Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

waitinka7
4. máj 2009

Dakujem za ten link na toho RAKa. Je to super, ked sa to da objednat. Ale chcem sa opytat skusenejsich, ako je to s dodavkou tovaru? Za kolko dni to pride? Je to dobierku? a kolko stoji postovne? Ja by som si chcela takto objednat. Je to ovela vyhodnejsie ako v obchode.

smilena
4. máj 2009

Ahojky - nemáte některá zkušenosti s těmito botičkami? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18877705&ta...

dukie
4. máj 2009

Ahojte holky. 🙂 Já dnes koupila malýmu kožené botičky (+ mají malé dírečky pro lepší "ventilaci"), ale až doma mi nějak docvaklo, že mají dost tvrdou podrážku. Teda jako já sama mám co dělat, abych ji v rukou ohnula. Já někde četla, že botičky mají mít naopak pružnou podrážku... jen mi to v obchodě nějak nedocvaklo.

Nevíte, jak to teda je? Tohle je česká obuv, se "žirafkou", píšou tam, že je zdravotně nezávadná, testovaná... tak Vám nevím... 😕

pancake
4. máj 2009

no precitala som si len posledne dve strany a kazda pisete uplne inak. co mam teraz robit? co mam malemu obuvat? alebo neobuvat? moj nosi papucky tie ,,komunisticke,,. myslite ze by nemal? keby som ho nechala boseho, tak by nachladol. a v ponozkach s protismyk.chodidlom tie mu nedam vobec.mne samej by sa tak zle chodilo a nie este dietatu co sa ma ucit chodit. 😝

pietra
4. máj 2009

pancake a preco by sa mu v ponozkach zle chodilo? 😕 tebe sa v ponozkach zle chodi? ja by som tie papucky neobuvala urcite. Nam sa najlepsie osvedcili kozene kotnikove sandalky. Nohu drzia pevne a zaroven sa v nich nepoti. Podrazka je pruzna, ani nie velmi makka, ale ani nie tvrda.

dukie
4. máj 2009

http://www.tipaboty.cz/images/0455B.jpg Tohle jsou ty botičky, co jsme dnes koupili... máte s nimi někdo zkušenost? 😕

andulka4
4. máj 2009

Dukie botky jsi koupila pěkné ale nechápu proč tak brzo....dítě má mít botky, papučky až když víc stojí a chodí než leze

dukie
4. máj 2009

andulka4: Nepřipadne mi, že je to brzo. Toníček se staví při každé příležitosti, lezení a sezení už ho nebaví. Teda ještě nechodí, o krůčky se snaží jen když ho držím za ručičky a dřepím před ním, to se snaží dojít za mnou. No a občas zkouší úkroky kolem nízkého nábytku (konferenční stolek atp.).

Já vždycky četla, že botičky se mají dětem dávat hned, jak si začnou častěji stoupat, aby měly pevné kotníčky. 🙂 Dokonce vím, že jsou i takové názory, že se dětem mají fixovat kotníčky už když lezou, což já zase až tak horký nevidím... ale chápu, když k tomu tak někdo přistupuje - každý má jiné přesvědčení o tom, co je dobré. 🙂

andulka4
4. máj 2009

Dukie já chodím k neurologům a RHB lékařům už od synova narození a opravdu vím že se botky mají dávat dětem až když chodí.V lezení jim vadí a zbytečně jim tím škodíš.To že syna v 8m postavuješ to je taky velká chyba ale nebudu moralizovat je to tvá věc.Botky jsi koupila opravdu moc pěkné 🙂

pietra
4. máj 2009

andulka, ale dukie pise, ze sa jej mali stavia, teda ja som to pochopila tak, ze sa stavia sam. A co ho ma priviazat, aby sa nestaval? Podla mna, ak sa uz stavia a snazi sa robit prve kroky, tak je kupa topanok na mieste

dukie
5. máj 2009

andulka4: Opravdu nemoralizuj, není to třeba. 😉 Malej se nám začal sám stavět v 7,5 měsících. Leze a a posadí se sám od necelých 7 měsíců. V životě by mě nenapadlo ho stavět násilím. 😎 Jsem toho přesvědčení, že se má se vším čekat, než to mimi začne dělat samo - což je okamžik, kdy je na to jeho tělíčko (kosti, vazy a svaly) připraveno a neublíží si tím. Každé miminko se vyvíjí jinak. Někdo si zkouší stoupat v 8 měsících, někdo v 10, jiný v roce a některému to trvá i 14 měsíců. No a my patříme mezi ty, kteří patří v tomhle asi spíš mezi ty trošičku čipernější. 🙂 Ale věř mi, že by mi vůbec nevadilo, kdyby si s tím naopak počkal, protože takhle je hrozný ho uhlídat. Hned je tady, hned támhle, na všechno dosáhne... 😝 😀 😀

pietra: Děkuji za zastání, pochopila jsi to správně. 🙂

kacka.va
5. máj 2009

andulko, nám se malá taky začala stavět hrozně brzo a dost brzo chodila okolo nábytku a pak ten skok k samostatnému chození byl dost dlouhý, sama začala chodit až minulý týden. dukie psala, že se jí taky staví sám, takže nic o tom, že by syna stavěla proti jeho vůli a vývoji.

