Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

veronika81
14. apr 2010

😕 o tomto som nevedela, ani nepočula.. Musím niečo vygúgliť 😀

moravanka
14. apr 2010

http://www.daldosch.at/schuhe_wien/kinderschuhe...
je to v nemcine, ale je tam presne napsane, ze to driv byla zaruka kvality, firma byla prodana a bohuzel zustalo jen jmeno, z tohoto duvodu uz tyto boty nevedou.
a tohle jsem nasla na vice nemeckych a rakouskych forech, takze skoda. me sousedka taky tyhle doporucovala, ale uz to neni co byvalo.

spalka
19. apr 2010

no skoda tych elefantov ☹

spalka
19. apr 2010

prave som objednala Eline Liliputi, bude mat narodky za chvilu a este nemam poriadne darcek, ma rada havinov, tak budu so psikom, dufam, ze do 28. dojdu, juch, tesim sa 😀

veronika81
20. apr 2010

spalka určite dôjdu, tá pani je rýchla 😉

už sme teda skončili s Elefantami ☹ tieto donosíme a kúpim potom aj na vonka Santé

claudinka
21. apr 2010

ahojte, dokedy musia deticky mat sandalky s celou patou?

lubikaf
23. apr 2010

veronika mozem sa spytat, tie topanocky sante si kupila na slovensku v zdravotnickych potrebach?? lebo som si otvorila ten link, co si sem dala a tam su predajne miesta iba v cechach, tak preto sa pytam.

veronika81
23. apr 2010

lubikaf, ano na Slovensku v zdravotníckych. Dokonca som ich našla už aj v lekárni. Záleží asi na predajni, ktorá od nich berie tovar. Lebo v iných zdravotníckych čo tu máme, ich nemajú.

claudinka
23. apr 2010

Sante zdravotnicke potreby su napr. v bratislavskej vrakuni 😉

veronika81
23. apr 2010

lubikaf toto som ti našla..
http://www.sante-sk.sk/index.php?sm=menu_predaj

keď si klikneš na mesto, dole sa ti vypíšu adresy predajní v tom ktorom meste 😉

lubikaf
23. apr 2010

veronika diky moc, nie su sice v Banovciach, ale su aspon v Piestanoch, tak ked pojdem domov k nasim, mrknem sa do lekarni. super, dik este raz 😉

spalka
23. apr 2010

liliputi dosli 🙂, nie su psikove, lebo M nebolo na stranke vela, ale bordove s kvietkom, su krasne, uz sa tesim ako v nich bude slecna lozit a ucit sa chodit, uz aby mala tie narodky 🙂 a od babiny dostane sandalky pediped, tie su take krasne, ze som skoro padla na rit

lubikaf
24. apr 2010

ja som tiez vcera objednala malemu liliputi, iba obycajne modre, ale aj tak sa tesim, ze bude mat pekne a hlavne kvalitne topanocky 🙂 lebo svagrina mu kupila take papucky od RAK-a, asi o cislo vacsie ako ma nohu, a to este ani chodit nevie. no su akurat tak v skrini odlozene.

skimr
25. apr 2010

http://www.detske-boticky.cz/vyrobce/sante - velký sortiment i jných značek. 🙂

kobolova
2. jún 2010

Pocujte, maminy, to fakt nekupim normalne prve topanocky pod 30 eur? Zatial len vyberam, googlim, rozmyslam nad Sante a Elefantami, aj som hore citala, ze uz nie su to, co byvali... Neviete, ci sa nedaju kvalitne topanocky kupit aj lacnejsie...? napr. v Rakusku, Cesku, cez nejaky vyskusany webshop, poradte... Nechcem na malej setrit, ale 30 eur je 30 eur... 😝

veronika81
2. jún 2010

kobolova, Sante sú okolo 23 € 😉

kobolova
2. jún 2010

normalne v predajni? lebo na nete ich maju za 29,90... 😖

veronika81
2. jún 2010

išla som špeciálne pozrieť bloček 😉 21,50 €
neviem síce aké myslíš, ja som kupovala také sandálky, mal ich na doma, teraz som kúpila už druhé na vonka.

