Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

katyl
7. sep 2009

sorry za preklepy,pisem ja hotentot, fakt je to hrozne, ale snad to rozlustite a prepacite mi 😎

mouse
11. sep 2009

ahojte, budem objednavat zo shooshoos.com topanky s gumennou podrazkou (kvoli jesennemu pocasiu). Nechcete sa niektora pridat? Postovne by vyslo lacnejsie...

luciabah
11. sep 2009

chcem sa opytat... vsade mame plavacku a drevene parkety. nesmyka sa na tychto povrchoch v lilliputkach?

dudri
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudri
11. sep 2009

luciabah ano smyka sa. radsej dam klasicke papuce.

mouse
11. sep 2009

Durdi ja tie topanky potrebujem pre maleho surne, neudrzim ho v nutri a pocasie uz nebude stale slnecne. Na liliputi.sk som sa ne pytala, viem ze sa chystaju ich zaradit do ponuky co najskor, ale chvilu to predsa trvat bude. Luciabah nas syn nema liliputi ale velmi podobne topanky, smykalo sa len ked este bola chodza neista, vtedy sme syna nechavali chodit naboso (bolo teplo tak to islo).

luciabah
12. sep 2009

dakujem 😉

mamutka
12. sep 2009

luciabah, tak ja neviem, nasmu sa v nich nesmyka na plavajucej.....dobre sa mu v nich capka a nevadia pri lozeni, no ale najradsej ich ma v rucickach, uz s nimi tak aj spal. laska na prvy pohlad 🙂

helad
12. sep 2009

luciabah, nešmýka sa v nich, len keď sa nosia pravidelne, preventívne ich treba občas prekefovať tvrdšou kefou, aby sa tá brúsená koža (myslím samozrejme podrážku) zbavila nečistôt, prachu, atď. a tým sa zabezpečia dlhodobo tie protišmykové vlastnosti. 😉

mamutka
12. sep 2009

helad, to by ma asi nenapadlo 😀 tak budeme coskoro kefovat, nech sa nam nesmykne 😀

anamor
2. okt 2009

ahojte, mala by som na predaj nove nenosene celokozene topanocky, biele s cervenym obrazkom veselym detskym, vhodne aj pre chlapecka aj dievcatko, velkost je 12-18m a su objednane z Ciny, ak by mala niektora zaujem tak sa ozvite cez IP

wanda007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aquilka
14. okt 2009

Ahojte, chcem sa s vami podeliť, že som kamarátkinej malej kúpila ako darček topánky Pediped a sú perfektné!!! 😵 Úplne ľahučké ako pierko, podrážka je z tvrdšej kože ako sú Liliputi, ale je ohybná, ľahko sa v nich chodí, okolo členku sú troška vystužené aby netlačili, no paráda! Škoda, že sú len malé veľkosti, hneď by som kúpila aj nám...
Vybrala som tieto 😉: http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

lilly
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aquilka
4. nov 2009

Už sú v ponuke aj čižmy Liliputi, no paráda! 😉
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

katyl
4. nov 2009

no neviem, ci to je vhodne na zimu 😒
aj ked Liliputky inak mame, nosi ich ako papucky, na von mame ine topanky.
😉

aquilka
4. nov 2009

My sme ich mali minulý rok, sú fakt teplé, zvnútra z ovčej vlny. 😉
Do kočíka určite perfektné, a takisto do suchého počasia na chodenie.

emmka3
6. nov 2009

dnes nam dosli Liliputky so psikom (vid. foto v albumiku) a som unesena 😵 krasne makkucke a jemnucke, malemu sa vobec nesmyka a vonaju krasne po koži ... skoda, ze uz mame capackove cizmicky do kocika, keby neboli, hned by som brala tu novinku, mozu byt fajne

skynet
6. nov 2009

mile mamicky, narychlo som si precital ohlado super topanockach znacky liliputy. Neidem Vas odhovarat ale prosim Vas prestudujte si web stranky, opytajte sa ortopedov - nie jedneho kludne viacerych a potom obuvajte deti. Web stranky su odolnejsie media ako papier, papier zhori web znesie hrozne vela.
Neidem propagovat nas Bardejovskych vyrobcov, ale napr. zozente si informacnu brozuru od BATU kde pisu o spravnom obuvani deti (hoc nevravim ze maju najlepsiu obuv ale informacie podavaju korektne), alebo napr: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten... .

