Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

hoogy
27. nov 2009

chcem sa spytat ci treba davat topanocky uz ked sa babo zacne stavat....nas maly uz dva tyzdne stoji a zacinam to riesit aby si daval dobre nozicku,ale neviem sa rozhodnut.

mami.sk
27. nov 2009

hoogy - my sme malej kupili prve topanocky az ked sama chodila 😉

hoogy
27. nov 2009

dakujem 🙂

alienka1
3. jan 2010

co si myslite o topanockach chicco?
mate nejake skusenosti?

lenka1smejka
3. mar 2010

baby prosim vas o radu kedze sa doporucuje,ze by mali deti robit prve kroky bose mozu ich robit aj v capackach?

annalena
3. mar 2010

😉 naboso, ponozky alebo makke kozenne capacky 😉

lenka1smejka
4. mar 2010

annalena-dakujem ale predavacka ma upozornovala,ze zasadne capacky by nemali byt na chodenie a ja nevidim dovod preco kedze to boli drahe a kvalitne capacky ok tak dakujem za odpoved

janetty
4. mar 2010

ja som môjmu drobcovi, keď sa začinal stavať a chodiť uhačkovala vlnené papučky a potom keď už chodil istejšie som mu kupila papučky /ako sandalky - špička plná, pätá plná a okolo nožky pracka/
Lenka, už ti začina Nikolka chodiť? 😵 😉

lenka1smejka
4. mar 2010

janety-tak mala uz dlho sa stavia,chodit nechodi.No aj ja by som uhackovala ale mame vsade podlahy a vela sa smikaju

kobolova
9. apr 2010

Baby, viete mi poradit?
Mala sa konecne zacala vytahovat do stoja, takze pocitam, ze tak o mesiac, skor 2 zacne chodit okolo nabytku - to bude akurat asi jun - tym padom teplo... Mam jej ako prve topanocky kupit aj = cele, aj sandalky, prip. aj papucky na doma? 😝 (kokso, to bude investicii do obuvneho priemyslu... 😀 ).

shaula
9. apr 2010

Kobolova - řešila bych to, až to nastane. Botičky má dostat v době, kdy tráví převážnou většinu času na nohou, tj. chozením. Pouhé obcházení nábytku, kdy mezitím ještě leze, to podle mě nesplňuje - při lezení botičky naopak vadí, protože dítě má při tom špatné postavení nožičky.
Takže až ti skutečně začne chodit, řešila bych botky - jako první bych určitě nekupovala látkové papučky, ty nejsou moc vhodné. Lepší je na doma koupit sandálky s pevným opatkem. Na ven pak celé boty, případně i sandálky.

kobolova
9. apr 2010

shaula - ano to, kedy dostat prve boty, viem 😉 . Len sa neviem vysomarit, ked k tomu uz dojde (a bude leto, teplo), ci kupovat AJ cele kozene, AJ sandalky - jasne, ze s plnou patou, prip. AJ tie papucky... ach jaj.

helad
9. apr 2010

Annalena, plne súhlasími. 😉
Ak niekoho zaujíma, prečo naboso či v topánkach s koženou podrážkou, tu je to pekne napísané: http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

heliik
10. apr 2010

Ahojky, já koupila první botičky asi tak ve 4.měsících ,,jen tak na ukázkzu" 😀 . Jinak si myslím, že čas kdy koupit první botky nastane, až se sama/sám postaví. Dřív si myslím, že to být nemusí. My teda nechodíme, ale už doma máme první botky na chození. Jsou to tenisky na suchý zip zn. Nike. 😀 myslím si, že jako první, či pak druhé boty, než se dítě dobře naučí chodit je lepší koupit značkové. V nich ta noha lépe sedí. 🙂

shaula
10. apr 2010

Heliik - tím "značkové" myslíš např. Nike? Sice jsem neviděla ty konkrétní, které máš doma, ale zrovna tenisky tedy na první chození vhodné nejsou 😀

