Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

lubikaf
8. jún 2010

@mastulka moj maly ma 10 mesiacov a este stale ma topanky len s makkou podrazkou. aj ked cela rodina do mna huci, ze co mu uz nekupim normalne topanky. lenze on este vobec nechodi, iba lezi a prejde okolo nabytku. takze normalne topanky mu kupim, az ked zacne normalne chodit 😉

lubikaf
8. jún 2010

lezi = lezie 😉

klaudia74
8. jún 2010

lubikaf, neviem aké presne máte, ale topánky s mäkkou podrážkou sú predsa normálne. 😉 My sme nosili napr. Pediped do 1,5 roka, kým ich nevyrástol. Všade na západe je to úplne normálne, že deti v takých chodia, všetci sú dokonca radi, že budú mať zdravé nožičky. 🙂

lubikaf
8. jún 2010

klaudia ja mam liliputi (ci ako sa to pise). a este jedny topanky, co mama kupila v tescu, ale to mu davam len do kocika. tie nemaju pevnu podosvu, ale len taku makku ohybnu. no a kazdy do mna rype, aby som mu kupila poriadne topanky, to myslia take, kde sa podrazka vobec neda zohnut. myslia si totiz, ze v tomto sa nenauci chodit.

lyongirl
8. jún 2010

môj malý sa nádherne naučil chodiť v Rujis/podobné ako Liliputi/ a akonáhle sme obuli s pevnou podrážkou, tak som videla, ako ho neskutočne obmedzujú. Pevné kotníkové topky sme dali až keď vedel super behať..., ale najradšej chodí aj tak bosý 😉

klaudia74
8. jún 2010

@lubikaf Kľudne sa ich spýtaj, či ich babka (prababka) mala ako dieťa topánky, a či sa naučila chodiť. 😅
Moje teda nemali, babka vždy rozprávala, ako bosé behali aj po strnisku. 😉

klaudia74
8. jún 2010

No ale bez srandy, ja malému ani teraz nekúpujem také topánky, ktoré majú úplne pevnú podrážku, veď v tom sa podľa mňa nedá chodiť... Musím vždy dlho hľadať, ale nejaké sa nájdu aj s ohybnou podrážkou.

lubikaf
9. jún 2010

klaudia vidis to ma nenapadlo 😉
inak to hlavne muzova rodina pinda, moja mama si to da vysvetlit, ale svokra a svagrine...tie vychovavali deti pred 20. rokmi, tak to tak aj vyzera. myslia si, ze su najmudrejsie a vobec si nenechaju nic vysvetlit 😖

mame tu jeden obchod, ked predavaju detsku obuv s tou zirafkou, ktora je odporucana ortopedmi, tak som zvedava, ci tam najdem nieco pre 10-mesacne dieta.
hmm a este tu mame aj protetiku, myslite, ze tam by nieco mohli mat pre take male deti?

lyongirl
9. jún 2010

protetika má plno obuvy a aj peknú, len či budú mať, lebo ja mávam takú smolu, že skoro nikdy tam nič nekúpim, pretože nemajú, ale ony majú tuším už pevnú obuv....

bibi1711
9. jún 2010

ahojte kocky,
my chodime s dcerkou na rehabilitaciu a tam nam povedali, ze podrazka sa musi dat ohnut tak, aby sa pata a spicka dotkli, do 3 rokov nemaju mat vyvysenu klenbu a topanky mam dat az vtedy, ked mala bude vacsinu dna na nohach, pokial este aj lozi, tak ich davat nemam. asi sa budem riadit tymto🙂

gloria78
9. jún 2010

bibi, súhlasím 😉

lubikaf
9. jún 2010

bibi, takze dik za odbornu radu, budem sa tym riadit a aj argumentovat 😉

terra2
9. jún 2010

skusali ste slovobuv.sk? Siju pre Batu aj Sante, su z Bardejova.

lubikaf
10. jún 2010

@terra2 vcera som bola v tom obchode, co som vyssie spominala, a slovobuv tam mali, len od cisla 20, co je pre nas este velke 😒

lubikaf
10. jún 2010

@terra2 ty mas skusenost s tymi topanockami?