Toto vsetko je o tom co je roky rokuce zname a povedzme si narovinu. V akom stave mate nohy prave Vy????? Nerobte detom zle vo vymyslenych obuvach a novych standardoch, ved my, nasi rodicia a aj stari rodicia nosili pevnu obuv s OPATKOM, a ziadne handricky. Nove standardy o prehnanej flexibilite, a pod. su vsetko len a len marketingove tahy a nehovoriac o cenach pri danej obuvi, ktora je na usnovej podosve a bez opatku, tzn ziadna podosva, ziadne lepenie cize minimalne 8 vyrobych operacii menej (pribijanie nap. stielky ku kopytu, cvikanie spice, cvikanie paty, drasanie, halogenizacia, gumovanie, spoj cize zalisovanie podosvy) a cena ako u klasickej obuvi. Pozrite si SLOVENSKYCH vyrobcov ako TRIPOS, SLOVOBUV, RAK. To su asi posledny vyrobcovia co vyrabaju podla mojho nazoru jedinu spravnu obuv pre vase deti. Este jednou vecou pri vyrobe je material. Da sa usen kupit za 1€ za kvadrat ale aj za 3€. Vsetko je v rozdielnej priprave a pouzitych chemickych latkach. Eko usne - vhodne na detsku obuv - prisny dohlad na hladinu karcinogennych latiek - su velmi drahe a narovinu kto co v čine skontroluje? Ano koze ako koza povie si laik ale???? Co donesie buducnost.

Nechcel som Vas poburit a ani nic podobne len sa zamyslite nad tym co ste nosili VY a co obuvate Vasim detom.

Pekny den.

klaudia74
6. nov 2009

Skynet, a čo má spoločné Liliputi s Čínou?
Vyrába sa v EU z eko ušne, pôvodom tiež z EU, vhodnej na detskú obuv, s prísnym dohľadom na hladinu škodlivých či chemických látok! Sám píšeš, že je to drahé, ale zároveň útočíš na ceny topánok vyrábaných z takejto ušne...

O ortopedických hľadiskách sa nebudem hádať. Nie som ortopedička a predpokladám, že ani ty nie si.
To, čo sa píše v brožúre Baťu, to si napísala tiež Baťa, keď už ide o to...
To, čo podporuje a oficiálne odporúča napr. Asociácia amerických ortopédov a peidatrov, to je už asi na odbornejšej úrovni... na stánke liliputi.sk nájdeš také topánky...

abcdef2
6. nov 2009

ahojte,
pridam osobny nazor vychadzajuc z vlastnej skusenosti, bez toho aby som sa chcela niekoho dotknut. Myslim, ze celkozene topanky typu liliputi su vhodne ked babo lozi, prip. zacina chodit. Urcite nie su vhodne pre dieta, ktore uz celkom slusne chodi. Nozku nema spevnenu, dava vnutornu cast chodidiel a kolena k sebe a tak sa mu deformuje chodza a v konecnom dosledku aj nohy do "X", co nie je len esteticka zalezitost. Teraz mi je luto, ze som pri svojo dietati nebrala dostatocny ohlad na overene odporucania nasich odbornikov. Nemyslim, zeby Americania mali vo vsetkom pravdu a mozno by bolo zaujimave porovnat chodzu a nozky ich deti a nasich deti.

dorotka77
12. nov 2009

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s topánočkami Snuggle Feet z Anglicka, príp. viete ich porovnať s inými značkami? Dík

skynet
3. dec 2009

Draha Klaudia,
zopar pohladov na tvoje reakcie:
1. vyraba sa v EU - bola si v tej fabrike v EU kde sa to vyraba? Alebo maju niekde aspon fotku tej fabriky?
2. Bata a ich brozura - nebudem sa vyjadrovat o odbornikoch v USA - na USA musi mat kazdy svoj nazor ale vyjadrim sa napr. k Batovi. KAzdy material ktory je na topanke si davaju do dvoch nezavislych skusobni. Jedna je ITC Zlin a druha je AZL Otrokovice. Su to akreditovane skusobne. Viac nemam co dodat.
3. Ortopedia - nechcem resp. nemozem povedat z akej firmy som lebo by to bolo proti pravidlam tohto fora "uprednostovat svoj produkt" ale nakolko vyrabame detsku obuv tak sme so zopar ortopedmi sedeli. Dokonca vyrabame aj obuv ORTOPEDICKU ktora potom napravuje defekty a deformity po topankach bez opatkov a pod.
cize nieco o tom viem ale titul z ortopedie nemam.
4. Aku numeklaturu maju topanocky liliputy. To by ma vazne zaujimalo nakolko na zaklade tohto oznacenia sa obuv zaraduje do roznych skupin.
5. Mrzi ma ze som sa dotkol oboru kde mas rozbehnuty kseft - ale trha mi srdce ked sa niekto ohana takymito vecami ze asociacia odbornikov a ortopedv v USA a to ze aj nas urad verejneho zdravotnictva zavesi ako ma spravne vyzerat obuv to je asi obycajny blud vsak?

