Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

abbey1
5. mar 2012

@bosacka Toho sa nedočkáš. Musíš sa spoľahnúť na ten cit. 😉

shakti9
6. mar 2012

@abbey1 🙂 aj som to tak vcera vyriesila, ze tie mohutnejsie som zatial odlozila - do kocika a prilezitostne na beton budu dobre, ked pojdeme na prechadzku, lebo inak su kvalitne kozene a pekne. No a doma "chodime" bosi, alebo v makkych liliputkach capackach - v tych sa nesmyka po podlahe ako v ponoztickach, takze som pokojnejsia. Fakt mi to prislo ako kanady 😉

shakti9
6. mar 2012

@bosacka ze? aj mne to prislo take logicke, ze az ked bude ozaj same chodit... ved teraz sa aj tak este vacsinou premiestnuje stvornozky, popritom si 10x sadne a v tych topankach sa jej moc nedarilo...

shakti9
6. mar 2012

@ciernavila mozes mi presnejsie napisat, ake su to topanocky, to je znacka DPK? alebo skratka? v akych predajniach to maju? dakujem 🙂

ciernavila
6. mar 2012

@bosacka
@shakti9 ja zijem v CR nedaleko Prahy, a DPK je ceska znacka. Robia topanky zvlast na uzsie nozicky a na sirsie. Cize aby co najlepsie padli dietatku na nohu. Vzhadom posobia tak klasicky ako topanky kedysi len ten dizajn je krajsi. Su certifikovane so zirafou, daju sa pozriet aj tu na nete: http://www.dpk.cz/eshop/capacky. Ja ich idem ale kupovat do kamennej predajne potom, lebo neviem ci maly ma uzku ci sirsiu nohu, tam mi dobre poradia. Niektore deti mavaju napr vysoky nart a nemusi im hocico sediet, tak sa da poskusat a otestovat ako sa im v tom chodi. Bala by som sa kupovat topanky len tak cez net. Capacky som si dala na Fleri sit na mieru, ale kedze stale nedorazili sa aj bojim ze kym mi pridu malemu aj noha vyrastie 🙂

kacenocka
20. mar 2012

Ahojte, dcérka ešte nechodí, len lozí po štyroch, no ja už začínam pomaly riešiť topánočky. Keď som správne pochopila, tak na lozenie a stavanie sa k nábytku sú najlepšie liliputi? A potom keď už začne sama chodiť tak pediped? alebo radšej niečo také? http://www.sante-sk.sk/index.php?sm=menu_kat&id... či dokonca takéto? http://www.prezuvky.sk/eshop/detail/18/5/detska...

droby
24. mar 2012

ahojte, neviete mi poradit kde v BA sa daju kupit, oskusat prve topanocky-capacky PEDIPED ?
ujo gugl neporadil a nejak sa bojim objednat bez skusania 😒

klaudia74
24. mar 2012

@droby V predajni Látkovky nejaké majú, aj keď najnovšie modely ešte nie, ale aspoň vyskúšať veľkosť...
http://www.latkovky.sk/kontakt

shakti9
28. mar 2012

@kacenocka ahoj, mam dcerku v rovnakom veku a riesila som to iste - mame aj liliputky, ale teraz som objavila slovenskeho vyrobcu z Banoviec - Rak sro., vyborne topanocky podla mna, pevne, ale makke a ohybne, kvalitne kozene, da sa aj cez net objednat, ja som tak urobila, ale to mi predtym kamoska pozicala vyskusat jedny.Mozes aj zavolat a spytat sa na predajne, asi budu v beznej obuvi. Maju velky vyber - so snurkami, s prackou... aj papucky z latky. A su navyse aj veeelmi pekne, pripominaju mi moje topanocky z detstva. Kupili sme sice predtym Sante, ale zdaju sa mi este dost tazke, s prilis hrubou podrazkou na chodenie "na doma", nastastie su dost velke, tak hadam pockaju, kym bude vediet riadne chodit a nechame ich vonku na beton 🙂

kacenkaharris
2. máj 2012

Mne sa najviac osvedcili ROBEEZ, cele z makkej koze s gumickou okolo clenku, prakticky neznicitelne a hlavne neobmedzovali dieta v prirodzenom vyvine.

