Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

kattum
13. aug 2006

dobra tema, i ja sa rada priucim
a ja sa cchem spytat, kedy zacat dieta obuvat. Uz ked sa stavia na nozicky? Zatial som dala Brunkovi take papucky s makkou kozenou podrazkou, len aby sa mu nesmykalo.

zebricka
13. aug 2006

Poradim asi len co sa tyka velkosti... kupovat spolu, vyskusat...

ervotoc
autor
13. aug 2006

no nie vzdy a vsade sa da kupovat spolu 😉

cat
13. aug 2006

ja som mame Tomovu nohu normálne obkreslila a doniesla mu 4 topánok z Poľska, kožené, pevnú pätu, podrážku a vnútri s ortopedickou vložkou proti plochým nohám, takou klenutou.. ale čo mi raz svokra kúpila od Číňana, no comment 😀

ervotoc
autor
13. aug 2006

nie su sestry 😀 ?tiez boli táááák strasne lacne,ze ich musela kupiť? 😀 😀

sunny6
13. aug 2006

tu v UK,je vsetko na mesiace,neviam ako na SK,aj topanocky sa vyrabaju uz pre skoro narodenych,novorodeniatko,od 0-do 3mes,od 3 do 6mes.,od 6 do 9mes.,od 9 do 12mes.,od 12 do 18 mes.,a potom na roky/takze fakt je vyber,topanocky aj oblecenie vazne sedi podla mesiacu babetka,ak nie neni problem vymenit za vacsie,mensie,ine alebo vratit korunky 😉
Takze pokym nechodi,len lezie a stoji,tieto topanocky su ok,ked zacne poriadne chodit,bezkat,tu sa vacsinou chodi na zmeranie nozicky,a topanocky sa vyrobia na mieru- i ked je to trosku draksie,dietatku sa tak nezdeformuje nozicka,netlaci a je to pohldlne i ked take topanocky ,,prve poriadne,, nevydrzia dlho,lebo nozicka rastie,mozno take 3 mesiace a potom sa kupuju dalsie.
Ked je vacsi okolo 2-3 rokov,zas mozme is do normalnych aj lacnejsich obuvi. 🙂

ervotoc
autor
13. aug 2006

my sme mali papučky od 12mes.ohm....mozno by boli dobre íííítymu 😀 😀 😀 preto sa pytam na tie velkosti 😉 kym bude mať rok tak by mu k tym papuckam mali došiť druhe 😀 😀 😀

cat
13. aug 2006

ja mám tie topánky od veľkosti 19 do 22, ale aj tá 19-ka je mu ešte veľká..

ervotoc
autor
13. aug 2006

ja som kupila ponozky pred dvoma tyzdnami vel.18-22,konecne take co su neni male,co su neni ruzovučkéééé 😀 a netlači guma,ja neviem ja kam pridem to just nemaju?tak mal doteraz tie capacky co mu kamos z vonku priniesol nastastie mal take zimne aj lahulinke letne,hm a biele,neviem preco ja mam vzdy problem zohnat nie ruzovuuuuučku farbu 😒

ervotoc
autor
13. aug 2006

😀 😀 no vazne,keby mu drahy nenakupi kade tade ked beha po meste alebo mimo,tak naš spuntik by bol snad na šatičky odkazany 😀 😀 ja ked sa dostanem do obchodu do mna len jedy tam pušťaju 😀 😀 😀

tilly
13. aug 2006

ervi, to je najlepšie ísť kúpiť do špeci obchodu, my sme mu prvé topky kúpili na kramároch, je tam jedna obuv, predavačky presne vedia, čo je treba, topánočky sú schválené protetikou, možno nie sú dizajnovo nádherné,sú dosť drahé, ale lepšie ako nosiť potom špeciálne ortopedické topánky za tri litre... Z NR asi na kramáre nepôjdeš, ale aj tam máte určite dobré obchody...

