Kedy kúpiť dieťatku prvé topánočky?

kosicanka1
24. mar 2008

ahojte, nasa simonka sa pomaly dviha o nabytok a pokusa sa s pomocou chodit, zatial len doma, naboso v pancuskach. kedy je potrebne kupit prve ozajstne topanocky?

meleri
20. nov 2009

ty na těch capacky.cz jsou fakt krásné! 😵 😵 něco takového sem si představovala. dík Soanpe.

beruska2x
20. nov 2009

me malej chodil kolem prolezacek, pridrzoval se a na zem sel jen kdyz nebyla jina moznost 😉

a mala to venku chce capat? nektere deti si potrebuji zvyknout, okoukat se ale treba nas chodil venku hned den nato co zacal chodit doma.. kazde ditko to ma malinko jinak, chce to zkusit 😉

a neopren se hodi v kazdem pripade 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dvojka
20. nov 2009

Beru-no já myslim,že Aneta na to úplně čaká kdy ji z toho kočárku vyndám a nechám volně pohybovat 😀 .
To teda zkusím no 😀 😝

beruska2x
20. nov 2009

tak ji vypust 😉 jinak na takove zivejsi deti doporucuji ksiry, pak kdyz s nima jdez bez kocaru treba pro rohliky tak at ti neutece do ulice nebo nez zaplatis 😀

soanpe
20. nov 2009

meleri tak to si klikni na 4baby.cz a budeš čůrat rozkoší 😀 😀 😀
ty nosí naše Sofí 😵 😵 😵 ted máme bl.modré s ovečkami 😉

dvojka.máme zahradu,takže je zvyklá .hodím ji na zahradu stolek a obchází ho, sem tam se i sama pustí a stojí tak 10-15 vteřin
na hřiště ji beru, protože má ráda děti a jako jo, taky se sveze na kolena ale většinou se kolem ní seskupí tak 3-4letý holčičky a Sofí je ve svým živlu a tak poctivě stojí a tape kolem dokola 😀
chce to kvalitní flísový kalhoty, co neprosáknou a to, že bude špinavá mě netrápí. 😎

dagina
20. nov 2009

Soanpe, krásný ty capáčky, ale ta cena 😒 . Já mám objednané ty z capacky.cz.
A když malé koupím ty obyč. kotníkové bačkorky se žirafou, tak se stane co?! Ty tvrdší sandálky u nás stejně neseženu, přes net je kupovat mi přijde hloupý, pak starosti s posíláním zpět atd, to už bych radši pro ně jela třeba do Prahy. No malá už hodně stojí a cape kolem nábytku..., na zemi moc nevydrží, chce jen stát .

danu
1. jan 2010

misutovo • 1d • Dnes o 20:27
Ahojte,

rada by som sa spytala na nazor Vas vsetkych. Prave riesim malej prve topanocky a na internetovej stranke jednej celkom dobrej znacky, som sa docitala ze prve kroky by malo babo robit na boso.

Co si o tom myslite? Je lepsie spevnit nozicku a podporit klenbu ortopedickou podrazkou? Alebo radsej len obut hrube ponozky a nechat chodit na boso?

Ja mam taky pocit, ze nechat behat deti po hrbolatom povrchu, napr. po trave alebo hlinenej ceste moze mat neaky ortopedicky ucinok, ale v dnesnej dobe neviem ci je zdrave pobehovat po dlazbe alebo plav. podlahe len tak na boso.?

Co Vy na to?

Dakujem za nazor.

zuza.m • 1d • Dnes o 20:35
no ja som malemu vždy davala nejake papučky,ved aj my všetci nosime lebo je chladno od spodu.aj ked je pravda že som ho nechavala behat aj na boso vonku po travičke ale to je menej.tak tiež som sa stretla s roznym doporučenim.ako ´vyvyšena klenba a spevneny kotnik,alebo len spevneny kotnik bez klenby že noha sa ma vyvyjat sama.tak že si vyber..ja som pre maleho mala sandalky lebo bolo leto.bola tam aj menej vyarazna klenba a boli spevnene až ku kotničku,či boli vhodne ani len netušim dufam že ano..teraz ma zimne tie su s kožušinou bez klenby s pevnym kotnikom.

