Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

bihan
15. aug 2009

Topánky s klenbou vôbec nie sú pre dieťa do 4h vhodné.

tekvica
15. aug 2009

dnes som prave tie topanocky pozerala, su tak strasne tvrde, ani som ich nemohla ohnut, tak neviem, ako v tom dokaze male dieta chodit 😝

len neviem, kde sa daju kupit topanky bez klenby.

bihan
15. aug 2009

Do 4r som samozrejme mala na mysli 😅

Tekvica, ja som snáď na Slovensku ani topky s klenbou nevidela 😅 aj keď priznám, že som nejako extra neštudovala 😀 A ako v tom dieťa môže chodiť? Jednoducho ako robot 😀

Pre mňa je jednoznačne absolútne naj značka Shooshoos.. objednávam ich z USA, sú s mäkkou gumenou podrážkou, úžasne ohybnou, kožené s gumičkou okolo členku.. dobre držia nožičku a krásne sa ohýbajú.
Len, bohužiaľ, vyrábajú len do veľkosti 24 😢

tekvica
15. aug 2009

pozerala som u batu, nejak specialne sa v tych botkach zatial neorientujem, klenba neklenba, len teda tu tvrdu podrazku som si hned vsimla, este sme sa s muzom smiali, ze naozaj ako v tom dieta chodi, ze snad len skace ako zabka, lebo nozku v tom neohne 😝

syn zatial nechodi, ani sa nechysta, zatial som pozerala na nete tie liliputi.

bihan
15. aug 2009

Baťovky sú na môj vkus väčšinu príliš ťažké. 😒 Liliputi veľmi nepovažujem za topánky, to je fakt len na prvé ťapanie.

skrecok
15. aug 2009

Ahojte,
nechce sa mi (skor nemam cas) citat od zaciatku, kde v BA by som kupila malemu sandalky? Myslim zdravotnicke, nie ziadne obycajne. Boli sme v Auparku a na Sustekovej, lenze tam sa nam uz tie ktore mali pre neho nepacili. Dakujem.

roka96
15. aug 2009

tekvica tie lilliputi nekupuj- my sme ich mali na von nie sú absolutne a ako papučky na doma sú dost drahé!!!
No ja som ich kúpila tak aspon doma v nich behá!!!

jankapiknova
16. aug 2009

kacka aj nam to tak niejak vychadza ma nozicku 12-12,5cm a mame 18 topanocky , ale uz mu hadam trosinku aj podrastla od kedy som merala lebo sa mi zda ked sa postavi na nozicky ze su mu uz len len. Ake velkosti topanociek mate u 10mesacnych deti?

lucia1004
16. aug 2009

skrecok - v Protetike - Bojnicka ul. - (kolmá na Vajnorskú) - za Polusom po Vajnorskej cca za tretim semaforom odbocit doprava

jankapiknova - my sme mali 18, ako pises, ale uz asi tyzden mu je dobra aj 19

mamicky, mate niektora skusenost s objednavanim topanok cez Objednavkovy formular cez www.Rak-obuv.sk? dik!

a este mi poradte, prosim: zda sa vam, ze sa vam deticky "rozchodili" skôr, ked ste im doma obuvali dobre topanocky na nozicky? alebo si myslite, ze je jedno, ci ponozky alebo ortoped.sandalky na doma (boseho ho kvôli dlazbe nenecham) chodi este len okolo nabytku , sam neurobil este krôcik

jankapiknova
16. aug 2009

lebo ja sa teraz strojim kupit mu topanky a rozmyslam ze uz 19,, 18sa mi uz asi neoplatia. Ja by som mu lucia asi sandalky nedavala ale nakolko mam o par dni mladsieho tak ti radsej neradim 😀 , ja mu na chodenie davam len na zaviazovani take vyssie,nie uplne polovicky, sandalky som mu ani nekupovala ,l lebo on ked sme v kociary je vzdy na boso ked je takto teplo a sedi jak pet penazi a pozera a chodi len za obe ruky,on este sam okolo nabytku nechodi. 🙂

stvura
16. aug 2009

Lucka...ja mam dobre skusenosti s objednavkou cez internet, no dost dlho trva doba dodania ak si prave nevyberies tie ktore maju na sklade. Najlepsie je objednavat asi telefonicky, skor sa dozvies ci su v ponuke.
Ja som doma neobuvala malemu ziadne topanky, chodi mi od 8.5 mesiaca za ruky, uplne samostatne od 10m a 3 tyzdnov. Doma sme mali a stale mame len protismykove topanky, prip. na boso v tomto teple a to mame vsade dlazbu a parkety, i ked musim povedat ze sme na stvrtom poschodi, tak je teplo. Ortopedicke sandalky nepotrebujeme, mame normalne, maly ma tak krasne klenute nohy...takze plochych noh sa nebojim, skor mame velmi vysoky nart {to ma po mne}, ze kvoli tomu sme obuli len velmi malo capaciek a skoro vsetky mi ostali...
Inac ako pisete...topanky od Batu a Clarks su velmi tazke, maleho aj odrali na paticke, tak neviem ci ich pouzivat...asi vyradim.

lucia1004
16. aug 2009

prosim este o radu, existuje nejaka tabulka, kde by dlzka nôzky v cm zodpovedala nejakemu cislu, ci uz metrickemu alebo francuzskemu alebo anglickemu? dakujem

kacka.va
16. aug 2009

lucia: http://www.essishoes.com/file1/Katalog-PZ-2009.pdf
janka: pokud ti nechodí okolo nábytku, tak bys ho neměla vodit ani za ruce.

