Nosíte ortopedické vložky?

aksulvap
11. júl 2009

Lekár nám predpísal ortopedické vložky proti plochým nožičkám. Ak máte mamičky skúsenosti, poraďte, kde hľadať vhodné topánky a hlavne papučky. Sandálky som už kúpila, ale papučky sú všetky plytké a vyzúvajú sa. Susedia sa u nás už boli niekoľkokrát sťažovať, že "malý behá" a to sme nosili mäkké papučky..., tak neviem, ako to riešiť. Podeľte sa so skúsenosťami, ďakujeeeem.

euphoria
31. aug 2011

@potulka
dakujem, uz sme tam dnes boli, takze vlozky o 3t a topanky tak o mesiac..

Inak baby, kde chodite cvicit? resp. kde ma naucia s dcerou spravne cvicit? ked bola mala,cvicili sme vojtovku v stamine..robia tam resp. niekde inde cviky na ploche a vbocene nozicky?

andrejka1974
1. sep 2011

@euphoria ak si z bratislavy topanky robia bud v karlovej vsi alebo na zahradnickej

syslica
1. sep 2011

@euphoria Odborná rehabilitácia je v Rehabilitačnom centre Harmony na Kudlákovej v Dúbravke ... kurzy na prevenciu plochej nohy a pod. robilo aj MC Bublinka v Devínskej Novej Vsi, uvidíme, či aj teraz budú v ponuke 😉
A my cvičíme už len doma, lebo z Harmony oboch dočasne vyradili, prednostne sa venujú malým bábätkám.. lenže ja som za tie roky už skúsený fyzioterapeut 😅 .

euphoria
1. sep 2011

@syslica no musim sa niekde nakontaktovat,aby sme zacali cvicit spravne..po rokoch v tom budem snad aj ja odbornik..Ak ale poskytujes aj osobne poradenstvo, mozes ma zaucit🙂))

kalo
1. sep 2011

Holky, jak je to u vás s předepsanými ortoped.vložkami pro děti....kolik doplácíte? Část hradila pojišťovna (jsme u VZP) a prý od května se platí v plné výši- 800,-Kč. Je to dost peněz, s ohledem na to, že potřebuje min.každé 3 měsíce nové ☹

syslica
2. sep 2011

@euphoria Ak to nemáte do Dúbravky ďaleko, skús RC Harmony, terapeutom šéfuje Dr. Klobucká, dobrí sú aj v ŠNOPe na Záhradníckej, kde je zlatá dievčinka Veronika Čavojská, ako som spomínala, neviem, či kurzy zaradí do programu Bublinka ... no a ja by som ti aj pomohla, ale to sa po nete nedá a navyše sa lepšie cvičí doma s rôznymi (v našom prípade aj svojpomocne vyrobenými pomôckami + sysle majú výhodu vlastného výkalmi nekontaminovaného trávnika a pieskoviska na taktilnú masáž nôh)

Perspektívne by som chcela ponúknuť svoje znalosti nejakému MC alebo súkromnej škôlke, uvidíme, či by bol záujem 😉 , ale ak potrebuješ radu, pokojne napíš, v rámci možností sa pokúsim pomôcť.

euphoria
18. sep 2011

Mozem sa vas spytat, do akych topanok davate tie vlozky, myslim, konkretnu znacku.Ja som ich davala do sandalov so zatvorenou spicou ecco, no nebolo to dobre..snad uz onedlho budeme mat tie nove..musim jej kupit nvoe topanky, no neviem ake..poradte pls

simsalabim
19. sep 2011

@euphoria ja davam vlozky do takych topanok, z ktorych sa da vybrat stielka. mne sa najviac osvedcila znacka bama a superfit - na nich je skvele aj to, ze sa vyrabaju v 3 sirkach, takze zvolit vhodne padnucu obvu spolu s vlozkou nie je tazke. tenisky kupujem adidasy, reebok, nike - tiez sa z nich da vybrat stielka a vlozka potom dobre drzi v topanke, topanka sa nevyzuva a pod. Sandalky kupujem na internete znacku papillio, toto su uplne skvele sandalky od nemeckej ortopedickej firmy (tiez som sa o nich dociatala na nejakom fore). Tieto sandalky maju volnu spicku aj patu (iba remienok) ale stielka je neskutocne dobre formovana a ohybna (s protetikou sa to neda porovnat).

euphoria
19. sep 2011

@simsalabim velmi pekne dakujem za tip.skusim nieco vybrat, cim skor. Moja dcera doteraz nosila iba geox,ecco, naturino,superfit,elephanten.Proste nas stali topanky hromadu penazi a ortoped mi povedal, vraj vacsinou su ploche nohy z nekvalitnej obuvi..no parada proste..
Vedela som,ze Elephanten su aj na sirku,ale nevedela som,ze aj Superfit.Nevies, kde v BA ich maju pls?