My me našli dobrý obchod v pandorfe, stiefelkonig kids, majú tam značkové topánky a na tých je vidieť,že to je kvalitka... a ceny sú tam prijateľné, mávajú dobré zľavy, kúpili sme tam sandálky zlacnené z 30 na 10 eur

ervotoc
autor
13. aug 2006

no tie kramare,to kazdy chvali,fnuk,asi tam poslem draheho,ked bude mat cestu aj pandorf chvalili kvoli tym cenam,fnuk,tak tam sa teraz v najblizsej dobe nedostaneme urcite,ach jo,ale diiiky za radu,ked bude vacsi "zbehne"tam uz s nami teraz nechcem vlacit drobca nikam na dlhsie cesty,najskor uz musime vacsiu sedacku kupit

dolinka
28. aug 2006

ervotoc.. keby si mal babu.. fungoval by murphyho zakon, ze just by si ruzove nezohnala.. 😉 😀 😝

lodia
28. aug 2006

tilly,

ktory obchod s obuvou myslis?Mohla by si prosim, presnejsie napisat?Tiez uvazujem, kde v Blave sa daju kupit malicke kvalitne topanocky...dakujem

kattum
29. aug 2006

Baby ten symbol zebricky je dolezity,a dajte si na to pozor. Prve topanky su dolezite pre nozicky, vysoke, s ortopedickou klenbou, nemali by to byt sandalky, treby uzavretu spicku. Radsej nepouzivat po strasich surodencoch a second hand, kazde dieta si topanocku vytvaruje podla svojej nozicky. Kramare oporucam. Nam lekar povedal, akonahle si dieta stupa na nozicky a "chodi" pri nabytku, kupit topanocky, v predajni nam poradili, ktore su vhodne ako prve. Maju mat podpatok " je to polcentimetrove podlozenie paticky. Kupili sme tzv. capacky, kozene s makkou podrazkou. (Dokonca stali v Brne len 275Kc, v Auparku ich mali za 800 Sk, HRuza tam tie ceny!) Brunkovi sa pacia, uz sa mu nesmyka, krasne krosiky pri nabytku robi a ja len strazim a a strazim, tak pada a uz ma modrinky na hlavke.

renca3
29. aug 2006

kattum...kde na Kramaroch? Niekde priamo v nemocnici?

kattum
29. aug 2006

nie v nemocnici, no neviem ulicu, ale je to na hlavnej, ako chodia trolejbusy, ak sa ide z centra, tak na pravej strane este pred nemocnicou, je to v parteri noveho obytneho domu na 1.poschodi. Baby tu ti urcite poradia.

ervotoc
autor
30. aug 2006

booože uz nam budu capacky malé ,tak zas behačky,jaaaj teraz inak casto čitam,ze klenba uz nemusi byt ze dolezita je hlavne ta pata,aby bola pevna,spička dosť široka,podražka pružna,nie male-nie velke,1-1,5cm vacsie,kozenne,hm a tiez aby tam bol ten symbol zirafa,certifik,tak som z toho tiez jelen,ked vidim tolko druhov roznych,,,, 😕

ervotoc
autor
7. sep 2006

baby a mate niektora protetika,hm,ake su?

sue
24. feb 2007

Baby, obnovujem túto tému...malá od utorka sama stojí, možno je to predčasné...ale asi by sme mali začať uvažovať nad topánočkami, nie? Veď aj od toho záleží, či sa naučí správne bežkať, nie? V topánkach nebude chodiť po špičkách a tak, alebo sa mýlim? Kde poslať maminku nakupovať?

cat
24. feb 2007

sue, my kupujeme v obuvi na Kraskovej ul, ako je Račianske mýto. Dobré topánky majú aj na Kramároch- teda pred Kramármi ešte, ako je zástavka MHD, oproti nej lekáreň- tak tam hore na terase, je to tuším Stromova ul. A vraj aj na Strečnianskej majú topánočky ale to napíš Babulke IP, tá to bude presne vedieť, ja nie som z Petržky..

sue
24. feb 2007

Ďakujem 🙂 a má mať malá obuté topánky aj doma? (asi hej, keď zatiaľ moc bežkať von nebude, nie?)

