teprve pár dnů, ale vím kde budu kupovat botky pro malou, paní nám říkala, že v únoru tam budeme znovu a že na léto budeme potřebovat, sandálky kotníčkové, tenisky a normální botky.

tekvica
19. nov 2009

my sme kupili liliputi, nesmykaju sa po podlahe, maly sa len tak pridrziava nabytku zatial, o samostatnom chodeni sa hovorit neda vobec, tieto liliputi nahradzaju chodzu naboso.

ale co kupim potom, netusim, lebo koilko hlav, tolko nazorov.

beruska2x
19. nov 2009

no ja bych na vselijake ty capaky daval pozor - to nejsou boty urcene na chozeni, klouzou se.. kdyz se ditko parkrat smekne a spadne tak bude mit strach pak se postavit a chodit...bota by mela byt opora pro kotnik aby se nebali a neublizili si...

shaula
19. nov 2009

Gartneroval - díky za tipy, ještě je prý dobrá prodejna Bambino v centru u restaurace Pelikán, a pak prý v Porubě u Duhy v lékárně v nějakém zdravotním středisku - tam to neznám, tak nevím, kde přesně. Já kupovala v Dětských botičkách v OD Galerie na Dubině.
Já osobně na tvém místě bych botičky ještě nedávala, pokud ti v nich lozí, to není dobře - má pak při lození špatné postavení nožiček.

Obecně souhlasím s Celestinou.

bereninka
19. nov 2009

Holky, a když máme plovoučky? Malý je půlku času ve stoje a chodí kolem nábytku. Má capáčky.
Mám už kupovat boty, když bez držení nechodí? Ale zase nevadí ta tvrdá podlaha?

beruska2x
19. nov 2009

prave na plovouckach, parketach, dlazbe by meli prcci mit botky kdyz zacnou capat - i kolem nabytku, prave proti uklouzniti, jako ochranu pri podvrknuti a i ochranu chodidla....

bereninka
19. nov 2009

beruska: ale capáčky jsou právě proto, aby to na plovoučce neklouzalo...
Teď teda nevím, myslíš, že i když mi malý ve stoje a chůzí při nábytku tráví tak necelou půlku času, že fakt už teď boty, že by capáčky nestačily?

Holky, co ostatní, poraďte, prosím.

soanpe
19. nov 2009

bereninka,
tak tohle zjištovala kámoška u dr.chodí s prckem na rhb kvůli nožičkám a pokud dítě nechodí absolutně samo bez opory,tak ŽÁDNÉ pevné boty.jen ty měkké kožené capáčky,ponožky s protiskluz.podrážkou.
v pevných botách se jim prý líp chodí a stojí,ale je to prý jako kdyby dospělý chodil v lyžařských botách.prostě změní se styl chůze a zapojí se nevhodné svalové skupiny 😉
capáčky nemyslím ty adidasky atd. ale inch blue.liliputky atd 😉

beruska2x
20. nov 2009

bere.. no tak nam se parkety treba klouzou hodne... botka ma chranit pred zranenim kotnik a i chodidlo, ale hlavne dava urcitou jistotu.. kdyz ditko spatne spadne tak se pak bude bat a muze z toho izt pekny blok.. tohle je jako s lepkem a ostatnimi vecmi, proste si o tom neco precti, treba se zeptej ortopeda ale musis si hlavne udelat svuj nazor a uvazovat hlavou... nazoru ja asi 1000 😉

beruska2x
20. nov 2009

ja jsem cetla a i delala - ze ditko ma nosit botky pokud na nohach travi polovinu casu a to plati i pro chozeni kolem nabytku ne jen do prostoru.. nektery detem to hodne trva 😉

dagina
20. nov 2009

Ahojky, s tím vlastním názorem ohledně botiček to není tak jednoduché..., jedná se přeci o odborné znalosti, které by měli mít hlavně doktoři. A my "laici", když máme informace 50:50, tak to je těžké si udělat názor, obzláště když jde o nožičky našich děti.
Já fakt nevím jaké botky mám dát nohy, asi jsem přeinformovaná 😠 . Z čeho mám teda vycházet???? Měkké capáčky x kožené pevné sandálky ????

