Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

bezaz
5. apr 2010

luciana tak co ortoped to iny nazor.. ja mam zasa skusenost, ze minimalne do 4 rokov, do kedy maju deti tukovy vankusik na podosve, na doma su tieto topanocky dobre 😉

sue
5. apr 2010

Lucianna, mne zas náš ortopéd povedal, že keď budú mať deti pevnú podošvu s vytvarovanou klenbou, tak že im "zlenivie" nôžka a do smrti budú musieť nosiť len ortopedické topánky... a potom ako sa v tom vyznať...

Môj otec je lekár, ale všeobecný pre dospelých a keď som sa jeho na to pýtala (nemám žiadne zdravotné problémy s nohami, ani ploché nohy ani nič...) tak mi povedal, že sme behali čo najviac bosí na akomkoľvek podklade (doteraz na túrach chodím na boso keď sa dá) a inak sme mali také topánky aké sme zohnali... nikdy sme nemali žiadne špeci ortopedické ani špeciálne s pevnou podrážkou... asi treba všetko s mierou...

vieri17
5. apr 2010

Ďakujem Vám,síce čo názor to iný,ale aj tak vďaka 😉

predeti
5. apr 2010

ahojte, pokial má niekto záujem o kožené topánočky na prvé kroky za 7 EUR napíšte mi na email predeti@zoznam.sk
http://shooshoosusa.com/product_info.php?produc...

aquilka
6. apr 2010

vieri17, podľa mňa sú Liliputi ideálne ako prezúvky do škôlky. 🙂
Ja by som bola rada, keby začali vyrábať aj väčšie, napr. aj pre mňa, také sú perfektré... 😅

predeti
6. apr 2010

Kočky, dostala som od vás mnoho mailov a už sa teším ako budú naše ratolesti pobehovať v krásnych capačkách za rozumnú cenu. Ešte pre vysvetlenie: Link http://shooshoosusa.com/product_info.php?produc... - patrí mojmu švagrovi, no on tam má ceny...no comment: 😠 takže objednala som nejaké kúsky,ale kedže to je ručná práca tak to chvíľu potrvá kým ich vyrobia, no hneď ako ich budem mať, tak ich nafotím a všetkým vám ich rozošlem.

aquilka
6. apr 2010

Predeti, to ako myslíš, že stránka shooshoosusa patrí tvojmu švagrovi? Tvoj švagor je majiteľom firmy Shooshoos??? Neverím... A keby aj tak bolo, ty od neho kúpiš tovar a predáš za tretinovú cenu??? Niečo mi na tomto nesedí...

janne6969
6. apr 2010

Inac tieto topanky sa daju kupit na ebay za jeden cent. Dovoz z Honkongu. Asi tam je pes zakopany 😀

predeti
6. apr 2010

kočky, ja nikoho nenútim. Veď kto chce,tak kúpi a kto chce tak nekúpi.Je to strašne jednoduché.Aquilka,však nemusíš veriť,ja to ani nepotrebujem,aby si mi verila 😎 Zlatko a vačšinou náklady bývajú veru aj o tretinu nižšie...no ale to je iná téma.existujú firmy kde je 1000 a viac zame, existujú firmy kde je 100 zame, kde je 10 zame a kde je len jeden zame alebo ani jeden ......taký je busines 😎 😎

aquilka
6. apr 2010

predeti, veď mne je to od začiatku jasné, že papučky ktoré ponúkaš, šiješ ty, len potom netrep blbosti, zlatko. 😎

aquilka
6. apr 2010

A ešte dodám, že proti tomu nič nemám, ja si vážim každého, kto niečo robí a snaží sa, nech je to akákoľvek oblasť života. Aj tebe držím palce, nech sa ti darí, úprimne. Len ma nahneval ten štýl, sorry...

