Nosíte ortopedické vložky?

aksulvap
11. júl 2009

Lekár nám predpísal ortopedické vložky proti plochým nožičkám. Ak máte mamičky skúsenosti, poraďte, kde hľadať vhodné topánky a hlavne papučky. Sandálky som už kúpila, ale papučky sú všetky plytké a vyzúvajú sa. Susedia sa u nás už boli niekoľkokrát sťažovať, že "malý behá" a to sme nosili mäkké papučky..., tak neviem, ako to riešiť. Podeľte sa so skúsenosťami, ďakujeeeem.

petusko
28. júl 2009

vlasa, ja veru kupujem o cislo vacsie, inak to tam tiez nevojde. topanky kupujem vzdy tak, ze vezmem nove vlozky do obchodu, tam to dam do topanocky a az tak vyskusam. 😒

kety80
28. júl 2009

ahojte 🙂
VLASA mala mi tiez nechcela nosit vlozky do topanok ze ju to tlaci ale zobrala som jej ich ked sme isli na ihrisko alebo von s kamoskami tak si pomali zvakala hlavne jej ich nedavaj na cely den lebo ju moze zo zaciatku boliet hlava musi si zvykat postupne 🙂

mayap
30. júl 2009

paťko tei vložky v topánočkách ignoruje... vôbec ho to netrápi, že ich tam má a prvý deň ručal ako tur, že ho to tlačí... 😝
akurát som si všimla, že má trošku tie vankúšiky na chodidielkach červené. ale len troška a do rána mu to zmizne.

ja som mala z toho asi väčšie stresy ako on... 😝 😠 😀

matodato
12. aug 2009

tak už máme i nožku změřenou a příští týden jdeme pro hotové vložky. Když jsem se Mudr ptala,jestli můžu dát vložky i do sandálek s klenbou, tak se mi vysmála, že prý ještě v životě neviděla žádnou klenbu v dětských botech. Prý že to, co se tam výrobci snaží vytvořit, je jen náznak klenby a klidně na to i tu vložku můžu dát.
Tak mě to trochu udivilo, malému jsem doteď takovéto botky kupovala, no, snad to nebylo jen vyhazování peněz 😒 . Vložka se dělá větší, tak si jí mám prý podle délky boty zastřihnout.
Jo a když jsem se zeptala, jaké mu teda mám dávat boty na doma, když mu ta vložka z těch sandálek bez špičky bude asi vyjíždět (potřebuje kotníčkové a ty se špičkou asi neseženu), tak prý si maminky kupují obyčejné papuče a ty pak přinesou a oni asi za 60 kč prý původní stélku vytrhnou a dají tam novou, ortopedickou.

aksulvap
autor
17. aug 2009

Tak na tie papučky sa musím aj ja opýtať, keď si pôjdeme pre nové vložky. Dosť ma prekvapila reakcia MUDr. na tvarovanú klenbu v topkách, to si z nás robia srandu, keď dávame ťažké peniaze za tzv. značkovú odporúčanú obuv? 😝

hasleerka
17. aug 2009

no tiež ma to zarazilo s tou topánkou ... my ked chodíme do protetiky na topánky, tak mne pani povedala, že tam už vložky nepotrebujem

petusko
30. sep 2009

ahojte
tak uplne aktualne info...
asi pred nam dr. slubil, ze nam predpise pre Petika sandalky, kedze chodi do skolky, tak aby ich tam mohol nosit. vtedy sme maleho nemali so sebou, tak sme sa vybrali dnes, nahodou sme mali cestu a maly je doma.
a za tu chvilu sa uz vraj vsetko pomenilo. sandalky nam nesmie predpisat, lebo na to potrebuje dieta aspon tri diagnozy...som sa pytala, ze nechapem, ake ine diagnozy moze mat este plocha noha. ani dr. nevedel, tiez bol rozculeny, lebo vraj po plochej nohe je horsie uz len "konska" noha... ale ze on s tym nic neurobi, dostali taky pripis 😠 tak ze nam predpise aspon vlozky.. ALE... aj to uz posledne na najblizsich 12 mesiacov, lebo podla tych noviniek uz je narok len raz rocne. plati to od zajtra,takze my sme to stihli len tak tak. no uplne rozcarovana som odtial isla.
navyse aj dr. krutil hlavou, ze maly to ma velmi vyrazne tu plochost, ale bohuzial, neda sa s tym nic robit. teda da, mame si davat sit topanky na mieru za vlastne. netusim kolko to stoji. 😒
aj vo vyrobni na maleho pozerali, ze to ma velmi prevalene, ze mu mam kupit este vyssie topanky ako mal teraz obute a to ich mal nad clenok. pytala som sa, aby poradili, kde dostanem take kupit a nevedeli. no ako tak neviem, asi si zbucham doma na stole sama nejake 😠
takze teraz by Petik najblizsi rok nosil len jedny a tie iste vlozky..samozrejme, ze mi zalezi na tom, aby sa mu chodidla vyvijali spravne, takze si ich budeme davat vyrabat za plnu sumu. 😒

