Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

brumka111
24. máj 2013

a co hovorite na sandalky znacky elephanten pre 15 mesacne dieta?

kvetinka211
24. máj 2013

@brumka111 elefanten su oki, maju ohybnejsiu podrazku .. aspon nase take boli ... mozno by som uvazovala nad tym variantom s pevnou pätou (maju dva typy - s otvorenou a pevnou pätou)

vierka0
24. máj 2013

@wawrita dievcata ti dobre radia, kym ti maly nechodi, tak mu nekupuj ziadne topanky, najlepsie iba celokozene capacky, typu liliputi, ked ti bude uz chodit okolo nabytku, odporucam topanky s kozenou podrazkou typu pediped alebo little blue lamb, su super ohybne, neobmedzuju dieta pri kombinacii lozenia a stavania sa, v tvrdych topankach bude tak akurat uplne neprirodzene vykrucat clenok a podobne..ked uz budete chodit, urcite hladat topanky s co najmakksou podrazkou, mala by si ju lahko ohnut medzi prstami (napriklad latkove superfit su super) a kotnikove (vysoke az ku clenku), tvarovana klenba je v tomto veku nepotrebna (ked sme uz pri topankach z lekarne, pozri sa na ne, napriklad sante nemaju vobec klenbu), spravnu klenbu si dieta vytvori prave spravnou chodzou, idealne naboso po nerovnom povrchu, ci uz trava, kamienky, alebo len rozlozene matrace v izbe na zemi 😉

kvetinka211
24. máj 2013

@wawrita skus si precitat toto: http://www.babyrecenzie.sk/clanky/detail/Kvalit...

Ja som v 7m kedze sa zacal stavat na nozky nakupila najmensie topanocky a papucky slovenskej znacky rak s tvrdou podrazkou a ked som videla ako neprirodzene v tom stoji, tak som ich odlozila a neskor predala .. chodil v protismykovych ponozkach, capackach, neskor po roku v elefanten topanockach. Povedala som si ze ludstvo dost dlho vyrastalo bez pevnych topanok v detstve a pokial viem, tak ortopedicke problemy su zalezitostou hlavne posledneho storocia ... takze tak 🙂

billinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinkaaa
29. aug 2013

ahojte baby poradte čo kúpiť malému na nožky na von- ešte nechodí vôbec, len lozí a hlavne všade sa stavia - je mi jasné že najlepšie je bosý /doma je iba v ponožkách/ a nič tvrdé nemienim dávať..Ide mi iba o to, že vonku začalo byť chladnejšie a ked sa napr. dnes postavil v tráve na zemi a hral sa tak už mu určite bolo chladno a na nohe nemal nič ☹ niečo také by som chcela na teraz - začiatok jesene, čo ho ochráni aj pred zimou aj vlhkom...keby bolo napr. aj mokro...
liliputy či pediped neviem či je aj do vlhka na von?

michellka85
29. aug 2013

@pralinkaaa no presne aj ja to teraz riesim, pozerala som take topanky makkucke, len cisto na prve krociky, aby nozky neboli stistnute, ale ani v zime.. len neviem ktoru znacku.. a zda sa mi vsetko predrazene.. uvazujem ze kupim tuto z bazaru.. neake zachovalejsie 😉

pralinkaaa
29. aug 2013

@michellka85 no a aké značky si pozerala? ja tiež asi niečo z bazaru...len neviem ani aké číslo práve som v spánku malému merala nohu že 12-13cm a zdá sa mi to na 19-20tku prehnané by sa utopil...

