Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fem
15. sep 2010

chcela by som vas poprosit o pomoc...maju byt zimne topanocky o cislo vacsie ako tie, ktore nosime doma..mam namysli tu istu znacku, a tie zimne by boli s vnutornou kozusinkou...existuje nejake take pravidlo, ze zimna topanocka by mala by o cca centimeter dlhsia, vzhladom k tej velkosti , co nosime normalne doma...dakujem krasne, ak mi niekto poradi...zalezi mi na tom, bolo by to na prve kroky...prve topanocky, nechcem , aby boli prilis dlhe...

baca
15. sep 2010

My jsme teď koupili podzimní boty 19, doteď nosila 17, ale už jsou malé. Mezi 17a 18 je 0,5 cm a mezi 18a 19 je už 1 cm. Ale mezi 19 a 20 už zase 0,5 cm. Koupili jsme i zimní a to 20. V těch 19 má ještě rezervu, tak snad jí ty 20 za měsíc taky budou ok.

fem
15. sep 2010

@baca dakujem krasne neuvedomila som si ze tie velkostne rozdiely medzi cislami su rozne...my bud 21 alebo 22, 20 je nam este akurat. s malickou rezervou

lia09
18. okt 2010

ahojte mali ste niektora problemy obut topanocky?Nejde o to zeby nechcela,ale oto,ze to jednoducho nejde.Hlavne s patou mame problemy,vzdy ju ma v tej topanke vo vzduchu.Problem bude v tom ze ked jej tu topanku davam,tak ona skrci prsty a tym padom jej tam neviem dat tu nohu poriadne

shaula
18. okt 2010

@lia09 Ono to je u prvních botiček celkem obvyklé... Jak maminka, tak hlavně dítě potřebuje získat trošku cviku v tom, jak tu nožku tam má strčit... My jsme měli obdobný problém, nazout botičku na nohu bylo nesnadné, ale zase jak už jsme ji obuli, tak už to bylo OK... Navíc, když se dítě postaví, tak nemůže mít patu ve vzduchu. Zkus jí to nazout, pak postavit a teprve potom zavázat/zapnout.
Každopádně držím palce, myslím, že se to zlomí. Velikost je v pořádku?

lia09
19. okt 2010

@shaula no u nas ta velkost sedi.Skusala som aj tak ako pises ze postavit ju na nohy aby jej tam ta noha vklzla,ale ona stoji na spickach takze patu ma aj tak vo vzduchu.Asi len naozaj potrebujeme cvik 🙂

shaula
19. okt 2010

@lia09 Asi ano 🙂 Když jsem se v obchodě při kupování prvních botiček snažila klukům boty narvat na nohy, moc mi to nešlo a prodavačka mi řekla totéž (že to chce jen cvik), pomyslela jsem si, že je to pěkná blbost, přece umím obout boty, no ne? A ejhle, ukázalo se, že měla pravdu 😅 Prostě kluci potřebovali přijít na to, jak tam tu nožku mají vsunout, a pak už to bylo OK. Držím palečky 😉

evinkal
21. okt 2010

maminky,poradíte mi nejaké topánočky pre 9 mes.dcérku,ktorá mi behá v chodítku a všetky papučky mi vyvlieka?

zuzu100
23. okt 2010

Ahojte maminky, nemáte náhodou na predaj túto vec : http://www.detske-boticky.cz/meridlo-plus-12.htm

zuzu100
23. okt 2010

Ahojte maminky, nemáte náhodou na predaj túto vec http://www.detske-boticky.cz/meridlo-plus-12.htm

jespera
25. okt 2010

@evinkal pokial mi je zname choditka sa uz detom neodporucaju...precitaj si nejake clanky....mne moja doktr. tiez vyslovene zakazala ziadne choditko.