simsalabim
19. sep 2011

@euphoria zn. bama kupujem v Rene a Superfit v Humanicu - ale len niekedy, hoci ich tam mavaju (len neviem, ci vo viacerych sirkach, uz som ich tam davnejsie nekupovala). Vacsinou na Superfitky chodim do Rakuska. No pravdupovediac, moja dcerka ma najradsej zn. Bama, tak tie kupujem viacej - su tiez v 3 sirkach. Nam treba tu najuzsiu sirku, v klasickych topankach ako ma napr, Bata je jej nozka uplne utopena... Hodne asi este aj zavisi na type vlozky, ktoru mate predpisanu - na tie korytkove asi treba sirsiu obuv, i ked si nie som ista. V kazdom pripade, ak pojdes do Rena v zostave dieta+vlozka, urcite nieco vyberiete 😝
Este ma napadlo, ze kolegyna chodieva na Superfitky do Beni na Kramaroch, ale ja som tam nikdy nebola, mam to dost od ruky.

tara2
8. dec 2011

kocky mam otazku...byva na Zahradnickej vela ludi? Resp. kedy je tam najlepsie ist doobeda alebo poobede? Nam dnes ortoped diagnostikoval plochu nohu 3 stupna ☹ , dostali sme predpis na korytkove vlozky a topanky a od buduceho tyzdna zaciname RHB v Stamine na Teslovej

katecameron
8. dec 2011

tak aj moja ma problem s naohami prisli jej nato az teraz v 9+rokoch padnuta bocna klenba ale ma to velmi zle tie co cvicíte vidiet nejke zmeny nam dali iba cviky na papiry pravdupovediac s niektorych som jelen

tara2
8. dec 2011

to som sa aj ja chcela spytat za aky cas je vidiet nejake zmeny pri poctivom noseni vloziek, ortop. topanok a cviceni?

koniarova
8. dec 2011

@tara2 Mne lekár vravel, že to budú roky. Že až potom bude nejaký výsledok vidieť. Minimálne 2-3 roky.Tak neviem, možno niekto napíše niečo optimistickejšie. 😉

tara2
8. dec 2011

@koniarova - dakujem za odpoved 😉

elinka27
5. feb 2012

ahojte, ja riesim teraz problem.Syn nosi uz rok ortopedicke sandale, ako prezuvky. No teraz od sepmtembra chodi aj do skolky.Lekar nam predpisal sandale+ vlozky. Ja teraz nosim kazde rano do skolky sandale a poobede domov aby ich mal aj doma, som v strese, lebo ich nesmiem rano zabudnut, inak by nemal co na nohy v skolke. Problem je v tom, ze nemozem nikde zohnat topanky, do ktorych by pasovali tie vlozky...Pochodila som u nas kazdu obuv a beznadejne.Viete mi poradit znacku topanok, kde by som ich vedela napasovat?Protetika u nas nieje, a na internetovej stranke nevidim, ze by ponukali moznost predaja.

fialkaa
5. feb 2012

@elinka27 topanocky zn. Protetika predavjau aj v niektorych lekarnach, pripadne skus cez MMB, daju sa kupit aj nove. Niektore lekarne predavaju topanocky zn. Sante, to su tiez ortopedicke topky

helulicek
6. feb 2012

ahojte holky, nečetla jsem diskusi, jen pár příspěvků.... ale chci vám doporučit vložky i botky od Hanáka. Můj syn má ploché nožky, vytočené patičky. Žádnej extrém, ale vidět to jde a chtěla jsem to už řešit, (pediatra to chtěla nechat do tří let 😝 ) cvičení nepomáhalo, orto vložky taky, jsem fyzioterapeut a o to víc mě to štvalo. Nakonec jsem si vyhledala tohoto pána (přišla jsem na něj až teď a to bydlí asi 20 km od nás 😅 ) A můžu doporučit. Princip vložek i obuvi je logickej, po rozhovoru s ním jsem se až styděla, že mě to netrklo 😅 Syn má vložky v zimních botech a na doma sandálky, nosí je cca měsíc a jde vidět malé zlepšení. Byli jsme přímo v jeho výrobně, zrovna neměli synovo číslo sandálků a tak je mu asi za 20 min vyrobili 😀 Syn teď nechce botičky sundat z nohou 😀 (ale to je asi hlavně z toho důvodu, že viděl, jak se ty jeho botičky vyrábí 🙂 )My za sandálky platily asi 700,.- a za vložky cca 170 kč. Což si myslím, že při současných cenách všech vložek a obuvi je krásná cena.
Hážu odkaz: http://www.botyhanak.cz/

strociatka
9. feb 2012

@helulicek fiha, tak toto ma zaujalo, kedze ja aj moje dieta trpime plochou nohou. Ty si tam bola osobne, myslis, ze sa tam mozem aj ja len tak vybrat na navstevu? Normalne by mi to za to stalo aj z Bratislavy, co myslis?

