Nosíte ortopedické vložky?

aksulvap
11. júl 2009

Lekár nám predpísal ortopedické vložky proti plochým nožičkám. Ak máte mamičky skúsenosti, poraďte, kde hľadať vhodné topánky a hlavne papučky. Sandálky som už kúpila, ale papučky sú všetky plytké a vyzúvajú sa. Susedia sa u nás už boli niekoľkokrát sťažovať, že "malý behá" a to sme nosili mäkké papučky..., tak neviem, ako to riešiť. Podeľte sa so skúsenosťami, ďakujeeeem.

ena
11. júl 2009

nasi maju aj doma ako prezuvky sandalky - Sante, Protetika..

atevi
12. júl 2009

Niki ma orto vlozky a davam mu ich do papuciek aj do topanok, skratka do kazdej obuvi.
Ma len jedny, takze ich vzdy pri prezuvani premiestnim do topanok, ktore si obuva.

aksulvap
autor
12. júl 2009

Ahoj Ivetka, prosím Ťa, aké papučky kupuješ, ja som skúšala v obchode zopár druhov, ale tá vložka posunie nožičku vysoko a papučky sa potom vyzúvajú. Keby nebolo tých "úžasných" susedov, tak mu dám aj na doma sandálky a bolo by po probléme... Aj my máme len jedny orto vložky, lekár mi povedal, že má nárok na nové každé 3 mesiace.

bets
13. júl 2009

nam robia papucky na mieru. okrem toho, ze dostaneme recept na vlozky (raz stvrtrocne), tak sme dostali recept aj na ortopedicke papucky-sandalky presne na mieru. a susedov sme nikdy neriesili, pre nas je dolezite zdravie nasich deti. na noseni takychto papuciek trvame.
synovi sa nozky upravili za tri roky, teraz uz nemusi mat ortopedicke papuce na mieru, ale aj tak nadalej kupujem nejake zdravotne papucky, resp. sandalky na doma, do skolky, teraz som kupila nove, co bude mat do skoly. dcera este nema upravene nozky a tak v septembri pojdeme si dat predpisat (po roku) nove a tie jej davam hlavne ako papucky do skolky. nadoma kupujeme z protetiky.
a co sa tyka susedov, tak si museli zvyknut. predstav si dve deti, tvrde podrazky a konsky dupot. postupne vsak ako deti rastu, tak ich upozornujeme, aby nebehali, co vsak 100% docielit nejde. v detskej maju koberec na hranie, ktory ten dupot trochu tlmi.

aksulvap
autor
13. júl 2009

Bets ďakujem, že si sa ozvala, aj mne lekár ukazoval ortopedické papučky, že keď to nebude lepšie, predpíše Adamkovi aj tie. Zatiaľ to riešim sandálkami, lebo ináč sa to jednoducho nedá - lenže bohužiaľ, ten kto nemá deti, to ťažko chápe, naposledy sa mi sused (ináč pomerne mladý, tak okolo 30) dokonca vyhrážal, že ešte raz tak uvidím... ani som sa s ním nepúšťala do debaty, s jeho ženou som to skúsila, chcela som sa dohodnúť aspoň na niečom, ale bez výsledku... Taktiež sme pridali koberce, kde sa dalo, ale ako píšeš, Adam má 3 roky, jednoducho ho nemôžem nútiť celý deň sedieť na fleku... Škoda, že tieto diskusie nečítajú aj iní ako mamičky, možno by nás veľakrát vedeli lepšie pochopiť.

esem
13. júl 2009

avsak dolezitejsie ako vlozky je, ze treba s dietatom kazdy den cvicit, aby sa ploche nohy upravili...takze ak vam natom zalezi, tak navstivte rehabilitacne crntrum, tam vam cviky ukazu...pretoze vlozky a botky su fajn,ale je to pasivne a chodidlo lenivie

dvojka
14. júl 2009

já musim souhlasi s esem,my máme už vložky přes rok a jedna nožka zůstává pořád plochá.Na ortopedii,nám řekli,že cviky jsou na nic,ale začínám uvažovat,že by možná docela bodlo cvičit.
Musím mít doporučení?

