Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

mata_murkova
19. jan 2012

@kryska5 mozem sa spytat vy ste pouzivali len tie topanocky s gumovou podrazkou alebo aj tie kozenne makke. myslim na von. rozmyslam na shooshoos len tu ich nikde neviem zohnat na liliputi sice maju ale to je vsetko na chalanov, tak hladam aj nejaku podobnu znacku, neviete mi poradit?

kryska5
19. jan 2012

@mata_murkova v začiatkoch, keďže sme sa rozchodili na jar tak sme nosili liliputky, tie nemajú podrážku gumenú ale koženú. Chodievali sme hlavne na ihrisko, a tam je tráva, kamienky, piesok ... malá bola spokojná a chodiť sa naučila veľmi rýchlo, keď mala také ortopedické tak to bolo oproti tomu zlé 😝 A po lete sme prešli na pediped g´n´g čo už majú gumenú podrážku pevnejšiu nakoľko už bolo chladnejšie 😉 A tie som kupovala priamo z americkej stránky pediped v zľave aj s poštovným vyšli lacnejšie ako tu. S shooshoos nemám skúsenosť, tiež som ich hľadala, ale tuším mi aj niekto písal, že nie sú až také dobré, tak neviem....

mata_murkova
19. jan 2012

@kryska5 a kolko ta vyslo postovne ak sa smiem spytat, lebo co som pozrela tie shooshoo tak tam vychadzalo na 26dolarov co je hrozna cena.

kryska5
19. jan 2012

@mata_murkova poštovné bolo tuším 20dolárov

mata_murkova
19. jan 2012

@kryska5 dik

kryska5
19. jan 2012

@mata_murkova neni zač, nech nájdeš botičky k vašej spokojnosti 😉

mata_murkova
19. jan 2012

@kryska5 dufam ze najdem, lebo moj mi zavrhol ze take drahe topanky na chvilu kupovat nebudeme ze pozrieme tu ale ja nechcem tie hnusne tvrde obr mega 😀

kryska5
19. jan 2012

@mata_murkova tak isto frflal aj ten môj, som mu povedala, že keď na chvíľu tak ich bud predám alebo si nechám pre druhé 😀 zatiaľ mi je ľúto ich predať .. a tie ortopedické sme kúpili ako prvé a to sám drahý videl ako v nich desne chodí tak už potom toľko neprotestoval 😝
inak na leto by som malej ešte zobrala tie liliputky, neviem či majú aj také veľké, lebo na ihrisko to je najlepšia obuv podľa mňa 😉

mata_murkova
19. jan 2012

@kryska5 tie chcem na leto ale trapia ma tie prechodne, vacsinou su tu len sandalky uzatvorene a to sa mi zda na jar jesen ze jej v tom bude zima tak neviem skusim prekutrat ci nezozeniem, hentie liliputky su vselijake aj cizmy ale to si myslim ze pretecie, ci nie?

kryska5
20. jan 2012

@mata_murkova ti liliputky asi hej, na zimu treba niečo pevnejšie, teplejšie na behanie po mlákach 🙂 to bola aj pre mňa dilema. Neviem akú máte nožičku z tých pediped nie je nič dobré, neviem aký majú sortiment, ja som nakoniec kúpila goretex superfitky sú ultra ľahké, aj keď majú naboku to tvarovanie klenby čo sa mi nepáči, ale veru nenašla som nič iné čo by mi vyhovovalo ☹

mata_murkova
20. jan 2012

@kryska5 liliputky mame nadoma, ja som stale myslela ze myslis tie pediped s kozennou podrazkou na von🙂 tie liliputky sa mi zdaju az moc tenke na prechadzku, takze tie pediped chcem kupit na von ale potom este nejake tie s gumovou podrazkou, zatial hladam na nete aj v uk co by mi mohla sestra zohnat za nejaku rozumnu cenu. no som zvedava co nakoniec. u nas predavaju tiez tie s tou klenbou ale to su ortopedicke a to nechcem, tu si tukaju uz zo mna na hlavu ze musim byt nieco extra, ze ich deti normalne chodili v tych ortopedickych, no sto ludi sto chuti.

kryska5
20. jan 2012

@mata_murkova 🙂 nie tie liliputky sú na von suprové podľa mňa, najlepšie pre dieťa je chodiť na boso, ale to by som si netrúfla, a tie liliputky sú vlastne ako na boso, len s menším rizikom poranenia na nejakom ostrejšom kamienku 😉 ale pedipedky sú tiež super, ak niečo objavíš určite daj vedieť. Z okolia si ja už dávno nič nerobím, to že 90% ľudí si niečo myslí, neznamená že je to správne 😉 Ja neviem čo všetci majú s tou ortopedickou obuvou? Na zdravé nožičky niečo také nepatrí 😝

mata_murkova
20. jan 2012

@kryska5 dakujem za rady ked nieco najdem co bude podla mojich predstav dam vediet 🙂

kryska5
1. feb 2012

ahoj, práve som pre seba objednala crocsy čižmy ale pozerám že aj pre deti majú pekné čižmičky, tie budú určite ľahučké aha http://www.crocs.eu/crocs-kosmoboot-littles/116...
rozhodne vyskúšam aj pre malú kúpiť, škoda že som na ne skôr nenarazila, s týmito superfitkami čo máme nie som až tak spokojná 😒

jabadaba
1. feb 2012

mame, kupila som jedny, ale neosvedcili sa. Ledva som ich dietatu natiahla na nohu. Obtiazne obuvanie, nasledne riadne tlacenie az na nozkach zostavali vytlacene ryhy. Skoda, zostali nevyuzite. A lacne zrovna neboli. 😖

capacky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata_murkova
10. feb 2012

