Tlačia ma topánky. Ako ich zmäkčiť?

krpcek
26. aug 2009

ahojte, neviete mi niekto poradit, ako by som zmeksila topanky?
kupila som si nove sandale, ale na jednej nohe ma strasne odrali - vnutro je koza a vonkajsok brusena koza. . . su krasne a nerada by som ich vratila a hodila do skrine. 😔

tomi16
25. sep 2014

po lete je vzdy noha rozcapena zo zabiek alebo baleriniek, preto tlacia vsetky lodicky. Ale nikde som sa nedocitala ako sa roztiahnu lodicky ktore su z umelej koze

bumka
7. apr 2015

Ortopéd mi poradil - čo robiť ak tlačia topánky v prednej časti :
Do igelitového vrecúška napustíš vodu, vrecko uzavrieš (uzol). Dáš vrecúško do prednej časti topánok a topánky dáš do mrazničky tak, aby voda bola v prednej časi (podložiť opätok). Voda zmrzne, roztiahne sa a roztiahne topánku.

Teraz ešte vyriešiť čo robiť, ak tlačia topánky na päte....

sandrusienocickocka
27. apr 2015

mokrú ponožku a vyfénovať 🙂

luci0106
4. máj 2015

ahojte baby... funguju mokre ponozky, alebo lieh aj na semisove topanky? (len vonku semis)...
co sa toho liehu tyka nezostanu na topankach skvrny?? vobec nemam skusenost a rada by som to vyskusala. 🙂

ibalenka
17. feb 2016

Tym alkoholom potierat z vnutra ci z vonka dakujem

ibalenka
17. feb 2016

Tym alkoholom potierat z vnutra ci z vonka dakujem

alezbet
17. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

@bumka fuu tak to som este nepocula, ale skusim to.. vzdy ma nove topanky tlacia

kamka277
17. feb 2016

V obuve (ja som kupovala u Baťu) sa dá kúpiť rozťahovací sprej na topánky za cca 2-3 € a krásne sa topánky roztiahnu resp. prispôsobia chodidlu. Ak nepovolia na prvý krát, treba opäť nastriekať. Do vnútra sa nastrieka na miesta, kde najviac tlačí topánka, vytvorí sa taká biela pena a topánky treba hneď obuť. Chvíľu je to taký blbý pocit, lebo sú akoby mokré, ale tá pena relatívne rýchle schne a topánky povolia. My len toto používame hlavne pri nových topánkach aj pre deti a sme spokojní 🙂

map0007
14. apr 2016

@sandrusienocickocka skušala ste?

monikafarkasova
22. okt 2016

@kamka277
ahoj prosímťa ako sa volá ten sprej?
alebo mohla by si sem dať foto prosím?
ďakujem

kamka277
23. okt 2016

@monikafarkasova Ahoj, pridávam foto, je to taký malý sprej, na foto možno pôsobí veľký 🙂

danielm
7. sep 2018

@krpcek Vodu do topánky, aby sa rozsiahli/mokré ponožky 🙂 ...funguje aj na brúsenú kožu - tu sú dobré rady, stačí si preklikať > https://www.webnoviny.sk/5-rad-ako-roztiahnut-n...