helulicek
9. feb 2012

@strociatka no určitě můžeš 🙂 😉
Ale má i své odběratele na Slovensku, kuk sem: http://www.botyhanak.cz/prodejni-mista/slovensko/
Jen teda nevím, jaké jsou dodací lhůty třeba na boty, nebo jestli mají na skladě v té prodejně.... Říkal mi,že mají strašně moc objednávek, že někdy jsou dlouhý dodací lhůty. Je to prostě jen malá výrobna. myslím, že rozjíždí ještě někde výrobu (nejsem si tím teď jistá). Určitě by se dali i na netu přes něj objednat a popřípadě se domluvit.... To já jen, abys nemusela jezdit z Blavy až sem 😉
Jinak výsledky jsou znát až tak kolem 6 měsíce užívání...u dětí ale většinou dřív. Jako já jsem fakt spokojená, sice nožky pořád žádná sláva, ale vidím malej pokrok a to fakt nosí zatím asi měsíc.....Takže si myslím, že do toho půl roku to už bude určitě znát, že se to lepší 😉

strociatka
9. feb 2012

@helulicek super, dakujem za informacie. Ta cesta by mi nijak nevadila, mame tam nedaleko rodinu a tak v ramci navstevy by sme sa asi aj stavili 😉

qwix11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronique_1
20. máj 2013

Dcerka ma ploche nozky. Lekarka nam predpisala ortopedicke sandalky. Dali sme si ich urobit, konkretne v Ortopro na Mytnej v BA, prve sme dostali po tyzdni. Po polroku nam predpisala o cislo vacsie a tie nam uz vyrabaju 6 tyzdnov???? Mali byt urobene do mesiaca, po mesiaci som tam volala a ze sa nam hned ozvu, len co im pride. Ake mate skusenosti? Kolko maximalne Vam trvalo dodanie ortopedickych sandalok?

janadel
31. máj 2013

@mayap dobre si urobila...treba ich vybrat, nakolko by sa mohlo stat,ze sa Ti bude papucka alebo topanocka vyzuvat..

ivitom
14. nov 2013

Maminky, ktorých detičky nosia ortopedické vložky, prosím vás, akú značku papučiek kupujete, aby sa vám tam vložky zmestili, naše sú vzadu dosť vysoké (hrubé). My zatiaľ kupujeme ortopedické sandálky z protetiky, ako nám odporučil ortopéd, ale sú nám široké a malá si ich v pohode vyzuje aj bez odopnutia, tým pádom neplnia účel, pretože jej nedržia pätu v pevnej rovnej polohe. A ešte prosím vás, a to hlavne ma zaujíma, ako riešite ortopedické vložky v zime, keďže nie sú zateplené, a malej bude zima na nôžku..neviem si predstaviť, žeby som ja mala v zime nezateplenú topánku..alebo teda dávate tie ortopedické a nie je v nich taký zima? ďakujem veľmi pekne za reakciu každej maminke..

yanielka
14. nov 2013

skuste MUDr. Borgula Samorin. Vobec neriesi nejake topanky na mieru, tvrdi, ze je to blbost. Princip jeho liecby je o cislo vacsie ortopedicke slapky ci sandalky na doma cize dieta musi pridrziavat prstami topanku a tym cvici klenbu. Konkretne u neho si mozete kupit nemecke orto topanky BIRKI´s a su aj pekne. Do topanok na von predava polovicne vlozky cize iba pod patu do pol chodidla. Dcera za rok presla z plochej nohy stupen III. na II. a uz nie je potrebna dalsia liecba.

ivitom
14. nov 2013

@yanielka ďakujem za radu, no my nemáme plochú nožičku ale vychýlenú pätu, čo môže viesť k plochej nôžke aj k skolióze, a tie naše vložky sú síce pod celú nôžku, ale len do polovice sú upravené, dosť hrubé, od polovice ďaľej sú tenučké, tak možno je to niečo podobné..skúsim si pozrieť aspoň tie topky na nete..

janka0506
17. júl 2014

Mile mamicky , ak vase deticky nechcu spolupracovat pri cviceni ,tak sa tym netrapte a poctivo noste vlozky . Moj brat,dnes uz ma 30 ich nosil asi od 4 rokov do 12 rokov poctivo a ziadne cvicenie . Klenbu ma ukazkovu a to mal na zaciatku nohu ako kacica...takze nosit,nosit,nosit aspon do puberty.....to boli slova ortopeda pri kazdej kontrole.

mik3333
31. mar 2015

chcem spytat mamiciek deti, ktore nosia korytkove vlozky. Nestazuje sa vase dietatko, ze ho bolia nozicky, ked ma na nozickach topanky s vlozkami? Nas maly ma dva roky. Sandalky nosi bez problemov, len s vlozkami ma problem. Mal ich zatial obute iba dva krat. Mame to vydrzat? Prejde to po par dnoch, alebo to mam riesit? Na pate ma normalne odlacok z vlozky :(