predeti
6. apr 2010

joooj keby som ich tak vedela šiť pri tom malom zbojníkovi kt. mám doma..... 😀 😀 😀 joooj a keby som mala ešte tak šikovné ruky 😎

klaudia74
6. apr 2010

To len tak na margo... Firma Shooshoos má sídlo v USA, výrobný závod majú v Juhoafrickej republike.
Topánky vyrábajú od roku 1996 a vyrobili ich viac ako 3 mil. párov.
O takejto firme by som "zo srandy" netvrdila, že patrí môjmu švagrovi, ktorý predáva svoje produkty za viac ako trojnásobnú cenu, lebo by som sa bála, že zrazu dostanem predvolanie na súd...

miskaliska
6. apr 2010

ahojte,
chcem kupit dcerke liliputi topanky, ma nozku 10,5 cm, tak zvazujem, ze jej kupim velkost S. nemam radsej kupit M?
mate dakto skusenost aj so spickovanim a tymito topankami? mala este nechodi, ale stale sa stavia, ci uz okolo gauca, stola, stoliciek...
dik

vieri17
7. apr 2010

aquilka ďakujem 😉

pimpa
8. apr 2010

miska, ja myslim ze L by mu boli akurat. Moj Patko mal 10,5 cm chodidielko a L mu hned padli ako uliate 😕

miskaliska
8. apr 2010

az L??? smola, uz som objednala S, dnes bol odoslany balik, tak mozno zajtra alebo zaciatkom buduceho tyzdna dojdu... som tu precitala celu tuto diskusiu a 1 mamicka pisala, ze vzala vacsie, ale nakoniec menila... sak uvidim, ine mi uz neostava :p

pimpa
10. apr 2010

pomylila som sa, objednali sme velkost M !!!!! pardon 😒

miskaliska
11. apr 2010

jaj, tak to je uz lepsie 🙂 ved uvidim, snad zajtra dojdu a ked jej budu LTT tak vymenim 🙂

miskaliska
13. apr 2010

takze S jej nenarvem :( uz som poslala spat, aby mi poslali M... nabuduce uz budem vediet 🙂

pimpa
14. apr 2010

my si pochvalujeme, uz sme zacali chodit za rucicky a Patkovi sa v Liliputkach ohromne dari. V simla som si ze sa mu uz zacina na nozicke crtat klenba spod tukoveho vankusika. Uz sme s nimi boli aj vonku, potom som podrazku umyla a su zas v pohode 🙂

miskaliska
14. apr 2010

tak parada 🙂 a prosim Ta umyvas cim? jarovou vodou, ci trosku prasku na pranie?

miskaliska
14. apr 2010

je tu aj daka mamina, ktora uz ma vacsie deti a teda presla od liliputiek k pevnym topankam? ze by sa podelila o skusenost, kedy presli k pevnym topankam, co na to ortoped na dalsej kontrole atd. vopred vdaka 🙂

aquilka
14. apr 2010

Miskaliska, podľa toho čo máš na mysli pod pojmom pevné topánky? 😉 My sme nosili ako prvé Liliputi, potom Shooshoos, teraz sme vyrástli už aj tie a naposledy som kúpila malému v obuvi také, čo majú tiež ohybnú gumenú podrážku. Nie je jednoduché nájsť také, bola som dosť zhrozená, aké ťažké a tvrdé topánky všade predávajú. Neviem si predstaviť, ako by v nich chudák chodil, ako robot. 😒 Nohy má v poriadku, klenba sa už vytvára, k ortopédovi nechodíme lebo nie je kvôli čomu. 😉
Prečo sa pýtaš?

