Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

bibione
29. júl 2010

ahojte kocky,pridavam sa k debatke...tiez riesim prve topanocky,nakolko maly uz beha okolo nabytku,sice za ruku moc nechce,to si hned sada,ale po styroch tiez chodi tak,ze nie na kolienka,ale na nozkach...najprv som si myslela,ze pre takeho krpca ani nebudu botky,ale potom som prisla na to,ze sa to uplne inak cisluje 😲 takze maly ma nozky 12cm,ale botky 20ky...haluz 😀
ja som pozerala tiez v protetike na kramaroch a maju tam krasne topanocky pre chlapcekov za 13eur...co sa myslim da 😉 ale o mesiac este ideme k ortopedovi,tak ho poprosim o recept a budem to mat este lacnejsie.

moniqe
29. júl 2010

ahojte maminky, aj ja teraz riesim, ake topanocky by boli pre malu vhodne. bude mat rok a zacina sa sama pustat chodit. doteraz sme sa vodili za ruky, kupili sme jej sandalky z Protetiky na von, kedze mala malu nozku a ine 18 som ani nezohnala. ale pridu my velmi tvrde a neohybne, ked stvornozkuje, ma problem sa v nich postavit. potrebuje uz vacsie cislo a tak uvazujem nad Pediped, ale neviem, ci sa budu dat nosit aj na von. ktora mate s nimi skusenosti? nebude v nich citit kazdy kamienok? a co sa tyka chladu zo zeme, "izoluje" podrazka dostatocne, ked je tenka? dakujem pekne 🙂

hanka274
29. júl 2010

@juliap tiez sa pridavam k nazoru, ze teda nie, zbytocne, na jesen a aj na zimu moze mat kludne take capacky...su rozne, zateplene, s kozusinkou...a overal na zimu, ktory je aj na nohy, ja osobne bez noh nerozumiem naco su tie overaly, pre deti teda, ktore este nechodia...takze miesto investicie do bot, ktore ti budu na nic, radsej 1 overalik komplet, fusak riadny teplucky, ne daky fluspapir co predavaju niekde, na to deku a moze ist do kocarika, neboj...
topanky fakt zbytocne.

inka04
29. júl 2010

My sme doma pouzivali od 10 mes. liliputi a ked syncek zacal chodit tak sme mu kupili topanocky elefanten. Na liliputi nemozem povedat ani pol kriveho slova su uplne skvele, teraz uz mame druhy par. Pouzivame ich ako papucky na doma. A co sa tyka topanociek, pediped su uzasne, ale podla mna len ako papucky, ja osobne by som to na von nedala... Ale to je moj osobny nazor, su mamicky, ktore to v pohode davaju na von, ale samozrejme len v suchom pocasi, takze ak bude poprsane musite mat aj tak "topankovu" nahradu. A co sa tyka elefantiek, tie mi odporucila sestra, ktora zije v Nemecku. Su uplne uzasne, makkucke, tiez uz mame druhy par. Ja som s elefanten nadmieru spokojna, este som nenasla lepsiu znacku🙂 Ked som pozerala topanocky z protetiky, prisli mi tazke a tvrde ako kamen. Ja sama by som si take neobula, takze vlastnemu dietatu by som ich nedala 😝

juliap
29. júl 2010

dakujem dievky za vycerpavajuce odpovede, tie take capacky som prave pozerala v tescu u nas maju na ne teraz zlavy, tak aj preto som chcela vediet nazor a 1 mu kupim ... 😉

moniqe
29. júl 2010

@inka04 dakujem pekne za odpoved. nemali ste niektora topanocky shooshoos? neviem sa rozhodnut a neviem, ci by na nich netlacila ta guma vzadu. dakujem 🙂

dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
29. júl 2010

@moniqe my mame pediped a nosime ich len na von, ta koza dole je dostatocne tvrda a hruba (myslim ze su tam 2 alebo 3 vrstvy), kamienky v nej necitit a super sa v nich stvornozkuje...nie su hrube, nepotila sa jej v nic nozka ani v tych najvacsich horucavach...ja som s nimi spokojna..