evinkal
25. okt 2010

@jespera ale,a to prečo?nepočula som ja zatiaľ nič také

dadis
25. okt 2010

@evinkal lebo je to pre 9mesacne dietatko neprirodzeny pohyb...uz ti stvornozkuje? ak ano, naco je ti chodak? ved sa dostane, kam chce...ak nestvornozkuje, schovaj chodak a skus motivovat babo stvronzkovat, lebo to je najlepsie cvicenie na spevnenie svalstva chrbatika...ale pozor...pri stvornozkovani ziadne topanocky, tie vytacaju nozku pri stvornozkovani do nepsravnej polohy...topanocky kup az vtedy, ked babatko bude chodit v priestore a stvornozkovat bude len prilezitostne...ja som kupovala Saske prve topanocky zaciatkom 14.mesiaca

jespera
25. okt 2010

@dadis to co pises ma zaujima..len akosi nerozumiem? Moja ma 11 a pol mesiaca, stvornozky vo velkom, stoji pri vsetkom pri com sa da, a pri stole robi prve male krociky...obuvam jej papucky na snurky, okruhle, 5mm opatok.. a klemba vo vnutri...spravne?
Ale aj tak rozmyslam ci su dobre..lebo su jej vacsie a stale sa jej potia nozky, pancuchy jej menim aj 3 do dna.

dadis
25. okt 2010

@jespera je vela nazorov na obuvanie deti, ja som pri prvom synovi dala topanocky skor, neskor mal problem s vbocenymi patami, ale dalo sa to pekne korigovat ortopedickou obuvou a cvicenim, uz ich takmer vbocene nema...pri malej som si dala pozor, aby som sa neunahlila s tou kupou...bolo to tazke, lebo este nechodila, ale vonku raz za cas chcela vyjst z kociara a pobehat, postvornozkovat...to bolo este leto, mala kupene kozene topanocky Pediped, vsetci do mna hudli, nech kupim pevne sandalky 😒 ..ale doma som jej davala take ponozky s kozenou podrazkou, mame doma klzko...teraz uz ked stale beha, tak som jej kupila na doma sandalky s pevnou patou, u nasich ma tie klasicke papucky na snurovanie..obe si rada obuva, lebo sa jej potom nesmyka, aj ja mam lepsi pocit - nie je jej zima a mam pocit ,ze je to bezpecnejsie...no co sa tyka tej klenby, zahranicni vyrobcovia klenbu neodporucaju...prve topanocky som kupila Elefanten, su bez klenby...teraz som kupila cizmicky Protetiky a su s klenbou...som si to vsimla az doma...co mam cizmicky Protetiky po synovi, kupovane pred 2 rokmi su bez klenby...tak neviem preco sa k tomu vratili...dufam, ze to nevadi 😖

shaula
25. okt 2010

@jespera Jak píše Dadis, názorů na obouvání je hodně, ale obecně přijímaný názor je přesně to, co ti Dadis píše - že dítě má dostat boty (nebo papuče, ale ty moc vhodné nejsou) až tehdy, když samo chodí v prostoru. Dokud jen obchází nábytek, ale mezitím leze po čtyřech, boty nejsou vhodné, protože brání správnému postavení nožičky při lezení. Samozřejmě taky záleží na tom, co máte doma za podlahy - jestli jí to klouže nebo chodí jistě apod.
Chodítko vyhoď, nech malou, ať se rozvíjí sama přirozeným tempem 😉 Čím déle dítě leze po čtyřech, tím lépe, protože to nejlépe posiluje zádové svalstvo a připravuje dítě na chození.
K botičkám obecně - měly by být buď úplně bez klenby, nebo jen s velmi měkkoučkým polštářkem místo klenby. V žádném případě by klenba neměla být tvrdá. Podrážka ohebná, zejména v první třetině (tam, kde se ohýbají prstíky), a pevný opatek.
Co myslím tím "5mm opatek"? Opatek (alespoň v češtině 😅 ) je zadní část boty, která drží patičku a kotníček. Ten bude ale těžko jen 5mm - takže tím myslíš zvýšený podpatek? To mi moc vhodné nepřipadá 😖
Jestli se jí tak moc potí nožička, místo uzavřených papuček bude vhodnější koupit buď otevřené, nebo raději sandálky 😉
Tak přeji šťastnou ruku, ona ta koupě botiček je někdy pěkně složitá záležitost... 🙂

rainee
3. nov 2010

@lia09 my mame presne ten isty problem, zistila som ze nie je sanca normalne obut topanocky a to je na tom zainteresovana cela rodina, takze ocividne nie som ja nemehlo 😉 doteraz som jej na lezenie nechavala tie ponozko-papucky s antismykovou podrazkou a topanocky do kocika asi o 2 cisla vacsie aby tam noha vobec vliezla a bola v teple. som bezradna. tiez sme kupili prve topanocky s klenbou z protetiky, nohu som jej tam horko-tazko obula v tenuckych ponozkach, ale pätu ma stale vo vzduchu aj ked chodi - a tym padom sa jej chodi zle.... a este si myslim ze by stacilo keby tie topanocky robili viac otvorene - myslim ten jazyk aby sa dal uplne uvolnit a tym padom by tam nozka krasne vosla...

