Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

lyongirl
8. júl 2008

aj ja si myslím, že kotníkové sandálky sú ok a ak dieťa ešte len začína chodiť, je lepšie, aby bola špička uzavretá a mala "vetracie otvory", aby sa nôžka nepotila, tak ako píše konoupek 😉 . Zdá sa mi zbytočné kupovať aj celé topánočky, veď fakt, keď je škaredo, tak vonku behať nemusí....

titkovamiriam
8. júl 2008

my nosime topanocky firmy tripos a su skvele-sandalky vysoka pata,protismykova uprava a vetranie cez predok 😀

elinka27
13. aug 2008

tak my sa teraz na jesen chystame kupit malemu prve topanky,chcem sa poradit, ako sa vlastne meria velkost?a viem,ze sa kupuju o nieco vacsie,ale neviem presne o kolko o cislo?ci o pol cisla?

mirka2710
13. aug 2008
babulik22
28. aug 2008

myslite,ze ked sa mala stava pri posteli a nabytku moze mat bose nozicky?ked je v choditku samozrejme,ze ma papucky s pevnou podrazkou?lebo tam si ich nemoze vizut,ale akonahle ich ma nadosach uz idu dole 😅

zade
28. aug 2008

My nosiem znacku SLOVOBUV z Bardejova. Su fantasticke.
Inak siju ich aj pre znacky ako je BATA ci SANTE.

certica
29. aug 2008

miriam, my sme vcera tiez kupovali tripos, aj ked uz do skolky starsiemu: tu je stranka

http://www.boticky.sk/

pepuskaa
15. sep 2008

ahojte, mam dcerku 9mes. Uz pekne chodi popri nabytku a ked ju drzim za rucky. Len by som potrebovala poradit, kedy a ake topanky jej mam kupit. neviem ci to maju byt nejake topanocky na doma, al sandalky, proste keby ste mi niektora vedeli poradit.....dakujem 🙂

kalo
15. sep 2008

pepuskaa: na to jsem se ptala naší doktorky a řekla mi, že první botičky s pevnou podrážkou /bačkůrky na doma/ mám dát až dítě přejde samo místnost. Že dřív ne, dokud nechodí samo, boty nedávat. No nevím....
......Naše malá se začíná taky stavět na nožky, chodí kolem nábytku a občas jí přes den doma takové ty klasické bačkůrky dávám....vždy jen na chvíli, ať si na to zvyká....

szivem
15. sep 2008

ak uz chodi okolo nabytku tak topanocky s pevnou podrazkou,my chodime na rehabilitacie a fyzioterap.nam povedala ze dieta ma chodit len v topankach,bose ano ale len vonku po trave,doma na plav.podlahe len v topankach.Ide hlavne o to aby sa nozicka spravne vytacala a aby to chodidlo bolo spravne ortopedicky vytvarovane

babulik22
15. sep 2008

ja som malej kupila v zdravotnych potrebach papucky s pevnou podrazkou,len do choditka.ked sa stavia ku gaucu a nabytku,tak je bosa.lebo si papucky vyzuva 😢 ale dokina mi povedala,ze nevadi ked je bosa.

szivem
15. sep 2008

urcite nevadi ked dieta v choditku chodi bose,ved tam nestoji cely cas,inac topanocky by som inde ani nekupovala.Ma to svoje vyhody,aspon u nas v Moldave,v zdravot.potrebach stoja sandalky do 500sk a kozene topanocky som kupila za 380sk,pricom v KE sme pozerali snad vo vsetkych lepsich predajniach,ziadny cinan,a pod 999sk sme nenasli

pepuskaa
16. sep 2008

Ďakujem za typy. Určite niečo musí mať, veď v tomto počasí a na podlahe ju musí chladiť. ale esšte stále sa aj plazí. nevadia v tomto prípade topánočky s pevnejšou pordážkou, či radšej zvoliť ešte capačky? A vonku ste kedy s babatkami začali chodiť- myslím po nožičkách. už keď vedeli chodiť samostatne al aj skôr? Bývam v Levoči a som dosť málo ostrieľaná v podobných veciach, no keď ste niektorá z okolia, neviete poradiť aj nejaký seriózny obchod s topánočkami? Ako dlho asi trvá, kým z nich vyrastie?