akzuzs • 1d, snž • Dnes o 20:40
Ahoj, ja som malému kúpila v obuvi obyčajne šnúrovacie papučky na opätočku ( také ako sme nosievala aj ja keď som bola malá) a po vonku nosíme topánky zo sanitasu značky protetika a sú veľmy dobré. Nechcela som ho dávať zo začiatku na boso, lebo som sa bála aby si nevytkol nožičku a k tomu aby nestúpil na niečo čo by mu mohlo ublížiť, alebo aby mu bolo zima.... 🙂 A traz behá a lieta ako divý a chodidielko má zatiaľ pekne vytvarované. 😉

dominka11 • 1d • Dnes o 21:08
my sme kupili malemu postupne trojo papučiek, ale ani v jednych sa mu dobre nechodilo a rozchodil sa až v kvalitných topankach, takych sandalikoch, ale plnych.

akzuzs • 1d, snž • Dnes o 21:20
Ano v tom sa zhodujem s dominikou11. Je dobré keď sú tie topánky dobré. Čo sa týka tých papučiek, tie som vždy kupovala v obuvy tie klasické obyčajné vyvýšené s klembou. Slovenský výrobok. Ale čo sa týka topánočiek na vonok som zo začiatku kúpila v obyčajnom obchode za dosť lacno, ale keď sme šli do hory a v tých topánočkach sa mu šmajdala nožička, tak som si povedala, že za ušetrenie niekoľko eur to nestojí a preto kupujem iba kvalitné v sanitase tie ortopedické 😉Stoja od 20 do 30 eur, ale je to moje dieťa. Uskromnim sa na niečom inom a jemu tkúpim kvalitnú topánku. Inak vždy kupujem o číielko väčšie. Nech z toho hneď tak nevyrastie

matova • Dnes o 21:20
Poznam chlapceka ktory zacal chodit vlete,tak mu mamka davala nizke sandalky.vtedy som rozmyslala ako to poriesim ja s malym. tiez som citala ze njaskor je lepsie nechat naboso,takze ked sa najprv len obcas postavil,neriesila som este obuv(nastastie bolo vtedy teplo),ale ked uz zacal coraz dlhsie "postávať" dala som mu vysoke papucky ako Akzuzs.Chodime narehabilitaciu s inym problemom (posilnovat iste svalove partie)a tam nam poradili, ze pri prvych krocikoch je potrebna vyssia obuv (dnu papucky,von topanocky),ktora spevni kotnik a s klenbou-aby sa vrodené ploché chodidielka mohli vytvarovat. Spominany chlapcek z uvodu chodi teraz na rehabilitaciu a musi cvicit Vojtovu metodu,lebo pri chodzi vytca kotniky dovnutra.PS-existuju kotnikove papucky aj s vykrojenim na spicke a pate, su vysoke,dost spevnene a pritom v nich enusi byt horuco...

daducha
1. jan 2010

Tak u nas je to tak, ze obe deti najprv,kym sa len stavali a opatrne choddili okolo nabytku,mali hrube protismykove ponozky. Akonahle sa rozchodili, kupujeme topanocky v zdrav. potrebach zn. Sante.Doma mame sandalky,kotnikove,pevne drzia nozicku a navonok podla roc. obdobia.Kto je z KE viem poradit predajnu kde ich maju a ak nie, vedia objednat.Su to skvele topanocky,vrele odporucam, aj ked dost stoja.No to je jedna z veci na ktorej u deti nesetrim.Starsi syn ma 4 roky a dodnes nosi len ich topanky.

alienka1
3. jan 2010

a co si myslite o topanockach chicco?

veronika81
14. jan 2010

ahojte,
prečítala som si celú diskusiu, ale asi ani nemá význam pýtať sa, aké topánky kúpiť 😎
Malý sa mi stavia na nohy už asi mesiac, robí prvé krôčiky popri nábytku, neurologička mi už kázala kúpiť topánočky na doma. Povedala iba, že so spevneným členkom..
Ale keď ja som už čítala všetko možné, aj tu aj inde po stránkach a som z toho jeleň!! 😒 Či vôbec kupovať (zatiaľ mu dávam také kožené capačky, lebo máme plávačku, v detskej más síce koberec, ale veľakrát odtiaľ odíde na prieskum) a ak kúpiť, tak aké.. s mäkšou alebo pevnou podrážkou, vnútro rovné či tvarované, kožené alebo stačia aj také papučky z textilu, spevnené myslím.

Môj rozum mi hovorí, že zatiaľ by som to mala nechať tak kým sa viac nerozchodí, ozaj je to len pár krôčkov, ale vydrží stáť dosť dlho, aj knižky si tak čítame, že stojí pri posteli 🙂 stavia sa hneď akonáhle vidí možnosť o niečo sa vytiahnuť.

