Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

nikollette
9. júl 2009

Presne tie vyzerajú ako zdravotné topánky... bleeeee 😝

zelmirka1
9. júl 2009

ja by som zase nesuhlasila s tym ze treba co najmaksie topanky lebo dieta ked sa uci chodit potrebuje stabilitu
aby ziskalo istotu s prvymi krôckami. A kedze nozka sa len vyvija je velmi dolezite aby dieta spravne sa postavilo na chodidlo inak moze mat neskor problem s klenbou atd. A myslim ze nie je problem zohnat pekne topanocky aj v SR, staci trochu pobehat a daju sa najst super sandalky aj cele topanocky, ci uz vyrobene v SR, CR, aj rozne Talianske mi nukali ale tym som moc neverila.

shaula
9. júl 2009

No vidíte, a mně se to na nich právě líbí 😀 Bihan, jinak souhlasím.

katy1979
9. júl 2009

daju sa zohnat pevne a zaroven s makkou podrazkou. my sme tak kupovali ciciban softy. prave kvoli makkej a ohybnej podrazke.

beruska2x
9. júl 2009

u Essi je podrazka z gumy, pevne ale ohebna je a jinak jsou kozene a ort. tvarovane...

zelmir.. presne diteti se musi noha spravne pokladat jinak bude spatne naslapovat a ty mesice a roky rehabilitace za to pak fakt nestoji...

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

beruska2x to by bolo v poho objednat to tak na dialku ale topanky treba odskusat ci sedia 😀
no tak hura do lietania po obchodoch a skusania topanok 😉

beruska2x
9. júl 2009

cestov.. to jo ale to muzes zjistit cislo v jakemkoliv krame a pak uz vis 😉 a muzes objednat...
ale urco sezenes.. chce to vychytata spis si myslim mensi obchody, vetsinou maji lepsi vyber

bihan
9. júl 2009

Osobne si myslím, že topánka pri prvých krokoch skôr škodí ako pomáha, pretože ak dieťa nepokladá správne nohu, spadne. A tak isto ak má oporu v topánke, nezapája do práce všetky svaly, ktoré by malo, nie sú dostatočne pevné a z môjho laického pohľadu je to pre vývoj nohy horšie, ale chápem, že je ťažké prijať niečo iné, než nám roky vtĺkali do hlavy (teda hneď na nohy topánky, stiahnuté, pevné.. neviem čo ešte).

Konečne už aj lekári prestali odporúčať pre deti do 4r topánky s klenbou, ktorá je viac škodlivá, než prospešná... a to už nie je len môj laický názor 😀

kacka.va
9. júl 2009

beruska: já teda taky nesouhlasím s kupováním bot, aniž by se odzkoušely. Každá bota je šitá trochu jinak, takže i když je to stejné číslo nemusí sedět dobře. O tom jsem se už v obchodě přesvědčila. Zkoušely jsme dvoje a jedny jí sice byly na délku, ale bylo to blbě ušité v části na nártu.

shaula
9. júl 2009

kacka - myslím si totéž, každou botu je třeba vyzkoušet. Stejné číslo může být u různých značek různé a nemusí sedět.

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

kacka.va a shaula a preto som beruske pisala, ze musim drobcovi topanky odskusat pred tym ako ich kupim. neriskovala by som kupovat cez net alebo z katalogu. sama mam skusenost ze vela krat mi nesedela obuv alebo oblecenie ked som si to objednala z katalogu 😠

beruska2x
9. júl 2009

kackava.. no tak treba my mame botky co se nechaji nastavit, takze kdyz je nart vyssi tak je povolis.. proste sandalky.. takze u tech je to v pohode 😉

hlavne tyhle deticky maji nozky jeste buclate ale to casem splaskne a pak se botky zase dotahnou 🙂

mousunek
9. júl 2009

beruska2x - to preci musite vyzkouset osobne bych botky bez malyho nekupovala ma vysoky nart a to co jsem si myslela ze mu bude, tak mu bylo pres nartik male...

mousunek
9. júl 2009

beruska2x - aha koukam ze nez jsem stihle napsat uz to apsal nekdo jiny a jak hodne nastavitelkny nartik mate? ja chtela malemu koupit paskove boticky a pres nartik jsem je o 1cm nezapla

beruska2x
9. júl 2009

ja jsem je kupovala s nim, zkousela jsem mu je ale kdyby byla nouze tak je to taky moznost... koukni na ten link co jsem davala jsou hoodne nastavitelne, ty by vam urco sly 😉

beruska2x
9. júl 2009

malej ma ty modre, jsou na druhe strance cislo okna 32

mousunek
9. júl 2009

mame pres nartik 18cm tak budeme mit s botama veliky problem

kacka.va
9. júl 2009

beruska: to my máme taky nastavitelné sandálky, ale ty druhé, co jsem zkoušeli byli typově úplně stejné´a ten pásek od nártu nahoru k zapínání, byl prostě trochu jinak ušitý a vůbec neseděly. a dřív než nám nohy splasknout, tak bych řekla, že budeme mít už úplně jinou velikost 🙂

mousunek
9. júl 2009

tak jsem koukla a myslim ze by mu byl púasecek i tak kratky, jedny takove jsme zkouseli u zname vel.22 a nebyly

kacka.va
9. júl 2009

my máme ty z okna 29 a jsou supeeer.

mousunek
9. júl 2009

ja budu kupovat boticky asi ve zdravotnivckych potrebach u bati co jsme zkusily tak byly male ☹

beruska2x
9. júl 2009

mousunek.. tak to nevim, Sima ma u dolniho 1 dirku rezervu a u horniho 2... 🙂

mousunek
9. júl 2009

berus... - mu zkus schvalne pres nartik zmerit kolik ma 🙂

beruska2x
9. júl 2009

o.k. ted spi tak pak 😉

mousunek
9. júl 2009

jj by me docela zajimalo koukam jste o kousek starsi nez my tak jsem zvedava, nam je v nedeli 9mesicu

beruska2x
9. júl 2009

mousunek zkus kdyztak kouknout v llekarne kde maji zastoupeni Sante, vyzkousis je tam a kdyztak ti pozadvany model objednaji podle katalogu, ale k nim, vyzkousis a uvidis.. taky maji pekne 😉

beruska2x
9. júl 2009

tak vse nej nej 😉 nam bylo vcera 11m 😀

kacka.va
9. júl 2009

Santé nás teď čekají, máme doma připravené jako další velikost, tak jsem zvědavá, jak je bude tahat.

mousunek
9. júl 2009

beruska2x - taky taky, jeee tak to je vam za chvilicku rok kamosky klucina je taky 8.8.2008 to mate taky hezke rodne cislo 🙂 na boticky mrknu tam budou asi ty same co ve zdravotnich potrebach

mousunek
9. júl 2009

jo sante jsou ty botky s zirafou ty jsou super slysela jsem na ne jen chvalu a doporuceni 🙂