Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

soanpe
24. aug 2009

ano
šlachy a svaly se musí zapojit, krok musí být tlumený, aby se nedevastovaly klouby.
je spoustu firem,co napíšou a zveřejní "zaručené" studie jen pro to, aby prodali své výrobky 😝

beruska2x
24. aug 2009

klaudia.. to je jako kdyby ty jsi chodila venku v ponozkach.. delas to? ja ne...
detska noha, klouby jsou choulostive.. snadno se deformuji s tim bych si nezahravala 😅

sasiki
24. aug 2009

tak ja som pri poslednej prechádzke vyzula - chodila som po asfaltke s kamienkami a moje nôžky absolvovali príjemnú
masáž 😀
Inak ja som teraz v meste pozerala deťom topánky, bola som asi v 4 predajniach, no takmer všetky topánky boli pevné a tvrdé 😒

tamka84
24. aug 2009

bihan, aj dcéra môjho brata má len 2 roky a má ploché nohy a musí nosiť ortopedické vložky, takže neviem čo ti je na tom čudné.... 😨 A nosí ich už aj dobrý štvrť rok.

klaudia74
24. aug 2009

beruska, nie nechodím v ponožkách, ale bosá vždy len keď sa dá - v prírode, u našich na dvore a v záhrade, pri vode, na móle a tak. 😅
Lenže to porovnanie nie je dobré, pretože tie topánky nemajú takú tenkú podrážku ako keby to boli ponožky! Sú z 3 vrstiev, medzi dvoma vrstvami kože je ešte nejaký mäkký materiál, s čím sú vystlané - čiže tlmia nárazy pri chodení, tie kamene v nich určite necítiť ako keby bol niekto bosí, práve to som chcela vysvetliť keď som opisovala, ako môj malý v nich behá na štrku - ale to sa ťažko vysvetluje, bolo by ich treba vidieť a až potom si robiť nejaké závery... 😉

bihan
25. aug 2009

Ach jaj.. chúďa to moje dieťa s plochými nohami...
Tamka, toto mi môj mozog neberie:
"Je dôležité vedieť, že plochá noha je u všetkých detí do cca 2-3 rokov normálny jav. Vnútornú plochu chodidla vypĺňa tukový vankúšik, preto odtlačok nohy u malých detí má odlišný tvar v porovnaní s otlačkom nohy zdravého dospelého jedinca."

kacka.va
25. aug 2009

tamka: bihan má pravdu, dokud děti mají tukový polštářek, tak se plochá noha nepozná. U některých dětí ty tukové polštářky prý "ustupují dříve" a začnou se jim tvarovat nožičky jako dospělému, ale pochybuju, že je to v těch dvou letech.

tekvica
25. aug 2009

mne sa zda, ze u syna sa uz formuje ta preliaceninka na chodidle, je to mozne? ma 8 mesiacov..

beruska2x
25. aug 2009

ach to je zbytecny... 😝 😀

no a co ty zimni botky holky?? vubec nemam ponecti jak to koupit, o kolik vetsi? sandaly se zkousej fajn ale co tohle 😖

luba142
25. aug 2009

ahojte

ja mam dceru bude mat 6 rokov a po preventivnej prehliadke u pediaqtra nas poslal na ortop. a maq ploche nohy a zacali sme nosit ortopedicke vlozky do topanok a pritom ma od malinka len z obuvi s klenbou topanky. Kazali nam chodit aj doma v ortop. sandalkoch a naboso len po traveš a na kamienkoch ze rovne podlaqhy ako su dom este tu klenbu aj nicia.

tamka84
25. aug 2009

ja sa nechcem hádať, ale potom načo malej dal ortopéd vložky do topánok s klenbou, a odkiaľ zistil že má ploché nôžky? 😕

kacka.va
25. aug 2009

beruska: u zimních se strká za patičku prst 🙂, když to zkoušíš.

beruska2x
25. aug 2009

kackava konecne nejaka odpoved 😀 a maji i Essi nebo Sante neco pekneho??? jeste jsem nic nevidela 😲 ale ono je asi cas...takze ted budete kupovat podzimni a pak zimni?

