Predajňa obuvi v OC Južanka v Trenčíne. Nikdy viac

peta1510
23. nov 2008

Tak dnes mi znama povedala jednu zarazajucu skutocnost.Kupila si v obuvi hned na prizemi v OC Juzanka cizmy,stali necelych 1000SK,s tym,ze na jednu sezonu postacia,lenze mile boty nosila necele tri tyzdne,po tyzdni a opl uplne zosuchane podpatky a teraz,ked zacalo snezit,samozrejme pretekaju.Isla tam s tym,ze ich da na reklamaciu a "mila" pani "veduca" je krabicu s topankymi na drzaka posunula naspat,ze ma si druhy krat dobre rozmysliet,co kupuje!!!!A ani jej nevypisala rklamacny listok,nic.
Tak co na toto poviete?Co by ste robili?

peta1510
autor
25. nov 2008

Tak a co by ste poradili mne,ked tam s nimi pojdem ja a chcela by nieco skusat na mna?

bubba
25. nov 2008

neviem ako sa presne vola tato firma kam som to posielala ja vista alebo ako a je to v partizanskom.mozem pozriet tie papiere ale fakt sa mi nechce prehadzovat 10 sanonov ak ti to nie je treba,tak ak mas vazny zaujem ja ti to pohladam...ja som to so soi-kou neriesila.ale myslim si ze sa da akurat by to trvalo cele dlhsie.

bubba
25. nov 2008

peta no na mna by teda neskusal nikto nic v takej situacii.pretoze ona MUSI prebrat obuv na reklamaciu a MUSI ti vydat preberaci protokol.ked si do 30(zakonna lehota)dni prides pre vyrozumenie reklamacie,tak ti povedia,ci bola alebo nebola uznana.ak bola uznana tak bud ti vratia uz opraveny tovar alebo peniaze ak je to neopravitelne.
moj muz si nedavno kupil v blave u cinana tenisky za 500,- a po 3 tyzdnoch praskla podrazka.ten mu na mieste hned dal peniaze ani sa nestazoval a nemal ziadny problem...moj drahy bol v milom soku

peta1510
autor
25. nov 2008

Bubbka,nehladaj,skusim este raz osobne,ale ako postupovat,ked po 30dnoch nie je reklamacia uznana?

bubba
25. nov 2008

potom mi daj vediet napis mi IP a ja vyhrabem tu adresu tej firmy kam som posielala kabelku mozno ked budem vediet presny nazov bude sa dat daco pohladat o tom aj na internete.ale pochybujem ze reklamaciu ti neuznaju podla vsetkeho je to vacsia firma ako tito co som ja mala do cinina s nimi a oni si taketo preslapy nemozu moc dovolit..ja som v zivote reklamovala uz veeeeeeeela veci a este som mala len raz problem a to s tymito..(a vraj znackova predajna kabeliek 😝 😝 uz sa tam ani do vykladu nepozriem ked idem okolo)

peta1510
autor
25. nov 2008

Ok,diky 😉
sama som zvedava,ako to dopadne,nemam rada taketo situacie,stale sa s niekym natahovat a dokazovat pravdu 😒

marika80
26. nov 2008

No mna napadlo s tou obuvou. Nazrela som tam raz v lete a zapacili sa mi tam topanky, samozrejme som bola len v slapkach tak som nemala silonku. Tak mi jednu pozicali. A ked som chcela aj na druhu nohu (rozumej nove topanky na podpatkoch, treba sa v nich aj prejst), tak mi povedali, ze davaju len jednu na zakaznika a mam si kupit. Tak som sa zasmiala, vyzula a vykasla na ne.