szivem
16. sep 2008

myslim si ze pevna podrazka neublizi ked uz trocha chodi,ja s mojim chodim hocikedy,chodit este nevie ale ked ho drzim za ruky tak ide jak fitipaldi,v kociku uz neobsedi tak ho vyberiem a chodime kym sa neunavy alebo mna nezacnu boliet krize.Topanocky vyhradne v zdrav.potrebach alebo v lekarni.Pocitaj na jednu sezonu

pepuskaa
16. sep 2008

Ďakujem szivem, pomohla si mi veľmi

binki
16. sep 2008

já někde četla, že doma se boty dávat nemají, je fakt, že malému se poťapkává lepší bez bot, nechávám mu ale ponožky s protiskluzovou podrážkou nebo mu dávám punčocháčky s kšandami z hrubé bavlny a je spokojený, v chodítku, u nábytku, jenom mu už nedávám bavlněné kalhotky se špičkami, ty mu sjíždí a stoupá si na ně

pepuskaa
16. sep 2008

no to aj ja som polodupačky prestala dávať, dokonca už aj ráno keď vstane sa vyzlečie hraním, no a kým ma zobudí je ľadová na kosť. a nie je potom na nožičky zima?ja chdím tiež v papučiach a extrémne teplo mi nie je

binki
16. sep 2008

pepuskaa: zima mu není, když má ponožtičky, má i tepláčky 😉

pepuskaa
16. sep 2008

ok dík binki

endel
18. sep 2008

Holky nevíte náhodou někdo jak je to s kvalitou dětských botiček v Detechmanu (doufám, že jsem to napsala dobře). Mají tam teĎ slevněné celokožené kotníčkové z 399.- na 99,- tak jsem si říkal, že bych je malému koupila zatím teda jen obchází nábytek a chodí za ručičky, ale botky na ven potřebuje protože se u všeho staví a nemůže v tomto počasí jen v ponožečkách 😀 Ale mám strach jestli jsou kvalitní prodavačka sice trvdila, že mají německý certifikát, ale ony kolikrát tvrdí co se jim hodí. Děkuju za odpovědi 🙂

fabienamata
18. sep 2008

ja som kupila zn.elefant,su vysoke po clenok ,snurovacie, s klembou.A su samozrejme okruhle,a semisove.
Som milo z nich prekvapena, a u nas visel na stitku cerveny slon.
Za topanocky peniaze nelutujem, je dolezite aby sa nozka spravne vyvijala.

szivem
18. sep 2008

endel,môj nazor je ze ked su zlacnene zo 399 na 99sk tak im nieco musi byt,aj ked deichman je celkom dobry obchod aj tak sa mi to nezda.Topanocky zasadne v zdrav.potrebach alebo v lekarni

zuka
18. sep 2008

Mna velmi prekvapilo, ked sme malemu kupovali prve topanocky, ze topky znacky Fare nemaju klenbu, resp. minimalnu. Ide o cesku znacku s oznacenim Zirafky (kde je aj napisane, ze topanky su vyrobene podla najmodernejsich vedomosti o zdravej detskej obuvi). Boli sme dokonca v zdravotnickych potrebach, ktore sidlia v ortopedickej klinike. Pytala som sa na to magistry a ta mi povedala, ze sa rozpravala s ortopedom, ktory jej vraj tvrdil, ze do 3 rokov by v boticke klenba byt nemala, resp. minimalna. Okrem znacky Fare mali aj ine znacky a tie klenbu mali. Tak sa z toho neviem vysomarit....

endel
18. sep 2008

Děkuju za reakce 🙂 Jsem ani netušila jaká je to věda koupit dítěti botičky 😝 Asi rději zkusím tu lékarnu nebo zdravou výživu. A ty elefanty jsem viděla su moc krásné, ale příjde mi hodně tisícovka když za dva měsíce budu kupovat už zimní botky.

fabienamata
19. sep 2008

No ja som za ne dala (elefant) nico cez 20 eur, na Slov.su teda ovela drahsie 😒

pepuskaa
14. okt 2008

ahojte baby z východného Slovenska. Nemohli by ste mi prosím nejaká poradiť, kde zaručene kúpim malinké topánočky. bola som v PO v Max, v zdrav. potrebách, a v detských obuvách v SNV. Všade majú až od čísla 19, no Zoé má nožičku 10cm. potrebujeme aspoň 18ku, ale všade nám tvrdia, že také sa už nevyrábajú, al len ojedinele. cez internet nemožem kúpiť, musí to odskúšať. vopred ďakujem za odpovede 😉

monika26
14. okt 2008

Ahj pepuskaa. Ja som svojej dcerke kupila topanocky 11,5 cm a mali ich tuna v Trebisove v obuvi. Su kozene a vyvysene akurat na chodenie.

pietra
14. okt 2008

pepuskaa, predajnu bata tam niekde nemate? ja ked som dcere zhanala takto male topanky (tiez 18), nikde neboli a na internete u batu boli, tiez som sa bala ich kupit cez internet a na zakaznickej linke mi povedali, ze ak by nesadli, mozem ich vratit v predajni u batu a vratia mi peniaze. Bata takto male topanky ma 😉 nie sice ktovieaky vyber, ale par modelov ano

pepuskaa
14. okt 2008

pietra a ty si kedy kupovala, lebo pozerala som a tam uz su len zimusne, ja potrebujem najskor na doma

pietra
14. okt 2008

pepuskaa, no uz davnejsie, ale uplne prve sme mali 16 1/2 tieto http://www.bata.sk/artikel/21747 a potom sme kupovali az sandalky 18. A maju v ponuke aj jesenne, vyzeraju sice chlapcensky, ale to je predsa uplne jedno, nie? 😉