Je na kazdom ako sa rozhodne co dietatu obuje. Ak bude mat niekto zaujem poslem mu nase certifikaty od usni a aj kludne dvd nasej firmy kde je a ako sa obuv vyraba.

Pekny den vsetkym

lucrezia
3. dec 2009

hm, skynet, to čo si napísal, je na zamyslenie.
aj ja som chcela objednávať liliputi, no ale teraz neviem 😨

jaandy
3. dec 2009

no neviem dievcata kde sme to dospeli ze detom musime vsetko vystuzovat aby mali zdrave nohy...ved je to proti zdravemu rozumu...nosi stena pevnu obuv aby spravne chodilo? obuva opica ortopedicke topanky opickiatku aby bolo zdrave? ked podkuvate kona defomujete mu kopyto a potrebuje byt najaky cas v roku neobute aby sa zregenerovalo...

to ze ma niekto nohy do X alebo do O nema s topankami nic spolocne, to je genetika 😀 ibaze by ste si ich dali zlamat a sup s nimi do sadri 😀

ludske chodidlo je dokonale a nepotrebuje "batu" aby fungovalo

tisice rokov sme chodili bosy a bolo to v poriadku, to akoze teraz uz potrebujeme vystuzit clenky lebo inak co? bude slobodne pouzivat svaly na nohe? bude s amu lepsie chodit?

esteze netreba dietatu obviazat zapastie aby vedelo lozit 😅

ked ma niekto ploche nohy vsetko by sa spravilo keby chodil bosy, kedze nikto nechce chodit bosy aby nevizeral ako blbec tak si kupi orotpedicku vlozku 😀

kazdy nech obuva do coho chce, ja osobne radsej chodm v papuciach ako v kanadach 😀 a doma a na dvore najradsej naboso 😀 a je to bohovsky prijemne

lucrezia
3. dec 2009

no ale proti plochým nohám je treba chodiť naboso v teréne, t.j. po tráve, piesku, skrátka po nerovnom povrchu, vtedy sa zapájajú a trénuju svaly na nohách a vtedy to má efekt aky to má mať.
chodenie naboso po rovnom, napr. doma po byte plochu nohu ešte zhoršuje.
a ja osobne si neviem predstaviť, že by sme zrazu začali chodiť napr. do roboty naboso. alebo že by som dieta poslala naboso do školy? pre mna teda zostávaju ako riešenie tie ortopedické vložky.

bihan
3. dec 2009

Skynet, s tvojím príspevkom z časti súhlasím, pre mňa takáto kožená obuv nie je vhodná pre dieťa, ktorú už chodí. Na vonku a na betón a iné tvrdé plochy potrebuje noha tlmenie v podobe podrážky. Sama síce doma chodím bosá, ale vonku nechodím ani v topánkach s tenučkou podrážkou, lebo mi vadia skalky, lebo ma po dlhom chodení bolia kolená.

Ale v zásade nemôžem súhlasiť s tým, že by boli nové flexibilné štandardy na škodu.. to určite ani náhodou. Sama si nevyberám tvrdé podrážky, ale také, ktoré sú dobre ohybné, ako som spomínala, tlmia náraz, vnútro je relatívne mäkké a pohodlné.. a to s hrubou podrážkou, ktorá sa často používa na výrobu detských topánok, jednoducho nedá.

Najviac mi trhá srdce, keď vidím ten hon niektorých mamín za ortopedickými vložkami, topánkami s klenbou, lebo sú presvedčené, že je to pre ich deti to najlepšie a pri tom opak je pravdou.
Práve ortopedická vložka v takomto veku spôsobuje neskôr ploché nohy a to nemám z vlastnej hlavy.

