Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

tea333
6. máj 2011

Ahojte,
my sme nedavno kupili topanocky pediped aj liliputi, ale vo velkosti, ktora malemu sedi na dlzku, topanocku liliputi ani neobuje.Ma vysoky nartik a asi aj sirsi kotnik, pretoze mu tam nohu nedostanem.Obuje len o cislo vacsie, ale to sa bojim, aby sa mu ta topanocka vpredu neohla,a on sa nepotkol.
Pedipedky sedia o cosi lepsie, ale tiez su tochu uzke, a najma sa v nich smyka! po drevenej podlahe.
Chcela by som topanocky celokozene,makkucke ako liliputi, ktore by malemu sedeli.
Nemate nejaky tip??
uz som pozerala elefantky aj topanocky z lekarne, ale su pevnejsie a mohutnejsie, aj tazsie a ja som chcela iba take lahucke nasuvacky, v ktorych by chodil aj po dome..

sabiatko
6. máj 2011

@tea333 ahoj 🙂 ja som malemu kupila u batu, maju tam dobry vyber, kvalitne, aj ortopedicke, kozene a vacsinou aj velmi pekne. maju od cisla 19, co som si vsimla.

sladkasue
12. máj 2011

@tea333 je vela babeniek, resp. inzeratov - predaj celokozennych topanok(capaciek) ako maju aj liliputi... nie su ani tak drahe... dovazaju to z anglicka alebo kupuju od vyrobcov na nete...
ANI SOM NEVEDELA, KOLKO JE VYROBCOV AKO PEDIPEG A LILIPUTI 😀

kuk:
twinkle toes http://www.mytwinkletoeshoes.co.uk/index.php?ro...
kidz shooz http://www.kidzshooz.co.uk/Leather-Baby-Shoes_c...

inzercia:
http://www.facebook.com/pages/Capačkománia/2040...
http://www.avizo.sk/?p=153&detail=5193193 - ja som si konkretne objednavala odtialto 🙂

domeli
12. máj 2011

ahojte,
viete poradiť, kde v BA zoženiem liliputy alebo pediped? Potrebujem ich dcérke vyskúšať, nakoľko má vyšší nárt a širšiu nôžku vpredu. Kúpili sme prvé topánočky v zdravotníckych potrebách (zn. Rak), ale nie sme s nimi spokojní. Sandálky z Humanicu už sú fajn, ale také "celobotky" nám chýbajú. Dcérka začína robiť prvé nesmelé kroky už aj osamote, bývame tu krátko, tak neviem, kam sa obrátiť. Ďakujem.

cicimon
12. máj 2011

@domeli skus obuv partizanske na parickovej - ako je dulovo namestie
http://www.obuv-as.sk/category.php?id=113&produ...

katy1979
12. máj 2011

@domeli ja viem akurat ze robbez maju v eurovei. a liliputi ale iba hadam niekde v dubravke. ja byvam v senci a tu ich v jednom obchode maju

klaudia74
12. máj 2011

@domeli Liliputi aj Pediped majú v predajni Latkovky.sk - tu je adresa predajne: http://www.latkovky.sk/ - troška nižšie na prvej strane.

domeli
12. máj 2011

kočky, díkes, ste zlaté. Vďaka Vám zajtra zahajujem "akciu zet" na topánočky 🙂 a verím, že teraz už kúpime "šité ma mieru" 🙂

matysek412
16. máj 2011

@tea333 my mame odtialto http://www.capacky.sk/category.php?id_category=6
tie lacnejsie - VT a zatial spokojnost 😉

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabkostanka
27. máj 2011

capacky su uz aj slovenskej vyroby
napr. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11513179&tab=0

alenka000
16. sep 2011

no ahojte, my sme už skúšali hádam všetky topánočky aké sú ale výsledok beznádejný neobujeme na nožičku tie topánočky ktoré su mu na dlžku dobré lebo máme hrubú nôžku...vie niekto poradiť topánočky širšie samozrejme kvalitne na prvé kročky......vďaka

pimpulienka
16. sep 2011

My mame prve topanočky zn. Ciciban. Perfektne v nich chodí 🙂

pimpulienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
16. sep 2011

@alenka000 ak chces tzv. capacky,skus sa dohodnut s niekym, kto ich sije, ze ti spravi sirsie (viem, ze na ceskom fler alebo na slovenskom sashe som takych ludi nasla, mozno aj na mmb?)
v klasickych topankach ale asi neporadim, len dufat, ze sa malemu nozicka cez zimu "vybeha" 😕

jadynka
13. dec 2011

@katy1979 ahoj, prosim ta kde v senci predavaju liliputky? mala my ultra vysoky nart, tak ich musime nazivo vyskusat 🙂 vdaka