Kobolova - jo, taky mi vždycky dlouho trvá, než se k něčemu rozhoupu 😀 Ale ono tě to na ven donutí (na chodník prostě bez botek nemůže), no a na doma to zas tak nehoří - pokud nemáte vyloženě tvrdé podlahy (dlažba, plovoučka), tak může klidně chvíli chodit i bez botek.
Já to léto budu řešit, až přijde. Zatím mají koupené celé botky na ven a na doma sandálky. Jestli budu kupovat i sandálky na ven, to se uvidí právě až v létě. Možná ty domácí sandálky přehodíme na ven a na doma jim pak už koupím látkové papuče s vyztuženým opatkem, prostě podle situace.
No ale obecně - plné budeme podle mě potřebovat určitě - na chladnější dny nebo do deště (případně po dešti) prostě sandálky vhodné nejsou.

dagina
11. apr 2010

Ahojky maminy, když jsem si zadala "playshoes", vyjela mi jen tato diskuse 🙂.
Mám zájem od této značky koupit malé pláštěnku a gumáčky, nevím si rady vůbec s velikostí??? Nevítě některá, jak hodně odpovídají od této firmy velikosti??? I velikost gumáčků má spíše na hranici dvou velikostí....
Moc díky 🙂

dagina
11. apr 2010

Shaula, prosím, jaké prosím máš na mysli papuče??? Mám v plánu to řešit podobně jako ty 🙂. Jen ty papuče, které bych měla eventuelně na mysli stojí cca 400kč, což není už takový rozdíl od sandálků....

collette
11. apr 2010

Ahojky,

my zatím botky nemáme, ale máme vybráno, kde je budeme objednávat 😉

Nevím, jestli to tu už neproběhlo, ale zkuste (abych neporušila pravidla) capacky tečka cz , tam mají krásné kousky, v zásadě šité na míru. Nechce se mi dávat 800 Kč a více za Robeez, ale chci kvalitní botku. Ta firma snad dostala i nějakou cenu.

shaula
11. apr 2010

Dagi - měla jsem na mysli takové ty klasické látkové, ale viděla jsem 2 druhy - jedny měly na patičce prostě jen tu měkkou látku, takže úplně na prd. Druhé měly patičku něčím vyztuženou, takže byla pevnější - ne tak pevná jako u botiček nebo sandálků, ale rozhodně o hodně pevnější než ty úplně obyčejné papučky. Cenu ti nepovím přesně, viděla jsem to jen dětem na nožkách 🙂 (v MC). Můžeš dát odkaz (samozřejmě pokud máš) na ty papuče, které jsi viděla ty? Celkem by mě zajímalo, jak vypadají, protože pokud vím, tak ty, co myslím já, jsou cenově srovnatelné s těmi "obyč". Klidně můžeš i do IP. Díky.

veronika81
11. apr 2010

ahojte baby,
shaula (alebo niekto 😉 ).. malý mi chodí dva týždne, zatiaľ má na doma capačky (liliputi), na vonka už má kúpené pevné kožené topánočky, už v nich aj pekne chodí. Ale riešim teraz, čo dať na doma. Máme ešte látkové papučky, takéto niečo https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/v0p... ale stretla som sa už s názorom, že takto na začiatok to nie je najvhodnejšie.
Chcela by som asi nejaké pevné sandálky..len sa chcem opýtať, vnútro má byť tvarované alebo nie? Päta zatvorená, to mi je jasné, ale špička môže byť otvorená? Prípadne môžete dať nejaký link, aké by to asi mali byť?
Máme plávačku v celom byte, v izbičke má koberec (ale chodí po celom byte 😀 )
ďakujem za pomoc 😵

veronika81
11. apr 2010

tieto som pozerala v Deichmane, čo vy na to?
http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?...

jmisa
12. apr 2010

Veroniko, ty sandálky vypadají pěkně.
Tvarování uvnitř - četla jsem názory pro i proti, to je jako se vším.
Náš mladej má první botičky, co má na fotce. Doma chodí v ponožkách s protiskluzem. Na léto plánujeme taky nějaké sandále, asi vezmem Santé.

veronika81
12. apr 2010

jmisa ďakujem. malý je šikulko, keď ti už chodí 😉
Santé som tiež pozerala v zdravotníckych potrebách, ale tie mali práve to vnútro tvarované, také ortopedické. Tak ja neviem..