pietra
25. aug 2009

beruska, ja by som s prstom neskusala, radi sa to sice, ale podla mna to nie je velmi spolahlive, lebo dieta moze prsty vpredu pokrcit, ked uciti vzadu prst a zle namerias. Mne sa osvedcila spajdlova metoda, na tvrdy papier som obkreslila nozicku, ked mala stala, prilozila spajdlu, a takto odmerany kus spajdle potom skusala dat do topanky. Niektore topanky, tusim adidasy, maju aj taku vyberatelnu vlozku a na nej je presne naznacene, kam by prsty mali siahat. Vlozka sa vyberie, dieta na nu postavi a hned vidis, ci su topanky dobre

beruska2x
25. aug 2009

pietra no to me napadlo taky ale on prstiky skrci kdykoliv mu na nohu sahnu je lechtivej jak blazen 😀 no to jsem zvedava, to zese budu spocena az na pr..li nez mu to napasuju 😅

kacka.va
25. aug 2009

beruska: já koukala na Essi a myslím, že u nich jsem viděla jedny pěkné zavazovací, které jsou nízké, ale dají se zvednout, že jsou z nich vyšší.
pietra: proto dítě musí plnou vahou v té botě stát a musíš ten prst tam strčit několikrát. Já bych zase nikdy neudělala to, abych obkreslila nohu, protože podle papíru bota sedět prostě nemusí

beruska2x
25. aug 2009

no je pravda ze spejle muze byt pomucka lae chce to urco vyzkouset, naslepo bych kupovala bud capaky nabo znacku co uz mam odskousenou ale i tak , kazdy typ je sity jinak a nemusi kvuli nartu treba sednout 😅

no musim vyrazit, koupim podzimni a optam se co jak kdy dostanou 😕

kacka.va
25. aug 2009

beru: já koukala u essi na dvoje sandále a oboje vypadaly skoro stejně a přesto ty jedny byly prostě jiné a moc nám neseděly.

beruska2x
25. aug 2009

ja koukla na net na katalog, fakt vypadaji pekne, mame tady fajn prodejnu co tam maji snad cely jejich sortiment tak se tam pristi tyden dojdu zeptat ..
tam pisou ze ma byt dokonce o 11 - 16mm vetsi botka nez chodidlo...

beruska2x
25. aug 2009

sandalky od nich mame a supr... jen je ma od cervna a budou mu male a to chodi par krucku za ruce 😀 😔 ach jo...

sasiki
25. aug 2009

presne beruska, nám sa minulý rok vyberali zimné topky hrooozne. Teda nechcem strašiť 😀 ale malú to vôbec nebavilo, tento rok znova 😖 a už dvojmo 😀

pietra
25. aug 2009

kacka.va, no aj ked stoji napevno, tak prsty pokrcit moze 😉 ja som tu spajdlu merala niekedy aj podla sandalok, tak som videla, kolko priestoru na prsty ma a podla toho odmerala tu spajdlu. Mne sa to teda osvedcilo viac, ako strkanie prstu. Teda prst som strkala doma do topanky, aby som zistila, ci netreba kupit nove a stale sa mi to ukazovalo, ze su este dobre a pritom to pravda nebola 😖
a bez dcerky nekupujem ziadne topanky, ma ich vyskusane aj na nohe a spajdla je len doplnujuca pomocka

kacka.va
26. aug 2009

beruska: přesně to mi říkala i paní v obchodě, když to s námi zkoušela. Od června - to je má dlouho 🙂. My máme nové botky každý měsíc :(.

luba142
26. aug 2009

tamka84 zistili to na ortopedii ze ma ploche nohy lebo nemala viditelnu klenbu a mame pouzivat ort. vlozky alebo topanky

kacka.va
27. aug 2009

tamka: ale jestli jsi četla, tak Luba psala, že té holčičce je 6 let a tam se plochá noha už zjistí. jen u těch mrňousů to kvůli těm tukovým polštářkům nejde.

dudri
28. aug 2009

viete kde je predajna v Bratislave-
pevne topanky s makkou podrazkou nieco podobne ako http://shooshoosusa.com/products.php?cPath=51
na jesenne topanocky

beruska2x
28. aug 2009

http://shooshoosusa.com/product_info.php?produc...

no tyhle jsou supr, to by me zajimalo i CR jen tak na frajerinku k normalnim 😀 ale siiilne pochybuju...

janka_pn
3. sep 2009

my sme kupili od firmy RaK - banovce nad beb. maju i ten cesky zirafkovy certifikat. ono teda ale velky vyber ani nebol... ale aj tak je este stale vacsinu dna naboso. zatial sa len stavia k nabytku a tam spravi par krokov.

janka_pn
11. sep 2009

a este najnovsia info od nasej neurologicky: mam kupit s pevnejsou podrazkou, aby dieta nechodilo po spickach... tak neviem 😝

zrzulka
14. sep 2009

Ahojky,
chcem sa poradit. Ked mi mala zacala chodit tak jej stacia jedny botky ci radsej dvoje v jednej velkosti. A podla coho sa riadite pri kupe? Mne predavacka radila ze jej mam kupit s volou ale co ja viem? nemali by byt radsej presne na nozku?