Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

claudinka
15. máj 2009

Ahojte babule, potrebujem poradit, aky je rozdiel medzi prvymi topanockami z Protetiky a zo Sante?

claudinka
21. máj 2009

hello hello babule, clenok ma byt nad sandalkou alebo pod nou?

zitaje
21. máj 2009

Claudinka, clenkove topanky= topanky vysoke, ktore obopinaju clenok. Cize deculo by malo mat cele chodidlo aj clenok schovane v topanocke, clenok by mal byt pevny. 😉

claudinka
21. máj 2009

dakujem pekne..
a neviete, ako rychlo detusom rastu nozicky? ked su mu sandalky teraz dobre, budu aj v lete? ci radsej vacsie cislo kupit?

kacka.va
21. máj 2009

claudinka: to je různé. paní v obchodě mi říkala, že v některých chvílích může dítě vyrůst z botiček během tří týdnů

aktak
22. máj 2009

-vysoke okolo kotnicku
-najlepsie kozene
-mekka podrazka aby sa nozicka pekne hybala
-snurovacie, lepsie sa prisposobia nozicke
-pri kuúe o cca 1,5 cm VACSIE!!! aby mala nozicka priestor a prsty sa nedeformovali
-s novou kupou necakat kym budu male, prsty by sa vobec nemali dotykat

(to neni z mojej hlavy, ale od odbornika a potvrdene z mnohych zdrojov 😉 )

pri kupe, ked su topanocky plne, a prirovnavate nozicku k podrazke, neprilozit "len tak" ale treba jemne pritlacit a merat od uplneho zadu pety az po uplne vystrete pritlacene prstiky, nozicka sa notiz pri stoji "roztiahne" a je vecsia ako ked ju drzite v ruke

eimiky
5. júl 2009

Ahojte,
chcem sa spýtať, topánočky na prvé krôčky môžu byť aj sandálky také tie vyššie spevnené, alebo len plné topánočky? -Nechcem aby sa malémuv lete potila nožička? poradite niekto? Ď.

nikollette
5. júl 2009

Baby a nie su nejaké znackové tpoánočky myslím, nike, adidas, co by boli vhodné na prvé krôčiky?
Mne sa tie ostatné táááák nepáčia... a pritom vidím, na babatkách ktoré práve začínajú chodiť, ktorým sa ešte podlamujú kolienka, práve tieto značkové... myslíte že rodičia robia chybu? 😕

zelmirka1
5. júl 2009

ahojte
ja som bola pozriet prve topanocky lebo doktorka povedala ze ked uz sa stavia k nabytku aby sme kupili.
Chcela som tiez sandalky lebo je teplo ale povedali mi ze ano mozem mu kupit take vyssie spevnene sandalky
ale v nich sa nema ucit chodit, len zvyknut na topanky a potom cim skor kupit cele spevnene kotnikove so zdravotnou vlozkou /taky vystupok na klenbu nozky/. Tak neviem ci sa mi sandalky oplatia lebo neviem odhadnut
kedy zacne skusat robit krocky.

eimiky
5. júl 2009

tak teda neviem, ale ja som mala na mysli také tie spevnené sandálky

tinka19
8. júl 2009

ahojte..tak moja sa už stavia v postieľke aj popri nábytku a strašne by chcela len a len chodiť. Treba jej na doma kúpiť nejaké papučky? Či zatiaľ len na boso. A máme strašne maličkú nožičku....aké sú najmenšie papučky?

katy1979
8. júl 2009

tinka papucky nie skor topanky kozene alebo sandalky, hlavne aby mali pevnu patu a dobre drzali nozicku.
najmensie topanky ci papucky su myslim 16-ky

nikollette nemyslim si ze nike ci adidas su vhodne ako prve topanocky.
je vela topanociek ktore su krasne a nemusia to byt len nike. skus batu obist oblukom a popozeraj sa inde.
my sme nosili cicibany. su krasne a aj zdravotne su ok.

beruska2x
8. júl 2009

holky ja ted koupila malemu 1. sandalky zn. Essi ,kozene, staly 550,- a jsem moc spokojena... 😉

http://www.essishoes.com/file1/Katalog J-L 2009...

cestovatelkaandrea
8. júl 2009

eimiky,
ja mam taky isty problem ako ty. tiez chcem malemu kupit prve topanky a rodicia mi pilia usi s tym, ze to nesmu byt sandalky ale plne topanky. ja si ale maleho neviem predstavit ako bude chodit v plnych topanockach na dovolenke pri 35°C. Tiez rozmyslam nad spevnenymi sandalkami.

beruska2x
8. júl 2009

cestov... tak koukni na ten link co jsem dala, taky se malemu v plnych potily nohy, tohle jsou kotnickove sandalky, jeste sam nechodi jen stoji a fakt jsou pekne,maji je v dost v takovych tech mensich soukromych obuvich... 😉

pietra
8. júl 2009

zelmirka, zas co lekar, to nazor. Nas ortoped zase hovoril, ze lepsie je, ked su prve topanocky bez tej klenby. Podla mna je jedno, ci sa na prve kroky pouziju cele uzatvorene topanky alebo sandalky. Dolezite je, aby boli pevne kotnikove. Uplne otvorene sandalky by som asi nekupovala, ale take, co maju spicku polootvorenu. Nozicka sa vetra a zaroven su prsty chranene