veronika81
2. jún 2010

http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/2... tieto máme za tú cenu. To sú tie prvé.
Čo som kupovala minulý týždeň, tie som nenašla na obrázku, ale stáli 22 euri.

mastulka
4. jún 2010

Ahojte, chcem sa spytat maly mal teraz 7 mesiacov a strasne sa mu paci na nozickach, chceme mu kupit topanocky. kolkko mali vasi drobci ked ste im kupovali prve topanocky, take uz na statie atd, nie imidzove 🙂 a ake velkost cca.

beruska2x
4. jún 2010

http://www.pegres.cz/cz/katalog/detska-obuv/vyc...

my meli jako prvni tyhle, velikost tusim 19 ale to je hooodne individualni 😉 kazdopadne bez vyzkouseni bych nekupovala ..

veronika81
4. jún 2010

mastulka, kým ti malý samostatne nechodí v priestore, pevné topánočky sú zbytočné. Pokiaľ ešte viac času trávi na štyroch ako na dvoch, zavadzali by mu. To, že obchádza nábytok, to sa stále považuje ešte za lezenie. Najlepšie je v tomto prípade na boso, prípadne nejaké protišmykové ponožky, aby sa mu nešmýkalo alebo kožené capačky, tie sme mali my, odporúčam. Nič pevné by som ešte na nožičky v tomto veku nedávala 😉

shaula
4. jún 2010

Souhlas s Veronikou, má pravdu. Navíc při lezení botičky vadí, brání správnému postavení nožičky. Takže opravdu dokud ještě střídá chůzi s lezením, boty jsou zbytečné.

Jako první jsme měli stejné jako Beruska2x, ale už si nepamatuju, v jakém věku jsme je koupili - cca 14 dní po tom, co se pustili do prostoru...

veronika81
4. jún 2010

@shaula mala som dobrú učiteľku 😉

@mastulka ešte k tej veľkosti, to predsa závisí od nožičky tvojho dieťatka. S tým ti asi veľmi nepomôžeme 😉 Môj malý mal napr. prvé topánočky veľ. 21. Odmeraj doma a podľa toho sa kupuje.

aquilka
4. jún 2010

Ja som pevné topánky neriešila - teraz ich riešim ale opačne, hľadám také, ktoré majú mäkkšiu, ohybnú podrážku. 😅
Tiež súhlas s Veronikou, mali sme od začiatku Liliputi až do cca. 19 mesiacov (bolo akurát leto, mal ich normálne na vonku a super). Mne to bolo aj je takto prirodzené. 😉

lyongirl
4. jún 2010

ja som našla super topky pre detičky v tom novom shoppingu v BA, neviem teraz ako sa volá, je tam obchod s detskými topánočkami, Roobez, Agatha Luiz De la Prada a neviem ešte aké značky, topánočky majú prevažne ohybnú podrážku, sú celokoženné a sú bombové, nevedela som sa vynadívať a žasla som, aké boli nádherné a prepracované 🙂 , ale všetky boli od 60€ a viac...

lyongirl
4. jún 2010

no a my sme mali ako prvé topky na doma a okolo nábytku Ruji, čo je to isté ako Liliputi 😉

dadis
4. jún 2010

@lyongirl dala som si do googlu capacky Ruji...naslo mi to same stranky o zvieratkach. Preco asi? 😀 😀 ...nehodis sem prosim nejaky link

lyongirl
4. jún 2010

http://stores.ebay.com/THE-RUJIS_6-12-MONTH__W0...

neviem kde inde sa dajú kúpiť, ja ich mám odtiaľto...

lyongirl
4. jún 2010

@dadis no malo to byť RUJIS, alebo Ruji baby