Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

soanpe
30. sep 2009

článek je fakt na úrovni 😀 😝
taky bych mohla psát "odborné" články. jako nechápu, proč k ortopedovi??? 😨

a k botkám liliput.... jka může někdo kupuvat boty,když jsou číslované S,M,L 😲 ???

nadulici
30. sep 2009

botky sa daju v poho vymenit ak nesedia, alebo vratit!!!
a na oznaceni velkosti S, M, L nevidim nic zle, ak vas to zaujima tak si to pozrite na ich stranke a mozno pochopite 😨 preco zvolili taketo oznacenie

kacka.va
30. sep 2009

nadulici: mě by se teda nechtělo lítat sem a tam na poštu 🙂

kacka.va
30. sep 2009

nadulici: jinak já to číslování taky nechápu, stejně jako soanpe, to jako koupíš dítěti, které už by potřebovalo např. 18 velikost boty M, které vlastně obsahují velikost 18 a 19? no tak to si teda neumím představit, my když přecházeli na velikost o jednu vyšší, tak i přes to bylo znát, že v tom ta nožka plave a kdyby byli vlastně o dvě čísla větší, tak se mi v tom asi přizabije.
Jinak i ten věk beru teda hoooodně s přimhouřenýma očima, my jsme v roce, začínali velikostí 17 a teď máme 21 a to nám bude rok a půl za měsíc.

soanpe
30. sep 2009

koukla jsem na stránky a stejně to nechápu 😅 jako moje holka má v 10m chodidlo 10,5cm a synovec to měl v 6m.takže já raději nakupuji podle klasického značení

nikollette
30. sep 2009

My sme dnes kúpili prvé topánočky na prvé kročiky...
tenisiek a športových máme kopec, ale dnes som už kupila také zdravotné na prvé kroky, nakolko malý sa už stále stavia a robí akože kroky 😅

nadulici
30. sep 2009

niekde som citala ze cisto kozene botky ako su tieto sa omnoho lepsie prisposobia chodidlu ako tie pevne na ktore sme zvyknute, ze ak nesedia, hned niekde tlacia... ☹
nechcem ich tu za kazdu cenu obhajovat, ale pripada mi logicke, ze mekka koza sa prisposobuje tej nozke lahsie ako pevny material...
ved uvidim ako to dopadne, mozno budem sama prekvapena...
ja som uz tu pisala ze by som radsej kupila tieto botky v kamennom obchode, ale na slovensku bohuzial zatial taka moznost nie je..
a s tou velkostou podla veku si myslim ze to je asi len orientacne, podla toho sa ja vobec neriadim 😀

dudri
30. sep 2009

objednala som sandale liliputi podla rozmery chodidla, napr.dcera mala chodidlo 13cm, objednala som 14cm velkost L-len prve kroky. som bola nadmieru spokojna aj chodila vonku po dvorach, aspon tam masiruje chodidla...

dudri
30. sep 2009

kupila som normalne topanocky -aspon polohybna podrazka
http://www.rak-obuv.sk/
predposledny obrazok...

nechcem pevna ani hruba podrazka ako robot-

soanpe
30. sep 2009

no já mám prostě názor a i podložené ortopedem a podiatrem(to není pediatr), že na ven by měly být botky pevné,aby držely kotník a až když dítě opravdu samo bez opory chodí. to ,že se opírá o nábytek atd. není samostatná chůze,takže tam jsou ty liliputky ok. je to alternativa ABS ponožek a více méně se tím i ušetří 😉

dudri
30. sep 2009

moja kamaratka pisala
"no robila som 8 rokov na ortopedii, ale uz 4 roky som mimo ortopedie... No nas ortoped to vysvetloval tak ze detickam sa do 3 rokov vyvija klenba, maju do 3 rokov na chodidle zospodu len taky tukovy vankusik, tak asi koli prevencii aby sa klenba spravne vyvinula a nebola nozicka plocha. Asi preto ta pevna obuv. Preco v zahranici hovoria inak neviem, ale aj ja som si vsimla na nete ze v zahranici to propaguju trocha inak...Neviem preco
Pamatam si este ze lekar u ktoreho som robila vravel ze na spravny vyvoj klenby pomaha chodenie na boso ale len po NEROVNOM terene - ako napr. kamienky niekde pri vode.."

