Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

beruska2x
14. sep 2009

staci jedny stejne je bude mit tak na 2 - 3 mesice 😉 a meli by mit vuli 11 az 16mm 😉 hlavne koukej na to jak dobre se obouvaji, to je dulezite 🙂

euphoria
14. sep 2009

Tak ja uz naozaj neviem ake jej mam kupit topanky, dcera ma rok, stavia sa uz par tyzdnov, skusa prve kroky.Pri stole, kde mame koberec sa je celkom dari v ponozkach, ale pri nabytku a vo zvysnej casti bytu kde je plavajuce podlaha sa jej smyka.Neurologicka mi tvrdila, ze mam kupit s pevnou podrazkou, fyziotereapeutka, ze najlepsie naboso.Tak co teda?
Poradte mi prosim, hoci tu citam kopec roznych nazorov. Najlepsie ale aj konkretnu znacku prosim.

beruska2x
14. sep 2009

no na doma bych koupila backurky, jestli to nemate i na ven.. ja dneska koupila s tim ortopedickyn tvarovanim u Bati za 199,- na prezku, takze nebudu 100x denne zavazovat tkanicky 😉

llllucka
15. sep 2009

Holky nekoukala jste některá v pátek na sama doma.jestli ne,tak si to najděte na netu.Probírali se tam dětské botičky a bylo to zajímavý.Hlavně chat s paní doporučuju přečíst.
http://www.ceskatelevize.cz/program/samadoma/ch...

nadulici
17. sep 2009

klaudia74, chcela som sa spytat ako budes obutie riesit teraz na jesen, zimu, ked uz bude chladnejsie a aj mokro, popr.sneh? moja mala akurat zacina robit prve nesmele krocky, takze akurat zacne po vonku behat az bude chladno 😨
mna tie Liliputi tiez velmi oslovili 🙂 ,zda sa mi to take prirodzene pre malu nozicku, skoro ako na boso 🙂 🙂 🙂
ale nevidela som ziadne zateplene alebo take nieco, tak som z toho dost sklamana, lebo ich tym padom vobec nebudeme moct nosit von, iba ak vnutri a to uz moze byt bez 🙄

ava
18. sep 2009

chci se zeptat, zda je dobré kupovat 5měs.dítku capáčky, myslím, že když ho budu mít v manduce a nožičky budou viset, měl by je mít. Jinak do kočárku asi ne, že? Díky za radu..

beruska2x
18. sep 2009

capacky jsem davala az kdyz mel v kocarku volne nohy, do fusaku ne ale jinak bych je dala pokud bude v satku nebo necem takovem aby mu nebyla na ne zima, maji i pekne zimni valenky nebo s ovcim koziskem 😉

shaula
18. sep 2009

Ava - mně to přijde zbytečné, stačí více vrstev ponožek...

shaula
18. sep 2009

Ava - myslela jsi to na teď? A takové ty capáčky jako botičky, že? Nebo takové ty látkové jako jsou u kombinézek? (Ty bych dala na zimu, jak píše Beruska).

luci81
19. sep 2009

llllucka-četla jsem chat.zajímavé.Všude jsem zatím četla,že capáčky nejsou v žádném, případě na chození.Ty jsi ten pořad viděla?Mluvila tam o nich také?Nevím,jestli je myšleno klasické capáčky např.http://www.apollosport.cz/outbreak-grl-_apollo_...

iinuska
19. sep 2009

luci, tie su ale fakt peknucke

soanpe
19. sep 2009

luci81
nevím jak ty a ostatní, ale já z toho chatu pochopila, že se jedná o capáčky z měkké kůže. Takže si je představuju asi takhle http://4baby.cz/inshop/detska-obuv/boticky-inch...
Docela jasně a zřetelně tam bylo napsáno, že mají být měkké a nesmí omezovat nohu.

luci81
19. sep 2009

soanpe-samozřejmě jsem to taky pochopila vím,co tam bylo napsáno.

iinuska-hm hezké jsou,ale my je nemáme,to byl jen příklad,první,na které jsem narazila 🙂

llllucka
19. sep 2009

luci:ona tam píše o capáčcích,ale na doma.V žádném případě ven.Viděla jsem i ten pořad,pustila jsem si to na netu,ale chat byl lepší.Capáčkama myslím třeba tohle:www.nolen.cz.