esem
14. júl 2009

tak u nas ano...bud od ortopeda, alebo staci od pediatricky. mna tiez dva roky odbijali...3 lekari..a 4. ma tam sam poslal

petusko
14. júl 2009

aj moj starsi syn nosi ortop. vlozky, predpisuje nam ich ortoped raz za 4 mesiace. povedal, ze to bude musiet nosit aspon do 7 rokov. nosi ich v kazdej obuvi, nadoma mu kupim aj lacnejsie topanky, ale musia mat plnu patu a byt nad clenok. do toho vlozky. aj papucky kupjeme tie vyssie na snurovanie a ma v nich vlozky.
cviky nam odporucili chodenie naboso po nerovnom terene a dvihanie ceruzky alebo vreckovky zo zeme prstami na nohach.

aksulvap
autor
14. júl 2009

🙂 Ďakujem krásne sa všetky rady - nabudúce sa u lekára nenechám len tak odbiť (naposledy nám pán primár venoval až 3 minúty) - a porozprávam sa aj o cvičení... Podarilo sa mi zohnať celkom dobré sandálky, presne ako píše petusko - sú nad členky a majú plnú pätu, nie sú značkové, ale myslím si, že keď do toho prídu špec. vložky, tak by to nemalo vadiť.

bets
16. júl 2009

este nechavam deti v lete chodit bose, na miestach, kde je to bezpecne, kde nie je sklo, alebo ine ostre predmety. hlavne po trave, a ak budu ochotne, tak aj na kamienkovej plazi v chorvatsku.

lubkaj
21. júl 2009

Tak obe nase deti maju ploche nohy - dcerke na to prisli pri 2-rocnej prehliadke (teraz bude mat 6) a syncekovi pri 3-rocnej (pred troma mesiacmi). Lekar nam predpisuje nove vlozky kazde 4 mesiace. O tom, ze sa daju predpisat aj ortopedicke sandalky sme sa dozvedeli len nahodou od jednej mamicky zo skolky. Takze odvtedy si davame predpisovat aj tie (2x do roka) a nosia ich ako prezuvky, lebo zohnat papucky, do ktorych sa da dat vlozka, je naozaj problem... So susedmi nastastie problemy nemame, lebo byvame na zvysenom prizemi 😉

mayap
22. júl 2009

ahojte
nám dnes ortopéd predpísal pre syna (3 roky) ortopedické vložky do topánok. chcela by som sa spýtať možno hlúposť ale aj tak. ja som mu ich dala do topánok ale tie pôvodné som vybrala. alebo by tam mali ostať aj tie?
takúto blbosť ste tu ešte nemali, však?... 🤐

dvojka
22. júl 2009

mayap-já tam nechávám i ty původní 🙂

lubkaj
22. júl 2009

mayap: Ja to robim podla toho, ake vysoke su tie povodne vlozky - ak sa da, necham aj tie, ale niekedy je to s nimi prilis vysoke a treba ich vybrat...

mayap
22. júl 2009

ďakujem za odpovede... 🙂
no v našich topánočkách sa mi to zdalo vysoké, tak preto som vybrala... no nebola som si istá či nerobím chybu...

hasleerka
22. júl 2009

my tiež používamé ortop.vložky , dávam ich dcére do topánok aj papučiek ...

bibula
22. júl 2009

mysme pouzivali a ziaden efekt,teraz ich decere -13 rokov predpisala dr.znova,tak ideme na odliatky. 😖 vraj to ma preto,ze rychlo rastie.

dvojka
22. júl 2009

bibula-co jsou to odliatky?

aksulvap
autor
22. júl 2009

Nám keď išli robiť ortovložky, tak sa Adam postavil na taký skener a zobrazila sa im nožička na počítači a podľa toho robili vložky - asi to myslela bibula "odliatkami" 🙂

dvojka
22. júl 2009

jé děkuji za osvětlení.Takže něco jako vložky přesně na míru.Ty budou už asi mnohem lepší,že?