lia09
5. nov 2010

@rainee no super ze nie som stym sama,nikoho som nepocula ze by mal takyto problem.Akurat som si spomenula,ze zo zaciatku ked som jej tu topanku davala tak s tym nebol problem.To len teraz.Ja jej na von davam len take capacky z tesca,vyzeraju ako botasky a tie jej v pohode obujem.Ale v tych samozrejme nemoze chodit.A doma je len tak naboso.Ale u nas to je take zaujimave,lebo vlastne ja jej tu nohu tam neviem vopchat,takze clovek by si pomyslel ze ma velku nohu alebo topanka je mala.Ale zasa na druhej strane ked jej ju neako navleciem,tak zase jej uplne pada z nohy,vyzuva sa jej.Ona ma taku malicku nozicku,tenucku.Takze ani tak ani tak 🙄

rainee
5. nov 2010

@lia09 u nas presne to iste....vsetky boty o par cisiel vacsie ale nohu tam aj tak nedam. som zvedava co ak zacne uz normalne chodit 😕 podla mna by stacilo keby sa tie boticky viac dali roztvorit takze by si tam pekne vlozila nozku a zatiahla snurkou... a neboj nie sme same, ani mojm 2 kamoskam to nejde tak to riesia tak isto resp. capacky a fusak 😉

ceja
18. dec 2010

neviete mi poradit, kde sa daju kupit na slovensku cez internet pripadne v kosiciach topanocky zn. SUPERFIT?

gabika7706
18. dec 2010

@ceja IP

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grepp
28. dec 2010

ceja : Pozri sa na túto adresu www.detske-boticky.cz. Veľký výber a dobré ceny. Predajňa v Ostrave - to už máme kúsok 🙂 . Len dobre merať - vracanie sa ti môže predražiť! Pre viacej tovaru majú poštovné zdarma alebo so zľavou.

mima300
28. dec 2010

Ahojte, potrebujem poradiť. Dcerka mi už chodi od zaciatku decembra, ale len doma. Topanocky na von som jej este nekupila a neviem sa rozhodnit ci aj kupit. Zatial sa mi von z kocika netaha, len neviem ci to do jari vydrzi 🙂 Myslite ze jej mam kupit cizmicky ? Nechce sa mi zbytocne vyhadzovat peniaze za cizmy ked za chvilu budem kupovat topanocky na jar. Ako ste to riesili vy ? Ďakujem za odpovede

dadis
28. dec 2010

@mima300 ja by som pockala, ked sa zacne pytat von z kocika, mozes tie cizmy predsa kupit hned...a mozno ku konci sezony aj lacnejsie

mima300
28. dec 2010

@dadis len mam strach ci ku koncu zimy uz nejake kupim 😒

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuratko
10. jan 2011

ahojte, vidim ze tu uz dlhsie nikto nepisal, chcela by som sa vsak poradit. mam doma 15 mesacneho chlapceka, ktory zacal iba pred nedavnom chodit. svokra malemu kupila klasicke uzavrete papucky pevne v clenku, ale aj ked vsade o tom pisu ako o nutnosti, mne sa zda, ze malemu zavadzaju, ta tvrda podrazka, ked sa doma hra a sadne si na nu alebo ako by som to povedala.. zda sa mi to nepohodne, obmadzujuce a potia sa mu v tom nozicky. ja doma najradsej chodim bosa. rozmyslala som aj nad tymi "papuckoponozkami" ak viete co myslim. nechcem vsak malemu uskodit, pokial by mu to malo poskodit nozicku. zda sa mi to neprirodzene, ved priroda by nas s nad nestvorila tak, ze potrebujeme od narodenia oporu clenku? alebo sa mylim? poradte mi niekto, aspon vas nazor. dakujem.