Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

ikke
10. jan 2011

@kuratko tvoje pocity su spravne, nazor, ze dieta ma mat ako prve topanky "pevne topanky" - cize po clenky a s tvrdou podrazkou, su uz prekonane, v sucasnosti sa odporuca (minimalne v zapadnej europe je to tak) pravy opak: makke topanky s makkou podrazkou. pokial nemate doma smyklavu podlahu, kludne ho mozes nechat behat v ponozkach 😉

ako som uz inde pisala, deti pri prvych krokoch sa potrebuju akoby prstekmi na nohach "zachyytavat" o podlahu/zem, takze preto ta makka tenka podrazka. na von to samozrejme treba prisposobit terenu a rocnemu obdobiu.

fraufrt
10. jan 2011

@kuratko aj ja mam tu istu dilemu, mala uz mesiac stepuje. Dnes som jej kupila papucky, o ktorych pises a presne ako tvoj -zavadzaju jej, vyzuvaju sa jej. Cvicime vojtovu metodu a rehad. nam povedala, ze hned ako sa stavia, mala by nocit topanocky, pevne ale makke, kozene. Hladala som topanky Protetika, ale nikde nemali, v stredu ideme k dr. na kontrolu, tak si necham poradit a mozno v zdravotnic.potrebach kupime nieco kvalitne.
Inak suhlasim aj s ikke ,ale kedze mala zacina spickovat a vytacat nozicky, nechame si poradit od dr. 😉

kuratko
10. jan 2011

@ikke ani nevies ako si ma potesila. uz som myslela ze mi hrabe, svokra uz ma na mna nervy lebo byvame pri nich a nedavam malemu tie papucky a ona furt lamentuje ze v tych mojich ma volne clenky a bude mat krive nohy a choru chrbticu a neviem co, skoda hovorit. mohla by si mi prosim ta poslat aspon nejaky link, kde by som si o tom mohla precitat viac? potrebujem informacie aby som bola spokojna.

ikke
10. jan 2011

no, na slovensku (alebo teda v slovencine) zjavne este stale vladne nazor, ze dieta ma mat uz na prve kroky vysoke, pevne topanky 😨
http://www.moda.sk/Kategorie/Oblecenie_pre_deti...
http://www.alinka.sk/c/vyberame-detske-topanock...
http://www.najmama.sk/clanok/223797/detsku-obuv...

zo sveta:
http://babyproducts.about.com/od/clothing/bb/fi...
http://pediatrics.about.com/od/babyproducts/a/0...
Keep in mind that even as your baby begins walking well, you can save that pair of classic high-top, hard-soled baby shoes just for bronzing. Even at this age, your toddler will likely do better in flexible soft-soled shoes.

ja mam info napr. odtialto:
https://www.groeiop.nl/verzorgingengezondheid/l...
preklad google (ak chcete, neskor to mozem naozaj prelozit):
Pozrite sa na:
Najprv naučiť topánky ...
Stály a chôdza

Tie prvé kroky vaše batoľa sú fantastické. Chcete ho spustiť vonku. Predaj, ale nie príliš rýchlo skutočné topánky. Vaše dieťa by malo byť s jeho nohami sa stále ešte drží na zem. Preto, kožené šľapky alebo topánky s lepšiu trakciu podrážkou.
... a potom v reálnom topánky!
Stály a chôdza

Môže vaše dieťa už tri mesiace tam dobre? Potom kúpiť pár skutočných topánok pre neho.
Nechal nohy merania
Stály a chôdza

Nechajte obuvou opatrenia vaše batoľa nohy. Potom ste si istí, že si kúpite správnu veľkosť. Čo máte hľadať?

* Dĺžka a šírka nohy sú dôležité.

* Noha by mala mať dostatok miesta v topánke.

* Pre topánka musí mať centimeter priestoru vľavo. Vaše dieťa sa môže pohybovať prstami na nohách.

* Kúpte topánky s vystuženou pätou.

