Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

brisalek
12. apr 2010

Ahoj, chtela bych se zeptat, nekde jsem cetla, ale nevim ve ktere diskuzi, o ponozkach nebo puncochacich s takovou tou protiskluzovou podlozkou nebo jak to nazvat🙂. Mate nekdo, prosim, odkaz. Diky

jasminet
12. apr 2010

germik, mne sa tam jedny pacili ked som bola malej papucky kupit, som to doma mame vravela, ona ze ee, ze to je zbytocne a bla bla bla. potom tam bola tie papucky vymienat za vacsie a dosla, ze jeeeej, tie su krasne, kupime ich malej ku krstu 😀

veronika81
12. apr 2010

collette, ja som to riešila capačkami, už mal tretie, lebo dvoje zodral 😀 ale to iba kým mi obchádzal nábytok a pokiaľ skúšal robiť prvé kroky, ako som písala vyššie..stále trávil viac času na štyroch ako na dvoch.
Ale už vyslovené chodí, všade sa presúva po dvoch, tak preto sa pýtam..či už kúpiť aj na doma niečo pevnejšie ako capačky.
Shaula tuším písala, že majú sandálky na doma. Niečo také by som chcela aj ja, ale zaujíma ma aké..či tvarované alebo nie, či otvorená špička alebo nie.. jooj otázok by bolo dosť okolo toho 🙂
Lebo ono tie capačky sú vhodné skôr na nerovné povrchy, na vonka mu ich asi budem občas v lete dávať keď pôjdeme do parku, tam je štrk, prípadne po tráve behať. Ale keď je v byte tvrdá podlaha (plávačka), tak by aj topánočky mali byť pevnejšie, vraj..

veronika81
12. apr 2010

..ešte pokračujem, že topánočky by mali byť pevnejšie, ale už iba keď doslova chodí v priestore!

dagina
12. apr 2010

http://www.victoriamagic.cz/domaci-obuv

Shaula, jako na potvoru je nemůžu nikde najít..., možná jsem je viděla u nás v obchodě..., právě mě překvapilo, že stály skoro 400kč.
Ten odkaz jsem hodila spíš kvůli článku, než kvůli botkám na oné straně 😅. A mimochodem, mají tam moc krásné botičky pro první capkání.

veronika81
12. apr 2010

dagina, "bačkurky" sa myslí také tie látkové papučky?

dagina
12. apr 2010

http://www.zdravastopa.cz/domaci-kotnikove-c-7_...

Tak jsem našla něco podobného (jedná se o ty první čtvery bačkory), ta cena je opravdu trochu jiná, než jsem myslela.

Veronika, Shaula i já máme tyto http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1... , jsou opravdu bezkonkurenční, pěkně se přispůsobí každé nožičce, přezkama si nastavíš šíři nožky dle potřeby (několikrát jsem je Lucince během čtyř měsíců upravovala - nožka sílila, rostla). Teď je máme podruhé a fakt super!!! Jen je to pálka, když jedny mají být na doma a jedny na venek 😅.

dagina
12. apr 2010

Aby nedošlo k nějakému nedorozumění, odkazy ohledně bačkůrek patří víceméně Shaule, rozhodně to není jako doporučení prvních botiček 🙂.
Já sama preferuji pevnou koženou sandálku nejlépe na tři přezky např. Santé, se kterýma jsem moc spokojená (teda naše malá 🙂 )

veronika81
12. apr 2010

dagina a tie Santé majú vnútro tvarované? Je ortopedické alebo rovné?
Z toho obrázku sa mi zdá, že nemajú, ale ja čo som pozerala v zdravotníckych potrebách, tak tie mali.. a to nie som si celkom istá, či je to dobre 😒

dagina
12. apr 2010

Veronika, myslíš jako stélku????? Je lepší, když stélku nemají, ale ani úplně nevadí, když stélku botka má. Každopádně dítě jí nepotřebuje cca do 4 let co vím. Ty sandálky Santé ji mají pouze prošitou do tvaru stélky (obloučku), tudíš je mírně, ale opravdu mírně vystouplá, spíš bych řekla že není 😅, a jen klame to prošití, Shaula, co ty na to 🙂.

moravanka
12. apr 2010

my budeme kupovat asi tyhle:
http://www.bobux.at/schuhe.htm

collette
12. apr 2010

veonika - nám je teprve 5 měsíců, tak to snad zatím bude stačit 🙂

moravanka - krásné, něco takového máme také vyhlédnuto, ale počítám, že ta cenová relace bude jiná. I když Nolen také dělá capáčky s aplikacemi. A i vyteplenou verzi 🙂

dagina - my si pro nás (dospělé) také kupujeme Sante sandály. Ty pidi vypadají úžasně. Blbá otázka prvomaminy - nejmenší velikost tam píšou 19 - to je zhruba jaký věk? 😅 A kolik zhruba stojí?