shaula
8. júl 2009

tinka - ale zatím máš na boty čas. Botičky se kupují až tehdy, když dítě samostatně chodí a tráví většinu času na nohách. Pokud se jen staví a chodí kolem nábytku, ale mezitím leze po čtyřech, tak by jí botičky (i papučky) jen vadily, v nich se nedá pořádně lézt (noha by neměla správné postavení). Navíc podle fyzioterapeutky nejsou na doma botky potřeba (pokud nemáte tvrdou podlahu - dlažbu, příp. plovoučku), protože je třeba, aby se tvarovala klenba, a ta se tvaruje posilováním svalů - pokud ji podepřeš vytvarovanou botičkou, tak se svaly neposilují a tudíž klenba netvaruje.
Nicméně jako první botky se opravdu doporučují plné s pevnou patou a ohebnou špičkou. Osobně si taky neumím představit v těchle vedrech nožky v uzavřené botě, tak se na to chci zeptat té fyzioterapeutky, až zase u nás v MC bude psychomotorická poradna. Kluci mi zatím taky jen chodí kolem nábytku, takže to ještě neřeším a botky ani papučky nemáme žádné. Počítám, že to ani tak brzy ještě nebude 🙂

beruska2x
8. júl 2009

shaula, no nezlob se ale to prave neni pravda, dite se ma spravne naucit pokladat nohy - tedy klast pri staveni uz.. kdyz samo chodi tak uz muze davat nohy spatne a pak seslapavat ... malymu sandalky teda u lezeni vubec nevadi, .. jde o podporu kotniku a tak a to je i v kotnickovych sandalkach zn Essi, Sante, atd...

shaula
8. júl 2009

Beruska, tak si zkus obout kotníkové boty a v nich lézt, moc ti to asi nepůjde, protože v nich pořádně neohneš nohu v kotníku 😉

beruska2x
8. júl 2009

no malymu teda vubec nevadej ani v lezeni ani v nicem jinym co provadi... mame zrejme opacny nazor ale tohle bych teda nezanedbavala, myslim ze za nasledne probleny a rehabilitace to nestoji, znam to dobre z okoli, to se ta petistovka da usetrit klidne nekde jinde 😅

kacka.va
8. júl 2009

tinka ale psala, že se jim teprve u nábytku staví, ne že už chodí. U nás na lezení sandálky (měly jsme Essi) vadily, takže jsem botky dávala ze začátku jen občas, když jsem viděla, že fakt bude chvíli chodit okolo stolu, jinak jsem je sundala a začala dávat, až když už sama začala ťapat.

shaula
8. júl 2009

Beruska, já to ale nedělám kvůli penězům, ale protože jsem přesvědčená, že by jim botičky zatím vadily a případným špatným postavením při lezení nožku spíš poškodily. Není to jen můj osobní názor, jak jsem psala, vím to od fyzioterapeutky, takže ta by mi neporadila nic, co by malým mohlo nožičku poškodit. Nicméně ty samozřejmě udělej to, o čem jsi přesvědčená, že je správné.
Kamarádka už botičky své holčičce dala, protože se jí staví u nábytku a malá jí pak vůbec nelezla. Když jí je sundala, zase leze.

beruska2x
8. júl 2009

detem se maji davat boticky pokud travi 50% a vice z denniho casu na nohach... ona taky fyz.terapeutka ti rekne neco jineho...

blanco
8. júl 2009

Nevie mi niekto poradiť so Žiliny kde najlepšie kupit prve topánky?

knedlik544
9. júl 2009

baby na prvej strane je rec o nejakom obchode na kramaroch. kde tam?nevie niekto?a ked mate este nejaky dobry obchod v ba. dakujem

zelmirka1
9. júl 2009

fiha to su fakt rozne nazory, mne zase viaceri lekari tvrdili ze prave ze je potrebne aby mali deti topanocky ked uz sa zacinaju stavat aby si zvykli na ne a hlavne mali dobre postavenie nozky. Moj maly lezie uz 1,5 mesiaca a stavia sa tiez dost dlho, inak prave preto aby mu pri lezeni nevadili som mu kupila odlahcene pevne kotnikove capacky a lezie v nich neuveritelne rychlo a je fakt ze odkedy ich ma tak viac preslapuje okolo nabytku aj v ohradke.
Inak nozicka sa poti detom aj v sandalkach to mate jedno.
Zaujimave je ze nazory su rozne na to kedy topanky a ci s klenbou alebo bez a teraz aby si mamina vybrala co je spravne to je des.

inak v ZA je dobry obchod Zirafka pri elektrarnach...

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

beruska2x keby sa take pekne topanocky dali kupit tu v NL tak by som skakala od radosti ako kon 🙂 fakt penke topanky

beruska2x
9. júl 2009

ces... aha to me nenapadlo, a co dat cislo at ti je nekdo koupi a posle to nejde??? 😉 kamaradka v CR nebo Sr.. nekdo... to neni problem.. kdyztak pisni IP 😉

zelmirka... to mam taky ten nazor 🙂

bihan
9. júl 2009

Podľa mňa je nevhodné a neprirodzené dávať dieťaťu keď lozí a vôbec dávať mu doma topánky.. osobný názor, nikomu nevnucujem 😉
Sára chodí bosa odkedy chodí, na vonku má topánky s najmäkkšou podrážkou, akú som našla.. a našla som ju, bohužiaľ, až v USA. Slovenské sandále sa mi nikdy nepáčili, lebo s tými tromi pásmi vyzerajú ako zdravotná obuv, navyše veľa tzv. zdravotnej obuvi ako je toľko vychľvaľovaná slovenská "protetika" má podrážku, ktorá sa vôbec nedá ohnúť.. neviem si predstaviť, že by som v tom mal chodiť ja, nieto ešte dieťa, ktoré s krokmi len začína.

Takže z mojej skúsenosti topánky len na vonku, čo najmäkšie, ale dobre držiace členok.