* Päta by mala hodiť sa tesne na nohu. Inak, on kĺže topánku na jeho prsty, ako mu je.

* Jediný by mal byť pružný. Ak ste sa ohnúť, päta dotýka predné. Je jediným príliš tučný alebo príliš tvrdá? On nemôže chodiť, a potom padá často.

* Jediný je tiež nepružné. Potom nemá skĺznuť pri chôdzi a behu.

* Kožené topánky a bavlnené ponožky sú najlepšie nohy sa potiť.

* Kúpte si sandále na leto? Uistite sa, že dobre zapadá. Inak, on rýchlo štrk vo svojej topánky.

janicka38
10. jan 2011

Muzu taky prispet svou troskou do mlyna? Dr. v Cr nam vyslovne doporucila pevne kotnickove boty hned od prvniho postaveni. Male se v tom spatne pohybovalo a porad padala a ani s tema botkama nedokazala chodit po ctyrech. Uz jsem se bala,ze se holka nikdy nenauci chodit v botech. Prestehovali jsme se a ja sla k nemeckemu dr., ten mi rekl,ze nemam davat zadne boty, ze se prvne musi szit se svyma nozkama a az se nauci chodit, tak az pak teprve obouvat. Moc jsem mu neverila,ale dala na jeho rady. Jelikoz mame vsude lamino, koupila jsem ponozky s protiskluzovou vrstvou. Asi po mesici chuze jsem ji zase zkusila obout botky a koukala jsem jak si to v nich krasne masirovala.

storm07
11. jan 2011

Též přidám: Martinka se začala stavět, jeli jsme koupit botičky. Ty jen vyzouvá a je z nich nesvá. Tak jsem je sundala a dala jí jen protiskluzové ponožky a super. Pak jsem se někde dočetla, že děti ze začátku klidně nechte doma bez botiček - naučí se lépe stabilitě, ovládání nožiček a posilují svaly na nožičkách.
nebojte se toho, názory se mění

shaula
11. jan 2011

Určitě, navíc pokud dítě prozatím samostatně nechodí, ale leze, pevné boty jsou vyloženě nevhodné, protože brání správnému postavení nožky při lezení 😉

klaudia74
11. jan 2011

@kuratko aj tu sú nejaké linky, hlavne v angličtine:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_web...

kuratko
12. jan 2011

@klaudia74
@shaula
@ikke a mohli by ste mi baby povedat, ake boticky, a kde ste kupili svojim deturencom? alebo ake mate skusenosti s botickami s makkou podrazkou? neznici sa to hned? lebo su dost drahe...

klaudia74
12. jan 2011

@kuratko Ja mám skúsenosti iba s Liliputi, tie majú 3-vrstvovú podrážku, čiže nie je úplne tenučká... Môj syn ich nosil od prvých krôčkov až po najväčšiu veľkosť, od jari do jesene aj vonku. Všetky máme odložené, je samozrejme vidieť že boli nosené, ale nie sú deravé ani nič podobné...

ikke
12. jan 2011

@kuratko ja som zatial kupovala tu
http://baby-schoenen.nl/winkel/product_info.php...
(som v NL) ale prave som zistila, ze su mu uz beznadejne male
vcera som nasla podobne za velmi dobru cenu na ebay, maju tam aj topanky s makkou gumennou alebo kombinovanou kozeno-gumennou podrazkou, napr.
http://stores.ebay.co.uk/Kidz-Shooz
http://stores.ebay.co.uk/Cheeky-Little-Rascals/...

shaula
12. jan 2011

@kuratko Já jsem jako první na doma koupila botičky zn. Pegres, s domácí podrážkou, jsou podobné jako klasické látkové papučky, ale jsou kožené a trošku pevnější v kotníku. Ovšem kupovala jsem je až v době, kdy kluci sami chodili, do té doby byli naboso (v ponožkách). No a i tak jsem je potom neobouvala pořád, botičky měli jen cca třetinu času...
http://www.detske-boticky.cz/capacky/pegres-109...