veronika81
12. apr 2010

dagina, stielka? asi ano, asi sa to volá stielka 😀 Presne o to mi ide, či to má byť tvarované alebo nie. Teda či tam má byť taký hrbolček. Tak ešte počkám, čo Shaula na to 😉

collette, určite bude stačiť 😉 Ja som malému prvýkrát dala capačky v 7. mesiaci, keď sa začal plaziť, aby sa mu nešmýkalo. A potom sa začal aj stavať, aj prvé krôčiky popri nabytku, to už stále bol v capačkách.
A tá veľkosť topánočiek, to je individuálne. Ja som malému teraz ako ročnému kupovala č. 21 (už aj s rezervou trošku), ale myslím si, že má skôr väčšiu nožičku, celkovo je on veľký. Podľa mňa tá 19-tak je tak cca. na rok, možno 10 mesiacov...

lubikaf
12. apr 2010

veronika, collette, dik za odpoved, to je hotova veda s tymi topankami, ale asi to budem tiez riesit capackami na doma, a ked zacne chodit, tak potom budem pozerat nejake topanky 😉

dagina
12. apr 2010

Collette, jj, my jsme měli č. 19 (sandálky Santé) od 11 měsíců, a měla je zhruba 4 měsíce. U těch sandálek je fajn, že se kupují občíslo 🙂.

janica...
12. apr 2010

Ja som to nedavno konzultovala so znamou ortopedickou a ta mi povedala ze cim dlhsie treba chodit na boso. Totiz pan predavac z detskej obuvy ma sprdol ze akoze mala nema erste topanky ked uz stoji popri nabytku. Ze treba nech sa formuje klenba a bla bla bla. Tak som hned vystrasena volala tej znamej ze ci som zanedbala dieta a ako to je. Ona ze je to kravina ze skor ide o obchod. Aby predavali cim skor. Dieta vraj ma byt cim dlhsie naboso. Len ked zacne same chodit tak na vonok uz treba topanocky. A ked maju deticky aj neskor problem s plochou nouhou atd. tak aj vtedy kazu maminach nech im nedavaju nic. Mne to pride tiez prirodzenejsie. Dam na doma protismykove ponozky a je. 🙂

shaula
12. apr 2010

Dagi - prima článeček o těch papučkách, úplně to vyjadřuje i můj názor 😉 Odkud víš, jaké mám sandálky? Trefila ses, mám zrovna tyto, ale kupovala jsem je teprve předminulý týden a nejsem si vědoma, že bych tu někde psala značku... I když možná jo, já jsem skleróza 😀

K těm sandálkům (ale i jiným botičkám) - pro malé dětičky se zdravou nohou by botky měly být buď bez klenby nebo tvarované jen velmi málo a měkce (abyste tu klenbu lehce mohly stlačit prstem). Neměly by být tvarované "tvrdé". Nevím, jak to líp popsat, snad mi porozumíte 😅 Přesně jak už psala Dagina, Santé mají stélku víceméně rovnou, akorát v místě, kde je klenba, je stélka prošitá, takže tu klenbu tvoří jen jakoby opticky... Kdyby mi nebylo rozumět, napište, nafotím a vložím fotku.

Veroniko - ty sandálky, cos dávala odkaz na minulé stránce, vypadají na první pohled dobře, alespoň pokud lze soudit z fotky. Osobně ale preferuji přezky, sice se to hůř obouvá, ale taky hůř vyzouvá 😀 Kdybych měla sandálky na suchý zip, tak asi jen obouvám a obouvám a obouvám...

Všem přeji šťastnou ruku při koupi, já jsem prozatím spokojená se Santé.

janica...
12. apr 2010

ja som si sekla skupinu. Ale Sante su super. Aj my sme s nimi zacali a mala v inych nejak nevie chodit. Asi pojdem opat do Sante ako druhych. Ideme na svadbu neviete mi poradit nejake slavnostne boticky. Neviem zohnat. Dnes som nieco videla u Batu ale nic moc. V Sante tiez nic. ☹

collette
12. apr 2010

veronika / dagina - náš Kuba bude po mně ploutvonožec (dlouhá postupně ale výrazně se rozšiřující ťapka), takže asi taky budeme kupovat botky větší, než je v daném věku běžné 🙂 Pamatuju si, jak jsem byla na základce středem pozornosti, protože jsem nosila boty na podpatku, ale v té době na mně placky prostě neměli. A táta tomu nasadil korunu a dal mi na ně kováky, protože ho nebavilo je pořád nosit do opravy obuvi - byl mě kousek a rychle jsem je ošlapávala 😒 Klapala jsem jak kobylka, zvlášť na dlaždičkách ve škole se to rozléhalo. Myslím, že mi to prošlo jen díky dobrému prospěchu 😀

janica - já si taky myslím, že jde spíš o obchod... Příroda není blbá a kdybychom měli hned chodit v botách, tak jsme se s nimi narodili 😉 Proto jsou mi sympatické ty capáčky, protože jsou z měkké kůže, takže víceméně kopírují nohu, ale noha neklouže. Máme doma doma plovoučky, i když jen v obýváku, to by bylo boulí 😅