petusko
30. sep 2009

asi pred mesiacom na dr. slubil... 😉

rohacka
30. sep 2009

Petusko - tak to som v soku, ze taketo zmeny nastali.... My sme dnes boli dat vyrobit po cca pol roku vlozky, malemu tiez hrozne prepadava vnutorny clenok 🙄 . Povodne sme pytali topanocky na mieru, ale povedali mi,
ze staci bezna ortopedicka obuv (napr. Protetika), vyssia ako clenok, lebo vraj tie topanky na mieru su hrozne vysoke a hrozne tvrde, ze je to len pre tazke pripady.
Inac - ako vam robia vlozky na mieru - malemu len obkreslili nozku na papier a to bolo vsetko. Cakala som, ze mu budu robit nejake odtlacky alebo co. Doplacali sme nieco cez 3 eura a poslu nam to domov postou.
Baby, tie ktore mate plochacikov doma - ako s nimi cvicite proti plochym noham? Ake pomocky pouzivate?

petusko
30. sep 2009

rohacka, tiez som sa cudovala...
aj petkovi len obkresluju nozky na tie vlozky. my si ich musime osobne vziat o dva tyzdne.
my by sme zasa obuv aj kupili, ale neviem kde, ked tie z Protetiky su podla ich nazoru nizke 😒
ja som uz tu tusim pisala, ze dieta by malo chodit bose po nerovnom terene, trava, kamienky a pod., teraz je to uz vsak pase, kedze je jesen a chladno takze ostava este dvihat vreckovku prstami na nohe alebo ceruzku. ale ten moj krpec toto este vobec nevie a nechce robit. nechape preco to od neho chcem 😒

danabr
30. sep 2009

ahojte no my mame prave čerstvo predpisane vložky /obkreslena nožka na papieri/ a pre mojho menšieho nam dr.predpisala šite na mieru sandalky,budeme ich nosit v školke,su sice take všelijake,ale ak to ma pomocť...

petusko
30. sep 2009

danabr a bez problemov ti predpisali tie sandalky? 😕 ja som sa ich domahala a vraj sa to neda.... 🙄
ale kamaratka mi odporucila ist do ba, len teraz uz neviem, asi na kramare, ze je tam velmi dobra lekarka ortopedka. tak zvazujem...

danabr
1. okt 2009

petusko my sme išli k detskej,povedala som,že chcem isť na ortopediu,dala mi listok a išli sme,o poschodie vyššie,ortopedička pozrela maleho,a bez ničoho mu predpisala listok na sandalky,to sme potom išli na Zahradnicku,tam je špecializovane pracovisko na ortopedicke zaležitosti,stalo ma to 16 €,čakali sme asi mesiac ,kym sa ušili a nosime ich v pohode 😉

petusko
1. okt 2009

danabr, ak smiem vediet aku mas poistovnu? lebo ja som sa sice pytala a vraj je to jedno, ale aj tak... neviem teda ci zalezi od lekara leo od coho. 😒
my tiez sme mali vymenny listok od nasej pediatricky.

sniezka
1. okt 2009

ahojte, chcem sa opýtať mamičiek, ktoré majú na predpis ortopedické papučky, koľko za ne potom doplácajú.
A ešte jedna otázka, ortopéd diagnostikoval Jakubovi plochú nohu, ale predpísal mu len ortop. vložky do topánok. Mám nárok pýtať si recept aj na tie papučky? ďakujem vám

danabr
1. okt 2009

my sme apollo

sniezka
1. okt 2009

teraz som si prečitala koniec diskusie, ale tomu s tými papučkami teda vôbec nerozumiem, teda tomu, či mám na ne nárok alebo nie, dnes ideme na kontrolu k ortopedovi tak sa opytam. Ak by platilo to, ze ortop. vlozky len jedny za rok, tak to sa mi zda naozaj smiesne, ved detom tak rychlo rastu nozky.

A co sa tých cvikov týka, tak ja jakubovi masirujem chodidla takou drevenou kefou na vlasy, tými drevenými pichliačikmi, to sa mu veľmi pači a už sa to naučil aj sam robiť. Potom mame taku malu loptičku, tu mu vložim medzi chodidla a masirujeme a ešte sa chystam ušiť taký velký vankus, teda len akoby obliecku, ktoru naplnim rôznymi vecami (treba využiť prave tu jeseň, takže žalude a gašťany, ešte malé kamienky, aj nad pieskom som rozmyšlala) a snad sa mu bude pacit po tom chodiť aspon par krat za den. Neviem, či to naozaj pomoze, ale skusiť to treba.

cairka
1. okt 2009

aj nám povedal ortopéd, že len jedny vložky za rok...

ináč my máme problém, lebo odkedy som malej dala ortovložky do topánok, tak večne zakopáva, aj vašim sa to zhoršilo po nasadení tých vložiek?

petusko
1. okt 2009

sniezka, daj potom vediet, ci vam ich predpisali.
s tym vankusom dobry napad, tiez nieco vtake vyskusam, petik rad poskakuje o kadecom. 🙂
cairka, petko nezakopaval.

rohacka
1. okt 2009

My tiez masirujeme tym pichlavym jezkom medzi chodidlami, cvicime aj dvihanie satocky zo zeme a take tie typicke cviky na ploche nohy, urobila som igelitove vrece priesvitne naplnene ryzou, zrnom, krupami, gastanmi, zaludami a pod. (naplocho), je to rovno zasite a po tom chodime, ked je vonku zima, skaceme na matraci, dvihame sa na spicky popri skrinke (hore mu drzim nejaku maskrtu, aby sa mu chcelo natahovat) - toto je vraj najucinnejsi cvik na ploche nohy.