luci81
19. sep 2009

llllucka-díky.Jistě,že ne na ven!Já jsem asi dala špatný příklad 😉 Myslela jsem něco takového.Prostě s měkkou podrážkou.Tomuhle třeba taky říkají capáčky http://www.detskebotky.cz/detail.php?zbozi=821668 a je to rozdíl

soanpe
19. sep 2009

no to je velkej rozdíl.halvně ta pevná podrážka a ortopedické srdíčko 😲 děti do 5t let by bez indikace neměly vůbec nosit žádné tvarované stélky

klaudia74
21. sep 2009

nadulici, liliputi vyrába aj zimné zateplené čižmičky, budú určite v ponuke - tie sú samozrejme do suchého počasia, a budú takisto topánky shooshoos s gumenou podrážkou, tam sú tiež aj čižmy. 😉

zuza.m
21. sep 2009

baby a chcem sa opytat do kedy sa kupuju tie prve topanočky.myslim stym pevnym na kotničku ??

shaula
21. sep 2009

Zuza, nevím to jistě, ale mám pocit, že jsem někde četla, že zpevněné kotníčkové botky by mělo mít dítě do 3 let...

zuza.m
22. sep 2009

tak že žiadne botasky do troch rokov???alebo tie detske už robia so spevnenym kotnikom?? 😕 velmi sa tomu nerozumiem. 😅

shaula
22. sep 2009

No botasky se zpevněným kotníkem jsem tedy ještě neviděla... 😕 Ovšem je pravda, že sem se taky nedívala 😀

dudri
22. sep 2009

klaudia74, uz netrpezlivo cakam, kedy pride novy tovar s topanockami...uz je jesen.Potrebujem normalne topanky ako shooshoos s gumenou podrážkou...
Este mam sandale -capacky z Liliputi. Moja dcera vie chodi aj uteka, Potrebujem pevne topanky... moze kazdu chvilu prsat, aj chladne pocasie, nemam ju ine obut...

shaula
30. sep 2009

Zajímavý článek, ale je tam pár nesmyslů - jak může čepice ovlivnit prokrvení končetin a bránit pohybu? 😕 A když dítě ještě v roce nechodí (myslím samo nechodí - v článku to není upřesněno, jak to vlastně myslí), to rozhodně není důvod běžet hned k ortopedovi...

helad
30. sep 2009

Tieto topánky ste už videli? Krááásne! 😵
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

cmukinka29
30. sep 2009

ma liliputy aj zimnu kolekciu,neviete nehodou

kacka.va
30. sep 2009

tak abych pravdu řekla, takové články na různých serverech vůbec nečtu, pro mě má přidanou hodnotu článek, který je psaný odborníkem, ale na těch serverech to napíše kdejaká mamina a prostě se to uveřejní. A zrovna u tohohle mi fakt nic neřekne, že autor (autorka) M.P. Pro mě je přínosnější diskuze, než co napsal autor M.P.¨
Jinak naše malá začla sama chodit týden po prvních narozeninách a je plno takových dětí, tak nechápu, proč hned ortoped 🙂

dudri
30. sep 2009

cmukinka , pozri vyse

klaudia74 • 1d • 21. sep 2009 o 11:19

nadulici, liliputi vyrába aj zimné zateplené čižmičky, budú určite v ponuke - tie sú samozrejme do suchého počasia, a budú takisto topánky shooshoos s gumenou podrážkou, tam sú tiež aj čižmy

nadulici
30. sep 2009

baby prosim poradte, ktore mate skusenosti s liliputami, chcem malej objednat topanocky miesto papuciek na zimu, ale nejak sa neviem rozhodnut pre velkost, namerala som malej nozicku ze ma 12,5 cm a podla toho patrime do skupiny M, ale teraz neviem ci mam zaratat aj nieco navyse?...
ja sa bojim ze jej budu male alebo natesno, ale vobec netusim ci mam nieco priratat alebo ako to vlastne je???
rozmyslam ze jej asi radsej objednam tie L, aj ked je tam pisane ze su pre deti orientacne vo veku 18-24 mesiacov a mala bude mat teraz len rok 😀 , ale viem ze pri capackach som musela kupovat vzdy o nieco vetsie ako bolo uvedene podla veku nam boli vzdy male...co vy na to, poradi mi niekto 🙂

kacka.va
30. sep 2009

tak moje dnešní zkušenost, po které znovu nechápu, jak někdo může kupovat boty přes internet. Koupila jsem malé podzimní botky, nakonec jsme vybíraly ze dvou různých od Essi, obojí velikotně perfektní, ale ty jedny měly ten šev, co začíná jazyk boty dost nízko a malou to tam podle mě tlačilo. Jinak bacha na to, od jiné značky byla ta samá velikost úplně jinak velká, my máme 21 a 21 u té druhé značky byla jako 22 od ESSI.