@capacky jej ahoj ty si jankina sestra vsak? idem mrknut, teraz na jar som sice uz objednala ale urcite nezostaneme len pri jednych ked nozicka tak rychlo rastie 🙂

mata_murkova
10. feb 2012

@capacky teeda ozaj pekny vyber, ale to mate asi len chvilku tieto, lebo som brazdila tieto stranky a nenasla som tam tieto topanocky. mozem sa este spytat? tieto topanocky by boli vhodne aj na jar a do dazdoveho pocasia, nepremoka to, nebola by malej v tom zima? http://www.capacky.sk/sk/topanocky-s-kozenou-po...

capacky
10. feb 2012

@mata_murkova ano som jej sestra a vy sa poznate ? 🙂 sranda aky je aj tento konik maly 🙂 toto určite nie sú topánočky do dažďa, topánočky s koženou podrážkou nie sú do vlhkého počasia, koža na podrážke by sa premočila. Tie s gumenou by boli na normálne napršané chodníky, ale tiež nie do veľkej vody 🙂 Toto platí asi pre všetky topánočky tohoto typu, od všetkých výrobcov. Konkrétne tie, čo si pozerala, sú ale pekne uzavreté, takže môžu byť aj do chladnejšieho počasia, aj keď tiež nie do veľmi veľkej zimy. A ináč si zo Starej Turej? Lebo chceli by sme tam isť v blizkej dobe (ak to vyda), tak by som ti ich mohla doniest ukazať, alebo pošlem po jane, keď príde ku nám 🙂

mata_murkova
10. feb 2012

@capacky mna s jankou zoznamili kamosky aj sme boli na jednom stretku na kujanovci, takze hej pozname sa aj v mccku sme sa sem tam stretli. inak by som ani nevedela ze patrite k sebe az adelka mi hovorila (neviem ci sa poznate), ked som zhanala topanocky tak vravela ze ty sijes, tak som hned pozerala po stranke, len vtedy som tam tieto topanocky nenasla. tie topanocky su krasne len skoda teda ze do dazda nie su ale na leto si ich urcite vezmem asi take nejake otvorene, ceny su tiez super, co som pozerala aj v uk tak to by ma vyslo aj drahsie, takze ja urcite zavitam a objednam 🙂

capacky
10. feb 2012

Jaj, kdeze sijem 🙂 na to treba šikovné ručičky, a tie ja nemám. Zvládnem maximálne vymeniť gumičku v capačkách, keď si všimnem, že je tesná 🙂 a topánočky mi prišli len tento týždeň, tak preto si ich nevidela. Uvidím, či sa budú predávať 🙂 Tak keby niečo, kľudne sa ozvi... a ináč to materské centrum máte krásne, obdivujem všetky tie šikovné maminy, ktoré to dali takto dokopy!

lilysk
20. aug 2012

Kde su prosim Vas linky na tie za 0.98 GBP ? 🙂)
Dakujem pekne

lilysk
20. aug 2012

Ja som nasla najlacnejsie za 5.99 na ebay
http://www.ebay.co.uk/itm/320855218931?var=5100...

klaudia74
24. mar 2013

Liliputi majú už nové letné sandále. 😉
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

ivanka.7
27. mar 2013

@kryska5 no hej, lilliputky aj pedipedky su super, lenze v takomto humusnom pocasi na von nedas ani jedny :/ takze mala nosi na von superfitky, lilliputi jej davam na doma, aby sa jej v ponozkach nesmykalo. Ked bude krajsie (a hlavne aj teplejsie, lebo v tejto zime nic z toho, zateplene nemam), tak v pohode aj na von, ale nie kazdy ma to stastie, ze sa mu dieta uci chodit v peknom pocasi.

kryska5
27. mar 2013

@ivanka.7 veru, neviem zimné som nemala pedipedky a teda superfity čo sme mali som musela reklamovať, na päte malej vytrčal kus gumy, ale inak som s nimi spokojná, mali sme aj túto zimu a malá behala vyše polhodiny po mlákach snehových v zime a nohy krásne suché, tak určo aj superfitky sú dobrá voľby 😉 Ešte sú vraj super aj Pablosky, tie sú na ceste tak uvidím keď dorazia ako budem spokojná 🙂 A také parádne pre dievčatá mám celkom rada aj Little blue lamb, tiež sú ľahučké, ale nie tie pískacie 🙂

curly6
25. apr 2013

ahojte, poradte, neviem sa rozhodnut, ci na von pediped originals alebo grip n go???
syn este sam nechodi, ale popri comkolvek bez problemov a za ruky uz bezi...co bude lepsie teraz na leto?
ja som sa obavala ze originals na beton nebude nic moc, alebo je to ok?

ivanka.7
28. apr 2013

@curly6 originals su v pohode aj na beton, mam odskusane 🙂 ja malej striedam tieto poddajne liliputky, little blue lamb a pediped originals s tvrdsimi superfitkami; samozrejme originals a lilliputi su len do dobreho (sucheho) pocasia

katia7
11. mar 2014

baby prosim vas neviete ci sa niektore z tych makkych topanociek daju obut aj na tucnu nozku 😀 ? mam doma pedipedky po dcerke ale malemu do nich ani nevojde noha, neviem co mu obut 😒