S papučkami alebo naboso?

janka79
6. aug 2009

ahojte,
teraz je teplo, tak obliekam malemu vacsinou len ponozky a necham ho doma behat len v nich, ale svokra ma upozornila, ze ked mu nebudem davat papucky bude mat ploche nohy...je to pravda?
dakujem za odpovede

nehetka
6. aug 2009

Ahoj janka79 neni to vobec pravda mam vystrihnuty članok čo sa týka plochých noh u detičiek a pravda je taka , že dietatko by sme mali nechat behat bose po byte to je nallepsie pre deticky aby nemali ploche nohy 🙂 😉 😵

zuzu13
6. aug 2009

presne tak...pravy opak...bose nohy su najlepsia prevencia proti plochym noham... 😉

blau
6. aug 2009

AHOJ , JA som citala ak je v byte plavajuca alebo dlazba, tak by sa malo obuvat dietatko do papuciek. Lebo ten povrch je hladky. Na boso, ked je koberec, to drazdi nozicku tak ako trava. Vonku ´ho nehavam boseho, len teraz je taky doichany a neviem z coho ci aj z kamienkov? No ale aj my mame dlazbu a nehavam ho na boso 😉

sasiki
6. aug 2009

my máme plávačku a dcéra sa mi vyzúvala sama 😀 dokolečka dokola....

danu
6. aug 2009

maca3 • Dnes o 14:06
ahojte, chcem sa vas spytat, ci nemate skusenosti s tym, ze 2rocne dieta nechce doma nosit papucky, chodi bose, nebude mat ploche nohy? ci mam zbytocne obavy?

fifinna • 1d • Dnes o 14:21
Prave naopak, je lepsie chodit na boso. Su tu uz take temy.

kukona1 • 1d, snž • Dnes o 14:38
aj moja malá nikdy nenosila papučky po byte...a ploché nohy nemá..práve naopak...lepšie je ked je na boso..

bibula • 2d • Dnes o 19:52
LEPSIE JE,ale iba na niektorych povrchoch.-napr.na laminatovych parketach treba obuvat,nie len deti,ale aj dospelych

dianga
6. aug 2009

moj malý tiež najradšej doma naboso... papučky sa mu nelúbia... maximalne sandalky si obuje na velke nahovaranie...ale počula som vlani ked sa mi učil behať od jednej známej že jej dcéra behávala aj po dvore na jesen len v ponožkách a vraj je to najlepšie cvičiť nohu bez topánky... koľko ľudí toľko názorov...a ved volakedy topánky neboli a behali všetci bosí....

gangulienka
6. aug 2009

nasa tiez beha stale naboso..doma aj vonku 😉 ....

nanku
6. aug 2009

akurat vcera mi sestra hovorila (niekde to citala) ... ze sice je zdrave nechat chodit dieta na boso ale nie po laminatovej plavajucej podlahe alebo dlazbe

zitaje
6. aug 2009

Ja toto riesim uz dlhsiu dobu, aj tu na koniku je niekolko takych tem, ale stale z toho nie som mudra. Vysledok: Na von ma mala sandalky s tvarovanou stielkou (ale iba trochu, nie Protetika), s gumenou pruznou ohybnou! podrazkou, na doma ma latkove papucky, ktore viac nenosi ako nosi. V piesku na boso, na sidlisku vela vhodnej travy nemame. ☹
Starsia vyrastla na protetickych sandalkach (pevna, neohybna korkova podrazka, tvarovana stielka) a ma veeelmi ploche nohy. Ja viem ze to nemusi suvisiet, ale ktoze ho vie?

dai
7. aug 2009

moja mala beha vacsinou na boso, a potom podla nalady - topanky su jej oblubena hracka a za den prestrieda asi 15 parov, vratane mojich a manzelovych... vonku podla situacie sa snazime tiez na boso - v piesku vzdy, ked ide manzel na golf tak tam tiez - obidve 😀 ta travicka je tam nato ako stvorena... vsetkym odporucam golfove ihriska - len sa treba zdrzovat mimo miest, kde padaju lopticky 😀
malicka ma nadherne nozicky - ma 2 roky ale uz ma peknu klenbu na chodidle a nozicky ma krasne rovne...

len.petra
7. aug 2009

ahojte baby.. pridam svoj nazor.. mam starsiu dcerku, ktora ma plochace 😖 a ortoped mi vravel, ze chodenie na boso je na vytvarovanie klenby najlepsie, ale nie doma po parketach a po dlazbe, ale na trave, kamienkoch.. chodenie na boso a v topankach s rovnou podrazkou prave podporuje ploche nohy.. tak starsia ma predpisane ortopedicke vlozky a ortppedicke papuce, take klasicke slapky na doma a mladsia nosi doma ortopedicke sandalky, i ked je obcas aj bosa.. 😅

