Poznáte dáke značky zdravotných topánočiek?

tamia
12. máj 2008

ahoj,
aké poznáte značky zdravotných topánočiek pre deti, prípadne www stránky? A aké kupujete vy drobcom? Vyberám malej topky a na nete skoro nič nemôžem nájsť. Pozerala som santé a protetika. Ďakujem!

lyongirl
16. máj 2008

Ahojte baby, asi som to zle napísala. Papučky síce obúvame, ale klenbu moc nemajú, nejaká síce je, ale nie moc ☹ . Totiž doteraz ma to až tak nezaujímalo, to znamená, že som si hovovrila, že papučky klenbu mať nemusia, ale topánky a sandálky na von musia byť kvalitné s klenbou. Tým, že malého obúvam, nevidím, ako chodí na boso, ale včera mal holé nožičky u našich a behal bosý a ako keby som videla svojho "čaptavého" muža. Preto musím oželieť tie sandálky, čo som natrafila za tú super cenu/399/ a kúpiť nejaké ortopedické. Ževraj deti v tomto veku majú všetky ešte možičky ploché, ale ja chcem predísť tomu, aby ich mal ako môj muž. Pozerala som včera na internete a nejaké sa mi páčia, len to budeme musieť asi vybehnúť do BA. Máme tu zdravotnícke potreby, tak dnes idem pozrieť tam, ale ja chcem sandálky štýlové, nie hocijaké, takže neviem, či to nebude náhodou istiť Protetika, majú fakt pekný výber, len škoda, že treba vycestovať a ešte by ma zaujímala aj cena...
Tu sú: katalóg detskej obuvy
http://www.protetika.sk/sk/?KATAL%D3GY

a paučky sme kupovali v Rene, majú ich aj u Baťu a sú sandálkové, lebo malému sa potia nôžky, také obyčajné, veď čo by sme chceli za 185 Sk 😀

bambusko
16. máj 2008

my mame dobre skusenosti aj s polskymi zn. bartek a lemigo, predavaju sa aj v niektorych obuvach u nas a v polsku sa daju kupit za lepsie ceny

lyongirl
17. máj 2008

Čaute, tak včera som mu kúpila sandálky značky Santé, nebola tam ani taká vysoká cena, čiže stáli 690 Sk a sú aj ortopedické aj moderné. len nevýhoda, že nemajú číslovanie na pol čísla, takže 19tky sú mu vačšie o necelých 5 mm a 20tky mu bolo o 1cm a tých necelých 5 mm vačšie, ale ževraj je to preto, aby sadla klenba na nôžku, tak dúfam, že mi z nich do konca leta nevyrastie...

tamia
autor
17. máj 2008

lyongirl,
máme taký istý problém..... 20 - tky skoro akurát a 21 sú veľmi veľké....
Kedže ešte nechodí tak v takých velkých topkách sa zle lezie ☹

lyongirl
17. máj 2008

No malý chodí za ruky, ale to bolo strašné vidieť ho v tých 21, keďže to je vačšie skoro o 1,5 cm. Neviem ako iné sandálky, ale topánky vyrábajú na pol čísla, ale asi u zdravotných je to iné, ako som písala kvôli klenbe. Ale čo už, radšej nech má zdravé nohy, ako potom trpieť ako môj muž... ☹

bibinka
17. máj 2008

my sme to u nášho staršieho trošku podcenili (v lete chodil v gumákoch-po záhrade, po vode a iné nechcel obuť, nanajvýš sandálky také športové) a výsledkom bolo, že má ploché nôžky a musí nosiť ortopedické korýtkové vložky. Topánky kupujeme v lekárni-santé a papučky zn.rak. ibaže tieto majú číslovanie len do 25- členkové, pre tie staršie deti sú už len v klasických obchodoch.
Ešte ma zaujala protetika a slovobuv.

baťovky či nebaťovky-už tu bol správny postreh-žiadna klenba. Drahé jak šľak a nezdravé.
Náš ortopéd nám povedal, že môžeme nosiť aj s plochým vnútrom, ale dávať do toho tú ortovložku. Tie sa dajú kúpiť v zdravotníckych potrebách za pár korún. Je to hlavne pre tie maminy, čo nemajú na tie superdrahé topky.
Inak na recept sú vložky na mieru hradené 3x do roka (doplatok je 100sk.) Napr.my kupujeme 3-4xdo roka topánkočky, lebo malému strašne rýchlo rastie noha( a to kupujeme vždy o 1.5-2 cm väčšie)