carculca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sladkasue
27. apr 2011

potrebujem poradit...

malemu som obkreslila nohu na papier a zmerala: 11,2cm - č. 18
vsade pisu, ze o 1 - 1,5cm sa ma priratat... to akoze 12,2 - teda mam mu kupit č. 19 ?
dobre som to pochopila?

mate niekto skusenosti so znackou WANDA? celkom sa mi pozdavaju, nie su az take drahe a dokonca slovenska vyroba 😉

dadis
27. apr 2011

@sladkasue neviem ti poradit ja vzdy detom necham zmerat nozky v obchode maju na to taku maketu/meradlo...nikdy som nemala problem...nestretla som sa este s tym, ze by velkost nesedela...ale tvoje dietatko je este male na topanocky...wanda su celkom dobre, ale az ked bude sam chodit v priestore...teraz mu stacia ponozky, mozno nejake kozene capacky..

dadis
27. apr 2011

@sladkasue mozes tym narobit viac sarapaty ako uzitku...pri lozeni je dolezite, aby dietatko malo nohu v prirodzenom postaveni, t.j. bez pevnej obuvi...aby sa spravne vyvijali svaly nohy a clenku..nie je dolezite, kedy zacne dietatko chodit...dolezite je aby lozilo, teda stvornozkovalo, co najdlhsie, pretoze to ma zasadny vplyv nie len pre vyvoj kostry a svalstva, ale aj nohy..

sladkasue
27. apr 2011

@dadis sak nas maly stoji uz od siesteho mesiaca, chodi s oporou alebo popri nabytku - stvornozkovat zacal pred par dnami 🙂 tak si myslim, ze to nie je skoro!

dadis
27. apr 2011

@sladkasue to sa mylis, prave teraz potrebuje priestor pre lozenie...nie chodenie..

dadis
27. apr 2011

@sladkasue otazky na svoje odpovede najdes vyssie v diskusii, alebo ak si nieco precitas o plazenia vyvoji chodze u deti...nemas sa kam ponahlat..tvoje dietatko nie je popredu, je normalne, ze v tomto veku zacina lozit...nechaj mu priestor, je to pre neho to naj...nepomahaj mu s chodenim, sam sa rozbehne i tak, ked bude na to jeho svalstvo a kostra pripravene...usetris mu mnoho problemov v buducnosti..ja som deti nechavala tak, dokonca aj na ihrisku a zahrade 4nozkovali (co mi moja matka nevedela odpustit)...zacali chodit pomerne "neskoro"...asi v 13-14mesiacoch, ale sami od seba a velmi stabilne...no pri synovi som mu dost skoro zacala davat topanocky (bolo mi divne, aby vonku chodil v ponzkach, o kozenych capackach som si vtedy myslela, ze su iba na paradu), "odvdacilo" sa mu to vbocenymi patami i nozkami do X...riesili sme to ortopedickou obuvou, cvicenim, uz sa to nastastie takmer vyrovnalo, zacali sme s tym nieco robit asi od 1,5r...dcerka "capackovala" az kym nezacala chodit, potom sme kupili obuv na prve krocky...ma neskutocne rovne nozky (najprv mala fyziologicky do O), paty rovne, velmi stabilnu chodzu i beh..topanocky uz kupujem klasicke s pevnou patou, na doma chodila v capackach, teraz ked je teplo tak iba v ponzkach

katy1979
27. apr 2011

@sladkasue akurat dnes som sa na to pytala pediatra. stoji chodi okolo nabytku co s tym. vsade su ine rady. moj nazor bol ze topanky dostane az ked bude viac chodit ako lozit.
len mi to potvrdil. topanky nie. ponozky s protismykovou podrazkou ci makke topanocky. my mame robeez tak povedal ze ano presne take.
az ked zacne naozaj chodit az potom topanky t.j. od 1-1,5 roka.
prveho sme tiez obuvali ked capal popri nabytku. vysledok. clenky ma pomaly na zemi. klenbu vobec ziadnu. nevedel sa v tom postavit a to boli lahucke a s maximalne ohybnou podrazkou. bol presne taky isty ako tvoj syn v pol roku stal ako svieca. presne v osmich sa uz vsade postavil ale aj lozil. sam zacal chodit ked mal 12.mesiacov.