koran
12. júl 2012

Ahojte. Ja ešte len študujem o botičkách a zbieram info. Prečítala som si niekolko strán tu na MK ale stále mi nie je pár vecí jasných. Na doma by malo mať botičky, lebo je to rovná zem - dlažba, parkety, plávačka atd, na niektoré na MK písali že doma naboso, niektoré že práve vonku naboso a vnútri obuté, no guláš. A prečo potom značka Liliputi u tých celokožených botičiek uvádza nosenie až do 3 rokov? odkaz http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir... a dočítala som sa, že dieťatko do 4 rokov má v mieste klenby tukovú vrstvu alebo čo a teda nepotrebuje v botičkách do tohto veku podporu pre klenbu - no u mnohých vami odporúčaných botách som sa s týmto stretla (teda v popise). Mám z tohto a ešte z viacerých vecí trošku guláš. Jedno viem ale iste, že do botiek investujem, kupovala som vela bazarových vecí, ale botky kúpim nové. Budú to Pediped asi, možno Rak a pod.

lilysk
9. okt 2012

@koran Ahoj ja mam gulas totalne -vidim z,e ty si toto riesila v lete ako si sa napokon rozhodla ?Nasla si nejake zarucene dobre topanocky >?
Ja som uplne bezradna ...nasla som Clarks celkom pekne na ebay ,ale v obchodoch nic som nenasla vsetko ako beton !!!
Boooze pomoooc co mam robit ?😉)

ildici12
9. okt 2012

@koran ahoj no ja som tiez mala obrovsku dilemu napokon som sa rozhodla takto: kedze mi zacala chodit v septembri mala kupila som jej liliputky a pedipedky ( teraz ked je uz vonku skaredo nosime ich doma, mame dlazbu kt je dost studena) a na von som kupila superfitky. a zimu po dlhej dileme budem riesit takto: kupim jej liliputky cizmy s makkou podrazkou do sucheho pocasia ( mamicky kt mali tvrdia ze dobre drzia teplo) tak uvidime 🙂 🙂 a kupim jej este jedny nepremokave, asi zase superfitky. a na jar uz chcem tlacit pediped grip n go a orgňiginals podla pocasia, tie su neporovnatelne so superfitkami 🙂 🙂 dufam ze som trosku pomohla

vierka0
30. okt 2012

vie mi niekto objasnit co je to vlastne "makka podrazka" ?? lebo ja mam v tom uplny chaos, mne sa zda, ze jedine makke podrazky su vlastne tie kozene, uplne ohybne..totiz kupila som malej papucky mld, to su tie klasicke, old school, ale teda mne sa ta podrazka vobec nezda makka, ci ohybna, napriek tomu citam, ze mnoho mamiciek tie papucky kupilo a nazyva ich makkymi, tak ja uz neviem..

simsalabim
31. okt 2012

@vierka0 my sme koli manzelovej praci vzdy dost vela cestovali a travili dlhsie obdobia v cudzine. Pri vybere topanok sa ja vzdy riadim radou, ktoru som dostala este pri starsej dcere v Australii (a potom som ju pocula aj v Nemecku a inych krajinach - ale na Slovensku nie 😝 ): ohybna podrazka znamena to, ze ked v jednej ruke pevne drzis topanocku a a ukazovakom druhej ruky zatlacis na prednu cast podrazky topanocky, mala by si ju dokazat ohnut iba tlakom toho jedneho prsta (v oblasti brusiek palcov na nohach). Prstom jeden ruky vraj preto, ze ak je podrazka neohybna, vaha maleho dietata este nestaci na to, aby sa podrazka pri chodzi ohla a dieta potom nenamaha svaly chodidla, ale chodi ako v lyziarkach. Takze ja stale overujem pruznost podrazky touto metodou, aj ked obe moje dcery su uz skolacky.