michellka85
29. aug 2013

ved aj ja riesim velkost, lebo tu niekde som citala, ze mam priratat k dlzke 1-1,5 cm ale to sa mi zda strasne vela..moja dcerka je velmi chuducka a j chodidielko ma strasne uzucke, a este jej tam nechat 1cm na dlzku volny (jasne ze par milimetrov zaberie ponozka) sa mi zda vela 😅 znacky som pozerala na bazari ze ake su (napr protetika, wanda, liliputi...) a potom som pozerala na ich oficianych strankach - ale jasne ze to tam povychvaluju ze ake su uzasne vsetky 😝 ale v podstate asi som si urobila nazor, ze doma naboso, obcas v capackach, aby si zvykala a prve topanocky by mali byt cele makke, kozene, aby dietatko citilo celu nozicku.. asi tak 😉

michellka85
29. aug 2013

@pralinkaaa dcerka ma len nieco do 11 cm ale tiez neviem, co to ma byt za cislo...

pralinkaaa
29. aug 2013

@michellka85 to hej ved ja mam dcerku ta nosila take koženne na doma typ liliputy len som to kupila z ebay nejake napodobneniny šmejdovejšie..ale na von ona mala prve elefanten tie boli super, len to už tak ked chodila. predtym sme nepotrebovali, ale syn potrebuje a neviem či tie liliputy aj ochrania pred chladom...

michellka85
29. aug 2013

@pralinkaaa dcerka ma zatial len ponozky, takze pocas jesene asi ochrania trosku aj take, ved po zemi chodit vonku nebude a ked bude velka zima tak ju aj tak prikryjem dekou v kociku, a potom na zimu kupime nejake normalne.. len myslim ze jej uz nejake treba na doma, aspon niekedy, lebo strasne chce stat, teda vzdy sa stavia, poskakuje a zacina uz sa aj presuvat 😝 takze tie liliputi boli dobre? nasla som aj nejake llitle blue lamb na capacky.sk ale tu na bazari asi nie su, alebo neviem ako su nazvane..

pralinkaaa
29. aug 2013

my sme nemali original liliputy ale myslim že su dobre...len práveže náš malý bude stáť na zemi vonku preto to riešim. ale rozhodla som sa už kupim niečo takéto /liliputy/ a potom mám už elefanty 19tky ale tie sú mu ešte veľké..
@michellka85

katka0905
29. aug 2013

@pralinkaaa Little blue lamb maju nieco medzi capackami a topanockami s trojvrstvovou kozenou podrazkou - my sme nosili hlavne tie, maximalna spokojnost z mojej strany a z dcerkinej asi tiez. Jedny som kupila tu na MK a dalsie som objednavala tu: http://www.capacky.sk/sk/48-topanocky-s-kozenou.... Inac aj elefanten maju niektore topanocky s makkou podrazkou, podobne capackam, aj tie sme mali a boli fajn... takisto Clarks, tie som kupila tu... inac myslim, ze u tychto prvych topanociek nie je nejake velke riziko kupovat ich z druhej ruky, nemaju byt preco po jednom dietati schodene, ked tie deti este ani poriadne nechodia. A v spanku nemeraj nohu, to mi vzdy vysla kratsia, nez ked som malu polozila a obkreslila ju.
@michellka85 inac tiez som nikdy nedodrziavala to, ze ma byt topanka o 1 cm vacsia, mala mi take velke proste vyzuvala, nechcela ich nosit.

pralinkaaa
29. aug 2013

@katka0905 dik. mysliš tie little blue lamb ako liliputy koženne capačky či už tie s tou podražkou?

michellka85
29. aug 2013

@katka0905 diki za info 😉 pralinkaaa pozriem este tie elefanty aj clarks .. a jasne ze tvoj maly uz zachvilu bude chodit, lebo je starsi (aj ked nasa mala diva salena tiez sa bojim, ze ako pride na to, ze ako chodit, tak bude si kocik tlacit sama 😝 (( je velmi hyperaktivna, asi od 6m sa plazila a ked sme teraz boli na dovolenke a mali sme ju len na posteli, a dali sme ju asi po 3 dnoch na zem, tak zacala stvornozkovat a za tyzden uz ma riadne tempo.. 😀 tak to ocakavam s chodenim, ze teraz uz stoji a sa otaca, drzi len jednou rukou, tak sa raz pusti a za par dni ju nedozeniem 😅 😀 😝

katka0905
29. aug 2013

@michellka85 nemas za co, teraz som len tak zo zvedavosti klikla na elefanteny, co su tu v ponuke a presne tieto sme mali a boli super, maju ohybnu podrazku https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/5cn... . Inac najlepsie ich vyhladas, ked das vyhladavat medzi obuvou v nazve a popise "s makkou podrazkou" alebo "s ohybnou podrazkou".
@pralinkaaa ked kliknes na ten odkaz na stranke capacky.sk, vidis ich, su s kozenou podrazkou, ale su urcene na von. Ta podrazka je hrubsia ako u klasickych kozenych capaciek.

