Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

lubikaf
10. júl 2010

@korkusa ano ten znak je zirafka 😉

hanka274
10. júl 2010

prve topanocky sa daju kupit takmer vsade, ide o klasicke topanocky, tusim vyrobene v Partizanskom, su clenkove, aj u Batu sa daju kupit...hocikde...je to taka klasika.

korkusa
10. júl 2010

dakujem 🙂

sisulka7
10. júl 2010

nasa mala uz chodi, ma 10 mesiacov a mame klasicke clenkove topanocky, take slovenske a som spokojna. Teraz sme kupili sandalky za 23 eur a aj to bol obrovsky problem, lebo kupit 18 - chodiace topanocky je dost problem, navyse mame vysoky nart, takze sa jej do vacsiny topanok noha nedala. Mali sme objednane aj v lekarni, ale take malinke cisla ani nevyrabaju, najmensie su 19 a aj tie maju az do konca leta vypredane. Je to tazke s takymi malimi topanockami.

hanka274
11. júl 2010

tak ako som spominala na predoslej strane, potvrdila mi to aj pani z toho internetoveho obchodu... samozrejme topanky za 30ecok su vyrobene v Cine a vyskusat sa nedaju...
To je nehoraznost ako niekto dokaze v takomto niecom podnikat bez hanby a absolutne ignorovat, priam az podporovat nezdravy vyvin noziciek... jak sa nieco podobne spominalo v Peliskach... asi aby mali ortopedi co zraaaat....
och. ☹ ☹

gretocka
13. júl 2010

no tak my sme narazili na obrovsky problem, moj Adrianko ma jedenast mesiacov a zacina behat. Automaticky po vsetkych debatach ktore som citala o pevnej obuvi som nabehla do obchodov a s hrozou zistila, ze papucky mensie ako 18 sa nevyrabaju a osemnastky su mu priam obrovske.
Na pokraji zufalstva som nabalila do tasky vsetky capacky a jedny hrube protetikove topanocky c. 18 co mam a sla som to skonzultovat s rehabilitacnym lekarom a sestrickou, kde som chodila cvicit Vojtovku...
vysledok som sa dozvedela takyto:
nemam si z toho robit tazku hlavu, treba len zabezpecit aby sa mu nesmykalo, takze na doma ho mozem nechat behat v capackach a na vonku mu davam tie protetikove, ktore su mu este kapanek velke. Klemba nozicky sa vraj tvori az v dvoch rokoch, takze ked nejaky mesiac kym mu dorastie nozka este bude behat bosky, mu neuskodi.

klaudia74
13. júl 2010

Som rada, že to už potvrdzujú aj naši lekári. 🙂 Náš malý nosí dodnes topánky s mäkkou podrážkou a má už peknú klembu. Tu je o tom tiež článok: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=liliputi

miluska.h
13. júl 2010

moj znamy, prednosta detskej ortopedickej kliniky mi na moju otazku ohladom topanociek povedal, ze na tvrdom porvchu ma dietatko nosit pevne kvalitne topanocky s klenbou a na makkom povrchu moze byt bose, priadne v ponozkach, ci makkych topanockach.

spalka
27. júl 2010

@klaudia74 clanok pise baba, co liliputi, pediped a shooshoos predava, takze trosku reklama 😉, ale nic proti, mame od nej doma troje topanocky 🙂

dadis
27. júl 2010

@hanka274 ja som mala tiez "ortodoxne" nazory, kym som na synovi neskusila, ze nie vsetko "slovenske" sa blisti...akonahle sa zacal "pytat" chodit aj po vonku, este iba okolo kocika, preliezok, kde tu za rucicku, kupila som mu krasne kozene "prve" topanocky z protetiky, podosva ako z titanu, pevna uzatvorena pata, na snurovanie....a ako rychlo sa potom naucil chodit (ved hej, ved v takych "lyziarkach" nemal pomaly ani ako spadnut 😒 )., samozrejme sme do vybavy kupili aj krasne slovenske Rak papucky s podosvou, aku sme mali na papuckach este my ako skolkari (taka bleda, hrbolcekova...riadne tvrda)...pekne krasne som v roku a pol zistila, ze mu idu clenky dovnutra, nohy do X ...odvtedy papucky ani nemoze nosit, na doma iba ortopedicke sandalky, nastastie na von moze nosit klasicke z Protetiky atd...mladsej dcerke som kupila Pediped, stali sice 29€ (co ej v podstate aj cena topanociek v Tripose, v Protetike su trosku lacnejsie)...zatial obieha vonku len kociarik, preliezky, zvacsa stvornozkuje (aj bez kolienok) po trave, kamienkoch, piesku...nevidim dovod jej zatial kupovat prave slovenske, ktore tak urputne vychadzaju z niekolkorocnej tradicie, ze ani nemaju potrebu zistovat nove

hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaska
28. júl 2010

baby a co hovorite na geox? Tie su tiez pevne a vyzeraju byt aj kvalitne..

