Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

pepuskaa
14. okt 2008

a tie 16apol to boli na chodenie, al len take capacky? su dost pevne? mne pripadaju tak tak ako capacky

pietra
14. okt 2008

su to topanky urcene na prve chodenie, normalne pevne, s pevnou podrazkou 😉

pietra
14. okt 2008

tieto topanky predavaju aj v niektorych zdravotnickych potrebach, tak mozes pozriet aj tam 😉

pepuskaa
14. okt 2008

ok dakujem, pomohla si mi velmi 😉

blau
21. okt 2008

Dievcata ake topanocky obuvate v tomto obdobi Vasim drobcom? Poradte prosim...Ja stale neviem ake mu mam kupit. Zatial ma len take capacky, ale uz je zima a chcem mu obut poriadne. Ale ake?

mywiel
22. okt 2008

Vytlacte si toto, polozte nozicku drobcovi na papier a viete cislo topanky. 😉 🙂

http://www.aubert.fr/guide-des-tailles,617590,f...

mywiel
22. okt 2008

Tu su tiez cislo topanky, dlzka nozky v cm a vek bohuzial je to vo francuzstine. 🙂

http://www.sergent-major.com/ewb_pages/c/choisi...

mywiel
22. okt 2008

Ta prva stranka nepresla treba na nu kliknut a ist potom v pravo hore do Conseils a Guide de tailles. 🙂

blau
22. okt 2008

Dakujem
😉

tinusi
24. okt 2008

Ahoj, ano, tie kde je zirafa su isto spravne, ale neplati, ze tie, na ktorych ta zirafa nie je su zle... Ak splnaju to, co pises - cize siroka spicka, pevna pata, makka podrazka... malo by to byt ono...
A klenba u najmensich topanociek nemusi byt vyslovene ortopedicka. Kupovat podla cisla alebo veku sa neda. Odmeraj nozicku babatku a k tomu pridaj 1cm alebo 1,5cm - taka by potom mala byt vnutorna dlzka topanocky.

power700
26. okt 2008

Ahojky, i já mám jeden dotaz. Je lepší koupit první botičky na suchý zip nebo na šněrování? Já si myslím,že na ten suchý zip se lépe obouvají, je to rychlejší a s mimi se "neperu". 😀 Je to tak?

power700
26. okt 2008

Holky, co myslíte, chtěla bych malé koupit během měsíce první botičky, tak na sucháč nebo šněrovací? 😉

jandalinka
26. okt 2008

já bych byla jak pro sucháč,tak pro šněrovací.My zatím máme jen nechodící botičkyna sucháč a dost s nimi vždy "bojujem",ne a ne obout ☹ .Malá vždy skrčí prstíky a je konec.Koupila jsem už i první papučky na doma na šněrování,takže v tom nevidím až tak velký rozdíl.
power:musíš počítat i s tím,že časem se sucháč opotřebuje,hm 😉

iva211
26. okt 2008

Ja by som vravela že určite šnurovacie. Pri prvých krôčikoch, ktoré sú ešte neisté musí mať dieťa nôžku poriadne spevnenú a to docieliš jedine šnúrkami.
Suchý zip sa môže odlepiť a pravdaže sa opotrebuje.
Veľmi dobré sú topánočky na viazanie vpredu a zboka sú na zips, pre ľahšie obúvanie a šnúrkami to iba dotiahneš a spevníš.

power700
26. okt 2008

děkuji za rady, je pravda, že s tím sucháčem je to jednodušší spíš pro mě a malá by tu nožičku moc zpevněnou neměla. Iva211-nevíš, kde bych tyto botičky tzv." 2 v 1" 😀 sehnala? Myslela jsem,že bych je koupila v lékárně, třeba zn.Santé nebo podobně... 😉

pietra
26. okt 2008

my sme uplne prve mali snurovacie a bola to hroza, kym som jednu zaviazala, druha bola rozviazana. Sandalky sme kupili na suchy zips a drzal vyborne, obutie bolo tiez rychlejsie a mala si ho vobec nevsimala. Takze aj ostatne topanky mame zatial len na suchy zips