V žiadnokm prípade nebude už nosiť topky po niekom, to si radšej odtrhnem od úst. Ani mladšiemu nebudeme obúvať jeho topky na donosenie, predstava, že aj on bude mať rovnaký problém je desná.I ked genetika hrá asi 50% rolu v tvare nohy, zbytok "dorobí" matka.

susik77
17. máj 2008

baby, poradte. kupila som malej uz 2-je topanocky, jedny snurovacie, mala hrozne plakala, ked som jej ich davala, krcila nozicku-ohynala spicku, takze som jej ich vobec nemohla obut, a ked sa podarilo, nemala tam dobre nozicku a skoro si ju vyklbila. Tak som kupila 2.na suchy zips, a situacia sa opakuje. Vobec ju neviem obut. Co mam robit?

lyongirl
17. máj 2008

bibinka, presne ako si napísala.

Baťovky od 800 - 1200 Sk a môžu si ich strčiť... 😝 , klenby nikde!

A myslím si, že 690 Sk za sandálky kvalitné, ortopedické/Santé/ nie je až také hrozné, hrozné sú tie baťovské ceny..., takže aj ja radšej kúpim kvalitné a nedám dedené..., ale tiež sa bojím genetiky, lebo neviem, či to má muž zanedbané od malička, alebo to môže zdediť aj malý...

A tiež ma zaujala protetika a Slovobuv, ale u nás nie sú v obchode, tak som natrafila na Santé v zdravotníckych potrebách a som veľmi spokojná, lebo sú aj štýlové. Bála som sa ,či tam nebudú mať len také klasické obyčajné, ale bola som veľmi milo prekvapená, že tam je pekná obuv 😉

susik, aj malý krčil zo začiatku nožičku a nemohla som mu obuť topánky, ale rýchlo pochopil a potom to nerobil, ale zas on neplakal, tak neviem poradiť. Ja som mu ju vždy max rozšnurovala a on má makučké koženné topky, tak sa mi to nejako podarilo vždy obuť a napraviť, aby mu sedela.

katia7
18. máj 2008

susik aj moj maly sa strasne jeduje ked ho chcem obut,ono je mu lepsie bosemu,musi si zvyknut podla mna,teraz nam ukradli batozinu a mal tam topky 😠 tak kym kupim nove sa vytesuje opica 😀
vdaka za nazory o batovkach a inych "trendy" topkach bez klenby, kedze sama mam s nohami problemy urcite ideme do tych ortopedickych 😉

jaduska
18. máj 2008

susik, to robí spočiatku väčšina deti, kým si zvyknú na topánočky. Preto sa aj prvé topánky zle kupujú, lebo bábo krčí pršteky.

Čo sa týka toho chodenia na boso, čítala som jeden článok, že chodenie naboso je zdravé iba na nerovnom teréne - tráva, kamienky. Ak sú doma tvrdé podlahy, lepšie je byť obutý.

S plochými nohami sa rodíme všetci, niekomu to ostane, niekomu nie. Takže fakt radšej nejesť, ale deťom kúpiť poriadne topánky -žiaden second hand, ani zdedené po súrodencoch. Každý má inú nohu a topánka sa po čase prispôsobí nositeľovi. Takže ak malému dieťaťu dáme topánky po niekom inom, jeho nôžka sa prispôsobí topánke.

bibinka
19. máj 2008

susik77- skús obuť malej najskôr tie klasické šnurovacie látkové papučky alebo trochu inú variantu-sú aj s otvorenou špicou-také sandálky na leto.Dávaj jej ich na doma a ked si trochu zvykne, obuj jej na "chodenie" topánočky.

xxmargaretka
19. máj 2008

ahoj..chcem sa spitat jednu vec.anne su uz 20ky male a 21 o 1-1.5cm vecsie a v tom pripade predsa uz klenba nieje tam kde by mala byt..to asi vadi ci nie?za odpoved vopred dakujem

lyongirl
19. máj 2008

mne v zdravotných potrebách povedali, že to vadí, že by mali byť topánky vačšie max. tak o 5mm, kvôli tomu, aby klenba sadla, tam kde má byť. Ak topánky nemajú klenbu, môžu byť samozrejme aj vačšie, ak to dieťatu neprekáža. Malému boli prvé topánočky/Baťovky/ vačšie o 8mm a mali klenbu a sú mu veľké doteraz. Boli 19tky a sandálky má tiež 19tky.

katy1979
22. máj 2008

baby kde ste videli sandálky s klenbou?

bata je pasé, ako ste už spomenuli klenba žiadna.

bola som v zdravotných potrebách a mali z protetiky a nemajú klenbu.

cicibany ich majú ale našli ste aj nejaké iné a pekné.