briketa
8. aug 2009

len.petra, keby chodenie v topankach s rovnou podrazkou podporovalo ploche nohy, cely svet by ich mal ploche. uz aj na SVK aspon novopreskoleni detski ortopedi nechavaju nozku namahat sa, chodit vonku bosky, neviazat napevno nohy, ale nechat svaly, nech sa sa same postupom casu upevnuju, prave namahou. Ked sa odmalicka dava vyzdvihnuta klemba, svalstvo zlenivie.
Deti by sa mali ucit chodit az ked su na to ich svaly pripravene a potom ich nadalej spevnovat a nie uvazovat do pevnych topanok, len aby ich to podporovalo a co najrychlejsie chodili....aby aj susedia videli, ze uz aj my chodime! 😉

briketa
8. aug 2009

klenba, opravujem preklep

eriqe
8. aug 2009

nam teraz tiez mladsi ortoped kazal chodit co najviac na boso a ze do 3 rokov nenosit topanky s klenbou, lebo potom sa noha tak nenamaha a zlenivie a nasledne nedrzi klenbu. Takze mala chodi obuta len po ulici, hned ako je v pieskovisku, tak sa vyzuva a po trave tiez

jankapiknova
9. aug 2009

nas maly sa estelen pomaly uci chodit,zvacsa v bežke ale doma vacsinou na boso

poleva
13. jan 2012

tak našlo som toto na nete :

Deti do 4 rokov majú na nohách tukové vankúšiky, ktoré chránia vyvíjajúcu sa klenbu pred preťažením. Noha vyzerá ako plochá, ale nie je. Deti by nemali behať bosé po tvrdých plochých podlahách, ktoré máme v bytoch (domoch), papučky stlmia tvrdé nárazy a spevňujú nohu, aby nedochádzalo k vybočovaniu päty. Naopak pre nožičku je prospešné behanie po piesku alebo tráv

bianca
13. jan 2012

tak vyvratim tu pisane .Ak mas doma hrube koberce s vysokym vlasom tak kludne na boso.Ak mas podlahy tak papucky.Nieje nic horsie ako plavajuca alebo ina rovna podlaha a bosa noha.

poleva
13. jan 2012

@bianca preto som tov sem hodila
mojej známej povedala doktorka ,že malý mý byť doma na boso,má 15 mesiacov
papuče mu vraj netreba,,,nechápem

bianca
13. jan 2012

@poleva ja som to riesila uz x krat a teraz vidim ze aj ked som si stala za svojim ze ich netreba tak echt trebalo.Detske dr kazda povie nieco ine co si mysli ze je dobre.Tak ako s ockovanim,dojcenim.... ale ortoped si len poklepe po cele.Na boso ano ale po vonku,po kamienkoch,po travicke a nie po laminatke.

aliza
13. jan 2012

jednoznacne naboso, ziadne papucky! a urcite nebude mat z toho ploche nohy, ja praveze poznam 'papuckove' deti, ktore maju ploche nohy. A to behali v papuckach prave po laminate.

poleva
13. jan 2012

@bianca máte problémy?

laura0
13. jan 2012

moja dcérka behala po byte len v ponozkach ,papučky nechcela stale si ich vyzuvala a ked boli v skole u nich s nejakym pristrojom na meranie plochych noôh tak mala dobru klembu ,ziadne ploche nohy..... 🙂

bianca
13. jan 2012

@poleva ano mame.Sice nic zavatne ale ma vlozky do topanok a papuce ortopedicke doma.ALE.Ako mam donutit 3 rocne dieta aby ich teraz nosilo netusim.Ked sme boli v dome nosila povinne koli chladu no od kedy sme v byte tak je to katastrofa.Som rada ked ma aspon ponozky a lutujem chvile ked som povolila a nedavala jej papucky stale

habibi78
13. jan 2012

dcera chodi bosa len v lete po trave, plazi, kamienkoch.... vnutri po dome jej davam papucky, hlavne kvoli bezpecnosti...aby sa nesmykla, nevyvrtla si clenok, neprechladla na dlazbe...

anelehka
13. jan 2012

ahoj,my mame vsade koberce,malemu nedavam papucky,ma potom taku spotenu nozku,ale kupila som mu take hrube ponozky s protismykovou podrazkou,zvykol si na ne a mne sa to paci,noha je v teple, ale sa nepoti,neviem,ale ploche nohy z toho,ze dieta nema papucky,to snad nie... 😉

lienka1
13. jan 2012

nam ortoped povedal, ze v ziadnom pripade po tvrdom povrchu nechodit bosi, jedine v papuckach. Na boso jedine po trave, piesku...

poleva
13. jan 2012

@bianca to vravím kamoške,nedá si povedať
vraj mu už vybočuje palček dovnútra ,žeby z toho?

heln
13. jan 2012

mimochodom, názory že dieťa bude mať ploché nohy ak nenosí správnu obuv dávno prekonané, plochosť nôh vôbec nezáleží od obuvi, aj keď mnoho ľudí tvrdí opak.

bianca
13. jan 2012

@poleva oj ked vybocuje palcek tak uz je to zle nedobre.Nech ide za ortopedom skoro

@heln presne toto je uz tiez prezitok.Vsetko zmenili rovne drevne ci laminatove podlahy ci nebodaj dlazba