dadis
29. júl 2010

@bibione maleho mas velmi sikovneho, ale myslim, ze aj ortoped ti povie, ze na topanocky je este skoro...pockaj kym bude sam chodit v priestore...tak ako ty hovoris 4nozkuje aj moja mala, ked ju tlacia alebo chladia kolienka, nezda sa mi ze v topankach, by jej to tymto sposobom islo...

hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibione
29. júl 2010

@dadis dakujem 😵 on vobec nechodi po kolienkach,ja taka opicka skace 😀 ked som mu dala na nohy take sandaliky,tak sa zrazu ani postavit nevedel,nie este po 4roch...nechapal,ako je to mozne,ze mu to nejde

lelask
29. aug 2010

ahojte,pridam sa k debate o topanockach. Po precitani prispevkov a clankov na nete som sa rozhodla pre Bobux topanocky a musim povedat,ze su absolutne uzasne!!! Naozaj nepadaju z nozicky,v horucavach sa jej vobec nepotia nozicky a ked cupka po studnej dlazbe,tak nema vobec studene nozicky. Splnili moje ocakavanie 🙂 .Vrelo odporucam.

dadis
3. sep 2010

kedze sa nasa slecna konecne odhodlala pre samostatne chodenie, urobili slavnostne kupenie topanociek, nakoniec po dlhom vybere sme predvcerom vybrali elefanten...stupen vyvoja nozky 2 (...tu v tom linku je to vsetko popisane http://www.elefanten.de/Elefanten/en/1092.htm )...

pralinkaaa
5. sep 2010

@dadis - my sme teiž dnes kupili tieto http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?... mali ich v zlave tak troška dopredu..dufam že číslo správne 19 vôbec neviem ešte ako sa to presne kupuje...chcem sa ale opýtať kde na topanočke je či je to stupeň 1,2 al.3? nejak som to nenašla...či sme kupili spravne?

pralinkaaa
6. sep 2010

baby ešste sa chcem spytať kde sa daju kupiť topanočky Elefanten, iba v Deichmane? Tam zas až tak veľký výber nemali..

dadis
6. sep 2010

@pralinkaaa
my sme mali taku 2 v kruzku na krabici a aj v takej "knizocke" pripnutej k topanocke. A ozaj velky vyber tam nebol 😠 ...ale jedny sa pre nas nasli, to je hlavne...inak v Rakusku alebo Nemecku v Deichmane maju ovela vacsi vyber, napriklad v tom Deichmane v Lamaci boli vsetky topanocky iba sirky M, ja by som napriklad vyskusala mojej malej aj S-ko keby mali, lebo sa mi zda, ze ma uzsiu nozku...takto jej dost tie snurky utahujem, ale myslim, ze tak jej potom sadnu dobre...

pralinkaaa
6. sep 2010

@dadis dík už to vidím aj ja máme tam 1 🙂 čiže to sú asi na lezenie...len stále neviem, či mám dobré číslo ak má malá cca 11,5cm nohu má mať 19?

dadis
6. sep 2010

@pralinkaaa to ja takto cisla na cm neviem, mozno niekde najdes nejaku tabulku, ale ved obuj, postav a vyskusaj kolko ma vpredu miesta...ak je to 1cm, resp 1,5cm malo by to byt ok... 😉

bibione
6. sep 2010

@pralinkaaa moj ma tiez taku nozku a obuje 20tky 😉 a s ponozkami su tak tak...takze este kusok vacsie 😉 a ked si das troska namahy,najdes na nete aj cislovanie 🙂