Fakt neviem 😕

nikollette
14. jan 2010

My máme na doma klasické papučky so spevneným členkom 😉
kupene v zdrv. obuvi 🙂

veronika81
14. jan 2010

nikoll, myslíš takéto niečo? http://www.rak-obuv.sk/products.php?gr=1&mat=0 Alebo niečo iné?

veronika81
14. jan 2010

nakukla som do tvojho albumu, či tam nebudeš mať náhodou fotku malého v tých papučkách 🙂 a asi som ich našla..taká fotka, kde malý sedí (asi ocinovi) na krku, má na nožičkách také topánočky modré s nejakými žltými postavičkami. To je ono?

Inak, malý Chris je úplne nádherný chlapček 😵 krásny! A tie oči 😉

annalena
14. jan 2010

pokial dieta nevie chodit, tak ma byt co najviac bose, resp. v makkych kozenych capackach. detska nozicka, ktora sa len uci chodit, nema byt v pohybe obmedzovana pevnou topanockou, prave naopak, maju sa vyberat topanocky, ktore su dostatocne makke (najlepsie koza) a nechavaju nozicke dostatocnu volnost pohybu, vyrobene a odporucane prave na tento ucel. nevhodne su aj rozne vlozky a zvysenia klenby (vhodne od 3 rokov).

samozrejme, tieto odporucania sa tykaju zdravych deti. Ak ma babo nejaky zdrav. problem, tak sa treba poradit s ortopedom o vhodnej obuvy 😉

jindri
15. jan 2010

Veronika: též jsem si přečetla celou diskusi a nejsem chytřejší ani o píď. Mám úplně stejný problém. Kde malá může, tam se postaví, zkouší sama stát. Dnes vydržela úplně sama celých 11sec 😀 poslední dva dny je největší zábava chodit se stoličkou, kdy jí tlačí před sebou 😀
Já se přikloním k tomu, že zůstaneme u protiskluz. ponožek, koupím měkké capáčky a pevné botičky, bačkůrky, koupím, až bude úplně sama chodit. Protože teď si sice stoupá u všeho, i s tou stoličkou chodí, ale když se chce někam dopravit, leze.

mmartina78
15. jan 2010

plne suhlasim s annalenou

veronika81
15. jan 2010

ja som tiež viac naklonená tomu chodeniu naboso, resp. v mäkkých capačkách (tie máme), ale keď sme boli na tej neurológií, tak mi dr. kázala malého položiť na zem, držal sa stolíka a stál na špičkách, popritom doma už zvykne postávať na celej nožičke, aj krôčiky robí. Tak mi kázala kúpiť tie topánky, vraj aby mal pevnejšiu nožičku a nevykrúcala sa mu. Niekedy ju ozaj dokáže tak zvláštne vykrútiť 😅 že ani nechápem, ako je to možné. Stojí normálne ako keby na priehlavku.

Ideme ešte na 10 mesačnú kontrolu k obvodnej, tak som zvedavá čo mi povie ona.

annalena
15. jan 2010

veronika .... niektore deti v urcitej faze svojho vyvoja stoja proste na spickach. Je to normalna sucast ucenia sa chodit a nic chore. Aj deti sa musia naucit pouzivat nohy a spravne stat na celom chodidle. Ked sa babu, ktore nevie chodit spevni noha pevnou obuvou, tak je to nezdrave, a moze to viest k chybnemu vyvoju svalov a sliach na nohe.
Skus sa poradit urcite este s tvojou pediatrickou, pozna maleho najlepsie...ale ja by som este asi pockala, kym kupim nejake pevne topanky, hlavne ked ti uz doma postava na celej nohe. 🙂

shaula
16. jan 2010

Annalena má pravdu, naprosto stejný názor zastávám také (podložený i konzultací s fyzioterapeutkou). Včetně toho chození po špičkách - totéž jsem slyšela od dětské fyzioterapeutky (že je to jen fáze vývoje).

veronika81
16. jan 2010

ďakujem vám baby, ako som už písala vyššie, aj mne sa viac pozdáva to chodenie na boso, príde mi to také prirodzenejšie.
A topánočky teda až potom, keď sa úplne sám pustí chodiť, normálne do priestoru?

