Tlačia ma topánky. Ako ich zmäkčiť?

krpcek
26. aug 2009

ahojte, neviete mi niekto poradit, ako by som zmeksila topanky?
kupila som si nove sandale, ale na jednej nohe ma strasne odrali - vnutro je koza a vonkajsok brusena koza. . . su krasne a nerada by som ich vratila a hodila do skrine. 😔

duska1122
26. aug 2009

to sa pridavam aj ja mam krasne sandale dnes som prisla domov a mam strasne pluzgiere rozmyslam nad takymi gelovimi naplastami alebo leukoplastom ale bojim sa ze to bude vidiet

luucusik
26. aug 2009

tak pokiaľ sú kožené....tak stačilo by to povytierať alkoholom....ponaťahovať...a mali by sa "roztiahnuť"...ale ak je to koža... 🙂

duska1122
26. aug 2009

aky je v tom rozdiel?

luucusik
26. aug 2009

neviem presne,aky...to mi vzdy hovorila a hovori znama,co robi s topankami...ze kozennym topankym sa da takto pomoct... 🙂 ak su to cele topanky...naliat alkohol a kludne vyplnit novinami... 🙂

luucusik
26. aug 2009

pardon kozenym topankam.... 🙂

duska1122
26. aug 2009

jaaaaj uz som pochopila.skusim snad to pomoze lebo uz som ani chodit nemohla tak to bolelo som myslela ze sa vyzujem a pojdem domov bosa

krpcek
autor
26. aug 2009

z vnutra su kozene, ale v vonku je to brusena koza. . . odieraju ma rovno pri prste . . .
uz som rozmyslala, ze natiahnem poznozku a troska ich po dome poroztahujem.

ja viem, ze raz som si potierala octom kozene topanky a vtedy to pomohlo. . .

a este mam jedny, co su nejaka kozenka alebo co . . . a tie ma tie odieraju - na tie nevies nieco?

luucusik
26. aug 2009

tak to sa stáva.... 🙂 hádam to pomôže.... mne sa zatiaľ nič neosvedčilo...len zo zač.mať leukoplasty...ináč asi nič...

krpcek
autor
26. aug 2009

no parada. 😀 budem to musiet vymyslet, lebo o chvilu leto skonci a ja tie topanky ani neponosim. 😠

luucusik
26. aug 2009

treba skúsiť s alkoholom...povytierať a potom ponaťahovať.... 🙂 nám sa raz stalo...že bola koža veľmi tvrdá( neviem to správne opísať),tak tie sa nám nepodarilo roztiahnuť...pekné topánky...nestáli málo..no,chodiť sa v nich veľmi nedalo

duska1122
26. aug 2009

ani nehovor mne natahovanie vobec nepomohlo, uz som skusala, tolko penazi.... ☹

nadhera
26. aug 2009

ci kozene ci nie, vzdy sme to doma riesili takto - pod horucou vodou sme vyplachli vnutro topanky a potom s hrubou ponozkou behali po byte. vzdy pomohlo. tak skuste.

krpcek
autor
26. aug 2009

nadhera a aka horuca ma byt ta voda? staci z vodovode alebo dat zovret?

duska1122
26. aug 2009

no ja neviem bojim sa aby sa nepokazili ked ich namocim

krpcek
autor
26. aug 2009

tak ja uz beham v ponozkach. 😀

duska1122
26. aug 2009

ja cakam na frajera ma vecsiu nohu 😀

nadhera
26. aug 2009

vzdy som pustila z kohutika,ale nechala som odtiect, cize vlazna isto nebola. len nezabudni hrubu!!! ponozku. ak sa ti nezda hruba,daj dve. ja som stale mala taku socik hrubu bielu 😀

krpcek
autor
26. aug 2009

ja dam asi mame na par hodin. 😀 😀

duska1122
26. aug 2009

no aj to je dobry napad ale to uz by sa mi nemuseli vratit 😀

nadhera
26. aug 2009

mame daj rozchodit panske a isto sa vratia 😀

duska1122
26. aug 2009

to hej len ziadne nemam frajerovi su vsetky dobre. vidite to je nespravodlive chlapi maju vzdy stastie 😠

martina46
26. aug 2009

Mňa zo začiatku oškierali snáď všetky topánky a sandále 😖 no riešila som to iba tak, že som nosila náplaste a kým sa to zahojilo, topánky sa prispôsobili.

jonki
26. aug 2009

ak ma tlaci na kozenych topankach pata....tak cez vrstvu hrubsej latky velmi citlivo vyklepem tupou stranou kladiva

akika722
9. nov 2012

@nadhera prosim ťa a ak su to čižmy kde je z vnutra kožušinka? 😅 chodim v nich pol hodku všetko ok a po pol hodke by som najradšej chodila po rukach tak ma nohy bolia-otlačia ma 😔

nadhera
9. nov 2012

@akika722 nedavno som si kupila kozene lodicky a nechcela som po plavajucej s nimi behat, tak som ich dala obuvnikovi, on natiahol na kopyto a roztiahli sa. S kozusinkou isto do vody nedavaj,skus sa opytat u obuvnika.

akika722
9. nov 2012

@nadhera vdaka skusim teda.. čižmy po kolena 😒
chcela som skusiť ten alkohol,vraj uvolni,no neviem neviem či ho mam dať do kožušiny 😒
a ak to nieje prava koža tiež obuvnik natiahne?

nadhera
9. nov 2012

@akika722 to fakt netusim, ved zbehni uz rovno aj s cizmami a uvidis 😉

akika722
9. nov 2012

@nadhera vdaka,skusim hned rano 😵 sama neviem presne aka je to koža 😝 dakujem 😉

pirus
9. máj 2014

AHOJTE VSETCI AJ JA BY SOM POTREBOVALA POMOC TIEZ MA TLACIA TOPANKY A CHCELA BY SOM ABY SA TROSKU ROZTIAHLI PORADTE MI NIECO DAKUJEM S VNUTRA JE KOZA A Z VONKU SU šEMIšOVE