dadis
7. sep 2010

@pralinkaaa pozerala som nejake velkostne tabulky, niekde bola 19ka 11,9 cm, niekde 11,4cm a nasla som nemecku stranku s velkostami, kedze Elefanten nemecky a tam je 19ka je 11,4cm az 11,9cm, takze si pravdepodobne kupila spravnu velkost...tu je link
http://www.kleidergroessen.info/SchuhKinder.html

pralinkaaa
7. sep 2010

@dadis - dakujem moc...ja viem, tie tabulky som pozerala prave to ma zmiatlo že podla nich by mala mať až 20tku ibaže mne sa to zda strašne veľké...ked som ju obula...
@bibione - ako som pisala pozerala som to všelikde jasne, nie som blba 🙂 ale podla cm mi to vychadza inak ako pocitovo..to je to. zatiaľ sme nechali 19tku a uvidime. možno je to tym že ma chudučku nožku - asi uzku...ona je celkovo štihla

dadis
7. sep 2010

@pralinkaaa my sme mali Pediped-ky S (co je 19ka), este su jej stale dobre, skusala som jej prve topanocky po starsom synovi, tie su 19ky a zdali sa mi tak akurat. Dala som jej vsak premerat nozku v obchode a uz jej vysli 20tky, to bolo v Tripose (boticky.sk)...tam sme vsak ziadne, podla mojich kriterii, vhodne nenasli...potom sme boli v Protetike a jedny sa mi tam pozdavali, mali pruznu podrazku a celkovo boli take ohybne, nie ako lyziarky a mali len 19ku, ze jej teda vyskusam tie...no a predstav si, ze jej tak tazko isli obut, ze som ich ani neobula a vratila, lebo boli urcite male...tiez sa mi tieto 20tky zdaju opticky oproti tym dvom 19kam, co mam doma, vacsie, ale nezakopava v nich, tak neriesim...ale pravdu povediac nohu som jej doma nemerala, neviem aku ju ma dlhu, neviem si to dost dobre predstavit 😀, ona je take sidlo ...ale napriklad, ked kupujem sandalky pre maleho tak nikdy nenechavam 1cm alebo 1,5cm rezervu, max tak 0,5cm, ved mam oci a uvidim, ked z nich vyrastie...myslim, ze v topanke, co je tak akurat, sa im lepsie chodi ako vo vacsich...ale ked kupujem cele, tak mam taky blby pocit mu kupit topanky akurat, mam strach, ze z nich rychlo vyrastie, nepridem na to a budu ho tlacit prsty...

krajinka
13. sep 2010

ahojte neviete kedy zhruba dietatko bude nosit velkost 24? 😉

andika10
13. sep 2010

@krajinka môj nosí teraz v 25 m ale ešte obuje aj 23

krajinka
13. sep 2010

andika10 dakujem 😉

exupery
13. sep 2010

ahojte,mate niektora skusenost s tyni topanockami s makkou podrazkou od znacky elefantte?Dnes som ich pozerala v obchode,zdaju sa byt fajn,super makke,ohybne,maju na ne akciu,tak by ma to zaujimalo.Chcela by som malej na prve krociky a hovori sa,ze s makkou podrazkou su vhodnejsie...

majdula
13. sep 2010

@exupery Nevim jestli Elephanten delaji i nejake vylozene capacky, ale my jsme koupili ted v akci tyto (sleva z 800 na 300), jsou kozene, mekka podrazka, ovsem pevny kotnicek. Ale jsou vylozene az na samostatne chozeni. Na obchazeni nabytku + prevazne lezeni bych je jeste nedavala.

veronika81
13. sep 2010

@krajinka môj malý má presne rok a pol a včera sme kúpili veľkosť 24 😉 Trošku s rezervou, ale 23 je len tak-tak, úplne akurát. Takže to je individuálne, malý má veľké nohy po mužovi.

exupery
13. sep 2010

@majdula nemyslela som capacky,su to klasika topanky,len maju ohybnu,makku podrazku....je to myslim teraz novinka 2010