A po prvych ort. vlozkach na mieru sme mali asi mesiac nenormalne otlaky na mieste klenby, ked sa to konecne vyliecilo, tak sa uz celkom v tom naucil aj chodit, ale spociatku bol problem, musel si zvyknut, ta klenba je fest vysoka.

mayap
1. okt 2009

my sme boli na ortopédii ešte v utorok, a keď nám povedali, že na ortop. vložky bude mať nárok len raz za rok, ma takmer vystrelo. tí čo to schvaľovali, asi ešte nikdy nevideli malé dieťa a nemali možnosť sledovať ako deťom rastú nožičky... 😠 . a že si ich môžme kupovať za plnú sumu tj. za cca 16 eur.

a doktor nám povedal, že sa máme sťažovať u tých čo to schválili...

no človeka to poteší... 😝 😝 😝

sniezka
1. okt 2009

no ja som dnes bola na tej kontrole, lenze doktor sa na jakuba ani nepozrek, vybavil nas takmer medzi dverami, ze mam prist ked budu nejake problemy, inak len cvicit a nosit ortop. vlozky. Ale sestricka mi uplne na odchode povedala, ze mam narok na dalsie kazde mesiace a ze potom si mam prist dat predpisat, ked ta doba uplynie. Po prve vlozky si ideme zajtra. Tak bud nevedela o tej zmene, alebo potom neviem.

petusko
1. okt 2009

maya neboli ste v NR na Klokocine? lebo aj nas dr. sa vyjadril podobne.. ze mozem napisat staznost 😅
to tie vlozky stoja 16€? 😲 uzasne, sak to pomaly aj topanky kupim za to...

maca77
1. okt 2009

ahojte
náhodou som našla túto tému, tak som nakukla...

mayap, syn má tiež ortopedické vložky vyše roka ... my máme nárok na nové 3x do roka s doplatkom 3,33€/pár...ako je možné že vám povedali, že máte nárok len 1x ročne? 😕

.... bola nejaká zmena zákona (od augusta?)

petusko
1. okt 2009

maca, zmena nastala od 1.10. 2009, teda od dnes 😒

matodato
1. okt 2009

Zkuste tento odkaz, snad to bude fungovat
www.stripky.cz/205-cviceni-pri-plochych-honou.html

mayap
1. okt 2009

petusko
my chodíme ortopédovi do Levíc...

maca77
no odo dnes len raz ročne s doplatkom 3,33 eur a ak budeme potrebovať ďalšie ( a to budeme, lebo nožička mu bude rásť častejšie ako 1 krát ročne... 😝 ), tak potom platíme plnú sumu cca 16 eur

janinah
1. okt 2009

kupujem papučky RAK alebo aj inú obuv,ktorej sa pôvodná vložka dá vybrať a vsuniem tak ortopedickú, sandálky protetika malý nechce nosiť a švagriná /už dospelá/ mi vravela,že ju ich nútili nosiť a že v nich obuté nožky ju veľmi boleli,takže ho nenútim nosiť,resp. obujem a ak chce môže sa zobuť,botasky má trocha väčšie a v nich vsunutú vložku,to isté aj snehulky
brat je ortoped a ploché nohy sme na jeho radu začali riešiť v 3.r.

danabr
2. okt 2009

petusko nie vložky,ale sandalky stali 16 €,a to bol ževraj iba doplatok,zvyšok platila moja poistovna...

maca77
2. okt 2009

Ďakujem za info 😉 .... ale je naozaj smutné, že schvaľujú takéto zmeny v zákonoch 😠

janinah, škoda, že nemám aj ja brata ortopeda, keby som vedela, že sa dá nejak pomôcť pri plochých nohách, šla by som so synom oveľa skôr 😖 ... veď aj pred rokom sme šli len na vlastnú žiadosť....
...dcérku určite vezmem k ortopédovi preventívne po dovršení 3 rokov...
... dokonca niektorí pediatri posielajú takto všetky deti.... len neviem prečo to neriešia takto všetci?! 😒

keď kupujeme topánky, tak v obchode vyberám veľkosť topánok tak, že vsuniem ort.vložku do vnútra či vojde na dlžku.... no a doma potom vyberieme pôvodnú vložku a dáme namiesto nej ortopedickú, lebo ináč tlačí topánka zhora, väčšinou na prsty....