daien1
22. júl 2009

ahojte, tak ja kupujem dcérke ortopedické papučky s rakom tie majú vnútry výstielku ako keby tam mala namieru urobenú ortop. vložku a som s nimi veľmi spokojná.

mayap
25. júl 2009

dievčatá, ako mám donútiť 3 ročného syna aby nosil topánočky s ortopedickými vložkami. on po pár krokoch začne plakať a vyzúvať sa, lebo ževraj ho to veľmi tlačí... 😖

petusko
25. júl 2009

hm mayap, neviem... ja mam dost neprijemnu skusenost, ked som bola zaniest papier, kde nam tieto vlozky siju sa ma tam pani spytala, ze ci mi syn bude chciet nosit take vysoke vlozky. no ale predsa sa ho nebudem pytat 😲 jednoducho ked musi tak musi, robim to pre jeho dobro, tak sa ho nebudem pytat ci chce alebo nechce. nastastie nemame problem s tym ze by vymyslal.
myslim, ze si to bude musiet "preplakat" 😒 ☹

dvojka
25. júl 2009

mayap-zvykkne si neboj.Nám ale ortoped řekl,že pokud by malou vložka tlačila a chůze byla bolestivá,tak máme přijít a že něco vymyslíme 😉

aksulvap
autor
25. júl 2009

mayap - aj náš Adam má 3 roky, našťastie nešpekuluje a vložky nosíme vonku bez problémov, zato doma sa mi stále vyzúva, ale to zo všetkého vrátane ponožiek... ja by som pozrela malému nožičky, či ich fakt nemá červené, potom by som sa poradila s lekárom, aj na tom papieri k vložkám bolo písané, že by nemali spôsobovať bolesť a zo začiatku sa nemajú nosiť celý deň..., ak je to malému iba nepohodlné, nezostáva iné len skúsiť odpútať pozornosť, prípadne mu sľúbiť nejakú odmenu 😀 hádam si časom zvykne - držím palce 🙂

mayap
27. júl 2009

dnes som malému narvala tie vložky do papučiek a šiel k susede na návštevu. keď prišiel domov tak ani slovo o papučkách. a teraz si zmyslel, že ide k dedkovi v tých papučkách. no ohovorí ma celá dedina, že si decko neviem riadne obuť, no ja som mala takú radosť, že ich chce mať, že mi je to fuk... 😀 😀 😀

matodato
27. júl 2009

Ahoj, trochu mě šokuje, co tady čtu, že nosí vložky i dvouleté děti. Se synem jdeme na ortopedii poprvé až příští týden. Praktický lékař se mu na nožky doteď vůbec nechtěl podívat, prý,že se klenba vytváří až do pěti let 😠 , takže až teď nás na ortopedii poslal. Malý má nohy ploché a ještě vbočené kotníky a nohy do X. Tak nás asi též čekají vložky. Chtěla jsem se zeptat, můžu vložky dát i do sandálek, které nosí zejména na doma Fare, ESSI, kde je už klenba (sice měkká), nebude to už moc? Anebo kupujete dětem boty s rovnou stélkou?

aksulvap
autor
28. júl 2009

Aj ja som už počula v televízii názor lekára, že deťom sa klenba vyvíja cca do 5 rokov - keď budete u ortopéda, treba sa s ním podrobne o všetkom porozprávať, ja som sa nechala naposledy odbiť a teraz to ľutujem... Zatiaľ som kupovala pre malého iba sandálky - a zohnala som v našom okolí jedny jediné, do ktorých sa mi vložka zmestila... majú tiež máličko vyvýšenú klenbu - osobne si myslím, že by kľudne mohli byť rovné... Papučky sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať žiadne, šnurovacie majú väčšinou len do č.25 a my už potrebujeme 27, a do ostatných sa mi tá vložka jednoducho nedá dať... už sa teším ako na jeseň zháňam uzatvorené topánočky 😝

vlasa
28. júl 2009

moja dcera by tiez mala nosit vlozky,ale do ziadnych topanok to nevojde a ked ano,krici,ze ju to tlaci.najradsej chodi bosa,ani papucky nechce doma nosit.tak ich zatial nenosime.to jej mam kupit o cislo vacsie topky? 😠