kapulet
29. okt 2008

ahoj holky, tak jaké botičky to bych věděla, spíš bych potřebovala poradit kdy? Naší první se na nožky moc nechtělo, stoupla si až týden před prvníma narozeninama, zato naše druhá se staví už teď (začínáme 9 měsíc), zatím se teda jen plazí a stojí, neleze a sama si nesedne (teda v polohovacím lehátku nebo v mírném podepření se zvedne, jen když leží na zemi tak ne). Takže sice stojí a má snahu i popojít a v tom je problém, vždy ji to uklouzne a ty pády jsou teda někdy až děs (padá tak nějak prkeně), moje otázka je nemám ji koupit botičky na doma už teď? Taky silně zvažuji nad tou ochranou helmou, vím že toto téma už tady je, ale ty naše pády jsou opravdu děsné a vždy na hlavu nebo po něčem tu hlavu stáhne.
Tak na tyto dvě otázky bych potřebovala vaše názory, dík

pietra
29. okt 2008

kapulet, ja som pocula, ze treba topanocky kupit vtedy, ked sa dietatko zacne stavat na nohy, takze ja by som uz kupila 😉

blumka
4. nov 2008

ahojte, moja mala vceera urobila prve kroky, mame doma velku plysovu kocku ktoru pred sebou tlaci a chodi si tak po celej obyvacke...uz je asi cas kupit topanocky, ze?
a neviete mi niekto poradit kde v KE ich kupim? a su podla vas vhodne tie klasicke papucky, akoby z rifloviny a s korkovou podrazkou?

kotenko
23. apr 2009

kocky, mam na predaj nove, nepouzite Modre topanocky velkosti 19 a 21. su dovezene zo zahranicia, v pripade potreby poslem foto. su vhodne na teraz - jar a pripadne na jesen... je to koža...
piste mi na mail, tuto to necitam...

kijonkova.k
23. apr 2009

Holky,já zase četla článek od Dr.,že boty až tehdy,kdy dítě začne opravdu chodit a ne se jen staví,na to stačí protiskluzové ponožky.Když dítě ještě většinou lozí po 4,nemělo by mít boty,ničí se tak klenba.Až když se fakt rozchodí,tak pak boty 😉

pietra
23. apr 2009

blumka, nam ortoped vravel, ze tie papucky su absolutne nevhodne, lebo nedrzia pevne nohu. Doteraz ako papucky mame sandalky

ingulka
23. apr 2009

viete mi poradit ake je cislovanie ? ked mame chodidlo dlhe 10.5cm... ake cislo topanky to je ??? 🙂

vopred dakujem

xyxy
24. apr 2009

Ahojte.lacne a dobre topanocky maju na www.101topanociek.sk.je tam aj cislovanie a aj poradia ake cislo.

pavlina05
27. apr 2009

Holky, mají se botičky nosit celý den? I doma?

zrzulka
28. apr 2009

Precitala som diskusiu a som z nej mimo. terapuetka mi povedala ze malej boticky kupovat este nemame, ze az ked vacsinu dna bude v stoji, pohybovat sa popri nabytku a tak. A tu citam ze mnohe kupujete topanky uz ked dieta stoji ale same sa postavit nevie. tak ako je to? Aj s tymi topankymi su rozne nazory.Niekto odporuca tie co ma v nich dieta nohu ako vo zveraku a niektori bez klenby. tak ako to je?

kacka.va
28. apr 2009

ingulka: já bych rozhodně nekupovala boty, aniž bych je nevyzkoušela.

sasiki
28. apr 2009

zrzulka aj ja som z toho jeleň 🙄

pietra
28. apr 2009

zrzulka, ale pevne topanky obopinajuce kotnik (to co si nazvala ako vo zveraku) nemusia mat vo vnutri klenbu 😉 ja sa pridrziavam nazoru, ze kym sa dieta same nepostavi, tak nema co stat, lebo na to asi nie je este pripravene. Malej som kupila topanky akonahle sa zacala stavat a pokusat pohybovat popri nabytku