dadis
28. júl 2010

@kaska a uz ti chodi sam v priestore? tak potom ano...ale na moj vkus (i penazenku) su trosku predrazene...pekne i kvalitne sa daju kupit aj v protetike, tripos (boticky.sk), sante...ono je to ozaj iba na par mesiacov (par krat sa mi stalo, ze len na jeden mesiac)....ale ked si to mozete dovolit, preco nie... ak este nechodi sam v priestore a viac casu travi 4nozkovanim, este by som vyckala s kupou "ozajstnych" topanociek...nic neunahlis, este sa topanok nakupujes az-az...to je vsak len moj nazor, je tu vela roznorodych nazorov...

kaska
28. júl 2010

este sam nechodi, este sa len stavia. Ale zevraj by som mu uz mohla nejake obuvat aspon na chvilu aby si zvykol. Tie prve by som chcela pedipedky, myslis, ze by ich mohol mat ako prve topanocky? Ja uz zacinam pozerat po botickach a na prvom mieste chcem, aby boli kvalitne ale chcela by som, aby boli aj pekne. No co som pozerala pre chlapcov sa mi nic nepacilo, akurat v tom geoxe mali celkom pekne.

mirka907
28. júl 2010

Ja som malej dala protetika sandalky ale tie lepaky na nich su dost o nicom. Hlavne ked deti vsetko pchaju do ustociek a potom tie lepaky samozrejme dobre nelepia. Dala som jej ich az ked obchadzala nabytok.
Malej sa aj tak najlepsie chodi v topanockach v style crocsy, kedze su lahucke a vzdusne alebo naboso.

dadis
28. júl 2010

@kaska nedam ti urcite odbornu radu, ale teraz je trend kupovat "klasicke" topanocky, az ked uz dieta same prechadza priestorom...nemusis sa bat, ze by si dietatko nezvyklo....ja som sa rozhodla pre malu (tiez este nechodi v priestore)dat zatial Pediped a aj sa mi pacili. Ja tiez rada kupujem detickam pekne veci, niekdedy je to u vacsiny slovenskych problem, ale v podstate sa mi vzdy podarilo nieco obstojne pre Matka zohnat...pe malu tiez budem kupovat neskor slovenske...

dadis
28. júl 2010

inak tu je katalog Protetika na jesen-zimu(pripravovany), pozerala som aj v predajni tie najmensie topanocky, tie take TPB oznacene...podrazka uplne tvrda., podla mna maximalne nevhodne na prve nozky... ☹ ..ale z ostatnych by som si neskor vedela vybrat...z chlapcenskych napr. Apolo...

hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helad
28. júl 2010

@kaska Pediped su podla mna super ako prve topanky, my sme ich milovali. 😵 Su krasne, makke a hlavne velmi lahke. Ale chodil, aj doteraz chodi vela aj naboso - ja zastavam nazor, ze dieta ma chodit co najviac naboso, aby sa mu nozicky prirodzene posilnovali.

dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliap
29. júl 2010

babulky otazocka, tie co mate deturence narodene na jar a v lete, kupovali ste topanocky babatkam na jesen do kocika, ked este nechodili? ja som z toho trochu mimo, obe dievky mam narodene tak, ze este v zime nemali topanocky az na jar, ked zacali pobehovat, ale predsa len, tanto fesak nas bude uz aj cez zimu sediet v kociari a mame oteplovaky bez noziciek ... dik dopredu za odpovede

beruska2x
29. júl 2010

@juliap ja jsme mela do kocarku nejdriv latkove kecky http://www.next.co.uk/shopping/boys/newbornboys... takove a pak Pegres botky...

shaula
29. júl 2010

@juliap Nekupovala, zbytečná investice. Dokud nechodili, tak jezdili v kočáru v ponožkách, když bylo chladněji, tak klidně ve dvojích ponožkách nebo později s takovými těmi capáčky k zimním kombinézám (v bazaru je koupíš i samostatně). Ale je fakt, že první zimu mi ještě jezdili ležmo a druhou už chodili...