veronika81
14. apr 2010

miskaliska, my sme mali a aj máme Liliputi, malý v nich robil prvé krôčky, ale teraz cca. 2 týždne sa už krásne rozchodil, úplne už prestal loziť a väčšinu času trávi v stoji a tak som sa rozhodla a akurát dnes kúpila "pevné topánky", konkrétne tieto http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/2...
Budem mu to dávať na dnuka a striedať s liliputi, neskôr v lete chcem liliputi dávať von, nech v tom behá po nerovnom povrchu, po tráve, po štrku a tak.
Názory sú rôzne (ako na všetko..) a pravda bude zase niekde uprostred, tak som sa takto rozhodla 😉
Stotožnila som sa s názorom, že pokiaľ dieťatko nechodí, iba sa stavia, prípadne prvé krôčky robí popri nábytku (čo sa ešte stále považuje za "lozenie"), tak vtedy je najlepšie na boso, v ponožkách, príp. v capačkách. Neskôr, keď už iba chodí samé v priestore, tak by malo mať nožičku pevnejšiu a hlavne ak je tvrdá podlaha (parkety, plávačka, dlažba), čo my máme. Tie mäkšie topánočky sú vhodnejšie na nerovné povrchy, keď mu to masíruje nožičku a pomáha k tvarovaniu, resp. na mäkký povrch, čo podľa mňa je aj koberec.
Takže ako som písala, máme liliputi, máme aj pevné topánočky a budem to striedať 😉
A na leto ešte možno zoberiem pediped, lebo sú rozkošné 😵

miskaliska
15. apr 2010

ahojte

aquilka - pytala som sa preto, lebo skoro vsetci na mna pozeraju jak na muchu puk, ked im poviem, ze som sa rozhodla pre takyto typ topanok, tak som chcela, ze ci uz je tu dake dieta odrastene na liliputkach, co ma zdrave nozky ako dokaz spravnosti 🙂
nejde sa k ortopedovi este v dakom veku na preventivku? sa mi zda, ze som to v dakom detskom casaku citala, len za svet si nespomeniem, ze kedy asi...
no a veru viem, ze je problem najst topanky s makou podrazkou, kedze som obehala uz niekolko obchodov, az som to nakoniec vzdala a objednala liliputky a ako dalsie planujem bud pediped alebo shooshoos, kedze cenovo je to zajedno, ci sa dake kupia v obchode alebo tieto na nete

veronika - presne tak mam zatial aj ja utriedene v hlave to mnozstvo protichodnych info, ze na von = nerovny teren - makke topanky, doma na plavajucu pevnejsie a teda striedat oboje... ale mozno este zmenim nazor, podla toho, ako sa bude malej chodit v liliputkach, ale zatial som nikde necitala, ze by s nimi malo dake dieta problem 🙂

aquilka - ty si pouzivala len liliputky, ak som to spravne pochopila. mala si potom 2, 1 dnu, 1 von? ci si ich stale cistila?

veronika81
15. apr 2010

miskaliska, k ortopedovi pokiaľ viem sa chodí v prvom mesiaci kvôli kĺbom, prípadne potom na kontrolu (ale to ste určite boli), neviem o tom, že by sa chodilo kvôli plochým nôžkam alebo niečo také. Teda kamoška chodí, malý má dva a pol roka, ale to sa pediatričke niečo nezdalo a poslala ich ona k ortopédovi.

Moja mamina tiež najprv divne pozerala, že aké topánočky som mu to dala (liliputi), keď sa začal stavať, ale som jej to pekne vysvetlila, našťastie nie je z tých, čo by sa veľmi starali. Ale svokra akurát dnes vraj pred ňou povedala, že KONEČNE som mu kúpila normálne topánky 😀 No hlavne, že sme všetci spokojní 😎

veronika81
15. apr 2010

aha a skúsim sa opýtať ešte raz, lebo som sa asi pred mesiacom pýtala, ale konkrétnu odpoveď som nedostala..
Prali ste niekto liliputi v pračke?

miskaliska
16. apr 2010

veronika, takze jedine, ak je daky problem, pediatricka posle k ortopedovi. zas som daco zle precitala alebo pochopila :p

inak my tiez zvykneme aj botasky prat... ak mozno raz, ked budu aj liliputky hrozne spinave, skoncia na dakom jemnom programe v pracke...

veronika81
16. apr 2010

miskaliska, no netvrdím že to tak je. Akurát neviem o tom, že by sa chodilo na preventívku k ortopédovi 😉