andulka4
5. máj 2009

já to pochopila dobře...jen jsem jí psala že se má dítě obout až začne chodit
můj syn začal chodit taky až před týdnem takže je obutý jen týden

od narození jsem s ním lítala po RHB a tam mi jasně říkali že botky vadí při lezení a děťátku do té doby než víc chodí než leze se nemají dávat

jinak syn obcházel nábytek 4,5měsíce než začal chodit sám a na to měl capačky s měkké kůže (něco jako ponožky)

nechtěla jsem moralizovat jen mi to přišlo moc brzo, tak se nezlobte jestli jsem někoho naštvala to jsem opravdu nechtěla

dukie
5. máj 2009

andulka4: Ne, ne, rozhodně nenaštvala, prosím Tebe... jen jsme si tak úplně neporozuměly. 😉 Já si myslím, že máš pravdu, však jsem psala, že já bych to na botičky v době lezení taky neviděla, ačkoli jsem ty názory slyšela. No a řeknu ti, že paní prodavačka těm našim botičkám taky říkala capáčky. 😕 Já jsem z toho názvosloví docela zmatená, ale zítra přijde na návštěvu moje maminka a slíbila, že se na to koukne a řekne mi, jestli je to aspoň trošku podobný botičkám, kterým se říkalo "capáčky", když jsme byli malí my. Páč já tomu teda moc nevěřím. Ta kůže na těch botičkách sice měkoučká je, ale podrážka se mi zdá takový spíš tužší (jakože si neumím moc dobře představit, jak ji ten prcek ohne, kdyby se třeba chtěl postavit na špičky), a to mi připadne, že není úplně dobře, tak nevím. Každopádně jdeme ve čtvrtek na Prevenar, tak se na to zeptám naší dětské lékařky, ta určo taky poradí. Protože já fakt nevím. Botičky sice mají žirafku, ale jak to tak bývá... důvěřuj, ale prověřuj, že jo. 😀

4,5 měsíce chodil kolem nábytku? Tak to jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat našemu prckovi... páč takový ty srandovní pohyby na kolínkách dopředu a dozadu provozoval snad měsíc než se odhodlal popolézt. 😀 Je teda fakt, že pak to šlo hodně rychle - dopoledne popolezl o metr a odpoledne už zvládl pětimetrovou místnost a druhý den mu byl překážkou už jen práh ve dveřích... 😀 Asi to měl psychický, vždycky se u něj zastavil, ručkama si ohmatal koberec (či lino) ve druhé místnosti, ale dál prostě nešel. 😀

andulka4
5. máj 2009

Dukie nám zakázali i ty botky co jsi koupila...to jsou capáčky
capáčky jsou vlastně první botičky....ale pro chodící děti
dříve nám je rvaly na nohu snad už od 4měsíců

já kupovala tady toto ať mu to na podlaze neklouže
www.nolen.cz

andulka4
5. máj 2009

jo a zapoměla jsem napsat že nám jsou už všechny capačky(první botky) malé. Capáčky se dělají tuším do velikosti 21 a já už potřebuju 22 nebo 23 :(

jinak Duki syn je mooooc velký šikula že už se takhle brzo staví 🙂

dukie
5. máj 2009

andulka4: No šikulka sice je, ale za jakou cenu... je takový malý hyperaktivka (ačkoli se to v tomto věku tvrdit nedá, tak ve srovnání s holčikou mé kamarádky, která je jen o týden mladší, se to říct nebojím 😀 )... jsem z něj vždycky totálně vyčerpaná... během dne napsí max. 30 - 60 minut dopoledne doma a max. 1 hodinku odpoledne venku v kočárku... 😝 A nikdy nespal víc... 😝 Ale víš, jak to je... někdo by dal nevím co za to, aby jeho dítko začalo už konečně běhat... jiný si říká, jak by to bylo fajn mít doma dítko, který by bylo lenivější... 😀
Dneska jsem zrovna přidala pár fotečk, jak se mi tu sápal po stolečku... 😀
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Koukala jsem se na ty botičky, co jsi uváděla ten odkaz. Přiznám se, že jsem je v obchodě asi nikde ani nezahlídla. Buďto jsem špatně koukala... nebo je tu prostě nemají. 😕 A jak to, prosím Tebe, s těmi botičkami kvůli té velikosti řešíš? Dá se něco najít, co sice nejsou "capáčky", ale aspoň to splňuje požadavky na první botičky? 😕