shaula
10. jún 2010

Bibi, s druhou půlkou souhlasím, ale to, aby se pata a špička dotkly, to je nějaký nesmysl, ne? 😕 Tohle neuděláš s ŽÁDNÝMI botami, jen maximálně s capáčkami. Bota má mít podrážku ohebnou v tom smyslu, aby "šla s nohou", tj. ohýbala se v první třetině bez použití nadměrně velké síly. 😉

bibi1711
10. jún 2010

shaula, urobis a nemala som problem take topanky najst. jednak topanky s celokozenou podrazkou a jednak aj topanky s klasickou gumenou podrazkou. su ja take, kde sa to v pohode da...

korkusa
1. júl 2010

ahoj viete mi niekto poradit kde by som zohnala topanocky pre deti ktore su schvalene ortopeddmi?lebo v sanitase su neni vsetky topanky schvalene ortopedmi dakujem.

lubikaf
8. júl 2010

@korkusa ja som kupovala v protetike, a pani predavacka mi povedala, ze tam su vsetky topanky zdravotne. tak skus pozret tam, ak mate u vas protetiku.

wandaslovakia
9. júl 2010

A čo tak mamičky sa poobzerať po kvalitnej obuvi od Slovenských výrobcov .
Kde je zaručená zdravotná nezávadnosť a kvalita výrobku.
Každý hľadá to naj len v značke ,za ktorú platí ale tá sa prevažne vyrába v Číne z umelých materiálov a nie z kože ako u nás.

murinka
9. júl 2010

@wandaslovakia bohuzial ani u nas nie su az take kvalitne topanky ake by mali byt... 😒 na tomto fore je zakazane takto robit reklamu a propagovat vyrobky-na to tu sluzi ,,inzercia,, ktora je platena a vidite ju napriklad aj na bokoch 😉

hanka274
9. júl 2010

nase topanocky slovenske, ci uz z protetiky alebo ine su o nic horsie ako topanocky z "moderneho blavackeho parndorfu" 🙄 , ci ebayu........
ja rozhodne ked tak kupim a podporim nase vyrobky, nie vsetky, ale napriklad topanky urcite....a aj mlieko a smotanu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ne vazne, myslim, ze topanocky pre malinke deticky kupovane nase slovenske take ake maju byt, teda predovsetkym s uzatvorenou patou a pevnym clenkom su kvalitne a spolahlive.

hanka274
9. júl 2010

... nie su o nic horsie....

wandaslovakia
9. júl 2010

Každá kvalita sa odráža aj v cene výrobku .
Na Slovensku každý pozrie najskôr cenu a potom ho zaujima ostatne.
Nejde o reklamu ale o zistenie ako sú naše mamičky informované o detskej obuvi .
Lebo keď jedna radí neodborne druhej tak je to reťaz informácií len zo skúseností tej ktorej a nie odborné posúdenie.

hanka274
9. júl 2010

@wandaslovakia je tu toho veeeeeeeeeeela vela, nielen o topanockach... neodborne rady...jedna mamicka druhej same hovadiny...ale vacsina z nas ma este celkom zdravy rozum a usudok...

ale na propagaciu a reklamy je tu fakt inzercia.

murinka
9. júl 2010

my sme este nekupili dcere drahsie topanocky ako 8eur a boli sme s nimi maximalne spokojni.kupovali sme ich vo firme kde priamo siju pre deticky na mieru ale aj pre tych ktori maju nejaky problem s nohami.nie som ochotna dat za jedny topanocky 40eur a dcera ich ponosi mesiac 😒

wandaslovakia
9. júl 2010

@hanka274 to je pravda všetko dobre

hanka274
9. júl 2010

teraz pod fotoblogmi na prvej stranke som si vsimla odkaz na internetovy obchod s topanockami...to tiez mi vysvetlite, co za hovadinu to je kupovat deckam cez net topanky, nevyskusane, minitopanocky za 30ecok a podobne...
a nazvy ze see kai run...citam, ze rucne site a podobne...uz si viem predstavit malych sinankov a sikmookych co by sa mali hrat vonku jak makaju dakde vo fabrike a rucne mi siju moje see kai run-ky za 30ecok...
http://seekairunkorea.com/siteinfo/b2b_member.htm

korkusa
10. júl 2010

ahoj viete mi poradit kde by som kupila prve topanocky ,ktore su schvalene ortopedmi?myslim ze musia byt oznacene ze su schvalene ale neviem ako to zistim.dakujem

korkusa
10. júl 2010

lubikaf neviem ze by sme tu mali protetiku ale skusim to aste zistit.Topanocky maju mat nejaky znak na topankach ze su schvalene ale neviem aky zirafu alebo co .