mima1
26. nov 2008

Peta ak ti do 30dni neodpisu alebo nezavolaju alebo teda kamoske tak mas narok automaticky na vratenie penazi. Len sa proste nemoze nechat obalamutit.
jeden priklad ako reklamovala moja kamoska bundu. sla tam ze sa jej pokazil zips a pani zo stanku ako som to nazvala ja lebo podla mna mala budka niekde na stanici nieje obchod jej povedala ze si to pokazila sama tym ze to moc tahala jej reklamaciu nezobrala. tak mi o tom vravela no na druhy den rano sme sli do budky znova spolu. prisla som s nou a pani uz vedela ze znova bunda. tak zas povedala ze reklamaciu nebere naco som jej pohrozila ze zo zakona musi a neodidem kym ju nevezme. tak volala niekomu a ked polozila tak nakoniec ze ok ze vezme. napisala nieco na mali ustrizok zobrala blok a to bolo cele. ustrizok nam hodila do ruky a ze to je vsetko. naco som sa ja pozrela a povedala jej ze to snad nemysli vazne. ze chceme reklamacny listok a listok z pokladne spät.
pozrela sa namna ze snad si robim srandu a ja ze nie. ze chcem relklamacny listok riadne vyplneny a potvrdeny. tak sla niekam dozadu a po chvili prisla 😀 s reklamacnymi listkami 😀 😀 😀 😀 zacala vypisovat a potom nam to dala podpisat. a ze ok to je cele,
ja ze: nie to nieje cele chceme to orazit a listok z pokladne 😀 😀 😀 nasrata to orazila a listok nam vratila.
odisli sme a za tri dni volala spät ze bunda je hotova. tak sme sli spolu
prisli a pani nam bundu hodila na stol. tak ze vyskusame. kamoska bundu obliekla a chcela zapnut a ked zapinala zips sa rozchadzal 😀 😀 😀
znova som jej povedala svoje naco zobrala reklamaciu a odisli sme.
tri dni pred 30dnovou lehotou zavolala ze nemaju na sklade taky zips a ze bude trvat kym sef pojde na nakup asi tyzden.
naco som tam zas rano na druhy den nabehla a zacala som sa rozculovat ze ak do terminu nebude bunda hotova ziadame spät peniaze alebo to posunieme na SOI
v den terminu pani volala ze: bundu mate hotovu pridite si ju vziat.
na dalsi den sme sli spolu a bunda nebola ale hodila na stol kamoske peniaze a ze dovidenia 😀 😀 😀

celkom som sa bavila aka bola nasr... 😠 😠 😠
no mohla to vybavit hned a nemuseli sme si mesiac vyvolavat a komunikovat.
uz som si myslela ze si zacneme tykat 😀 😀 😀

leva
26. nov 2008

No aj ja mam zlu skusenost s predajnou Pro šport,konkretne v shoping palace v Ba,su to uz sice 4 roky,no vyslovene ma mali na haku,reklamovala som 3 krat detske znackove tenisky,boli to take platene tenisky,co maju okolo celeho obvodu gumu,ktora bola dovodom reklamačky,uplne sa po celom obvode odlepila,po dvoch obutiach,nechce sa mi rozpisovat,no ochota predavaciek v tom obchode bola na bode mrazu,jedna pozerala s poza regalu a uškrnala sa ako slniecko viete na com,druha pri pokladni krutila hlavou ako keby mala triasku,potom znej vypadlo,ze ono sa to stava,ze to staci len zalepit,skoro som odpadla a myslela som si ze zle pocujem,tak detske tenisky za 1000sk,si mam ja lepit,po tyzni kupi,no nakoniec som tam tiez dosla s lajstrami SOU,tak mi dali vybrat iny tovar.

bubba
26. nov 2008

mima1:to bolo dobre hlavne ta psooledna veta 😀 😀 😀 😀

mima1
26. nov 2008

este mam jednu prihodu s druhou kamoskou ale to je tiez na dlho.
mala take ciny tenisky asi poznate. stali asi 250korun ci kolko. tak sme sli do obchodu a pani jej povedala ze nemala ich nosit po vonku. 😀 😀 😀 dobre citate ze nemala nosit po vonku. naco som sa jej pytala ci ich mala dat doma do policky a pozerat sa nane. ze su to tenisky urcene na nosenie hadam. pani pozrela a zacala teda pisat listok. o dva tyz asi sme sli lebo volali. prisli sme ze reklamacia neuznana lebo vraj boli zle pouzivane a nosene po nespravnom terene. tak som poradila kamoske ze ma narok na posudenie a znovu na prehodnotenie. tak ich zas poslali. znova to iste vyjadrenie ze dali ich posudit a ze bolo zistene zas bla bla bla...
tak jej vravim pani ze ok mame pravo zas to poslat vyrobcovi s tym ze ziadame o nezavisli posudok. tak pani uz krutila hlavou a nieco pindala. ale napisala a poslalo sa to zas spät . na treti krat reklamacia vybavena a vratene peniaze 😀 😀 😀

mima1
26. nov 2008

ospravedlnujem sa za chyby 😅

peta1510
autor
26. nov 2008

To som sa presne pytala,ze co ak pani reklamaciu vezme a po mesiaci pride,ze neuznavaju,ze nasa chyba?