ardila
31. okt 2012

Ahoj, moc jsem nedočítala, ale přidávám odkazy na zajímavé články k tomuto tématu, které jsem dnes našla. S autorem se úplně shoduji. Když tak přidám víc odkazů na články i nějaké info, když bude zájem a když bude trochu čas. Zabývám se tím hodně už pár let a za mě co nejvíc naboso. Pro pevnou botu s pevným kotníkem jsem nenašla žádný pádný argument, nikde jsem nezjistila, proč se má noze zamezit v pohybu.. Naopak pro bosou chůzi jsem argumentů našla víc než dost. I fyzioterapeuti mi potvrdili, že i doma je lepší chodit naboso.

http://www.runfree.cz/2012/02/mala-noha-dil-i/
http://www.runfree.cz/2012/02/mala-noha-dil-ii/
http://www.runfree.cz/2012/02/mala-noha-dil-iii/

@vierka0 Měkká podrážka je taková, která nohu nijak neomezuje, je to jakoby dítě chodilo naboso, naprosto se noze přizpůsobí..

baklik
31. okt 2012

@ardila tiez som tak citala a prezentovala to aj mojej mame. ona ma vsak neuposluchla a malemu obula topanocky a veru musela som uznat, ze ta chodza bola ovela lepsia, stabilnejsia. naboso sa mu vselijak vykrucali nozky. kupila som mu aj papucky, jednak preto, lebo mame studenu podlahu a bez papuc ani na krok a potom aj preto, ze mu to ide pri chodzi lepsie...

baklik
31. okt 2012

@simsalabim bohuzial, so zimnou obuvou je to uz horsie, tie podrazky su pevnejsie 😒

simsalabim
1. nov 2012

@baklik mas pravdu, zimne topanocky maju pevnejsiu podrazku - musia ju mat hrubsiu, aby detom nebola v nasich koncinach hned zima na nozicky. Ale vacsinou sa mi tu podrazku podari 1 prstom aspon mierne pohnut...niekedy pouzijem 2 prsty 😝 Hlavne male deti v zimnej obuvi toho este vela nenachodia, takze si myslim, ze to kriterium ohybnosti nemusi byt az tak striktne. No musim povedat, ze pri znackach Superfit, Richter, Gabor, Bama byvaju tie podrazky pruzne aj pri zimnej obvi, i ked logicky menej, ako napr. pri balerinkach.

vierka0
1. nov 2012

@ardila
@baklik nakoniec som sa rozhodla, ze kupim tieto topanocky http://www.capacky.sk/sk/topanocky-s-kozenou-po... mala mi este len zacina chodit, takze vonku ju velmi z kocika nebudem vyberat a na doma som sa este nerozhodla 🙂

vierka0
1. nov 2012

..ono tie topanocky little blue lamb su vhodne aj na chodenie vonku, sice nie na mokro ale normalne na zimu su vhodne..

simca06022011
1. nov 2012

hlavne riadne ortopedicke vlozky vnutri ak uz to chcete na chodenie..

vierka0
2. nov 2012

@simca06022011 praveze klenba nema v detskych topanockach co robit..

simca06022011
2. nov 2012

@vierka0 a to uz preco ?

simca06022011
2. nov 2012

@vierka0 hej hej si ma zahatila informaciami a terza nestiham citat 🙂))) aj tak si myslim ze topanky mame najlepsie🙂

vierka0
2. nov 2012

@simca06022011 v zasade ide o to, ze dietatko ma na nozickach v mieste klenby tukove vankuse, ktore robia tu nozku v istom zmysle plochou, ale tak to ma byt, nema tam co tlacit nejaka umela klenba..tie tukove vankusiky sami vymiznu do troch rokov, nosenie klenby v utlom veku nema ziadny vplyv na to, ci bude neskor nozka plocha alebo nie..mimochodom, aj moja ortopedicka odporuca makke podrazky bez klenby - odborny nazor..

elisskah
28. jan 2013

Kde prosim vas sa daju kupit pedipedky?

ivanka.7
30. jan 2013

@elisskah na ich stranke, ak mas kartu ktorou mozes platit cez web - pediped.com