filipa
28. máj 2008

co sa tyka plochych noziciek, najlepsie je, ked stav nozky posudi ortoped. vie odhadnut, ci je to este v norme, alebo je klenbe treba trosku pomoct. tiez som nerobila vedu z toho, ze maly mal plochu nozicku, ved vsetky deti maju taku a do 3 rokov sa netreba znepokojovat. pri 3-rocnej prehliadke nam vsak ortoped po dokladnom vysetreni predpisal ortopedicke topanocky (mohli sme si vybrat, ci interierove alebo exterierove; mame interierove, comu su radi nasi susedia 🙂 ) a tiez otropedicke vlozky do dalsich topanok. tie topanocky nam vyrobili na mieru v protea a nosime ich denne asi 3 hodiny. teraz sme boli na kontrole a doktor povedal, ze nozicka pekne pracuje, doslo k zlepseniu. dostali sme recept na nove.... treba ich casto menit. takze lepsie je zacat v rannom veku s nozickami pracovat, aby sme nasich drobcov aspon trochu uchranili od bolavych noh v dospelosti...

bibinka
28. máj 2008

filipa- aj u nášho sa stav nožičiek zlepšuje- má ploché a plus do X. snažíme sa denne cvičiť predpísané cviky, ale ide to ťažko, nedonútim ho niekedy. 😒 .Veľmi mu pomáhajú tie ortopedické vložky, ktoré vkladáme do každých topánok. na doma má papučky s klenbou.
Nám aj chcel ortopéd predpísať, ale keďže mu veľmi rýchlo rástla noha(zistili mu to v 2. roku), a kým by nám to ušili, by mu boli hneď malé. Tak sme sa dohodli, že ak bude potrebovať, tak mu dáme šiť na zimu. Tak uvidíme.
Chcem sa ťa opýtať, tie topánočky mu vyrobili presne na veľkosť, alebo je tam nejaká malá rezerva?

lyongirl
28. máj 2008

filipa, nič v zlom, ale akože nemáme robiť vedu? Veď detská nôžka sa najviac vyvíja do 3 rokov! Nedávať dieťaťu topánky z klenbov a následne v 3 rokoch zistiť, že má plochú nohu... no podľa mňa to je zanedbanie dieťaťa zo strany matky. Veď zdravie dieťaťa mi je prednejšie ako hocičo iné, tak prečo to riskovať? A pri správnych topánkach sa človek môže vyhnúť behaniu po ortopédoch a mať starosti z predpisovaním origoš topánočiek určených na plochú nôžku. Ale to je len môj názor, každý nech si robí, ako uzná za vhodné...

filipa
29. máj 2008

bibinka, tie topanky robili presne na mieru, ale podla vsetkeho tam nechavaju aj malu rezervu, kedze na kontrolu chodis raz za pol roka a nozka moze dovtedy narast. tym, ze je dostatocne upevnena v tej boticke (je to na tri suche zipsu po clenok), tak sa nema tendenciu hybat...inak tie nase boty maju pevnu patu a prstiky von.

lyongirl - plochu nozicku u maleho dietata - hlavne ked este nechodi - neovpyvnis (ak ano, rada sa dozviem, ako). samozrejme, ze sme mu davali topanocky s klenbou odkedy sa postavil na nozicky. ale nerobila som vedu z toho, ked mi ortoped na pravidelnych rocnych prehliadkach povedal, ze nozicka sa stale vyvija, a kedze vyzera v tomto veku stale plocho, tak sa neznepokojujte. ani som sa neznepokojovala... nic som podla mojho nazoru nezanedbala, nikdy nenosil po nikom zdedene topanocky, striedali sme denne aj dvoje, aby sa prilis nozicka nepotila, aj doma mal vzdy takmer do 3 rokov papucky drziace nozicku po clenok. i ked prevladaju nazory, ze dieta ma chodit predovsetkym bose... 😉

susik77
29. máj 2008

baby, my tie topanky mame 2-je-obidvoje nove a s certifikatom-jedny snurovacie-18-tky, 2. som kupila 19-tky-sandalky plne, take pekne do kocika s tym, ze jej budu dobre v lete na chodenie. Ani jedny nechce...myslite, ze je dobre napr. jej to obuvat len na chvilku kazdy den, aby si zvykla?