dagina
20. nov 2009

Navíc ty sandálky v našem kraji nejsou k sehnání, prý až v létě 😠

beruska2x
20. nov 2009

jo je to tezky, i kazdy "odbornik" ti rekne neco jineho... tady maji Smante sandalky v lekarne i ted... nebo bych koukal na normal backlurky, jsou mekke., ohebne pritom maji malinko vystuzenou patu a neklouzou, ja jsem mela z Labota obuvi a ted od Bati a spokojenost...

dvojka
20. nov 2009

Holky,jaké se vyrábějí nejmenší botky?Myslim velikost?
Já na netu našla nejmenší 18? 😲 .Nojo,jenže takhle velkou nohu budeme mít snad až ve dvou letech 😀
A myslím tím certifikovanou obuv 😉 🙂

bereninka
20. nov 2009

Moje dr. mi řekla, pevná obuv i v případě tvrdí podlahy až když sám chodí, nebo tráví VĚTŠINU času při chůzi a ve stoji. Což u nás zatím není.

beru, ale ty capáčky právě nekloužou. Jsou právě určené na plovoučky, aby neklouzaly. www.capacky.cz
Jinak myslím, že děcka ještě padat budou, to je normální vývoj. Nemělo by je to odradot od samotné chůze.

ALe zvyklaly jste mně a teď fakt nevím, zda dát na dr. a boty ještě nekupovat.

dagina: tak by to šlo třeba objednat přes net a když to malé nebude, vrátit.

A prosím tě, ty to máš jak, malá ti tráví kolik času na nohách? A co říkala tvá dr.?

beruska2x
20. nov 2009

padat urcite, to nas pada taky kdyz jde rychlejc nohama naz telem nebo naopak a to uz chodi docela suverene i venku.. beha pekne ale pokud spadne opravdu zle tak pak maji strach a muze je to "zabrzdit"
ja nevim nam se parkety fakt hodne klouzou a tem capackum neverim, dala bych je tak do kocaru sedicimu diteti nabo jak prezuvky k Dr do cekarny, jinak ne...

dvojka, myslim ze jsou n i nemsi nez 18, u Bati meli i 16 backurky... asi jak ktera firma, ja moc nevim my zacinaly na 19 😀

dvojka
20. nov 2009

A když má Aneta chodidlo dlouhý 10cm,tak jaký má číslo bot? 😕

beruska2x
20. nov 2009

kdyz pujdes do obuvi tak oni ti to pivi ,a maji na to tabulku ale je tomalinko jinak u kazde, zalezi i na tom jak je botka siroka.. 😉

soanpe
20. nov 2009

dvojka
Sofí má nohu asi 10,8cm a botky jí naměřili 19 😉
jinak na doma je nedávám vůbec, jen když ji vypustím na hřišti kolem prolejzačky, laviček atd. 😉

dvojka
20. nov 2009

Holky díky moc...
Soa-takže to neni o tom,že když má nohu 10cm boty jsou jedenáctky 😀 .

Beru-jdu mrknout na odkaz 🙂

soanpe
20. nov 2009

dvojka, nene 😉 v obuvi mají takový měřidla na nožky a na www.capacky.cz je i způsob určení velikosti botiček nebo na www.bedrichova.cz

dvojka
20. nov 2009

A když jsi s malou venku a ona má možnost u těch prolejzaček ťapat,neupřednostnuje lezení po zemi?
Aneta totiž sama ještě nechodí,ale doma většinu dne tráví na nohou, to bych neřešila,ale právě chci aby venku(když jí to nebaví v kočárku)mohla chodit na dětským hřišti kolem prolézaček na prolézačky a tak.
No a nevim jestli ty botky uplatní,aby jí zrovna víc nebavilo lézt po zemi 😕 To bych jí pak rovnou mohla oblíknout do neoprénu 😲