katie1
14. sep 2013

Baby poradte ake topanocky na toto obdobie na von. Dcerka sa mi stavia a robi s oporou kroky, mame topanocky Liliputi, ale uz je na ne zima a mokro. V kociku neobsedi, takze treba kupit teplejsie. Planujem kupit zimne Superfit, no neviem ci jej v tom nebude este teplo. Ako by ste riesli toto prechodne obdobie?

ev.ka
14. sep 2013

@katie1 syn začal chodit loni v říjnu, koupila jsem klasické kožené celoroční s nadměrkem 1,5 cm. Dávala jsem mu do nich tlustší ponožky... odchodil s nimi i kus jara 😉 teď jsem jen tak zběžně koukla a na některých e-shopech se dají koupit loňské kolekce od 400,- ve výprodeji (např ESSI a DPK)

13anit
14. sep 2013

@katie1 Skus sa pozriet na Protetika topanocky. Tie su zarucena kvalita a vzdy sa najdu aj akcie. Hlavne, aby jej drzali dobre nozicky, napr. kotnikove, opora clenkom a nech su pevne. Alebo, aj D.D.Step su dobre, tiez clenkove. Superfitky su dobre uz do naozaj chladnej zimy, aj do snehu, lebo maju tu membranu. Vela stastia pri vyberani topanociek.

suz2
16. sep 2013

baby, prosím vás o radu - aké topánky kúpiť na toto obdobie? synček sa síce sám už postaví, ale zatiaľ nechodí, ale je šikovný, možno o 2 - 3 týždne už bude behať... a fakt neviem, čo mu na nôžky v tomto období...ďakujem za každú radu

katie1
16. sep 2013

@suz2 my sme vcera kupili prechodne topanocky Richter, na zimu sme vybrali Superfit a na doma ma Liliputi.

pavla72
17. sep 2013

Ahoj,
naprosto souhlasim co napsala "vierka0" a mam to potvrzene i od ortopeda: Dokud dite alespon ze 60 procent netravi cas na nohou - boty nekupovat. Potom do kramu,ale urcite s malym - malou. Ja jsem jednou koupila sandale FARE (na suchac)bez ni a doma jsem zjistila, ze po uplnem dotazeni ma okolo kotniku minimalne 1cm vuli.
Myslim, ze se zadnou atestovanou znackou nemuzes slapnout vedle - myslim po zdravotni strance, jen jde o to co prckovi sedi. My jsme se po nekolika prehmatech kde to porad nebylo ono (Fare, Essi, Beda obuv,Sante) ustalily na znacce Jonap ,ta maly fakt sedi (Koukala jsem, ze Pegres vypada vyzuelne stejne - taky ji v krame prolustruju).Zalezi fakt na tvaru nohy.Tak stastnou ruku a ahoj.

studio11
20. máj 2014

Ja odporúčam protetiku, alebo santé...................

zabka8
8. jún 2014

Ahojte, viete poradiť nejaké konkrétne značky obuvi s ohybnou podrážkou, ale nie na široké nožičky? A aby boli dostupné aj na Sk. Little Blue Lamb nám boli široké, ináč také niečo by som si predstavovala. Dosť sa spomína Pediped, ale nie sú tiež široké? Ďakujem.

macka92
20. jún 2014

Desatoro výberu detských topánočiek:
1. Dieťa potrebuje predovšetkým novú a kvalitnú obuv. Odborníci (pediatri) neodporúčajú dediť topánky po súrodencoch, kupovať použité topánky prostredníctvom internetu či lacné topánky na trhu.