jankapiknova
16. aug 2009

ale ved trosku sem tam neuskodi, ved som ho zacala za ruky hadam 2-3dni dozadu,niejak sa naucit musi ale ja stym aj tak neponahlam. 😉

kacka.va
16. aug 2009

janka: jenže pokud už sám nechodí aspoň kolem nábytku, tak prostě na to vývojově není připravený, už tu někde jsou takové diskuze, tak zkus pohledat.

shaula
16. aug 2009

janka - musím dát 100 % za pravdu Kacce, neděláš dobře. Nejlíp se to naučí sám, zatím na to není připravený, času má dost, vždyť má teprve 9 měsíců!

jankapiknova
16. aug 2009

ok baby dakujem za radu

tamka84
21. aug 2009

ahoj baby, prosím poradťe mi. Malá má 9mesiacov a strašne by sa stavala na nohy, ale sama sa nevytiahne za nábytok a v ohrádke nechce byť, ale ked jej podám ruku tak sa bezproblémov sama postaví a strašne sa tomu teší. Podľa mna má nôžky ešte slabučké ale ked ju podržím okolo pása aby nepadla tak začína prekladať nôžky a celkom sa jej darí posúvať sa vpred. Mala by som jej kúpiť prvé topánočky a dovoliť jej takto chodiť?

A ešte by som chcela vedieť načo sú dobré tie capačky? Mám doma 2, dostala som do daru, ale ja nejak nevidím dôvod jej to dávať na nôžky. Raz bola téma v Dámskom magazíne a rozprával tam ortopéd, že deťom sa majú dávať radšej 2ponožky ako capačky. Tak neviem.... 😒 Že keď dieťa začne chodiť hned treba dávať obuv s trvdou podrážkov.

berenika39
21. aug 2009

tamka, na botičky času dost...určitě bys ji neměla ani stavět, ani vodit, může to napáchat škody víc než užitku. první pokusy o postavení v postýlce, u nábytku, první krůčky kombinované s lezením- jen naboso a nebo v protiskluzových ponožkách. boty až bude chodit víc než lézt....

berenika39
21. aug 2009

boty s tvrdou podrážkou možná ano, ale až když "začne dítě chodit", to není že ji držíš a dává nožičky před sebe....musí sama mít dost síly na to, by se postavila a udržela sama. pak jsou na to připravený záda.

soanpe
21. aug 2009

he , tak já nechápu, k čemu jsou boty pro 9měs . dítě, které nechodí 😅
beru protiskluz.ponožky nebo kožené capáčky ( z hodně jemné kůže, co nedeformuje nožku)

janka , proč se snažíš šimonka stavět ? jak píšou holky,jen mu tím uškodíš

soanpe
21. aug 2009

tak tohle jsou rady z roku 2006 hned z 1.strany

"jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach."

ta tvarovaná klenba mě dost zarazila. klenba nesmí být tvarovaná, kvůli správnému vývoji chodidla. nebo se pletu?

jankapiknova
22. aug 2009

soanpe uz som im napisala ze diky za radu a len som skusala a uz neskusam ked mi baby poradili tak nemusis vracat temu. 😉

zuza.m
22. aug 2009

no zaujimalo by ma ako to ma byt naozaj???čo je vhodna obuv pre už chodiace dietatko???nosime všeliake topanočky mame aj s klenbou ortopedicke a aj adidas bez klenby.kamoška ma sprdla že by sa take vobec nemali nosit že to nieje tvarovane a su teda uplne nevhodne.že je to iba na machrovanie a vedome škodim nožičke.že to jej povedala jej detska doktorka.moja mi za obuv nehovorila nič a tak neviem čo naozaj je najlepšie.človek kupi drahšiu obuv aby sa ta nožička mala čo najlepšie a nakoniec to tak nieje??ale ako čitam niekto piše tak a druhy zase inak tak čo je pravda??? 😕

jankapiknova
22. aug 2009

zuza to je tazko sto ludi sto chuti,jeden je presvedceny o niecom druhy je zas presvedceny ze je to zle na 100% takze uplne na sto pro sa ti tu rady nedostane 😀 , ale aj mne sa strasne pacia znackove tenisky a chodim dost casto na ne pozerat ale este odolavam lebo maly estelen teraz sa zacne stavat na nohy tak som mu kupila klasiky na prve chodenie ale kazdu chvilku asi neodolam. 😉

shaula
22. aug 2009

Co se týká klenby, to Vám neporadím, vím sama jen to, co jsem vyčetla tady na MK (ale spíš věřím tomu, že by měly být bez klenby). Ale botasky, i když značkové, bych určitě tak malému dítěti nekupovala, první botičky mají být především s pevnou patou, ohebnou podrážkou ve špičce, a kotníčkové, takže tohle botasky nesplňují 😉 A botičky až tehdy, kdy dítě tráví napoloviční většinu času na nohách. Pokud ještě většinou leze, tak nejsou třeba (toť můj názor - naši kluci zatím chodí jen kolem nábytku, jinak lezou, takže botičky zatím neřeším).

jankapiknova
22. aug 2009

shaula suhlasim stebou(klenbu tiez nekomentujem) a preto odolavam znackovym teniskam ale tie najmensie su krasne 🙂

shaula
22. aug 2009

Jo jo, krásné jsou, to souhlasím 🙂

aquilka
22. aug 2009

Roka96, prečo by nemali byť Liliputi na chodenie na von? 😨 Veď tam je doslovne písané, že sú určené aj na von, my iné topánky teraz ani nemáme, ani nám iné nechýbajú! 🙂