andulka4
5. máj 2009

no musela jsem koupit už normální botky :(
nejlepší na trhu jsou DPK, ESSI, FARE

fotky super 🙂

kacka.va
6. máj 2009

dukie: tak to máme cca stejně aktivní děti, s tím rozdílem, že mě malá v osmi měsících spala za celý den tak hoďku a půl (většinou tak třikrát denně po max. 30 minutách), takže přesně vím, jak je člověk unavený.
Jinak capáčky říká opravdu každý něčemu jinému, někde dokonce za capáčky mají botičky, které jsou jen na "ozdobu", ale dítě by v nich chodit nemělo.

pietra
6. máj 2009

ja som doteraz bola tiez presvedcena, ze capacky su topanky "na ozdobu" do kociku. Ja som sa teda stretla s oznacovanim capacky, potom prve topanky (alebo topanky na prve kroky) a potom detske topanky

klaudia74
11. máj 2009

Ahojte! Náš malý má takéto topánky a miluje ich - kupovali sme ich v zahraničí a teraz som objavila, že sú už aj u nás. 🙂
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

watergeenie
11. máj 2009

Ahojte dievcata, neviete niekto ako je to s topanockami s ovorenou spicou? Chceme malemu kupit sandalky ako prve topanocky, ale nevieme, ci je to vhodne, ci sa mu nebudu nozicky smykat dopredu a podobne. Vsade som nasla iba radu, ze pata ma byt plna, ale o spicke nic nehovorili 😉

pistok
11. máj 2009

ahojky
náš timi už chodí okolo postielky a postaví sa aj pri nábytku a prejde, ked sa má kde držat
doktorka nám povedala, že už máme kúpit topánočky kožené
vravela som, že mu obúvam papučky a že nie, aby sme kúpili kožené topánočky
neviete o nejakej dobrej predajni v plzni, kde by nám poradili a pomohli s výberom, lebo mám v tom chaos a bojim sa, že kupim niečo zle
a špica uzavreta vravela doktorka, že kožené-nie latkové papučky a plne uzavreté až nad členok/kotník

anickaajanko
11. máj 2009

ahojte dievcata

od kedy topanocky
?
byva aj v choditku ale to tak 10 min cez den v ponozkach

chcela by som kupiit v zdravotnickych u nas ale asi uz sandalky za cca 20 eur su obidvoje

mgurnak
11. máj 2009

watergeenie...aj ja rozmyslam, ake topanocky kupit..tiez chcem sandalky...ale s uplneotvorenou spicou nekupuj, bude sa mu smykat...ja chcem kupit nieco taketo........ http://www.detskebotyzirafa.sk/kolekce.html?alb... ..teda nieco podobne

pistok
11. máj 2009

nejste některá z plzne, aby jste my mohli poradit nejaku dobru predajnu decké obuvy?
chci koupit první kožené botičky na chození a potřebuji poradit od prodavaček doufám

watergeenie
12. máj 2009

mgurnak, dik, len si ma utvrdilla v tom, ze nemam kupovat s otvorenou spicou. 🙂
Presne take sme chceli, ako boli na tej fotke, na ktoru si poslala link. Predvcerom sme mu v Deichmane skusali nieco take, lenze mame ten problem, ze on ma tucnucku nozicku, ma tam taku lopticku, takze sa mu nezmestila do tej topanocky, patu mal stale vo vzduchu. ☹ Tie s otvorenou spicou sa mi pacili len preto, ze sa dali uplne prisposobit na nozku.
Tak budeme hladat dalej. A ked nenajdeme, tak bude chodit naboso ako dieta kvetov 🙂

pistok
12. máj 2009

malý má tiež velmi tučnú nožičku a tiež sa mu nedá nič obut, preto nosí papaučky, ale doktorka povedala , že kožené musia byt, tak hned ako bude prijatelnejšie počasie pojdene hladat po meste

simona55
12. máj 2009

ja si topanocky pre davidka kupujem tu na mk a stale kupim za dbru cenu aj su pre prve krocky moj maly ma11mesiacov a davam mu16alebo 17 sku cislo stale sa spitam na uk aby som nemusela hadzat do vreca a ukma3alebo 4ale pomali mu uz tieto cisla budu male .

pistok
12. máj 2009

kde na mk? bazarove? topanočky by mal mat vždy nové, nie po niekom nosené