Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

beruska2x
9. júl 2009

mous.. tak Sima ma 14 az 14,5 cm.. tak to matže fakt hodne tech 19 😕

mousunek
9. júl 2009

tak to mete krasny 🙂 tomuhle jsem tu nozicku merila v 7mes. zkusim zmerit jeste dnesvypada to ze jak porad stoji ze mu malicko splaskla ale jen z 18cm na 17 😀

eimiky
9. júl 2009

cestovatelkaandrea- ja som sa na to pýtala doktorky a povedala, že môžu byť aj sandálky ale so spevnenou tou pätou, vieš asi aké myslím....takže ja budem kupovať sandálky le ešte neviem ktoré...

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

eimiky dik, viem ake myslis. no vcera sme robili prieskum po obchodoch ale tie ceny ma skoro vystreli. take kvalitne sandale tu stoja tak od 40euro hore. Musim este ist do vacsich miest tam mozno budu nejake zlavy.

iwuskaaa
10. júl 2009

Poradíte mi? 🙂
Včera som išla do zdrav. potrieb, že idem popozerať malému nejaké topánočky/sandálky. No máme maličkú nožičku - iba 11 cm. Pani mi povedala, že majú iba od č. 19, čo zodpovedá nožičke na dĺžku 14 cm 😕 . Čo v tom prípade? Povedala mi, že máme ešte počkať, kým nezačne poriadne sám chodiť a kúpiť iba vtedy, že dovtedy mu nožička aj dorastie. Takže zatiaľ máme iba capačky. Nepokazím tým nič?

lucka23
10. júl 2009

ivka Lucia Z. tiez teraz zhanala topanocky pre leusu a tiez ma mala malicku nozku. sandalky nebola sanca zohnat ale nakoniec kupil celkom pekne uzavrete vo zvolene v jednej lekarni. su je trosicka väcsie ale v pohode lebo su na snurovanie. popýtam sa kde ich zohnala oki? ak sa ti uz stavia mal by mat pevnu nozku. ja som to riesila papuckami lebo kedze malý zacal chodit cez zimu resp jar tak mu stacili topanocky na doma.

iwuskaaa
10. júl 2009

Lucka, ak budeš taká dobrá, spýtaj sa, prosím Ťa. A aj aké číslo zohnala, či nie náhodou aj č. 18 😉

lucka23
10. júl 2009

no volala som jej a zohnala ich v lekarni u nich na sidlisku a mali aj modre. a su c. 18. cena 22 €. 🙂

iwuskaaa
10. júl 2009

Ešte mi povedz, na ktorom sídlisku býva 😀 . Ďakujem, si zlatá 😉

bihan
10. júl 2009

Iwuskaaa.. to je sila! Sára má necelých 14cm a 23-ku topánku, takže 19-ka zo zdravotných potrieb ako vyšitá 😝

lucka23
10. júl 2009

ivka lipovec. poslem ju tam kuknut ci ich maju. 😉 fakt jedina lekaren kde nasla c. 18. aj to nie otvorene. ti evraj c. 18 nevyrabaju vobec..

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

no ja som v obchode u nas videla topanky s cislom 18 bez problemov dokonca aj 16 a 17 😀 ale aj tie ceny su take.
ale je pravda, ze ja nie som na slovensku. skoda ze mate take problemy s malymi cislami.

lemge
10. júl 2009

baby aj v humanicu mavaju velkost18.

kacka.va
10. júl 2009

my kupovali první botky v lékárně a měli od velikosti 16

u2jana
10. júl 2009

ahojte, mala sa uz pusta chodit, na von jej davam sandaliky ale po dome ju nechavam chodit v ponozkach prip. v capackach... treba aj na doma nake papucky s pevnou podrazkou? ak hej, tak ake, poradte, dik

zelmirka1
10. júl 2009

iwuskaaa to sa mi nezda s tymi topankami, moj maly ma 11,5 cm nozicku, tiez malicku a 19 su mu v pohode.
Treba poskusat rozne tipy, nasla som aj sandalky aj capacky take pevnejsie kotnikove. Najlepsie sa to meria
u uzatvorenych tak ze vytiahnes vlozku a das mu na nu nozicku.

kacka.va
10. júl 2009

zelmirka: to divný, protože 11 cm by mělo odpovídat botě velikosti 17

beruska2x
10. júl 2009

no Sima ma nozku tak 12cm a botky vel 20... a to tam ma tak 4 - 5 mm rezervu... 😉

beruska2x
10. júl 2009

ale myslim ze je to jako u dospelackych.. co vyrobce to jiny cislo, u tech prcku tam takovy rozdily nejsou ale najdou se... 😅

mousunek
10. júl 2009

hojte cislovani urcite neni podle delky nozicky

mousunek
10. júl 2009

beruska2x - jsem vcera koukala na ty boticky sante cos mi doporucila a zjistila jsem ze tu mame tri lekarny kde by je meli mit tak se zitra v te jedne stavim 🙂

beruska2x
10. júl 2009

mous.. to jsem zvedava co na ne reknes... ja je malymu koupim urco tyhle se mi libi... ale to tak na pristi rok a uvidime jak budou mit zimni...

http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1...

http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1...

kacka.va
10. júl 2009

koukala jsem ještě na číslování u Essi a tam je to psané taky tak, jak jsem psala.

mousunek
10. júl 2009

bohuzel nemuzu koukat moc na to zda se mi libi nebo ne, ale na to aby mu pres nartik byly, ale kdyz by to zalezelo na me tak se mi libi

http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1...

http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1...

ty vypadaji ze by mu i mohly byt

moko123
31. júl 2009

dievky a viete mi povedat niektora že napriklad čislo 16 je na aky vek
alebo číslo 17???

roka96
31. júl 2009

a čo hovoríte na topánky liliputi?? ja som ich kúpila synovi sú super ale príde mi to ako nejaké papučky na doma.. ved ich mal pár krát vonku a už sú také zošúchane..

moko123
31. júl 2009

roka96 mne sa zda že liliputi su takzvane capačky skôr

roka96
31. júl 2009

no ale ja som to pozerala a je tam, že topánočky vhodné na prvé kročiky.. ale aj tak mu musíme kúpit nové.. ved tieto budú zodraté za chvilku.. teraz nosí sandále s pevnou patou.
s číslovaním sa to takto nedá.. každé dieta ma inú nohu aj ked sú rovnako staré.. a treba to odskúšat-- nášma velky priehlavok .

tinka19
15. aug 2009

ahojte...viete mi noektorá prosím poradiť,kde v Košiciach dostať papučky od firmy RAK,ale nejaké iné kvalitné s klenbou..ďakujem 😉

stvura
15. aug 2009

moko...to zalezi na dispozicii aj v rodine. Moj maly mal 17-tku prve topanocky v 8-9mesiaci, teraz ma rok a ma 18-19tku. 🙂