2. V obchode dieťatku dobre odmerajte nožičky. Topánky vyberajte podľa chodidla, ktoré sa vám zdá trochu väčšie. Lepšie je kupovať topánky predpoludním, keď má dieťa nožičky najširšie.

3. Topánky by mali byť ľahké a ohybné v oblasti prstových kĺbov. Obe tieto kritériá zistíte ešte pred skúšaním. V prvom prípade stačí topánku poťažkať, v druhom skúsiť, či sa dá ohnúť špička topánok k priehlavku. Pred vyskúšaním skontrolujte aj to, či vnútri topánok nie sú nejaké hrany alebo švy, ktoré by mohli dieťa tlačiť.

4. Topánočky by mali byť z kvalitného materiálu (koža, textil, goretex, sympatex), ktorý je priedušný a mäkký – len čo dieťa zdvihne v topánke palček, mali by ste ho v špičke topánky „vidieť“.

5. Topánky musia byť členkové, s pevnou pätou a okrúhlou špičkou, ktorá poskytuje detským prstíkom dostatok miesta.

6. Topánky musia dobre sadnúť na dĺžku – v špičke musí byť 1 až 1,5 cm voľného priestoru pred palčekom alebo najdlhším prstom nohy. Je to rezerva na rast nôh a pohyb prstov.

7. Šírka topánky musí sadnúť na nožičku „na mieru“, to znamená, že musí zodpovedať obvodu nohy v mieste prstových kĺbov. Priveľmi úzka topánka by nožičku deformovala, v priširokej by sa zasa noha pri chôdzi šmýkala.

8. Keď po vyskúšaní topánočky vyzujete, všimnite si, či dieťa nemá otlaky. Ak áno, topánky určite nekúpte.

9. Dnu musia byť topánky rovné, nie tvarované.

10. Najvhodnejším zapínaním sú 2 až 3 suché zipsy s „kladkami“, alebo šnúrky, ktoré však musíme dobre zaviazať.

A ešte…
Zmierte sa s tým, že čím je dieťatko menšie, tým viac párov obuvi za rok spotrebuje. Jeho nožičky rastú závratnou rýchlosťou a pravidelné meranie ich veľkosti – minimálne raz mesačne – je namieste. Za dva-tri mesiace už zrejme budete musieť kupovať nové topánočky. Ale zdravý vývin nohy vášho dieťaťa za to stojí.

martynnka
20. jún 2014

@zabka8 ja velmi odporucam znacku Shooshoos. Su genialne 🙂 Objednat sa da z anglickej stranky, ale teda to je podstate jedno, ved boli doma za nejakych 5 dni ak nie aj menej...

zabka8
20. jún 2014

@martynnka Ahoj, už som objavila skupinu bosé nôžky, tak už mám trošku prehľad 😉

minqea
3. júl 2014

ahojte, prosim Vas poradte, lebo cim viac o tom citam, tak som si nie ista ake topanky 😒 hladame topanky na von, budu to prve topanky na prve krociky. nasa uz chodi po byte po popri nabytku, ale aj za ruku a zacina sa pustat, takze uz ocakavame kazdu chvilu ze zacnu samostatne kroky. taktiez ked sme vonku, tak chce chodit napr. okolo lavicky a pod. no a na capacky sa mi to uz nezda. s akou podrazkou treba kupit topanocky na von? viem ze s makkou 🙂 ale napr. ktoru kategoriu- s gumenou podrazkou ci iba kozenou? ta kozena, to nie su vlastne capacky? napr. pediped ma tri kategorie:originals, grip and go, a potom flex. takze ktore? 😉

minqea
3. júl 2014

a este dodatok..co mame capacky a na suchy zips..tak tie si vyzuva o sto tristo.. ale ine zapinanie topanociek ani nevidim..na snurky su len kotnikove. to by je bolo na leto asi prilis teplo, nie?