peta1510
autor
26. nov 2008

A este teraz vecer som sa zas tak nastvala,kupili sme malemu,ked sme isli z nemocnice v maji,rovno v ten den,v NAY elektrodome v Tn zvlhcovac vzducu zn.Tefal,a doma nam vkuse tiekol,to sme ho pouzili asi par krat,tak sme ho dali reklamovat,po mesiace,ze opravene a ja som ho az dnes vybrala na vyskusanie a zvlhcovac nie tecie,ale vali z neho voda v miestach,kde by to malo tesnit a este k tomu nejaka oranzova.No to neviem,ako to po tej "oprave" skusali,ale zas mam co reklamovat 😠 Uz ma poraziiii

mima1
26. nov 2008

Peta chod reklamovat zas. no co narobis.
ak pani po mesiaci vrati reklamku tak skus jej povedat ze reklamaciu chces poslat spät s tym ze chces nezavisli posudok o chybe. musia to dat otestovat skusobni neviem ci nieje v banovciach nahodou jedna a ak sa potvrdi ze to bol zly vyrobok tak to musia zaplatit oni a vratit vam peniaze 😉

mima1
26. nov 2008

ale myslim ze by som potom zavolala este raz na SOI. 😉

peta1510
autor
26. nov 2008

No a ten enzavisly posudok,keby vysiel v ich prospech,musela by som platit ja?
A kedy by si potom volala tej SOI?

bubba
26. nov 2008

peta ano keby ti to posudili ze je to vasa chyba tak to musis zaplatit.alebo si to len neprevezmes a nemas ani tovar ale ani nemusis zaplatit.ja som tam vtedy telefonovala ze ako dopadli testy aby som vedela ako mam pokracovat.ved predsa len peniaze su peniaze

leva
27. nov 2008

Inak zalezi strasne od predavacky,aka je ochotna,pretoze sa mi stalo v jednom hypermarkete ked som vracala kanvicu ktora tiekla,najprv tam bola pani,ktora mi vravela nech si vezmem druhu,no bohuzial uz taku nemali,tak mi povedala ze zavola vyrobcu,ze nech pridem o tyzden,no na to je asi koncila pracovna doma,bo prisla druha uz ju vystriedat,tak odisla,tej druhej som zopakovala co a ako,zobrala blocik,spravila storno a vratila mi peniaze.

lucinkaaa
27. nov 2008

pridam aj ja jednu skusenost, sice s inym obchodom. mama si kupila kabelku, tiez jednu z tych lacnejsich, samozrejme sa opytala co v pripade reklamacie, povedali, ze treba prist, ze normalne 2 roky. no a ked prislo na to, ze sa pokazil zips, isla som to tam reklamovat samozrejme aj s pokladnicnym listkom a pani predavacka mi povedala, ze taku kabelku oni nemali, takze mi to na reklamaciu nevezme. ja som teda dost kludna, ale ta predavacka ma presviedcala dokola, ze to nie je ich tovar, ze mozem mat blocek, ale aj tak mi to nevezmu. samozrejme obchod velky ako svet, tak som jej povedala, nech si to este premysli a opyta sa veduceho, ze sa stavim neskor. neskor tam uz "rokovali" vsetky predavacky a dokola ma presviedcali ze to by si predsa pamatali, taku kabelku. ale veduci to nakoniec uznal, no predavacka pokracovala, ze to by mohol kazdy doniest tovar, ktory si inde kupi. tak som uz na nu vybafla, ze snad si clovek pamata ked necha niekde za nakup 1000 Sk za viac veci a ze mozno si niekto kupuje aj tri kabelky do tyzdna ale toto nie je nas pripad a ze ci ma teda ona taku pamat ako slon, ked si pamata kazdu jednu polozku, ktora kedy presla ich obchodom.
o dva tyzdne mi prisla smska, ze reklamacia je uznana a vratia mi peniaze 😀
ale poviem vam, ze v prvej chvili mi nebolo vsetko jedno, neviem ci by mi v tomto pripade vedela pomoct SOIka, bolo by to asi na dokazovani oboch stran ze ta kabelka je z toho obchodu.

bubba
27. nov 2008

lucinka tak to mas pravdu.....a mozno to bol len chytak z ich strany aby sa distancovali od tej reklamacie 😉

ankam
27. nov 2008

no my sme nedavno malej kupili kraasne cizmicky na zips a poboku kvetinky boli-nadherne
tak som jej skusila-boli obe dobre.Vysli sme z obchodu,sadli do auta ja natesena a prezeram si topky-a na druhej bola odtrhnuta kvetinka a diera po nej..........si myslim do kelu to nieje mozne.890sk v riti.Ved ich este enmala obute a uz derave
Tak sme sa hned vratili ,ale som sa bala ze pani povie ze to sme mohli aj my odtrhnut.......Ale nastastie bola pani zlata a ze ci chceme vymenit za iny tovar ci chceme peniazky-tak sme vzali peniazky lebo ine sa mi uz nepacili----ale to je ten lepsi pripad ako sa stal vam 😉