dadis
27. apr 2011

@sladkasue tym, ze zacala sama chodit , som myslelala sama v priestore bez pomoci...niekolko mesiacov predtym sa postavila pri naybtku, chodila popri nom, neskor ak som ju chytila za rucicku, tiez vedela prejst, vedela "chodit" aj s detskym kociarom, ci takym tlaciacim choditkom...stale to vsak nebola samostatna chodza..

sladkasue
27. apr 2011

@dadis
@katy1979
diky za rady 🙂 baby, takze mu mam zatial kupit capacky - myslim, na von?! ked je chladnejsie, mokro a pod... zatial nosime len ponozky... myslela som, ze capacky su len na ozdobu do kocika 😖

klaudia74
27. apr 2011

@sladkasue Ak myslíš "capačky" ako hore spomínané Robeez alebo Liliputi, tak tie nie sú vôbec na ozdobu - sú to topánky určené vyslovenie na prvé kroky. Deťom sa v nich chodí, ako keby chodili naboso a tým si prirodzene spevňujú svaly nohy, takisto sa im prirodzene vytvára klemba.
Ja mám skúsenosti s Liliputi. Máš pravdu, že keď je mokro, tak moc nie sú vhodné, lebo by sa koža hneď nasiakla vodou. Ale v suchom počasí ich nosil syn celé leto vonku a chodilo sa mu v nich perfektne, mal vtedy 1,5 roka.

petra.a
27. apr 2011

@sladkasue my sme mali prve sandalky znacky WANDA a tie boli v poho, ale maly este velmi nechodil. Preto sme kupili aj topanocky na zimu tejto znacky a s tymi sme uz tak spokojni neboli, malemu sa v nich nechodilo az tak suprovo, ale ktovie, mozno mu proste iba nesadli.
Inak k tym capackam: my pouzivame liliputi a su fakt uzasne. Je pravda, ze ta cena je vyssia, ale maly ich uz vlaci polroka dennodenne a az teraz na nich zacina byt vidiet, ze sa pouzivali. Beha v nich aj vonku po trave a tak, ale len ked je sucho, ked je mokro, tak navlhnu.

hojda
27. apr 2011

Holky mám tu 10% slevu do obchodu detskeboty.cz přes eshop i kamný obchod kod je DBSL-102011 platí do 30.4. je to z časopisu sluníčko, tak třeba někdo využije🙂

sladkasue
28. apr 2011

@klaudia74 takze, osvolili ma tie capacky... som cosi zase nastudovala na nete🙂
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

dadis
28. apr 2011

@sladkasue my sme mali pediped...ale v podstate je to jedno, ide o to, aby mali aj kozenu makku podrazku, aj ked predavaju aj s gumenou napr. zn, elefanten (ti maju aj celokozene), alebo bama.....normalne sme v tom chodili von, s vynimkou dazda...ale to nebol este taky problem, vtedy sedela v kociku..

sladkasue
28. apr 2011

@dadis my sme kupovali nie zrovna lilipuli ale "take iste" z anglicka🙂 su aj lacnejsie🙂

exupery
28. apr 2011

@sladkasue wanda je vyroba Partizanske,mi ich mame -celkova spokojnost-dobra cena,mame prechodne,kozene,presivana podrazka,ale mala uz klasika chodi,myslim,ze tebe je skoro kupovat,skor investuj do sandalok na leto...ale ako znacku odporucam,chystam sa kupit aj vacsie od nich.

monika15
4. máj 2011

liliputi neni su ordopedicke topanocky nie?