jindri, 11 sekúnd je hotový výkon 😀 môj malý vydrží asi 2 sekundy, aj to skôr tak keď v jednej ruke má hračku, pozabudne sa a chce ju chytiť aj druhou..a potom bacne na zadok 😅

marryaa
16. jan 2010

ahojte,pridam sa aj ja 😉
nasa malà uz je od 7mes na nohach,ale sama zacala chodit az v 9mes.takze my sme museli topanocky uz skorej kupovat.a doma?na doma ma tiez topanky kozenne,ale ja ju davam do hrubych ponoziek,zo spodu nesmyklavych 😉

adka.baby
16. jan 2010

Ahoj Annalena , čitam, že si toho názoru, že chodenie detičiek po špičkách,je normálny vývojový stav, ktorý pominie a nie je to nič choré. Ja si to tiež myslm, ale kopec mamičiek ma tu presviedčalo, že moje dieťa špičkuje preto, lebo je v chodáčiku. Nehádam sa, že to nie je pravda, ale už aj take som dočitala, že to zanechá na malej následky, že nebude vedieť chodiť, budeme behať po ortopedii a podobne. Moja generácia sme boli všetci v chodakoch a tu sme žiadne nasledky sme nemali . malá je v nom strašne šťastná a snažim sa davať ho do takej výšky,aby sa neodražala špičkami.Ked som si prečitala tvoj názor,ukludnila som sa, si ma potešila. 🙂

shaula
16. jan 2010

adka - ale vliv chodítka to také může být, pozor na to. Měla jsem na mysli (a pevně věřím, že Annalena také) děti, které jsou ponechány přirozenému vývoji bez umělého urychlování, chodítek a podobných věcí 😖

lenka1smejka
16. jan 2010

adka.baby-aj ja malu davam do choditka,je tam velmi stastna a aspon nieco navarim.Tiez spickuje ked chodi okolo nabytku,ale netrapim sa tym a never na take keci co ti tu popise,ze budete chodit po rehabilitacii

annalena
16. jan 2010

veronika presne tak...pevne topanocky az ked bude behat sam. a aj potom v lete a ked sa da, nechat co najviac behat bose, to je najlepsie 😉

adka .... mala som na mysli spickovanie u deti ako fazu vyvoja, bez pomocok na chodenie....tak ako pise shaula...ak tvoja malinka pouziva choditko, tak tam si musis dat na to spickovanie pozor. nehovorim, ze to je urcite choditkom, moze a nemusi byt. je zname, ze choditkom sa spickovanie podporuje, ale su deti, co aj napriek choditku nespickuju. trosku to budes musiet odsledovat 😉
ja osobne som proti choditkam, nielen kvoli spickovaniu, ale to je uz ina tema. 🙂

adka.baby
17. jan 2010

dakujem pekne za pripomienky baby. Lenka1smejka aj moja malá je v choditku strašne šťastná a ja inak nič neurobím lebo v postielke nebude ani za svet, liezť nelezie všade sa dostane všetko má odsledovane. Snažím sa ju davať nižšie a ako sledujem ona tam už sma stoji ani sa neodraža skôr už ide sama. keby som jej ho teraz vzala tak sa zblázni. kooooooooooopec mamičiek čo poznam detičky špičkovali a su v poriadku žiadní lekari. 😀

lenka1smejka
17. jan 2010

adka.baby-no ani moja nechce byt v postielke a takto si aspon si povesam pradlo a navarim.Vies jedno som sa na MK naucila-nesmies si vyjadrit nazor 😀

shaula
17. jan 2010

Ale no tak, už s tím zase někdo začíná? 🙄 Samozřejmě, že můžete vyjádřit svůj názor, stejně tak jako ho můžou vyjádřit i ti, kteří vám oponují. Od toho přece je diskuze...

annalena
17. jan 2010

adka, lenka urcite mozete vyjadrit svoj nazor 🙂 dufam, ze to nebola reakcia na moj prispevok, nechcela som na nikoho utocit a aj som napisala, ze su deticky (a aj u nas v rodine) co boli v choditku a nemaju ziadne problemy.
len som vyjadrila, ze ja osobne som proti choditkam, ale nikoho neodsudzujem a ani nevnucujem, aby to robil tak ako ja. A ked maju vase deticky radost z choditok, tak verim, ze je by bolo tazke to nejak zmenit.
Tiez u mojej zabky hladam sposob, ako ju zabavit, aby som mala aspon chvilku volne ruky a co to porobila 🙂

jindri
18. jan 2010

Ptala jsem se dnes své dr na názor a pověděla - první botky, až se vydá do prostoru. Tak jsem ráda, že mi potvrdila názor. Pro mě vyřešeno.

Máte někdo celokožené capáčky zn. Shooshoos? Zajímá mne, zda na nožičce skutečně drží a nesklouzávají. Chci koupit tyto: http://www.happybaby.cz/index.php?cont=detail&k...