Nadmerok pri detských topánkach

zarad
10. sep 2017

Zdravím vás mamičky,

možno trochu banálna otázka, ale aký nadmerok dávate deťom (okolo 5 rokov) pri kúpe celoročných topánok. Momentálne mám neskutočný problém kúpiť dcére topánky buď ju tlačia alebo sú veľké a nič medzi tým. Ja fakt neviem, či už to dieťa vymýšla, ale už druhé nové topánky musím dať preč, lebo sú zlé, nechce mi ich nosiť. Ja riešim nadmerok okolo 12 mm, tak mi radili aj predavačky, ale už som počula aj názor, že je to veľa, že stačí 7mm.

naty_s
10. sep 2017

@zarad ja tak rozne. Moja dcera ma 3 roky a nohu 29. Je z tych mensich deti a take velke topanky nevladze za sebou tahat. Takze z mohutnejsich typov topanok jej nechavam max.0,5 cm a z lahkych (platenky a pod.) max 1 cm

sasa1983
10. sep 2017

Tak, pri jarnych/jesenných dávam rozdiel vacsi-aj cez 1cm, aby sa zmestila tepla ponožka, alebo pančuška. Letné sandále dávam len tak plus malinko, neviem koľko. Aby nezakopaval s holými nohami. .A keď sú fakt zateplene čižmy aj s kožušinou, tak tiez netreba veľký rozdiel..

andisko
10. sep 2017

@zarad aj moj syn (4.5 r) znesie max 0.5cm nadmerok. a tlacia ho vzdy len tie topanky, co sa mu nepacia 😂