ciernavila
14. feb 2012

Zdravim , aka je najlepsia obuv pre 9 mesacneho ktory zacina pomaly obchadzat nabytok, na nohach je casto ale este dost lezie...? Totiz vsade citam raz tak a raz inak. Nejde mi o boty na von, to nepotrebujeme, maly este nechodi sam. Ale neviem co na doma. Ci kupovat backorky s pevnou patou alebo capacky s tyle Liliputti, Nolen a pod. Niekde citam ze dieta ma chodit len bose a v ponozkach doma a niekde ze ked sa stava a chodi okolo nabytku ma mat pevnu obuv. Na diskusiach jedna mamicka pise tak ina zase jej oponuje. Ja nechcem malemu davat prilis skoro papucky s pevnym kotnikom, lebo to vraj detom ktore este dost lezu prekaza a mohly by zacat vytacat spicky. Lenze ponozky sa mu stale posuvaju z paty a na nasom lino sa to smyka a aj ked tam ma tie protismykove gummenne casti. Pacia sa mi capacky Nolen, celokozene makke, akoby dieta bolo bose. Len je to aj zdrave pre nohu?

klaudia74
14. feb 2012

@ciernavila Sama píšeš, že sú rôzne názory... presviedčať nechcem... len napíšem našu skúsenosť: syn nosil iba liliputi, veľmi dobre sa mu v nich chodilo, teraz má 4 roky, nohy zdravé, pekne vyvinutú klembu...

ciernavila
14. feb 2012

@klaudia74 a dokedy nosil tie liliputi?

klaudia74
14. feb 2012

@ciernavila Na doma a do škôlky ako prezúvky do 3 rokov, kým nevyrástol najväčšie - vtedy boli ešte aj XXL-ká. Vonku prvé leto, keď mal 1,5 roka, u babky na dvore aj ďalšie leto...

ciernavila
14. feb 2012

@klaudia74 jaj takze aj na von? To som nevedela, aj som myslela ze oni sa len v interieri nosia. Ked to je take tenke da slape by som sa bala ze sa dotrhaju. Uz som si teda objednala capacky site na mieru z Fleru.

klaudia74
15. feb 2012

@ciernavila Ved uvidis, aky to bude material... liliputi maju 3-vrstvovu podrazku, nie su uplne tenke, nam sa ani jedny nedotrhali a nosili sme ich vkuse...

bosacka
15. feb 2012

@klaudia74 - mne sa liliputi pacia, odkedy som ich na stranke objavila, len mi vsetci hovoria, ze ked zacne dieta chodit, ze musi mat pevnu patu... tak neviem...

shakti9
5. mar 2012

@ciernavila neviem, ci tu este si na tomto fore, snad sa "objavis" 🙂 ako keby som citala o nas ten tvoj prispevok... zaujimalo by ma, ako ste to teda vyriesili, my sme dnes boli v poradni, dcerka mala na sebe akurat liliputky, ale doktorka povedala, ze mame ist kupit pevne, s pevnym clenkom, tak sme zbehli do zdrav. potrieb, kupili sme od ceskych Sante, ale zdaju sa mi dost mohutne, mala si sice poradila, vedela sa aj postavit, ale zdala sa mi taka nemotornejsia... tak neviem co robit... este nechodi, ale postavi sa a motka sa popri nabytku...

ciernavila
5. mar 2012

@shakti9 ja som objednala z Fleru capacky ale este nedorazili. S topankami este pockam tak mesiac max. Kupim tuto u nas v meste maju tie DPK, su lahucke, ohybne, kozene, perfektna makka stielka s klenbou, certifikovane. Neposobia mohutne. ale sme asi posledni co tu nemaju este kipene topanky.

bosacka
5. mar 2012

@ciernavila my tiez este nemame topanky 🙂 tie DPK to je aka znacka? kto to vyraba? este som nepocula... v mojom okoli vela kupuju RAK, to su tusim z partizanskeho, take tie papucky co vyzeraju ako za nasich detskych cias
@shakti9 sa mam take informacie, ze az ked dieta zacina chodit samostatne, az vtedy topanky 😕

abbey1
5. mar 2012

@shakti9 Tak nepočúvaj dr, ktorá zaspala niekde v minulosti. teda bez uržky. Kontaktuj ortopéda, ktorý sa vyzná a ďalej vzdeláva. Dieťa nemá mať pevnú, neohybnú topánku. Tým sa mu nôžka deformuje. Zdravotné topánočky potrebujú len deti so zdravotným problémom. Nech si doktorka obuje "kanady" a chodí v nich. Dieťa potrebuje mäkkučké topánky. Nôžka sa im ešte len tvaruje, aj klenba, tak potrebujú priestor a možnosť na správny rast a tvarovanie.

bosacka
5. mar 2012

@abbey v teme s rovnako starymi detickami akurat maminky rozoberali, ze dvaja rozni ortopedi im poradili rozne topanky... vrr

abbey1
5. mar 2012

@bosacka Preto radím rozumného lekára znalého veci a aj logika nepustí. Pozri si, ako chodí dieťa v pevnej topánke a v topánke vhodnej na jeho nôžku. Tie Rak a ortopedické sú ozaj ako nepoddajné kanady.

bosacka
5. mar 2012

@abbey1 moj cit veli tiez makke 😵 , len by som bola rada, keby sa ti doktori tiez vedeli na niecom zhodnut