ervotoc
autor
25. feb 2007

my uz sme čerstvo prešli na 25 😝

mimakro
25. feb 2007

Ahojte vsetci.Moj syn(29.12.2003) zacal chodit velmi skoro,ako polrocny. Problem bol v tom,ze hoci bol iba dojceny,mal devat kil. Taky maly sumo. Nozicku mal tucnucku. Prve topanocky sme kupovali take,ake som nosila aj ja,ked som sa ucila chodit. Boli kozenne(ale zirafu nemali),vyrobene na Slovensku,pevna pata,vysoke na snurovanie. Na dlzku mu boli velke,lebo mensie sa bohuzial nevyrabaju,ale na sirku sme mu ich ledva zaviazali. Na doma som mu kupovala a doteraz aj kupujem korkove sandalky z Protetiky. Nakupujem hlavne v lekarni,cenovo od 500 do 1000korun. Pravdupovediac cena ma az tak velmi nezaujima,hlavne kvalita. Nekupujem mu oblecenie,lebo vsetko podedil od vzdialeneho dobre situovaneho pribuzneho. Investujem len do obuvi. Teraz ma tri roky,ale nosi len topanky nad clenky a sandalky s plnou patou. Nema problemy s nozickami,klenbu ma tvarovanu,pevny clenok. Tak som hadam postupovala spravne. Ked vidim,co mavaju deticky obute,je mi zle. Znackove tenisky Adidas,ale pod clenok,ziadna pevna pata. Hlavne ze tu znacku vidiet na pol kilometra. Alebo cinske sandalky z umelej hmoty. Viem,ze topanky su drahe,ale nohy nas budu nosit cely zivot a ti,co s nimi maju problemy,by vam vedeli rozpravat. Dcera Hanka ma teraz tri mesiace. Aj jej budem kupovat nove topanky,lebo Ondrejko tie svoje dost zodral. Myslim,ze kazdy ma mat vlastne topanky. Ani ja po druhych topanky nenosim.

hanka274
25. feb 2007

ahojte, aj my ideme na tie Kramare pozriet, ak chcete v Petrzke, tak jedna lekaren je, maju tam pekne. Je to bytovka na Nam. hraniciarov. ak idete smerom ku Kauflandu. Neviem to lepsie vysvetlit....
Boticky treba mat vlastne, nie nosene. No a my chodime cvicit do Harmony-rehab. centrum, preventivne. A tam my vraveli, ze doma naboso. Aj ja som malej davala ked sa postavila v pol roku papucky asi mesiac, a povedali mi ze vraj z toho ma nozky smerujuce von pri stvornozkovani, ze by potom mohla mat v buducn. ploche nozky, tak cvicime a snad nebudeme. Takze skuste doma na boso. A na von zdravotne, a vlastne!
ahojte!!!

hanka274
25. feb 2007

este chcem dodat, niekto sa pytal na obchod v NR, neviem kde, ale skuste v predajni Lubica, Scholl, ale tusim tam neuspejete, pozerala som na nete a nic tam detskeho nemali okrem letnych a vacsich cisel. Ale v lekarni urcite v niektorej ponukaju aj zdravotne topanky. Tak mrknite tam. 😉

sabka
5. mar 2007

Baby, o akej zirafe to hovorite? To je nejaka znacka? Tesim sa na kupovanie topanociek a uz dopredu zbieram informacie. Tiez si myslim ze poriadne topanky su velmi dolezite.

hanka274
5. mar 2007

na stitku by mala vysiet nejaka zirafka, ja idem tiez terza len pozriet, takze budem potom mudrejsia....

kvietocekx
5. mar 2007

ja som malej kupila prve botky v eniki beniki je to v petrzalke pri TPD a su super... cele kozene a vysoke... su od slovenskeho vyrobcu SLOVOBUV SK.s.r.o a maju aj super vzhlad...
odporucam...stali 799 sk , co nije az tak moc ale fakt su super