Moje dcéra má podobné kožené topánočky (omnoho lacnejšie, zrejme vyrábané v Číne ale vo výbornej kvalite) na doma a trávnik, ktorý máme pred domom. Nikam inam.

klaudia74
3. dec 2009

Skynet, súhlasím s tebou, že sa má každý rozhodnúť sám a to v podstate vo všetkom. Už som minule chcela napísať, že si tu zaútočil na nás v zmysle "preboha ženy zamyslite sa" - myslím si, že "proti prúdu" idú presne tí, ktorí rozmýšľajú, naštudujú si veci a na základe toho robia svoje rozhodnutia... takže si na zlej adrese... 😉
Keď sa môj syn začal stavať na nohy, som mu začala hľadať vhodné topánky a po preštudovaní rôznych materiálov som dospela k názoru, že budú preňho najvhodnejšie topánky s mäkkou podrážkou. Môžeš sa o tomto so mnou hádať, koľko len chceš, nepresvedčíš ma o opaku. 🙂 Teraz je už väčší a práve minulý týždeň som mu chcela kúpiť čižmy, ktoré sú vodeodolné a ver mi, nenašla som. Hociktoré som mu obula a on v nich urobil pár krokov, musela som mu ich vyzuť, lebo sa mi na to zle pozeralo, keď chodil ako robot, neprirodzene... takže hľadáme ďalej...
Takže keď hovoríš o kšefte - nie je to kšeft, je to moje hlboké presvedčenie. To je všetko.
Neútočím na nikoho, nehľadám témy vo fórach s názvom "bardejovská obuv" a nepíšem tam, aby ľudia začali rozmýšľať... ako vidíš, ani túto tému som neotvorila ja... Len som si myslela, že možno je tu aj pár ďalších mamičiek či oteckov, ktorí rozmýšľajú podobne ako ja. Takisto, ako keď som sa zoznámila so šatkou a zistila som, aké perfektné to je, keď svoje dieťa nosím a naštudovala som si k tomu čo sa len dalo - som sa prihlásila a stala sa poradkyňou nosenia. Som jednoducho takáto, myslím si že ľuďom treba dať informácie, aby vedeli o rôznych možnostiach, rozhodnúť sa musí aj tak každý sám. 🙂

A už len toľko, že som bola vo fabrike, je to rakúska firma, ktorá má šijaciu dieľňu v Maďarsku a tam sa topánky šijú, videla som to na vlastné oči. Certifikát na ušne tiež majú. 🙂

klementina
3. dec 2009

nam dnes tiez prisli liliputky, ale som z ich vyzoru teda sklamana. su take nejake splostene, zle sa obuvaju. za tu cenu mohli byt aj v krabicke, aspon vystlane papierom, aby neboli take zlysovane. podla mna by mohli byt usite aj trosku lepsie. aj ked topanky ako take su dobre, ja som chcela nieco take na prechod medzi lozenim a chodenim, ani malej nezavadzaju na nohe, co vsetky ostatne dava dole. ale poviem vam, ze vyzeraju tak, ze som za ne dala maximalne stovku. 🙂

mamutka
4. dec 2009

skynet, ako pises, ze my, nasi rodicia a stari rodicia...sme nosili pevnu obuv - tu si sa pekne sekol, lebo vo veku o ktorom sa tu bavime sme nikto nic nenosili a nasi stari rodicia uz toboz nie! ti chodili na boso. este moja mama chodila pekne dlho na boso, aj do skoly a ja som mala akurat tak ponozky.
o liliputky mne osobne ide preto aby sa malemu nesmykalo na plavajucich podlahach, ktore nasi predkovia naozaj neriesili, ti mali drsnejsie podlahy.
pre maleho, ktory sa stavia a robi prve krocky su taketo makke boticky najlepsie, lebo mu ani pri lozeni nezavadzaju a presne si vdaka makkej podrazke vytvara predstavu o co ide pri stupani na podlahu, ci prahy dveri.
na von dostane pevnejsie boty, o tom sa bavit netreba, ale naozaj netreba utocit na makku obuv ktoru zhaname z praktickych dovodov - aby pri lozeni nezavadzala a pod.....

klementina, neboj, aj nasmu sa to najskor tazsie obuvalo, kym sa koza poddala, teraz ich miluje, su makkulinke, pestuje si ich aj pri kojeni a potom si ich sam polozi na nozku s vyrazom, ze ako ze ja som sa sam obul mamicka 😀