lubikaf
12. apr 2010

ahojte maminky.
tiez mame v celom byte plavajuce podlahy, ako pise veronika, a tiez by som chcela vediet, co je najvhodnejsie dat malemu na nohy? ma byt bosy, alebo mu mam kupit nejake capacky? maly ma cez 8 mesiacov a vsade sa uz vytahuje do stoja, ale este nechodi, len stoji na dvoch. zatial mu na nohy nic okrem ponoziek nedavam, ale nie som si ista, ci by som nemala zacat??

veronika81
12. apr 2010

lubikaf, ak môžem napíšem ti na toto môj názor, resp. názor, ktorý som si osvojila po prečítaní páč článkov a diskusií..
kým dieťatko nechodí v priestore, tzn. že netrávi viac času na nohách v stoji ako na zemi po štvornožky, tak sú topánočky zbytočné, dokonca mu prekážajú v lození. Pokiaľ sa len stavia, príp. obchádza nábytok, tak úplne stačí na boso, protišmykové ponožky, resp. tie capačky. My sme mali capačky, lebo ponožky si vyzliekal 😅
Môj malý donedávna aj keď urobil pár krokov, ale keď spadol ďalej išiel po štvornožky, takže ešte stále bol viac na štyroch ako na dvoch. Teraz cca. 2 týždne už iba chodí, aj keď spadne, postaví sa v priestore a ide zas ďalej. Už úplne prestal loziť, čo mi je tak trošku aj ľúto, lebo to bolo také milé 😵
Takže až teraz riešim topánočky a preto ma zaujíma názor aké kúpiť na doma..

germik
12. apr 2010

ahojte baby, no my tiež riešime topanočky, je tu na MK niekolko diskusií, napr.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nejvhodn... alebo https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/boticky-...
My sme mali zo začiatku protismyklave ponožky, potom sme prešli na capačky a už asi mesiac nosíme na von pevné topánočky, lebo vonku velmi rada chodí a tlačí pritom kočík pred sebou 😀
Čo som v diskusiách vyčítala tak dobré značky topanočiek su http://www.dpk.cz/cz/ , http://katalog.fare.cz/index.php, botky značky Essi alebo Ciciban a domace papučky že su uplne suuuper /aj cenovo/ tieto http://www.bedrichova.cz/katalog/14/export/kotn...
My máme topanočky DPK a sme mooc spokojní, na leto budeme mat tiež určite nejaké plné /ked bude špatné počko a bude pršat/ a k tomu nejaké sandálky /asi taký štýl ako zaslala link Veronika od Elefanten 😉 /

jasminet
12. apr 2010

my mame ciciban, papucky aj sandalky + na von klasicke kotnickove kozene, ceska vyroba. tie ciciban nam schvalil aj ortoped, takze ich budeme kupovat nadalej, aj ked nie su uplne najlacnejsie

germik
12. apr 2010

jasminet - ja som práve bola pozriet na sandálky - ciciban mali strašne krásny výber, ani som nevedela ktoré prve 😕
takže asi pojdeme do nich 😉

collette
12. apr 2010

Ahojky,

tak my už máme vybráno 🙂

http://www.capacky.cz/produkt/28-trend-hnedo--b...
a
http://www.capacky.cz/produkt/49-fitness-tmave-...

lubika / veronika - já to doma budu řešit těmi capáčky. Jsou měkké, prodyšné (pravá kůže) a nekloužou. Nevím, jak tvrdé jsou ty podrážky u bačkůrek, ale řekla bych, že čím menší plocha podrážky, tím horší ohebnost. Na boso se mi to moc nezdá (ale je to můj osobní pocit, hlavně kvůli chladu a taky víme, jak rády si děti strkají holé nožky do pusinky) a ponožky/punčošky/dupačky bych v době, kdy si dítko začíná stoupat dala jen ty s "ABS" 😀, ale to se může otočit a bude mu to klouzat... Výhodou těch capáčků, co uvádím, je podrážka ze silnější kůže, takže pokud děcko zatím běhá venku jen občas, tak se také dají použít...

Přřeji všem šťastnou volbu!

collette
12. apr 2010

Jo, kdo má zájem, jukněte na www.detskaobuv.cz , tam je hodně informací, které by vás mohly zajímat (jak vybírat, na co dát pozor, oceněné botky, atd.)