veronika81
12. apr 2010

shaula ďakujem, tak nejak som si to aj myslela, len som si to potrebovala potvrdiť 😉
Tie sandálky na predošlej strane sú zn. Elefanten, nemecké. Údajne tiež dobrá značka..
Tak idem zajtra kuk tie Santé, ďakujem vám všetkým za názor 🙂

spalka
12. apr 2010

uvazujem o tych capackach, vyzeraju pekne a moja mala zatial viac stvortnozkuje ako chodi, to iba pri nabytku 🙂, zatial to riesime protismykovymi ponozkami, mame aj obojstranne, aby sa nesmykalo ani pri lezeni 😉
http://www.baby-walz.de/Baby-Mode/Socken-Co/dmc...
a topanocky mame iba jedny, na von zatial proti zime, ale ako tak citam, tak myslim, ze budu dobre aj na prve chodenie, co myslite?

spalka
12. apr 2010

no a s ponozkami je taky problem, ze uz si ich zacina vyzliekat, alebo zlezu na pol nozicky dolu a potom ich musime napravat, zavadza jej to, bojim sa, ze sa moze smyknut...capacky sa neposuvaju? netahaju?

veronika81
12. apr 2010

spalka, aj môj malý si ponožky vyzliekal (najnovšie si vyzlieka už aj tepláky, iba čakám, kedy začne dávať dole plienku 😀 ), ale capačky pekne držali na nožičke. Odporúčam, ja som s nimi bola veľmi spokojná.

Tie topánočky sú Elefanten, že? Maminy si to chvália, vraj kvalitné topánočky, určite budú dobré aj na prvé chodenie vonku. Aj my máme Elefanty na vonka 😉
Lenže teraz som pozerala sandálky Elefanten a stoja 34€ 😠 Nie že by som chcela šetriť na malom..ale tá cena sa mi zdá už príliš! A hlavne, keď môžem kúpiť tiež kvalitné za lepšiu cenu, myslím teraz Santé. Aspoň ak si dobre pamätám, stáli okolo 24€. Veď zajtra pozriem.. Chcem ich zatiaľ iba na doma, aj tak na leto budem musieť kúpiť ešte jedny na vonka a Elefanten bývajú vo výpredaji za menej ako polovičnú cenu, tak budem musieť vystihnúť akciu 😀

spalka
12. apr 2010

😀 veronika, no to som teda zvedava ci to takto bude s vyzliekanim pokracovat aj u nas
topanocky su elefanten, ale ja som ani nevedela, ze je to nejaka dobra znacka, este sa v tych topanockach pre deticky nevyznam...to som len raz poslala muza do obchodu pre helmicku na bicykel (isli sme prvykrat vyskusat sedacku na bike 😉 ) a nejake kozene topanocky aby malej nebolo zima na nozky na tom bicykli 🙂 a on doniesol tieto krasne a este krajsiu helmicku...no je to jeho laska ten nas maly spuntik zlaty 🙂

dubovap
13. apr 2010

Ahojte,chcem sa pripojit k Vašej diskusii o topánkach.Moja malá má rok a chodím jej kupovat topánky do Gyoru,lebo pekné topánky aké u nás nie sú a majú ortopedickú vložku tam stoja najdrahšie 20 Eur.Majú tam nesmierne velký výber. 🙂

veronika81
13. apr 2010

žiadny nákup topánočiek sa nekonal, leje ako z krhly 😒 Skočili sme iba pohrať sa do MC, aj to autom 😀 Takže zajtra snáď už niečo kúpim..

spalka, tak muž veľmi dobre nakúpil 😉

spalka
13. apr 2010

veronika, tak daj potom vediet kde maju nieco fajn 😉

germik
13. apr 2010

tak ja som dnes uplne náhodou narazila na obchod s kvalitnými detskými topánočkami a mali tam teda všelijaké 😉
Essi, Santé /z tých mali velmi pekný výber sandál na leto/, DPK... Tak teraz dám asi na vaše odporučania a pojdem kuk na tie Sante 😀 Bohužial mali akurát obednajšiu prestávku tak som len šmírovala cez sklenené dvere 😀

veronika81
14. apr 2010

Santé kúpené, tieto http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/2... Nemali síce veľký výber (v zdravotníckych potrebách), ale účel splnia 😉
Malý si už pobehuje, pekne v nich chodí. Už študoval ako by ich dal dole, ale to sa mu asi tak ľahko nepodarí 😀

No na leto bude treba ešte jedny na vonka..

moravanka
14. apr 2010

pozor! elefanten schuhe uz nejsou kvalitni, nesou jen znacku. firma byla prodana, zustalo jen puvodni jmeno a pry jsou to ted smejdy. byli jsme dnes kupovat detske boticky, na doma mame bobux boty a na ven www.superfit.at. kupovalin jsme ve specialnim obchode ve vidni, ptala jsem se na ty elefantenschuhe. pry uz je nevedou, prave z toho vyse uvedeneho duvodu. tady to byly vyhlasene boty, fakt zaruka kvality. uz to tak neni, potrvdil to i nas ortoped.