soanpe
30. sep 2009

sestřenice mého přítele je lékařka v Německu a ta říká ,že děti do 4let bez indikace nemají mít "preventivně"žádné ortopedické vložky,jen plochou stélku. právě kvůli tomu tukovému polštářku

a pevná bota je kvůli vyvrknutí kontníku,kdy vazy atd.nejsou dost pevné

do terénu, je třeba nohu a klouby chránit od nárazů,takže podrážka by měla být z tzv.surové gumy, či v kombinaci se silikonem v oblasti paty a chodidel. na doma,rovné travnaté plochy ,kde nehrozí vyvrknutí v nerovném terénu stačí tyto kožené capáčky,pro posílení šlach a svalů

dudri
30. sep 2009

vidis kazda krajna ma iny nazor,

dudri
30. sep 2009

soanpe. suhlasim s tebou

llllucka
1. okt 2009

Přesně,jak píše soanpe.Souhlas.A to,že je bota pevná,ještě neznamená,že není z kůže.Taky bych nekupovala boty v nějakém rozmezí.A malej má v 9. měsících 12,5cm.Boty přes net bych nekoupila.Můj prcek má šikorokou nohu a vysokej nárt a nekupuju přes net boty pro sebe,tak proč pro něj.Ale to je každého věc.

nadulici
1. okt 2009

dudri dik za radu, ja ich chcem pre malu na doma miesto papuciek teraz ked sa ochladi, urcite nie na von ako tu pisete

miskachrumka
1. okt 2009

takze ortopedicke boty nie?ci ako?ja chcem kupit malemu na zimu nejake dobre topanocky na chodenie na prve krociky nejake teplucke!

soanpe
1. okt 2009

miska
pokud je předepíše ortoped,tak ano.Ale z vlastní iniciativy ne 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soanpe
1. okt 2009

sportovní botky bych dala poprvé až tak kolem 2-3let.ted fakt něco klasičtějšího 😉
zatím bych šla do kožených kotníčkových.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soanpe
1. okt 2009

fidka,
zašla bych do klasické obuvi a tam bych se poptala.Všechny tyhle firmy hrajou na design.Přeci jen malinké tenisky vypadají tak rozkošně a málo kdo odolá,. Je to spíš o zisku 😝
http://www.next.co.uk/shopping/children/girlssh...
http://www.next.co.uk/shopping/children/girlssh...
tohle jsou tak měkké botky,že v tom nožka čvachtá a není pevně usazená

koukni na botky sante atd.

petronuska
1. okt 2009

Ahojky Katko,
bez se podivat do Clarks, tam maji prvni boticky pro deti. My na ne jdeme asi pristi tyden. Jaydinek uz zacal chodit sam 😵 Minulou stredu jeden krok a dneska uz nekolik metru krasne sam 🙂 Jak se mate vy?
Jinak ty botky stoji myslim kolem 40eur, ale prej jsou kvalitni.
Jinak zadny poradny detsky botky na to prvni chozeni nikde. Ja mam jen ty papucky, co jsem ti rikala, z CR.

Posilame pohlazeni Adamkovi 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soanpe
1. okt 2009

fidka
sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/10/detska-obuv/
detskeboticky.cz/ tady jich je víc a i nějaké povídání co a jak 😉
dobrou

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
17. okt 2009

Ahojte, o pár strán dozadu sa tu spomínali shooshoos - už sú dostupné aj u nás. 😉
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

zuzana030
29. okt 2009

ahojte maminy,nemám moc čas čítať spätne, potrebujem poradiť, aké topánočky na prvé krôčky, potrebujeme len na doma, nie na von, učíme sa chodiť pomaly
môžme mať doma klasické papučky na šnúrky? neviem, či sú dosť stabilné okolo nôžky, ale zas normál topánky sa mi zdá blbosť, aby sa malej parila nôžka doma v topánke na von,
tak poraďte prosím, moc díky

shaula
29. okt 2009

Já jako optimální na doma pro nové chodce vidím botičky na doma - nejsou to přímo papučky, ale nejsou určené ani na ven (mají jinou podrážku). Zrovna tenhle týden jsem kupovala klukům, kožené, pár mě vyšel na 370 Kč. Není to málo, ale zase mi přijdou vhodnější než obyčejné látkové papučky. Nenechávám je v tom chodit celý den, spíš jen na zvykání + budeme je mít do herničky a na cvičení, tam přece jen není takové teplo jako doma.

gloria78
29. okt 2009

my sme mali kožené polosandálky, boli to poltopánky s množstvom otvorov, držali pevne členok, stáli asi 18Eur