bibinka
29. máj 2008

susik- áno dávaj jej ich nech sa s nimi oboznámi, potom jej vonku nebudú prekážať

lyongirl
29. máj 2008

filipa, nemyslela som, že sa to dá teraz hneď ovplyvniť, viem, že v tomto veku vyzerá každá detská nožka plocho, ale robím z toho vedu pre to, že manžel má ploché nohy/no hrôza/ a keď vidím malého, ako bosý cupitá a noha plochá, tak mám pred očami mužove nohy, preto chcem, aby mal odmalinka kvalitnú obuv a klenbou, keďže noha sa vyvíja, nech sa vyvíja pekne a nie, že teraz kúpim bez klenby a v 3 rokoch zistím, že treba chodiť po ortopédoch a dávať vyrábať topky na mieru, čo je síce tiež možné, ale snád sa nám to nestane.
Čo som počula o názore, že dieťa má chodiť bosé, tak to som počula, že najlepšie je na nerovných povrchoch, tak ako kedysi naši starý a prastarý rodičia, keď behali po poli a pod. ... ale že po rovných povrchoch ako sú v byte to nemá zmysel, ale to som len počula 😉

bibinka
30. máj 2008

lyongirl- dobre si počula- aj náš ortopéd povedal, že dieťa má po nerovnom teréne behať naboso- ale v dnešnej dobe je to už nereálne, lebo je viac ako isté že skočí na sklo, alebo do h....Doma je dieťaťu najlepšie v papučkách.

aj môj muž má ploché nohy a navyše do x a malý to má po ňom, ale tie ortoped.vložky a topánočky s klenbou robia zázraky.Dnes som malému kúpila letné športové sandálky z Protetiky- vyzerajú trendovo a stáli 462,- sú v čiernomodrej farbe. Somrada, že som neváhala, lebo keby som šla o týždeň, stavím sa, že by som už nikde nezohnala jeho číslo. Tak sa vytešujem. 😀

lyongirl
31. máj 2008

bibinka, s tým sklom a h...m máš pravdu.
Ja som kúpila Santé sandálky, ale do budúcna už budem kupovať len Protetiku, ak ju zoženiem, lebo predsa len Protetika má klenbu ešte lepšiu ako Santé...
Kupovala som v zdravotníckych potrebách a tiež som bola rada, že mali malého číslo, lebo tieto ortopedické sa vypredajú hneď a už im nedodajú, aspoň tak mi vraveli predavačky. Že už dokonca teraz robili objednávku na jesenný tovar a ak chcem kúpiť, tak mám prísť na konci augusta...
Našla som ešte protetikové topánky u nás v TT aj v inom obchode, tak už viem, kam treba zabehnúť a o niečo skôr, aby niečo bolo a my sme si spokojne nakúpili, hlavne dobre a štýlovo, lebo neskôr by sme možno len kúpili dobre, ak by už pekné modely boli vypredané 😉

beke
3. jún 2008

ahojte,
nám sa osvedčila zn. Santé, som s nimi spokojná.

lyongirl
3. jún 2008

čaute baby, tak ja som bola dnes na poradni a doktorke sa tie santé moc nepozdávali. Teraz už viem, že protetika má oveľa lepšiu klenbu ako Santé, ale to som zistila až po tom, čo sme kúpili Santé a ja som videla protetikové naživo, no a doktorka povedala, že tá klenba na santé je nič moc, že bývajú aj lepšie a treba dávať radšej tie, takže do budúcna to istí protetika....

janinah
27. feb 2009

ahojte, tak sa pridávam k maminkám plocháčikov 🙂 a ešte máme aj nôžky do X, mám vložky do topánok od lekára,zatial mu ich dávam do RAK papučiek ale ako tak čítam,treba do RAK papučiek vložky? malý je však bezpapučkový bosobeháč,tak mu musím kúpiť sandálky aj na doma aj do škôlky,tie protetikové majú len v zdrav. potrebách či aj v inom type obchodov? príp. ak by niekto vedel poradiť kde v Prešove sa dá kúpiť niečo vhodné,tak by ste mi dosť pomohli 😉 ďakujem

katy1979
27. feb 2009

lyongirl keby ze vidis nase sandalky z protetiky tak hlboko zaplaces. po tejto skusenosti protetika nikdy viac. bez klenby, lepky sa nam pernamentne odlepovali nedrzali patu tak ako mali.

katy1979
27. feb 2009

a ked uz ide o klenbu doteraz sme tiez pouzivali take ale ortopedi aj tak tvrdia ze klenba nie je taka dôlezita vyvinie sa tak ci tak. pytala som sa viacerých lekárov a že klenba v topanockach nemusi byt. jeden mi povedal dokonca ze kupovat bez vytvarovanej klenby, lebo noha len zlenivie.

ma76
27. feb 2009

Ahojte,mala začala stat.Mam jej dat botky 😨 ?rozmyšlala som protetiku.Už môžem ked stoji,kôli klembe 😕? ....dakujem za rady..

luciaj
31. mar 2009

baby, kde v BA ste kupovali jarne topanocky pre deti? vel. 22. dakujem